Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Wielki Mak  (Przeczytany 9897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kopergg

  • Weteran
  • Wiadomości: 46
  • Siła reputacji: 65
  • kopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezes
  • San Escobar
Odp: Wielki Mak
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Czerwca 2017, 17:14:36 »
No właśnie to porawiam
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili,
pokaż, że się mylili - Magik

Offline Marcin_S

  • Zarząd
  • Global Moderator
  • Developer
  • Weteran
  • Konstruktor
  • Sponsor
  • Grupa VIII
  • *
  • Wiadomości: 474
  • Siła reputacji: 372
  • Marcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezes
  • Albo ja ją. Albo ona mnie..
    • Domowy symulator EU07
Odp: Wielki Mak
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Czerwca 2017, 17:28:23 »
Nie znałem przepisów dotyczących odległości itd. Zrozum. To moja pierwsza sceneria.
No to nie znasz przepisów, a dłubiesz już w sceneriach? Coś nie dobra ta kolejność.

Jeśli chodzi o wiaty, to w wiatach są dziury na wysięgniki.
Pokaż mi, gdzie są te "dziury" (załącznik).

Co do tego wiaduktu, to naprawdę mało realistycznie to wygląda. Powołujesz się na najwyższy most kolejowy. Most. Most, a wiadukt to nie to samo.

A z robieniem scenerii jest jak z obrazami.
Krytykują, ale dla mnie jest to dzieło.
Abstrakcja jest tu nie wskazana.
Autoryzacje: EU06, EU07(4E,303E,303Eb), ET41, ET42, ET22(201E,201El), SM42(6D, 6Dg), SP42, SM48/TEM2, ST44, ST44/M62Ko, ST48.

- PKP Cargo S.A. ZT Warszawa Odolany -

Offline kopergg

  • Weteran
  • Wiadomości: 46
  • Siła reputacji: 65
  • kopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezes
  • San Escobar
Odp: Wielki Mak
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Czerwca 2017, 17:31:55 »
A zrobisz mi wiatę z dziurami, bo raczej nie.
Ten symulator nie ma za wiele obiektów w porównaniu do innych.

Dodano: 19 Czerwca 2017, 17:33:17


Wiem, że most to nie wiadukt.
Ale różnica między mostem a wiaduktem jest taka, że most jest nad wodą. Wiec nie wiem w czym problem.
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili,
pokaż, że się mylili - Magik

Offline Marcin_S

  • Zarząd
  • Global Moderator
  • Developer
  • Weteran
  • Konstruktor
  • Sponsor
  • Grupa VIII
  • *
  • Wiadomości: 474
  • Siła reputacji: 372
  • Marcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezes
  • Albo ja ją. Albo ona mnie..
    • Domowy symulator EU07
Odp: Wielki Mak
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Czerwca 2017, 17:35:16 »
Jeśli chodzi o wiaty, to w wiatach są dziury na wysięgniki.

Jeśli chodzi o wiaty, to w wiatach są dziury na wysięgniki.
Pokaż mi, gdzie są te "dziury" (załącznik).

A zrobisz mi wiatę z dziurami, bo raczej nie.
Ten symulator nie ma za wiele obiektów w porównaniu do innych.

...
Autoryzacje: EU06, EU07(4E,303E,303Eb), ET41, ET42, ET22(201E,201El), SM42(6D, 6Dg), SP42, SM48/TEM2, ST44, ST44/M62Ko, ST48.

- PKP Cargo S.A. ZT Warszawa Odolany -

Offline mentorious

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Wiadomości: 286
  • Siła reputacji: 267
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
Odp: Wielki Mak
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Czerwca 2017, 17:38:21 »
Cytuj
A zrobisz mi wiatę z dziurami, bo raczej nie.
Ten symulator nie ma za wiele obiektów w porównaniu do innych.

