Autor Wątek: Info: SWDR3 - dyskusje...  (Przeczytany 20045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 216
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 4339km
  • Trains Routed: 1739
Odp: SWDR3 - nowy program do obsługi stacji
« Odpowiedź #210 dnia: 05 Październik 2017, 15:30:01 »
To proponuje wprowadzic w swdrze kontrole pociągow na szlakach, tak, żeby swdr wymuszał na userze ukladania rj przez mniej zapchane szlaki.
Bździno ---->68% (Układ torowy-100%, Otoczenie-11%, Elektryfikacja-70%, Pulpit-100%)

Offline Bury

• User
  • Siła reputacji: 83
  • Bury prezesBury prezesBury prezesBury prezesBury prezesBury prezesBury prezesBury prezesBury prezesBury prezesBury prezesBury prezes
  • Distance Travelled: 2173km
  • Trains Routed: 797
« Odpowiedź #211 dnia: 05 Październik 2017, 18:00:05 »
To proponuje wprowadzic w swdrze kontrole pociągow na szlakach, tak, żeby swdr wymuszał na userze ukladania rj przez mniej zapchane szlaki.

Wymuszać może nie, ale przynajmniej mały wskaźnik w postaci liczby (np. w nawiasie tuż obok nazwy szlaku podczas wystawiania RJ) wystawionych RJ na dany szlak. Dzięki tym informacjom dyżurny wystawiający RJ będzie miał świadomość, że wyprawi pociąg na mniej lub bardziej zatłoczony szlak.

Nie ograniczajmy sobie pola działania, tylko stawiajmy na rzetelność oraz zaufanie do dyżurnych.

Offline IC_MajorWcislo

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 90
  • IC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezes
  • [IC/101] Członek Rady Nadzorczej
  • Distance Travelled: 1438km
  • Trains Routed: 658
« Odpowiedź #212 dnia: 05 Październik 2017, 18:05:39 »
Postawmy na realizm, niechże to wygląda.
PKP Intercity. Zakład Centralny. O. Olszynka Grochowska.
Członek Rady Nadzorczej MajorWcisło, Biuro Dyspozytury i Realizacji Przewozów.
Właściciel - www.hastati.pl  Hastati Multigaming Community

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
« Odpowiedź #213 dnia: 05 Październik 2017, 18:27:54 »
Wymuszać może nie, ale przynajmniej mały wskaźnik w postaci liczby (np. w nawiasie tuż obok nazwy szlaku podczas wystawiania RJ) wystawionych RJ na dany szlak. Dzięki tym informacjom dyżurny wystawiający RJ będzie miał świadomość, że wyprawi pociąg na mniej lub bardziej zatłoczony szlak.

Mam pomysł - zapytanie do DR, czy chce przyjąć dany dla konkretnego pociagu  ::)
Bździno ---->68% (Układ torowy-100%, Otoczenie-11%, Elektryfikacja-70%, Pulpit-100%)

Offline nitro

• Moderator
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 68
  • nitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezes
  • Distance Travelled: 4978km
  • Trains Routed: 465
« Odpowiedź #214 dnia: 05 Październik 2017, 20:45:00 »
NOWA WERSJA PROGRAMU - 20171005192803
======================
+ System Rozkazów Pisemnych [SRP] znany z programu NitroSWDR
Zmiany w stosunku do oryginału:
- generowanie PDFów odbywa się po stronie serwera
- zniknęła wyszukiwarka RJ w tabeli wystawionych RJ
- każda stacja ma swój indywidualny licznik RP
- wystawione RP znikają po 24h od czasu wystawienia
- RP dostępne pod adresem: http://nitro.td2.info.pl/rp.php

Aktualnie nie ma możliwości (jeszcze) przesłania RJ do gry

Wymuszenie aktualizacji będzie: 06.10.2017 00:00
« Ostatnia zmiana: 05 Październik 2017, 21:58:04 wysłana przez nitro »

Offline Bury

• User
  • Bury prezesBury prezesBury prezesBury prezesBury prezesBury prezesBury prezesBury prezesBury prezesBury prezesBury prezesBury prezes
« Odpowiedź #215 dnia: 06 Październik 2017, 11:08:36 »
Cytat: Neodokuran
Mam pomysł - zapytanie do DR, czy chce przyjąć dany dla konkretnego pociagu  ::)
Co jeszcze? To albo przyjmujesz każdy RJ, albo w ogóle żadnego i nie wchodzisz na dyżurkę. Co to koncert życzeń?

