Autor Wątek: Ciekawostki z kolei wzięte  (Przeczytany 4008 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin_S

• Global Moderator
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Ekspert ds. kolejowych
  • Siła reputacji: 72
  • Marcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezes
  • Kontroler scenerii
    • Domowy symulator EU07
  • Distance Travelled: 1768km
  • Trains Routed: 216
Odp: Ciekawostki z kolei wzięte
« Odpowiedź #45 dnia: 04 Październik 2017, 08:32:53 »
Warkocze z bliska, czyli 36-żyłowe przewody do sterowania wielokrotnego.
Brudne kible, spóźnienia, dziwni ludzie. Śmierć, odchody i rdza. Wszystko to znajdziecie na torach.
- PKP Cargo S.A. Centralny Zakład Spółki -

Offline Marcin_S

• Global Moderator
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Ekspert ds. kolejowych
  • Marcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezes
  • Kontroler scenerii
    • Domowy symulator EU07
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Październik 2017, 09:02:08 »
W Cargo tylko grrrrruuube brutto..
Brudne kible, spóźnienia, dziwni ludzie. Śmierć, odchody i rdza. Wszystko to znajdziecie na torach.

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 189
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 3883km
  • Trains Routed: 1561
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Październik 2017, 09:48:02 »
W Cargo tylko grrrrruuube brutto..

Smerfa przejechałęs, że taki niebieski zgarniasz masz pochlapany? XD
Bździno ---->68% (Układ torowy-100%, Otoczenie-11%, Elektryfikacja-70%, Pulpit-100%)

Asus ROG Strix GL553V-FY022T, i7-7700HQ, Nvidia GTX 1050Ti, 8gb RAM, HDD 1Tb.

Offline Marcin_S

• Global Moderator
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Ekspert ds. kolejowych
  • Kontroler scenerii
    • Domowy symulator EU07
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Październik 2017, 11:41:48 »
Cholera, a myślałem że do końca wytarłem.. :/

Offline Ryszard

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 105
  • Ryszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezes
  • Distance Travelled: 3150km
  • Trains Routed: 840
« Odpowiedź #49 dnia: 15 Październik 2017, 09:44:29 »
To się ostatnio zdziwiłem jak mnie to spotkało  :o]
Projekt Wejherowo -> WiP

Offline MeGusta

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 133
  • MeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezes
  • A ninja is seen, only when he wants to be seen.
    • Mój Kanał na Youtube.
  • Distance Travelled: 3579km
  • Trains Routed: 841
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Październik 2017, 18:35:41 »
A oto i ciekawa nazwa dawnej tarczy zaporowej w Słupsku. Znajduje się ona nieopodal górki rozrządowej i podlegała pod już nieistniejący okręg nastawczy Sp4, który został usunięty a następnie wyburzono nastawnie pod koniec lat 80-tych (chociaż pędnie dalej leżą).
« Ostatnia zmiana: 16 Październik 2017, 18:47:12 wysłana przez MeGusta »
Pozdrawiam serdecznie
Karol K. (Meguś) ;)

Offline kacperek754

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 32
  • kacperek754 dyżurny ruchukacperek754 dyżurny ruchukacperek754 dyżurny ruchukacperek754 dyżurny ruchukacperek754 dyżurny ruchukacperek754 dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 2977km
  • Trains Routed: 341
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Październik 2017, 20:53:10 »
Wskaźnik W27 w nietypowym miejscu.

Offline Misza

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 3
  • Misza pracownik torowy
  • ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
  • Distance Travelled: 495km
  • Trains Routed: 24
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Październik 2017, 23:14:56 »
Komutator silnika en57 widziany z góry.

Offline Trepan

• User
  • Siła reputacji: 3
  • Trepan pracownik torowy
  • Distance Travelled: 134km
  • Trains Routed: 17
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Październik 2017, 21:30:58 »
http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/stacja-lublin-zachod-w-dzielnicy-czuby-za-trzy-lata,n,1000006852.html

Wiadomość z 2013 roku, sama stacja planowana była już wiele lat temu (jeszcze przed transformacją ustrojową). Jeśli komuś się chce odpalić google maps to na północ od pętli autobusowej Widok (tuż obok) jest wiadukt i pylony drugiego, nigdy nie wybudowanego, które pamiętam stały od zawsze za mojej obecności na tym świecie, czyli ponad ćwierćwiecze. Już wtedy zarzucono budowę stacji, która była prawie ukończona (te dwa wiadukty miały prowadzić na południe dzielnicy Czuby, obsługując ruch do i ze stacji). Jak się domyślacie reaktywowany projekt jest kompletnie zapomniany.  Szkoda, bo o ile wiem tylko betonowych peronów brakowało spełniających jakieś wymogi, żeby stacja zaczęła działać (dawno temu, nie to o czym pisze kurier).

Trafiłem na powyższe, bo jak się domyślacie znam Lublin od lat i chciałem znaleźć plany stacji, którą pamiętam (obecnie jest tam sporo zmian, wielki remont, rozmontowywanie torów i inne historie) no i doszedłem do ciekawych rzeczy jak powyższa kaczka dziennikarska: otóż w planach oprócz znajdującego się na Tatarach dworca Lublin północny podobno jest stacja Lublin Tatary. No jak w mordę strzelił górka rozrządowa i bocznica. Więc albo jestem tępy i plan uwzględnia stację towarową, albo plan jest równie rzetelny co powyższy artykuł, albo co najciekawsze przywrócili 4tą klasę w pociągach i pasażerowie znowu jeżdżą w węglarkach lub czymś mocno podobnym:D

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 200
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 15569km
  • Trains Routed: 1394
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Październik 2017, 09:35:24 »
Mozesz miec perony w torach kolo grupy towarowej, w poznaniu tak jest tylko osobowe od x lat tam juz nie ganiaja ;)

Ps. Kiedys jezdzil osobowy Poznan gl - Poznan gl , ktory wlasnie zaliczal na swojej trasie takie cuda ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2017, 09:37:07 wysłana przez Ryszard-san »
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a