Autor Wątek: Info: SWDR3 - nowy program do obsługi stacji  (Przeczytany 5582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mentorious

• Artist
  • Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 207
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
  • Distance Travelled: 2333km
  • Trains Routed: 1975
Odp: SWDR3 - nowy program do obsługi stacji
« Odpowiedź #135 dnia: 13 Wrzesień 2017, 09:56:02 »
Program wzorowany jest na orginalnym, więc to odpada z uwagi na fakt, że normalny SWDR i SEPE tak nie działają.

Nie baw się z łaski swojej w tadka i nie wypowiadaj się za autora. ::)

Offline Icek94

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 26
  • Icek94 nastawniczyIcek94 nastawniczyIcek94 nastawniczyIcek94 nastawniczyIcek94 nastawniczy
  • Taki sobie ktuś ;p
  • Distance Travelled: 648km
  • Trains Routed: 168
« Odpowiedź #136 dnia: 13 Wrzesień 2017, 09:59:46 »
Ja proponuję wyróżnić w Tablicy RJ pociągi kolorami:
Niebieski - pociąg który u nas zaczyna
Żółty - pociąg który u Nas kończy
Czerwony - pociąg, który nie kursuje
Zielony - pociąg który jeszcze do nas nie przyjechał
Biały: pociąg który aktualnie jest na Naszej stacji
Szary - pociąg który od Nas już wyjechał.

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 198
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 7981km
  • Trains Routed: 3006
« Odpowiedź #137 dnia: 13 Wrzesień 2017, 10:46:29 »
Program wzorowany jest na orginalnym, więc to odpada z uwagi na fakt, że normalny SWDR i SEPE tak nie działają.

Nie baw się z łaski swojej w tadka i nie wypowiadaj się za autora. ::)
Ja tylko miałem na myśli, że się domyślita iż to jest moja subiektywna opinia. Za nikogo się nie wypowiadam i w nikogo się nie bawię.
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Tomasz86

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 23
  • Tomasz86 dróżnik przejazdowyTomasz86 dróżnik przejazdowyTomasz86 dróżnik przejazdowyTomasz86 dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 1575km
  • Trains Routed: 213
« Odpowiedź #138 dnia: 13 Wrzesień 2017, 12:10:05 »
Icek94 przy tylu pomieszanych kolorach oczopląsu dostaniesz :) Będzie to po prostu nieczytelne i męczące wzrok.

Zarówno pociąg, który kończy lub zaczyna ujęty jest informacją w tabeli np. "Kończący".
Pociąg, który jeszcze do nas nie przyjechał też nie musi być zaznaczany kolorem gdyż wisi na naszym RJ - skoro wisi więc jest i czekamy.
Pociągi, które nie kursują lądują w koszu z adnotacją "Papa". - sprawa jasna.
Jedyne co ma byt to "pokolorowanie" pociągu odprawionego, by nie mieszał się z resztą...

@Mentorius: Pomyślałem to samo... +

@Kacper9: Jak napisałeś "WZOROWANY" a nie odzwierciedlający - nie widzę przeszkód by na potrzeby TD ułatwić sobie życie małoinwazyjnym wyróżnieniem tego co już pojechało.
O ile w życiu DR przekazuje zmianę koledze o konkretnej godzinie i idzie do domu, o tyle w TD tego nie zrobisz. Nie wyjdziesz do puki nie odprawisz wszystkiego, bez ściągania na siebie gniewu maszynistów i innych DR.

W sytuacji obecnej lawiruję pomiędzy tabelą RJ a zapisem manualnym w zeszycie i odhaczam to co już pojechało by z czystym sumieniem zamknąć stację.

P.S. Tak czy owak autor uzna co jest słuszne a co nie. To są tylko sugestie.
Mój pociąg zawsze prowadzi Świnka Morska.

