Autor Wątek: Idea/Pomysł: Edytor scenerii w trybie multplayer  (Przeczytany 941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 75
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
  • Distance Travelled: 2883km
  • Trains Routed: 432
Edytor scenerii w trybie multplayer
« dnia: 05 Lipiec 2017, 01:46:54 »
Czego dotyczy pomysł:
- Edytor

Opis pomysłu:
Co tu się rozpisywać, po prostu myślę że był by to ciekawy pomysł dla osób budujących duże stacje w grupach, zamiast wysyłania sobie wzajemnie plików z postępem i pracy tylko jednej osoby naraz, w przypadku multiplayer'a cała grupa mogła by pracować na raz co znacznie przyśpieszyło by postęp prac.
Węzeł Łazowski - Prace wstrzymane, sceneria będzie budowana od nowa.

Offline skyy2

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 50
  • skyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnik
  • "Dyżurny od siedmiu boleści" ~Matz32 o mnie
  • Distance Travelled: 3097km
  • Trains Routed: 658
Odp: Edytor scenerii w trybie multplayer
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipiec 2017, 01:38:20 »
Fajne by było takie coś ;)
Poznań Wola - 40%

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 199
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 8054km
  • Trains Routed: 3018
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lipiec 2017, 07:30:00 »
Niby szkoda serwera, ale jak jest taka opcja (tu preszę technika o wypowiedź) to jestem za!
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 192
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 14167km
  • Trains Routed: 1350
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lipiec 2017, 09:29:51 »
Może i technicznie do zrobienia, ale bez sensu. Co będzie jak ktoś będzie chciał wstawić np domek, a 2-ga osoba w tym czasie wstawi tam drzewko?.
Jak już to prędzej bym podszedł do tego, że plik *.sc byłby umieszczony np na serwerze i osoby z grona tworzącego łączyły by się z nim online (max 1 osoba na raz). Odpada przesyłanie plików no i zawsze była by kopia (więc nie groźne przypadkowe skasowanie itp.)
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 67
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lipiec 2017, 10:11:04 »
Może i technicznie do zrobienia, ale bez sensu. Co będzie jak ktoś będzie chciał wstawić np domek, a 2-ga osoba w tym czasie wstawi tam drzewko?.

Zdecydowanie nie zgadzam się z tym, że to ma być bez sensu. Będzie podobnie jak z prowadzeniem ruchu. Komunikacja na TS lub innym komunikatorze. I w cale nie uważam że obie osoby musiałyby się bawić otoczeniem. Jedna robi tory, druga za nią otoczenie. To jest coś co warto przemyśleć.
Projekt LCS Jastrzębie - 20%
Poprawki w toku...

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 180
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 5664km
  • Trains Routed: 2096
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Lipiec 2017, 11:07:11 »
Popieram pomysł Ryszarda. Jednoczesne edytowanie scenerii przez kilka osób może nie zdać egzaminu, no i domyślam się, że implementacja takiego rozwiązania byłaby trudniejsza od zwykłego dzielenia dostępu do pliku.
Mam nadzieję że pójdzie do kosza ze względu na nazwę, też nie miałeś co wymyślić tylko tego toruńskiego pedofila, nieroba i złodzieja. Na sam widok tego nazwiska otwiera mi się nóż w kieszeni.
@ICC jak zawsze w formie

Offline Mistrzu

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 186
  • Mistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezes
  • Distance Travelled: 2721km
  • Trains Routed: 1233
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Lipiec 2017, 12:34:38 »
To może być lekarstwo na potworne ilości czasu które zajmuje budowa scenerii realnych. Powiedzmy jeden buduje stację x a drugi buduję stację y, to znacznie przyśpieszy pracę. To że ktoś będzie robił to samo to chyba najbardziej błachy problem. Dostęp do mapy miały by tylko osoby z którymi budujemy tą scenerię. Komunikacja przez TS to raczej oczywiste.
PKP Intercity. Zakład Centralny. O. Olszynka Grochowska.
Mistrz BZW IC/3, Obszar Eksploatacji i Realizacji Przewozów.