Gdzie widziales takie cuda? Sceneria jest fikcyjna, wiec mozna to zrobic inaczej. Tak, zeby oczy nie krwawily. Juz pomijam fakt wlasciwosci fizycznych blachy trapezowej i w ogole sam pomysl, zeby na cos takiego wpasc, trzeba miec naprawde konkretna wyobraznie, szanuje.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwca 2017, 17:44:51 wysłana przez mentorious »

Offline hulek

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Siła reputacji: 92
  • hulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezes
  • jak bydzie to bydzie, nie bydzie to bydzie później
Odp: Wielki Mak
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Czerwca 2017, 18:37:27 »
Co sie tak czepiacie tego mostu/wiaduktu (slowa kieruje do Marcina) a tworca wyobrazil sobie te dziury w wiatach. Przeszkadza wam. Nie macie innych problemow niz tylko czepiac sie pomyslu tworcy. Wyrozumialosci bezempatyczni ludzie.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwca 2017, 20:48:18 wysłana przez hulek »
W gębie Ferrero w kieszeni ZERO

Panie to się robi samo: Nic juz nie buduję. Bo po co :*

🚑 Rafałek pił ? ... No trochę pił... To za karę PAWULONIK 💉

Offline Marcin_S

  • Zarząd
  • Global Moderator
  • Developer
  • Weteran
  • Konstruktor
  • Sponsor
  • Grupa VIII
  • *
  • Wiadomości: 474
  • Siła reputacji: 372
  • Marcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezes
  • Albo ja ją. Albo ona mnie..
    • Domowy symulator EU07
Odp: Wielki Mak
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Czerwca 2017, 19:00:59 »
Hahaha.. ;D Oj dawno się tak nie uśmiałem. ;D

Przeszkadza wam. Nie macie innych problemow niz tylko czepiac sie pomyslu tworcy.
Nie no jasne, róbmy byle g... ;D
Autoryzacje: EU06, EU07(4E,303E,303Eb), ET41, ET42, ET22(201E,201El), SM42(6D, 6Dg), SP42, SM48/TEM2, ST44, ST44/M62Ko, ST48.

- PKP Cargo S.A. ZT Warszawa Odolany -

Offline kopergg

  • Weteran
  • Wiadomości: 46
  • Siła reputacji: 65
  • kopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezes
  • San Escobar
Odp: Wielki Mak
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Czerwca 2017, 19:04:51 »
Hahaha.. ;D Oj dawno się tak nie uśmiałem. ;D

Przeszkadza wam. Nie macie innych problemow niz tylko czepiac sie pomyslu tworcy.
Nie no jasne, róbmy byle g... ;D

Np. w Orzeszu jest na bramkę
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili,
pokaż, że się mylili - Magik

Offline gravition

  • Weteran
  • Wiadomości: 324
  • Siła reputacji: 65
  • gravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezes
Odp: Wielki Mak
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Czerwca 2017, 19:30:44 »
kopergg ale naprawdę spójrz na to obiektywnie, to że Tobie się podoba to nie znaczy żeby wciskać to wszystkim na około, nie zmusisz innych żeby się im podobało. Zrobiłeś scenerię, która wg ciebie jest fajna - ok, spoko. Tylko wystawiając ją publicznie na forum musisz wiedzieć, że zawsze będzie krytyka. Zwłaszcza, że symulator się rozwija i idziemy w kierunku realizmu i jak największej zgodności z przepisami, więc oprócz błędów z ustawieniem semaforów, wskaźników, trakcji, wypadałoby, aby sceneria była w miarę realna i wyglądała w miarę realnie, to nie cukierkowy trainz tylko symulator, który ma nam dać chociaż namiastkę kolei gdzie każdy może wcielić się w dyżurnego bądź maszynistę. I każdy chciałby tez, by scenerie były w miarę możliwości realne.