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 198
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 7981km
  • Trains Routed: 3006
« Odpowiedź #139 dnia: 13 Wrzesień 2017, 12:36:20 »
Wejdą godziny to zapewne nie będzie problemu, chyba że nie odpiszesz składu, ale wtedy to Twój problem. Fajnie to było w SWDR1, gdzie wpisanie godziny zmieniało kolor rubryki z rodzajem pociągu. BTW to tak samo to działa do dziś w ISDR.
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Icek94

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 26
  • Icek94 nastawniczyIcek94 nastawniczyIcek94 nastawniczyIcek94 nastawniczyIcek94 nastawniczy
  • Taki sobie ktuś ;p
  • Distance Travelled: 648km
  • Trains Routed: 168
« Odpowiedź #140 dnia: 13 Wrzesień 2017, 16:02:24 »
Icek94 przy tylu pomieszanych kolorach oczopląsu dostaniesz :) Będzie to po prostu nieczytelne i męczące wzrok.

Zarówno pociąg, który kończy lub zaczyna ujęty jest informacją w tabeli np. "Kończący".
Pociąg, który jeszcze do nas nie przyjechał też nie musi być zaznaczany kolorem gdyż wisi na naszym RJ - skoro wisi więc jest i czekamy.
Pociągi, które nie kursują lądują w koszu z adnotacją "Papa". - sprawa jasna.
Jedyne co ma byt to "pokolorowanie" pociągu odprawionego, by nie mieszał się z resztą...

To jedynie moja sugestia - poza tym nie mówię o kolorach tzw "oczoyebnych". Tabela kolorów RGB jest bogato zdobiona. Poza tym można ustalić zależność które pociągi będą priorytetem (czytaj - te które do Nas już jadą i u Nas są). Można nad tym spekulować, ale uważam że byłoby to dość dobre rozwiązanie, bo większość populacji jest wzrokowcem (tak, udowodnione naukowo :D ). Zawsze można spróbować coś takiego wprowadzić. Jeśli wszystkim to będzie odpowiadać - to okej, jeśli nie to do kosza. Jedynie sugestia  - wszystko wyjdzie w praniu :)

Spis RJ możnaby ustalić na zasadzie ustawień widoku (jak w popularnym Windowsie - w Widoku folderu)

Offline kacperek754

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 31
  • kacperek754 dyżurny ruchukacperek754 dyżurny ruchukacperek754 dyżurny ruchukacperek754 dyżurny ruchukacperek754 dyżurny ruchukacperek754 dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 2713km
  • Trains Routed: 341
« Odpowiedź #141 dnia: 13 Wrzesień 2017, 16:29:00 »
Mi również podoba się pomysł z kolorami

Offline sofalse

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 35
  • sofalse toromistrzsofalse toromistrzsofalse toromistrzsofalse toromistrzsofalse toromistrzsofalse toromistrzsofalse toromistrz
  • Distance Travelled: 1070km
  • Trains Routed: 258
« Odpowiedź #142 dnia: 13 Wrzesień 2017, 16:55:39 »
Mi wystarczyłby checkbox 'odjechał', widząc zaznaczony wiedziałbym, że pociąg odprawiłem, a dodatkowo mógłby wyświetlać u następnej stacji informację, że pociąg do niej jedzie. Oczywiście możliwy do zaznaczenia tylko, gdy jesteśmy stacją początkową, bądź stacja przed nami pociąg odprawiła/jest na offie.

Offline matommy

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 25
  • matommy nastawniczymatommy nastawniczymatommy nastawniczymatommy nastawniczymatommy nastawniczy
  • Distance Travelled: 192km
  • Trains Routed: 332
« Odpowiedź #143 dnia: 17 Wrzesień 2017, 10:14:41 »
Witam! Proszę o pomoc/podpowiedź, włączam stację na TD2 a następnie SWDR3 i nie mam żadnych stacji do wyboru oraz komunikat "nie możesz obsadzić nie swojej stacji" co robię źle? może ktoś podpowiedzieć jak mam grać w trybie dyżurnego? W jaki sposób mam dodać stację do mojego profilu?

