Autor Wątek: Info: SWDR3 - nowy program do obsługi stacji  (Przeczytany 6767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LisiczekPL

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 16
  • LisiczekPL zwrotniczyLisiczekPL zwrotniczyLisiczekPL zwrotniczy
  • EU44
  • Distance Travelled: 1516km
  • Trains Routed: 166
Odp: SWDR3 - nowy program do obsługi stacji (program + dyskusja)
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Lipiec 2017, 16:56:21 »
Nadal jest arkusz w obsłudze i ten SWDR3 bedzie tylko do generowania RJ do blokad czy znowu będzie priorytetowym programem do dyżurki i nie będzie trzeba siedzieć na TS3 z 40 krzyczącymi osobami nie dającymi prowadzić ruchu?
Work In Progress: Gajów, Czerwonków
Gajów: 10%
Czerwonków: 15%

Offline nitro

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 65
  • nitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezes
  • Distance Travelled: 4309km
  • Trains Routed: 459
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Lipiec 2017, 17:21:15 »
Brakuje po prostu  folderu z programem aktualizacyjnym,  aby nie pobierać na nowo całego programu należy tylko pobrać archiwum updater.zip dołączony jako załącznik w #1 poście, rozpakowa i przenieść folder update do folderu gdzie są pliki SWDR3. Wówczas powinna ruszyć aktualizacja bez problemu.
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2017, 20:34:44 wysłana przez uetam »

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 199
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 8054km
  • Trains Routed: 3018
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Lipiec 2017, 18:23:35 »
Liczek TS dalej, bo czat [usunięto] :D ponieważ [zredagowano].
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline nitro

• Developer
  • Supporter
  • *
  • nitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezes
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Lipiec 2017, 02:37:15 »
aktualizacja w #1 poście
- zgłaszanie błędów
- nowe punkty w UWAGACH

Online Ares28

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 98
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
  • Distance Travelled: 1906km
  • Trains Routed: 769
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Lipiec 2017, 15:42:24 »
Niestety ale wprowadzenie SDWR3 uniemożliwiło mi oraz Wiedence dyżurowanie. W obu przypadkach występuje ten sam problem: pomimo poprawnej instalacji i wpisaniu nicku małymi literami lista stacji widnieje pusta. Próbowaliśmy nawet wpisywać nicki innych użytkowników Husarza i Deeejayyy'a, jednak bez rezultatów.
SWDR nie wyświetla żadnych komunikatów o błędów a w pliku log.txt jest jedynie linijka powitalna:
[2017-07-18 15:21:19.8081][INFO] Zabawmy się...
Oprócz tego SWDR3 jest wykrywany jako zagrożenie przez program antywirusowy AVG, aby upewnić się że to nie antywirus blokuje program próbowałem go dezaktywować i powtórzyć całą procedurę od nowa - bez rezultatu.

Wersja systemu operacyjnego: Win 10 64-bit Professional, wiedenka ma 10 64-bit, ale w wersji Home.
Czy ktoś inny ma problemy z odpaleniem SWDR'a w konfiguracji Win 10 64 + AVG?

Kilka oczywistości zanim setna osoba mi poleci "musisz wpisać nick małymi literami...":
-nick wpisywany jest małymi literami
-nicki innych dyżurnych również nie działają
-firewall off
-avg off
-brak błędów swdra oraz innych komunikatów świadczących o niepoprawnej instalacji
-próbowałem przeinstalować NET Framework 4.7 - bez rezultatu
-wiedenka twierdzi, że SWDR3 działa poprawnie na innym komputerze (laptopie)

Oprócz tego nasunęło mi się też kilka innych wniosków w porównaniu z wcześniejszym arkuszem:
- brak możliwości stworzenia stałej blokady
- brak możliwości weryfikacji kto zostanie dyżurnym

Obecnie każdy może pobrać sobie SWDR, wejść na dyżurkę i wysyłać pociągi, nie znając przy tym żadnych przepisów ani poprawnej obsługi scs'a. Wcześniej wymagało to zatwierdzenia przez grono dyżurnych i dodania do arkusza, dając gwarancję że osoba ta jest wystarczająco kompetentna i nie zepsuje innym rozgrywki.

Prosiłbym o dopracowanie oprogramowania i powrót do dyżurowania z pomocą arkusza by wiedenka na czas wprowadzenia udoskonaleń.

Offline ZnaQu

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 112
  • ZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezes
  • Distance Travelled: 2490km
  • Trains Routed: 890
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Lipiec 2017, 15:53:35 »
Obecnie każdy może pobrać sobie SWDR, wejść na dyżurkę i wysyłać pociągi, nie znając przy tym żadnych przepisów ani poprawnej obsługi scs'a. Wcześniej wymagało to zatwierdzenia przez grono dyżurnych i dodania do arkusza, dając gwarancję że osoba ta jest wystarczająco kompetentna i nie zepsuje innym rozgrywki.

Prosiłbym o dopracowanie oprogramowania i powrót do dyżurowania z pomocą arkusza by wiedenka na czas wprowadzenia udoskonaleń.

Czyli tak jak było za czasów SWDR1. Czemu ktoś nie może pograć na dyżurce? Bo jest nowy? Bo jest młody?

