Autor Wątek: Idea/Pomysł: Edytor scenerii w trybie multplayer  (Przeczytany 770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 65
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
  • Distance Travelled: 2533km
  • Trains Routed: 384
Edytor scenerii w trybie multplayer
« dnia: 05 Lipiec 2017, 01:46:54 »
Czego dotyczy pomysł:
- Edytor

Opis pomysłu:
Co tu się rozpisywać, po prostu myślę że był by to ciekawy pomysł dla osób budujących duże stacje w grupach, zamiast wysyłania sobie wzajemnie plików z postępem i pracy tylko jednej osoby naraz, w przypadku multiplayer'a cała grupa mogła by pracować na raz co znacznie przyśpieszyło by postęp prac.
Węzeł Łazowski - Prace wstrzymane, sceneria będzie budowana od nowa.

Offline skyy2

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 52
  • skyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnik
  • "Dyżurny od siedmiu boleści" ~Matz32 o mnie
  • Distance Travelled: 3097km
  • Trains Routed: 658
Odp: Edytor scenerii w trybie multplayer
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipiec 2017, 01:38:20 »
Fajne by było takie coś ;)
Poznań Wola - 40%

Online Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 190
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 7234km
  • Trains Routed: 2941
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lipiec 2017, 07:30:00 »
Niby szkoda serwera, ale jak jest taka opcja (tu preszę technika o wypowiedź) to jestem za!
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 181
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 11620km
  • Trains Routed: 1312
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lipiec 2017, 09:29:51 »
Może i technicznie do zrobienia, ale bez sensu. Co będzie jak ktoś będzie chciał wstawić np domek, a 2-ga osoba w tym czasie wstawi tam drzewko?.
Jak już to prędzej bym podszedł do tego, że plik *.sc byłby umieszczony np na serwerze i osoby z grona tworzącego łączyły by się z nim online (max 1 osoba na raz). Odpada przesyłanie plików no i zawsze była by kopia (więc nie groźne przypadkowe skasowanie itp.)
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lipiec 2017, 10:11:04 »
Może i technicznie do zrobienia, ale bez sensu. Co będzie jak ktoś będzie chciał wstawić np domek, a 2-ga osoba w tym czasie wstawi tam drzewko?.

Zdecydowanie nie zgadzam się z tym, że to ma być bez sensu. Będzie podobnie jak z prowadzeniem ruchu. Komunikacja na TS lub innym komunikatorze. I w cale nie uważam że obie osoby musiałyby się bawić otoczeniem. Jedna robi tory, druga za nią otoczenie. To jest coś co warto przemyśleć.
Projekt LCS Jastrzębie - 20%
Poprawki w toku...

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 146
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 4769km
  • Trains Routed: 1793
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Lipiec 2017, 11:07:11 »
Popieram pomysł Ryszarda. Jednoczesne edytowanie scenerii przez kilka osób może nie zdać egzaminu, no i domyślam się, że implementacja takiego rozwiązania byłaby trudniejsza od zwykłego dzielenia dostępu do pliku.

Online Mistrzu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 178
  • Mistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezes
  • Distance Travelled: 2611km
  • Trains Routed: 1181
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Lipiec 2017, 12:34:38 »
To może być lekarstwo na potworne ilości czasu które zajmuje budowa scenerii realnych. Powiedzmy jeden buduje stację x a drugi buduję stację y, to znacznie przyśpieszy pracę. To że ktoś będzie robił to samo to chyba najbardziej błachy problem. Dostęp do mapy miały by tylko osoby z którymi budujemy tą scenerię. Komunikacja przez TS to raczej oczywiste.
PKP Intercity. Zakład Centralny. O. Olszynka Grochowska.
Mistrz BZW IC/3, Obszar Eksploatacji i Realizacji Przewozów.

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Lipiec 2017, 12:43:07 »
Powiedzmy jeden buduje stację x a drugi buduję stację y, to znacznie przyśpieszy pracę.
No właśnie to nie przejdzie, bo potem nagle się okaże, że mijamy się torami o x km. Ale tak jak mamy specjalistów w tym wątku można by pracować, jak napisałem wcześniej. Jeden układa tory, drugi krajobraz, trzeci budynki i drzewa... To moim zdaniem ma sens.
Projekt LCS Jastrzębie - 20%
Poprawki w toku...