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 39
  • MaciejakS toromistrzMaciejakS toromistrzMaciejakS toromistrzMaciejakS toromistrzMaciejakS toromistrzMaciejakS toromistrzMaciejakS toromistrz
  • Bo mnie szlag (taka ryba) jasny trafi
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 3990km
  • Trains Routed: 135
« Odpowiedź #144 dnia: 17 Wrzesień 2017, 11:06:21 »
poklikaj trochę odśwież
Mój fanpage kolejowy: https://www.facebook.com/MaciejakS-1525083427549225/
Poszukuję wykonawcy układu torowego -> Wysoka Kamieńska (mam podkłady)

Offline Magik

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 58
  • Magik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektor
  • Distance Travelled: 2354km
  • Trains Routed: 770
« Odpowiedź #145 dnia: 17 Wrzesień 2017, 13:34:08 »
- Zmiana skrótu DR na ISEDR
- możliwość rozmowy z maszynistami (czat)
- blokady były pisane
- zmiana tego trąbiącego pociągu na inny dzwięk
Pociągi mnie pociągają.    Kolej - moja praca, moja pasja.

Offline nitro

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 64
  • nitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezes
  • Distance Travelled: 4240km
  • Trains Routed: 456
« Odpowiedź #146 dnia: 18 Wrzesień 2017, 19:51:02 »
NOWA WERSJA PROGRAMU - 20170918193154

+ na prośbę moderatorów, od teraz dodawanie, aktualizacja stacji odbywa się TYLKO przez moderatorów, administratorów

Offline hulek

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 17
  • hulek zwrotniczyhulek zwrotniczyhulek zwrotniczy
  • Najlepszym lekarstwem na kłamstwo, jest PRAWDA !
  • Distance Travelled: 1242km
  • Trains Routed: 200
« Odpowiedź #147 dnia: 18 Wrzesień 2017, 19:58:00 »
Mam taki pomysł. Jesli chodzi o aktualizowanie stacji. Dobrze by bylo gdyby autorzy samych sceneri mogli aktualiowac scenerie oraz ja dodawac ;). Nie wiem czy dobrze zrozumialem, teraz moderatorzy i administratorzy moga wykonywac powyzsze czynnosci ?? Czy autor scenerii tez moze dodac swoja stacje oraz ja edytowac.
Moje zasady:
Nie boję się mowić PRAWDY - Mówie co mnie wkurza - Nie dam sobie napluć do kaszy - Jestem odważny i uparty - Osiagam swoje cele - Nie interesuje mnie co mówią inni, jestem sobą.

Offline nitro

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 64
  • nitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezes
  • Distance Travelled: 4240km
  • Trains Routed: 456
« Odpowiedź #148 dnia: 18 Wrzesień 2017, 20:04:21 »
ta wymuszona aktualizacja została dodana ponieważ moderatorzy poskarżyli mi się dzisiaj, że wiele stacji, nawet starych jest dodawanych  nieprawidłowo...
raczej chciałbym iść w tym kierunku, aby pierwszą scenerię dodawał / akceptował moderator/administrator,
wskazywał w programie przy stacji, kto może ją aktualizować, oprócz moderatorów...
ograniczy to do minimum udziału trolli

Offline hulek

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 17
  • hulek zwrotniczyhulek zwrotniczyhulek zwrotniczy
  • Najlepszym lekarstwem na kłamstwo, jest PRAWDA !
  • Distance Travelled: 1242km
  • Trains Routed: 200
« Odpowiedź #149 dnia: 18 Wrzesień 2017, 20:08:08 »
ta wymuszona aktualizacja została dodana ponieważ moderatorzy poskarżyli mi się dzisiaj, że wiele stacji, nawet starych jest dodawanych  nieprawidłowo...
raczej chciałbym iść w tym kierunku, aby pierwszą scenerię dodawał / akceptował moderator/administrator,
wskazywał w programie przy stacji, kto może ją aktualizować, oprócz moderatorów...
ograniczy to do minimum udziału trolli
To dobra inicjatywa, ale zeby moderator czy administrator nie zapomnial dodac autora sceneri jako osobe do edytowania ;D ;D
EDIT: Dzieki za info ;)
Moje zasady:
Nie boję się mowić PRAWDY - Mówie co mnie wkurza - Nie dam sobie napluć do kaszy - Jestem odważny i uparty - Osiagam swoje cele - Nie interesuje mnie co mówią inni, jestem sobą.