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #216 dnia: 06 Październik 2017, 11:33:31 »
Co jeszcze? To albo przyjmujesz każdy RJ, albo w ogóle żadnego i nie wchodzisz na dyżurkę. Co to koncert życzeń?

No ta i co jeszcze? To juz w ogole nie byloby grania. Ja mowie o sytuacji, kiedy swdr przeliczyłby, że na dany szlak jest zbyt wiele pociągow. Takie zapytanie mogłoby byc w sytuacji, kiedy trzeba ratunkowy wyslac.

Offline Mr_bar

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 92
  • Mr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezes
  • RadioStop TRU TRU TRU!
    • Mój kanał YT
  • Distance Travelled: 4836km
  • Trains Routed: 808
« Odpowiedź #217 dnia: 06 Październik 2017, 11:47:14 »

No ta i co jeszcze? To juz w ogole nie byloby grania. Ja mowie o sytuacji, kiedy swdr przeliczyłby, że na dany szlak jest zbyt wiele pociągow. Takie zapytanie mogłoby byc w sytuacji, kiedy trzeba ratunkowy wyslac.

Popieram Neodokurana np na wrocku z 70/80% pociągów jedzie WZ -WBA a tak to bedzie można ograniczyć i lepiej rozłożyć szlaki więc nie było bllby takich zatorów
Projekty:
Projekt Wrocław x%
Pomogę z pulpitem SCS. Pomogę ogarnąć maszynistę i dyżurnego ruchu

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 211
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 19062km
  • Trains Routed: 1445
« Odpowiedź #218 dnia: 06 Październik 2017, 12:44:02 »
To że tak pociągi jadą, jest wynikiem lenistwa obsługujących SWDR, nie chce się kliknąć na listę z szlakami i wybrać inny niż pierwszy z listy. Żadne cyferki tego nie zmienią. Musiała by być blokada, np że jak jest 5 pociągów na ten wjazd to się go nie da wybrać, ale musiało by to być powiązane z zaznaczaniem pociągów które przejechały już przez stacje.
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #219 dnia: 06 Październik 2017, 12:48:44 »
To że tak pociągi jadą, jest wynikiem lenistwa obsługujących SWDR, nie chce się kliknąć na listę z szlakami i wybrać inny niż pierwszy z listy. Żadne cyferki tego nie zmienią. Musiała by być blokada, np że jak jest 5 pociągów na ten wjazd to się go nie da wybrać, ale musiało by to być powiązane z zaznaczaniem pociągów które przejechały już przez stacje.

No wiec skoro są leniwi, to trzeba ich nakłonić. Albo karać. Jedno z dwóch.
W takim razie czekamy na możliwość odpisywania pociągów...

Offline Ares28

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 232
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
  • Distance Travelled: 2837km
  • Trains Routed: 1458
Odp: SWDR3 - nowy program do obsługi stacji (program + dyskusja)
« Odpowiedź #220 dnia: 06 Październik 2017, 13:23:56 »
Niestety ale wprowadzenie SDWR3 uniemożliwiło mi oraz Wiedence dyżurowanie. W obu przypadkach występuje ten sam problem: pomimo poprawnej instalacji i wpisaniu nicku małymi literami lista stacji widnieje pusta. Próbowaliśmy nawet wpisywać nicki innych użytkowników Husarza i Deeejayyy'a, jednak bez rezultatów.
SWDR nie wyświetla żadnych komunikatów o błędów a w pliku log.txt jest jedynie linijka powitalna:
[2017-07-18 15:21:19.8081][INFO] Zabawmy się...
Oprócz tego SWDR3 jest wykrywany jako zagrożenie przez program antywirusowy AVG, aby upewnić się że to nie antywirus blokuje program próbowałem go dezaktywować i powtórzyć całą procedurę od nowa - bez rezultatu.

Wersja systemu operacyjnego: Win 10 64-bit Professional, wiedenka ma 10 64-bit, ale w wersji Home.
Czy ktoś inny ma problemy z odpaleniem SWDR'a w konfiguracji Win 10 64 + AVG?