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 67
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Lipiec 2017, 12:43:07 »
Powiedzmy jeden buduje stację x a drugi buduję stację y, to znacznie przyśpieszy pracę.
No właśnie to nie przejdzie, bo potem nagle się okaże, że mijamy się torami o x km. Ale tak jak mamy specjalistów w tym wątku można by pracować, jak napisałem wcześniej. Jeden układa tory, drugi krajobraz, trzeci budynki i drzewa... To moim zdaniem ma sens.
Projekt LCS Jastrzębie - 20%
Poprawki w toku...

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Lipiec 2017, 15:15:54 »
Panowie, nie wiem o czym ta dyskusja, ten tryb mowi sam przez siebie ze wymaga wzajemnej komunikacji wszystkich "edytujących", przy komunikacji nie doszło by do czegos takiego ze ktos w jednym miejscu stawia drzewo a drugi w tym samym dom, plus dochodzi to ze każdy edytujący byłby widzialny dla innych np. Jako podobizna kamery, dokładnie taki sam tryb jest w grze "Golf it", która także Jesli mnie pamięć nie myli jest na silniki unity. Dodaje link do trailera, od 1;00 widoczny jest tryb edytora w multiplayer. https://youtu.be/FuKB8Uv18B0

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Lipiec 2017, 15:19:20 »
Może nie tyle kamery co punktu w miejscu, gdzie znajduje się kursor innego użytkownika.
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Zuger_Polska

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 41
  • Zuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 1944km
  • Trains Routed: 89
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Lipiec 2017, 15:22:33 »
Ja osobiście myślę, że najpierw to trzeba stworzyć nowy edytor, bo ten który mamy teraz i tak potrafi się porządnie zaciąć przy grupowaniu może 30 obiektów, a co dopiero będzie jak np. 4 osoby w jednym momencie będą stawiać zgrupowane obiekty? I co jak jednej osobie nagle skończy się pamięć RAM i zablokuje się możliwość edytowania scenerii? Może byłoby takie rozwiązanie fajne, ale w przyszłości, a nie przy tym niestabilnym edytorem, który już nie raz mi się zaciął w niespodziewanym momencie albo rozjechał się teren i musiałem robić od nowa to, na co poświęciłem wcześniej może godzinę mojego czasu.
LCS Koziegłowy (Linia kolejowa 395): 2%
Umultowo: 80%

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Lipiec 2017, 15:28:43 »
Ja osobiście myślę, że najpierw to trzeba stworzyć nowy edytor, bo ten który mamy teraz i tak potrafi się porządnie zaciąć przy grupowaniu może 30 obiektów, a co dopiero będzie jak np. 4 osoby w jednym momencie będą stawiać zgrupowane obiekty? I co jak jednej osobie nagle skończy się pamięć RAM i zablokuje się możliwość edytowania scenerii? Może byłoby takie rozwiązanie fajne, ale w przyszłości, a nie przy tym niestabilnym edytorem, który już nie raz mi się zaciął w niespodziewanym momencie albo rozjechał się teren i musiałem robić od nowa to, na co poświęciłem wcześniej może godzinę mojego czasu.

Mysle ze nikt nie każe korzystać z tego trybu, ja Spokojnie mógłbym postawić takie "lobby" a ktos inny nie. Fajnie było by chociaż testowo wprowadzić taki tryb.

Offline JanixPl

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 1
  • JanixPl pracownik torowy
  • Meh...
  • Distance Travelled: 1147km
  • Trains Routed: 7
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Lipiec 2017, 19:18:56 »
Fajne to by było! Samemu raczej nic nie zrobie, ale z moim kolegą...

Offline KacpErB

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 0
  • KacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZ
  • Miły kolega :)
  • Distance Travelled: 749km
  • Trains Routed: 147
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Lipiec 2017, 12:55:50 »
Pomysł fajny, ale tak jak mówił @Zuger coś sie komuś stanie z kompem, netem czy czymkolwiek i klops stacji nie ma. Myślę że żeby wprowadzić ten tryb to przed wejściem pojawiał się komunikat o sprawdzeniu miejsca na dysku co najmniej 1 giga (przypadkową liczbę podaje) Podczas burzy nie pracować (bo w niektórych sieciach wyłączają) wtedy to by miało jakiś sens ;)
GROOOOAANNN!

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Lipiec 2017, 14:31:17 »
ewentualnie zmiany synchronizowane z chmurą na bieżąco ;).