Offline gravition

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 40
  • gravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 3366km
  • Trains Routed: 363
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Lipiec 2017, 16:20:12 »
Usuń syfny avg i korzystaj z systemowego windows defendera, obecnie jest on jednym z najbezpieczniejszych narzędzi antywirusowych dostępnych dla windowsa 10, potwierdzeniem tego faktu jest chociażby niedawny ból rzyci kasperskiego ;)
KW Poznań

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 192
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 14167km
  • Trains Routed: 1350
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Lipiec 2017, 16:36:54 »
Ja nie mam antywira poza defenderem z windowsa i wszystko smiga
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 199
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 8054km
  • Trains Routed: 3018
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Lipiec 2017, 16:55:54 »
J amam i Defendera i KAsperskyego i działa ;D
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline nitro

• Developer
  • Supporter
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Lipiec 2017, 17:04:15 »
@Ares28 odpowiadam Tobie:

- tak, zobaczę dlaczego losowo chce albo nie chce załadować listy stacji przy logowaniu, po wpisaniu loginu lub wciśnięciu przycisku odśwież należy chwilę poczekać na załadowanie listy...
- nie odpowiadam za to, że jakiś antywirus wykrywa program jako wirus lub zagrożenie...
na Virustotal tylko 2/62, głównie ze strony Baidu, który lubi przywalić "false positive". Nawet same AVG mówi że plik jest czysty.

https://www.virustotal.com/pl/file/889e95f71c541ffd023c272a300564825182f6b171e792409233156abca63eb6/analysis/
https://www.virustotal.com/pl/file/24f83f67793753a5d1099d1c001799040761554bd4f9672b3fa905fe1c58c89c/analysis/1500386108/
https://www.virustotal.com/pl/file/8fc5715fa65bfe82ab0ca9b2a8fbbb204859709b157c0b0efeeb5b0c274f6003/analysis/1500387792/

Kody SWDR3 są dostępne dla całego środowiska deweloperów i testerów, do wglądu i audytu, więc nigdzie nie ukrywam tego na dysku, dołączając swoją telemetrię czy linijki powodujące dziwne działanie aplikacji.
Więc możesz spokojnie dodać aplikację, czy folder z aplikacją do listy wyjątków wykluczonych ze skanowania przez program antywirusowy.
Mam Avasta i nic nie krzyczy przy uruchamianiu i korzystaniu z SWDR3.

- "brak możliwości stworzenia stałej blokady" - system blokad stałych i niestałych jest już utworzony do zrobienia, i do omówienia
- "brak możliwości weryfikacji kto zostanie dyżurnym" - czy możesz mi pokazać proszę punkt w regulaminie, który mówi o tym, że po x km dany użytkownik może być jako DR? o ile wiem to już był lub jest wątek w tej sprawie, i który gdzieś tam przepadł. Jeżeli nie ma takiego punktu, i nikt ze środowiska programistycznego  nie zgłasza takiego pomysłu, to nie mogę wprowadzać czegoś takiego na własną rękę. Nie wiem jak było przed sierpniem 2016 (data mojej rejestracji na forum) z zatwierdzaniem nowych DR, ale w SWDR 1 też nie było takiego punktu, w arkuszu też nie widzę takiego punktu... banlista jest i w arkuszu i w SWDR3 (oddzielne), więc jeżeli świeży DR coś zbroi, otrzyma karę od odpowiedniego moderatora lub administratora.

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 75
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
  • Distance Travelled: 2883km
  • Trains Routed: 432
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Lipiec 2017, 17:35:35 »
Przy logowaniu mimo odpalonej stacji na liście nie ma żadnej.
Węzeł Łazowski - Prace wstrzymane, sceneria będzie budowana od nowa.

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 173
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 3563km
  • Trains Routed: 1477
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Lipiec 2017, 18:37:51 »
Dalej problem z updaterem, całkiem go nie widzi...
Bździno ----> 47% (Układ torowy-100%, Otoczenie-10%, Elektryfikacja-78%, Pulpit-0%)

Offline nitro

• Developer
  • Supporter
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Lipiec 2017, 19:21:53 »
Dalej problem z updaterem, całkiem go nie widzi...

Czy próbowałeś pobrać nową paczkę?
Czy rozpakowujesz do folderu gdzie adres to tego folderu nie zawiera spacji? Bo może to powoduje problem.

Offline Kacu

• Artist
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 23
  • Kacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowy
  • "Kaj hajer paczy dziynnie śmierci w łoczy..."
  • Distance Travelled: 292km
  • Trains Routed: 82
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Lipiec 2017, 20:07:40 »
Wszystkiego próbowałem i nic. Wywala błąd cały czas.
"Jestem śląskie dziecko i Ślązakiem zginę. Kocham śląską ziemię i śląską krainę..."

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 173
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 3563km
  • Trains Routed: 1477
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Lipiec 2017, 20:44:36 »
Czy próbowałeś pobrać nową paczkę?
Czy rozpakowujesz do folderu gdzie adres to tego folderu nie zawiera spacji? Bo może to powoduje problem.

nitro, nowa paczka z forum, odpalona - nie działa. Dodany folder a updaterem - nadal nic...
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec 2017, 21:20:56 wysłana przez uetam »
Bździno ----> 47% (Układ torowy-100%, Otoczenie-10%, Elektryfikacja-78%, Pulpit-0%)