Autor Wątek: WiP/Prace w toku: LCS Zduńska Wola  (Przeczytany 2217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline trichlor

  • Moderator
  • Weteran
  • Konstruktor
  • Sponsor
  • Grupa XI
  • *
  • Wiadomości: 375
  • Siła reputacji: 656
  • trichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezes
  • w sanatorium
LCS Zduńska Wola
« dnia: 29 Czerwca 2017, 14:07:18 »
Cześć wszystkim,

w ramach projektu ŁKA rozpocząłem prace nad scenerią LCS Zduńska Wola.
Z uwagi na fakt, że blisko stacji ZW znajdują się 2 posterunki odgałęźne (Gajewniki, Dionizów) to zostały one także włączone do tej scenerii.

Do budowy scenerii wykorzystałem:

- program RAINSTED: podkłady z geoportalu
- googlemaps: pomierzenie niektórych odległości
- mapa wysokości i głebokości na świecie (http://www.wysokosc.mapa.info.pl/): utalenie profilu pionowego na scenerii (wzniesienia i spadki torów)

W tej chwili gotowy jest cały układ torowy, wszystkie semafory, tarcze ostrzegawcze i manewrowe, semafory SBL.
Sieć trakcyjna na wszystkich szlakach i posterunkach odgałęźnych gotowa. W stacji ZW sieć tylko w torach głównych zasadniczych.

Do dokończenia pozostaje:

- wskaźniki W oraz We
- sieć trakcyjna w stacji ZW

Poczyniłem już także niewielkie prace w otoczeniu. Z tym będzie niestety trudniej bo sceneria jest duża a ja dopiero uczę się kształtowania terenu i wszystkich prac z tym związanych.

W załączeniu kilka zrzutów ekranu z ciekawszych miejsc na scenerii:

1. podg Gajewniki - wjazd od strony Łasku
2. ZW - wjazd od strony podg Gajewniki (pozostałe 2 tory to łącznice od Dionizowa i Zduńskiej Woli Karsznic)
3. okręg nastawczy ZW
4. podg Dionizów
5. szlak od Dionizowa w kierunku Szadku (SBL)
6. okręg nastawczy ZW1
7. okręg nastawczy ZW - wyjazd w kierunku Gajewnik oraz łącznic z Dionizowem oraz Zduńską Wolą Karsznice
8. wjazd do podg Gajewniki od strony ZW - widoczne także tory łącznic z Dionizowem i Zduńską Wolą Karsznice
9. pulpit SCS

Planowanie zakończenie prac do końca lipca.
"znafaca" od SPK wg Matz32