Autor Wątek: Idea/Pomysł: Mechaniczne USRK.  (Przeczytany 256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Kacu

• Artist
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 21
  • Kacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowy
  • "Kaj hajer paczy dziynnie śmierci w łoczy..."
  • Distance Travelled: 292km
  • Trains Routed: 82
Mechaniczne USRK.
« dnia: 17 Sierpień 2017, 23:38:05 »
Siema.
Od jakiegoś czasu, gdy udało mi się zainstalować w końcu 3DsMaxa (Blender to dobry w kuchni jest) zabrałem się w końcu za robienie elementów pędni drutowej. Wszystko robię na podstawie skanów z katalogów ze strony plany.zonk.pl. Po zrobieniu koło 70 modeli uświadomiłem sobie, że nie będzie ona pasować do obecnych modeli rozjazdów mechanicznych. Chodzi między innymi o krążek załomowy, który został dodany na stałe do mechanizmu. Przez to możliwe jest tylko jednostronne podejście z pędnią co uniemożliwia wybudowanie praktycznie każdej stacji. Dodatkowo w sumie dodał bym parę detali do tychże napędów. Tak samo wykolejnica - brakuje w niej bardzo wielu elementów. Jest praktycznie do zrobienia od nowa.
W związku z tym powiedzcie mi jak mam wymodelować napęd - zrobić sam model bez torowiska (w edytorze jest on automatycznie dopasowywany do torów) czy muszę mieć model torów? Dodatkowo będę modelować napędy ryglowane jak i trzy różne latarnie do zwrotnic. Świeczkę, elektryczną i blachę - czy mają być jako osobne modele, które będzie można sobie z jakiegoś menu wybrać? Czy wszystkie napędy x3? Dalej - wykolejnice zrobię też od nowa. Jeszcze dalej - Anglik. Chyba pięta achillesowa naszych głowic. Bo napędzana jest telepatycznie :P Czy jest możliwość udostępnienia mi modelu torowiska anglika bym mógł wymodelować no niego napęd?
Oczywiście w (pewnie sporo) późniejszym czasie wezmę się za nowe semafory kształtowe.
"Jestem śląskie dziecko i Ślązakiem zginę. Kocham śląską ziemię i śląską krainę..."

Offline LisiczekPL

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 12
  • LisiczekPL dróżnik obchodowyLisiczekPL dróżnik obchodowy
  • EU44
  • Distance Travelled: 1473km
  • Trains Routed: 151
Odp: Mechaniczne USRK.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpień 2017, 11:11:31 »

Oczywiście w (pewnie sporo) późniejszym czasie wezmę się za nowe semafory kształtowe.

O, to to sie przyda, jakieś lekko zardzewiałe, bo te aktualne wyglądają jak po rewitalizacji xD
Work In Progress: Gajów, Czerwonków
Gajów: 10%
Czerwonków: 15%

Online MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 32
  • MaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchu
  • STACHU!!!! NIE MACIEK!!!!!!!!!
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 3778km
  • Trains Routed: 126
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Sierpień 2017, 12:17:50 »
Całkowicie brakuje mi drutów na ty wichajstrach przy torach, wyglądają jak młoteczki, a nie ma ich nigdzie na kształtowych sceneriach, a szkoda
Prezes Partii NTŚiB (Narodowe Towarzystwo Śmieszków i Banów)
Poszukuję wykonawcy układu torowego -> Wysoka Kamieńska (mam podkłady)

Online Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 190
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 7234km
  • Trains Routed: 2941
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sierpień 2017, 12:31:33 »
Zewnętrzne naprężacze?
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline stasiu29011

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 29
  • stasiu29011 nastawniczystasiu29011 nastawniczystasiu29011 nastawniczystasiu29011 nastawniczystasiu29011 nastawniczy
  • Distance Travelled: 2107km
  • Trains Routed: 431
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Sierpień 2017, 13:42:08 »
Przydałby się też w pełni funkcjonalny aparat blokowy i ryglowane rozjazdy. Zresztą zamki, spony...
Szczęśliwy posiadacz Ie-2, Ie-8, Ir-1, Ir-9, Ir-14, Ir-15, Ir-17, R-7, R-13, R-20 i Mte-61

