Autor Wątek: Talk/Rozmowa: Podkłady .t3d i pomoc w budowie Pruszcza Gdańskiego V2  (Przeczytany 260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silenthunter

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 20
  • Silenthunter dróżnik przejazdowySilenthunter dróżnik przejazdowySilenthunter dróżnik przejazdowySilenthunter dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 589km
  • Trains Routed: 252
Podkłady .t3d i pomoc w budowie Pruszcza Gdańskiego V2
« dnia: 16 Czerwiec 2017, 09:15:00 »
Cześć.
Jestem tutaj od jakiegoś czasu i wpadłem na pomysł na stworzenie nowej scenerii. Wypadło że przydałoby się stworzenie Pruszcza. Wiadomo, Pruszcz kiedyś był jednakże projekt został porzucony. Uznałem że fajnie byłoby zrobić go od nowa. Jednakże mam 2 problemy:
1) Nigdy nie używałem tego edytora i zupełnie nie umiem go obsługiwać. Jedyne do czego na razie doszedłem to obsługa kamery i ułożenie podkładu mapowego. Nie potrafię nawet zwiększyć mapy na której chcę budować.
2) Nie jestem w stanie znaleźć dobrego pokładu mapowego do budowy scenerii. Próbowałem Google Map Importer jednakże u mnie się buguje i po wpisaniu koordynatów nie wyświetla mi dobrych pokładów. W tym wypadku spróbowałem metody UAZownika z Rainstedem. Udało się, jednakże mapy z geoportalu są w tak słabej rozdzielczości że nie da się budować  :-\
Więc tutaj moje pytania. Czy znalazł by się ktoś chętny w pomocy budowy Pruszcza na nowo? Czy chociaż jest ktoś komu działa Google Map Importer i mógłby zrobić pokłady stacji w Pruszczu?
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2017, 21:06:58 wysłana przez Ulfrig »

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 155
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 2940km
  • Trains Routed: 1369
Odp: Podkłady .t3d i pomoc w budowie Pruszcza Gdańskiego V2
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwiec 2017, 09:50:31 »
Silenthunter, podrzucilem ci link z instruktażem UaZownika... Czego tam nie rozumiesz?
Bździno ----> 35% (Układ torowy-100%, Otoczenie-5%, Pulpit-0%)

Offline Silenthunter

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 20
  • Silenthunter dróżnik przejazdowySilenthunter dróżnik przejazdowySilenthunter dróżnik przejazdowySilenthunter dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 589km
  • Trains Routed: 252
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwiec 2017, 10:47:39 »
No przecież piszę że się udało metodą UAZownika  :P Tyle że nie da się na tych mapach budować bo są tak słabej rozdzielczości że nic nie widać. Właśnie przed chwilą udało mi się w jakiś sposób to rozwiązać bo zamiast ortofotomap zacząłem używać map topograficznych. Od razu jest lepiej.
Jednak nadal potrzebuję pomocy przy edytorze bo układanie tam torowiska to jakaś masakra.

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 155
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 2940km
  • Trains Routed: 1369
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Czerwiec 2017, 12:43:54 »
Spokojnie, plecenie sieci trakcyjnej jest gorsze ;)
Bździno ----> 35% (Układ torowy-100%, Otoczenie-5%, Pulpit-0%)

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 65
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Czerwiec 2017, 15:33:05 »
Silenthunter, tak jak napisałem Ci w PW podczas naszej rozmowy. Jeśli chcesz robić tak rozbudowaną stację to poćwicz najpierw na czymś mniejszym. Opisałem Ci kolejne parametry, wstawiaj tory i zmieniaj, zobaczysz jak się zachowują. Gdy to opanujesz zabierz się za Pruszcz, bo bez tego nie zrobisz niczego lepszego niż to co już było. A dobre to nie było.
Projekt LCS Jastrzębie - 20%
Poprawki w toku...