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Lipiec 2017, 15:15:54 »
Panowie, nie wiem o czym ta dyskusja, ten tryb mowi sam przez siebie ze wymaga wzajemnej komunikacji wszystkich "edytujących", przy komunikacji nie doszło by do czegos takiego ze ktos w jednym miejscu stawia drzewo a drugi w tym samym dom, plus dochodzi to ze każdy edytujący byłby widzialny dla innych np. Jako podobizna kamery, dokładnie taki sam tryb jest w grze "Golf it", która także Jesli mnie pamięć nie myli jest na silniki unity. Dodaje link do trailera, od 1;00 widoczny jest tryb edytora w multiplayer. https://youtu.be/FuKB8Uv18B0

Online Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Lipiec 2017, 15:19:20 »
Może nie tyle kamery co punktu w miejscu, gdzie znajduje się kursor innego użytkownika.
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Zuger_Polska

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 43
  • Zuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 1944km
  • Trains Routed: 89
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Lipiec 2017, 15:22:33 »
Ja osobiście myślę, że najpierw to trzeba stworzyć nowy edytor, bo ten który mamy teraz i tak potrafi się porządnie zaciąć przy grupowaniu może 30 obiektów, a co dopiero będzie jak np. 4 osoby w jednym momencie będą stawiać zgrupowane obiekty? I co jak jednej osobie nagle skończy się pamięć RAM i zablokuje się możliwość edytowania scenerii? Może byłoby takie rozwiązanie fajne, ale w przyszłości, a nie przy tym niestabilnym edytorem, który już nie raz mi się zaciął w niespodziewanym momencie albo rozjechał się teren i musiałem robić od nowa to, na co poświęciłem wcześniej może godzinę mojego czasu.
LCS Koziegłowy (Linia kolejowa 395): 2%
Umultowo: 80%

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Lipiec 2017, 15:28:43 »
Ja osobiście myślę, że najpierw to trzeba stworzyć nowy edytor, bo ten który mamy teraz i tak potrafi się porządnie zaciąć przy grupowaniu może 30 obiektów, a co dopiero będzie jak np. 4 osoby w jednym momencie będą stawiać zgrupowane obiekty? I co jak jednej osobie nagle skończy się pamięć RAM i zablokuje się możliwość edytowania scenerii? Może byłoby takie rozwiązanie fajne, ale w przyszłości, a nie przy tym niestabilnym edytorem, który już nie raz mi się zaciął w niespodziewanym momencie albo rozjechał się teren i musiałem robić od nowa to, na co poświęciłem wcześniej może godzinę mojego czasu.

Mysle ze nikt nie każe korzystać z tego trybu, ja Spokojnie mógłbym postawić takie "lobby" a ktos inny nie. Fajnie było by chociaż testowo wprowadzić taki tryb.

Offline JanixPl

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 1
  • JanixPl pracownik torowy
  • Meh...
  • Distance Travelled: 1113km
  • Trains Routed: 7
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Lipiec 2017, 19:18:56 »
Fajne to by było! Samemu raczej nic nie zrobie, ale z moim kolegą...

Offline KacpErB

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 0
  • KacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZ
  • Miły kolega :)
  • Distance Travelled: 749km
  • Trains Routed: 147
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Lipiec 2017, 12:55:50 »
Pomysł fajny, ale tak jak mówił @Zuger coś sie komuś stanie z kompem, netem czy czymkolwiek i klops stacji nie ma. Myślę że żeby wprowadzić ten tryb to przed wejściem pojawiał się komunikat o sprawdzeniu miejsca na dysku co najmniej 1 giga (przypadkową liczbę podaje) Podczas burzy nie pracować (bo w niektórych sieciach wyłączają) wtedy to by miało jakiś sens ;)
GROOOOAANNN!

Online Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Lipiec 2017, 14:31:17 »
ewentualnie zmiany synchronizowane z chmurą na bieżąco ;).