Offline uetam

• Administrator
  • Pioneer
  • *
  • Ekspert ds. kolejowych
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 38
  • uetam toromistrzuetam toromistrzuetam toromistrzuetam toromistrzuetam toromistrzuetam toromistrzuetam toromistrz
  • Administrator Techniczny
  • Distance Travelled: 1589km
  • Trains Routed: 924
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Sierpień 2017, 16:43:19 »
Wszystkie modele rób bez modelu torowiska.
Co do anglika to raczej nie ma jak udostępnić modelu bo jest generowany za pomocą skryptu - musiałbyś zainstalować Unity i tam ściągnąć sobie wymiary.
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2017, 16:44:55 wysłana przez uetam »
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne dotyczące problemów, które mogą być rozwiązane na forum.
Kiedy czekasz na nowego SWDR... https://goo.gl/2t4N4y

Online Kacu

• Artist
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Kacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowy
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Sierpień 2017, 16:51:52 »
Przydałby się też w pełni funkcjonalny aparat blokowy
Jeśli nikt nie robi by nie dublować pracy to plany aparatu mam.
ryglowane rozjazdy.
Napisałem, że ryglowane również będę robił.
"Jestem śląskie dziecko i Ślązakiem zginę. Kocham śląską ziemię i śląską krainę..."

Online Matz32

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 382
  • Matz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezes
  • Dziadek Mroz
    • Moj kanal kolejowy na YT
  • Distance Travelled: 4773km
  • Trains Routed: 4612
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Sierpień 2017, 17:39:01 »
Mam dwie stacje z kształtami pod nosem, to jak będzie jakaś bez słoneczna pogoda to mogę porobić foty tych naprezaczy.
Tez uważam ze by sie przydały do kształtów wiec coś tam ogarnę , nawet dziś robiłem im pare fot , no ale   słonce/cię to niezbyt sie na teksturę nadaje ,bardziej na podgląd. 8)
WORK IN PROGRESS: LCS Mrozy - 44%
Tory 97% Siec Trakcyjna 85% Otoczenie 16%
LCS Pyry 5% Koszecin 40% Kalety 5% Pszczyna 16%

Online Kacu

• Artist
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Sierpień 2017, 15:28:54 »
Tekstury to ściągam z textures.com :) Żeby nie było, że jestem gołosłowny to oprócz prawie 70 innych modeli związanych z pędnią już zrobionych, naprężacz sygnałowy się robi. Pierwszy z 4.

Matz, jakbyś mógł porobić dojścia pędni do samych semaforów, ewentualne "wyjście pędni z podziemi", czyli przejście z kanału na słupki jeśli takie są. I jak wyglądają przejścia pod torami. Z góry wielkie Tobie dzięki :)

Dodano: 19 Sierpień 2017, 21:15:01

Już niewiele zostało, dziś spokojnie skończę :)
Matz, ślij co masz, na pogląd będzie:)

Dodano: Wczoraj o 21:03:50

Naprężacze skończone.
Według kolejności screenów:

• Naprężacz pojedynczy zewnętrzny - do pędni sygnałowych albo ryglowych ze sprzężonymi dźwigniami.
  • Naprężacz pojedynczy zewnętrzny - do pędni sygnałowych albo ryglowych ze sprzężonymi dźwigniami do 1200m długości z przeciwwagami betonowymi.
  • Naprężacz pojedynczy zewnętrzny - do pędni zwrotnicowych albo ryglowych z pojedynczymi dźwigniami.
  • Naprężacz pojedynczy zewnętrzny - do pędni zwrotnicowych albo ryglowych z pojedynczymi dźwigniami z przeciwwagami betonowymi.

Teraz czas na napędy zwrotnicowe.

Co do zdjęć - dosłownie wszystko związane z pędnią drutową będzie na wagę złota:) Zdjęcia naprężaczy, kanałów, skrzynek załomowych, przejść pod torami itp itd. Głównie zdjęć poglądowych szukam. Chodzi i naukę prowadzenia pędni bym mógł za jakiś czas przy wydaniu napisać poradnik bo tak szczerze to wcale nie jest łatwe.
« Ostatnia zmiana: Wczoraj o 21:04:39 wysłana przez Kacu »