Offline Kacu

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Wiadomości: 211
  • Siła reputacji: 25
  • Kacu nastawniczyKacu nastawniczyKacu nastawniczyKacu nastawniczyKacu nastawniczy
  • "Kaj hajer paczy dziynnie śmierci w łoczy..."
Odp: Wielki Mak
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Czerwca 2017, 20:02:36 »
A tak poza tym - jednocześnie zabawa wajchami i w SCSie? Hulek wyrozumiałość wyrozumiałością, ale "wyobrażanie" sobie czegoś, czego nikt jeżdżący po scenerii nie widzi, widząc zamiast tego wiatę pod napięciem 3kV (bo dotyka wysięgników). Poprawka to 5 minut bez usuwania czegokolwiek. Poza tym patrząc na ten most z obwodem filara wielkości prawie pojedynczego członu bloku mieszkalnego typu "rybnickiego" nigdy jako inwestor nie wyłożyłbym pieniędzy na takie coś. Jest nawet ponad 10-krotnie za gruby. I to jeszcze kopnięty kilkanaście metrów z poprawnym punktem podparcia.
"Jestem śląskie dziecko i Ślązakiem zginę. Kocham śląską ziemię i śląską krainę..."

Offline hulek

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Siła reputacji: 92
  • hulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezes
  • jak bydzie to bydzie, nie bydzie to bydzie później
Odp: Wielki Mak
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Czerwca 2017, 20:41:31 »
Koperg nie przejmuj się. Rób swoje. :D  A ty drogi moderatorku się trochę ogarnij bo ty masz świecić przykładem a nie jeszcze robić jakieś głupie memy, bo to jest żałosne.  ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwca 2017, 20:43:03 wysłana przez hulek »
W gębie Ferrero w kieszeni ZERO

Panie to się robi samo: Nic juz nie buduję. Bo po co :*

🚑 Rafałek pił ? ... No trochę pił... To za karę PAWULONIK 💉

Offline LisiczekPL

  • Weteran
  • Wiadomości: 221
  • Siła reputacji: 44
  • LisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchu
  • ET22
Odp: Wielki Mak
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Czerwca 2017, 20:43:48 »
Sceneria ładna jednak rzeczywiście poprawić kilka rzeczy trzeba. Z tym wiaduktem to przejdzie, na pierwszy rzut oka strasznie nie bolało.

Offline kopergg

  • Weteran
  • Wiadomości: 46
  • Siła reputacji: 65
  • kopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezeskopergg prezes
  • San Escobar
Odp: Wielki Mak
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Czerwca 2017, 20:46:26 »
Wiadukt będzie zmieniony jak ktoś zrobi jako jedną całość dla takiej wysokości lub filar.
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili,
pokaż, że się mylili - Magik

Offline Kacu

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Wiadomości: 211
  • Siła reputacji: 25
  • Kacu nastawniczyKacu nastawniczyKacu nastawniczyKacu nastawniczyKacu nastawniczy
  • "Kaj hajer paczy dziynnie śmierci w łoczy..."
Odp: Wielki Mak
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Czerwca 2017, 20:47:42 »
Hulek a Ty przymykasz oko. Mało, akceptujesz babole na scenerii.
"Jestem śląskie dziecko i Ślązakiem zginę. Kocham śląską ziemię i śląską krainę..."

Offline hulek

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Siła reputacji: 92
  • hulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezes
  • jak bydzie to bydzie, nie bydzie to bydzie później
Odp: Wielki Mak
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Czerwca 2017, 20:51:32 »
Ja szanuje pomysł twórcy. Bo to ze zrobił ten most/wiadukt to miał jakiś w tym cel. Teraz może niech ktoś z was zrobi scenerie to chodźmy pokrytykujemy, może się pośmiejemy jak to zrobił świecący przykładem moderator (Marcin S). Zero empati.
W gębie Ferrero w kieszeni ZERO

Panie to się robi samo: Nic juz nie buduję. Bo po co :*

🚑 Rafałek pił ? ... No trochę pił... To za karę PAWULONIK 💉