Kilka oczywistości zanim setna osoba mi poleci "musisz wpisać nick małymi literami...":
-nick wpisywany jest małymi literami
-nicki innych dyżurnych również nie działają
-firewall off
-avg off
-brak błędów swdra oraz innych komunikatów świadczących o niepoprawnej instalacji
-próbowałem przeinstalować NET Framework 4.7 - bez rezultatu
-wiedenka twierdzi, że SWDR3 działa poprawnie na innym komputerze (laptopie)

Oprócz tego nasunęło mi się też kilka innych wniosków w porównaniu z wcześniejszym arkuszem:
- brak możliwości stworzenia stałej blokady
- brak możliwości weryfikacji kto zostanie dyżurnym

Obecnie każdy może pobrać sobie SWDR, wejść na dyżurkę i wysyłać pociągi, nie znając przy tym żadnych przepisów ani poprawnej obsługi scs'a. Wcześniej wymagało to zatwierdzenia przez grono dyżurnych i dodania do arkusza, dając gwarancję że osoba ta jest wystarczająco kompetentna i nie zepsuje innym rozgrywki.

Prosiłbym o dopracowanie oprogramowania i powrót do dyżurowania z pomocą arkusza by wiedenka na czas wprowadzenia udoskonaleń.

Po ostatniej aktualizacji dodającej rozkazy pisemne znowu pojawił się problem z niewyświetlaniem dostępnych stacji. Nie widzę ani swojej, ani innych scenerii. Gwałcenie przycisku "Odśwież" nie daje oczekiwanego efektu.
« Ostatnia zmiana: 06 Październik 2017, 13:26:26 wysłana przez Ares28 »

Offline Bury

• User
« Odpowiedź #221 dnia: 06 Październik 2017, 14:26:21 »
Neodokuran, powiedz mi na jakiej podstawie, według jakich szacunków SWDR3 miałby stwierdzić, że na dany szlak jest za dużo RJotów lub dyżurny sobie nie poradzi bądź będzie miał więcej do roboty.
Czy to sprawa dyżurnych przyjmujących, że jest taki zapych? Nie, więc dlaczego mają się czuć winni i tłumaczyć się mechanikom, którzy czekają. Oczekiwanie na wyjazd, to także nieodzowna część służby na kolei. Dlatego Cierpliwi będą nagrodzeni wyjazdem na szlak a dyżurny nie będzie się nudził i nabierze doświadczenia w pracy w stresie ;)

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 89
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
  • Distance Travelled: 3078km
  • Trains Routed: 478
Odp: SWDR3 - nowy program do obsługi stacji (program + dyskusja)
« Odpowiedź #222 dnia: 06 Październik 2017, 15:36:06 »
Niestety ale wprowadzenie SDWR3 uniemożliwiło mi oraz Wiedence dyżurowanie. W obu przypadkach występuje ten sam problem: pomimo poprawnej instalacji i wpisaniu nicku małymi literami lista stacji widnieje pusta. Próbowaliśmy nawet wpisywać nicki innych użytkowników Husarza i Deeejayyy'a, jednak bez rezultatów.
SWDR nie wyświetla żadnych komunikatów o błędów a w pliku log.txt jest jedynie linijka powitalna:
[2017-07-18 15:21:19.8081][INFO] Zabawmy się...
Oprócz tego SWDR3 jest wykrywany jako zagrożenie przez program antywirusowy AVG, aby upewnić się że to nie antywirus blokuje program próbowałem go dezaktywować i powtórzyć całą procedurę od nowa - bez rezultatu.

Wersja systemu operacyjnego: Win 10 64-bit Professional, wiedenka ma 10 64-bit, ale w wersji Home.
Czy ktoś inny ma problemy z odpaleniem SWDR'a w konfiguracji Win 10 64 + AVG?

Kilka oczywistości zanim setna osoba mi poleci "musisz wpisać nick małymi literami...":
-nick wpisywany jest małymi literami
-nicki innych dyżurnych również nie działają
-firewall off
-avg off
-brak błędów swdra oraz innych komunikatów świadczących o niepoprawnej instalacji
-próbowałem przeinstalować NET Framework 4.7 - bez rezultatu
-wiedenka twierdzi, że SWDR3 działa poprawnie na innym komputerze (laptopie)

Oprócz tego nasunęło mi się też kilka innych wniosków w porównaniu z wcześniejszym arkuszem:
- brak możliwości stworzenia stałej blokady
- brak możliwości weryfikacji kto zostanie dyżurnym

Obecnie każdy może pobrać sobie SWDR, wejść na dyżurkę i wysyłać pociągi, nie znając przy tym żadnych przepisów ani poprawnej obsługi scs'a. Wcześniej wymagało to zatwierdzenia przez grono dyżurnych i dodania do arkusza, dając gwarancję że osoba ta jest wystarczająco kompetentna i nie zepsuje innym rozgrywki.

Prosiłbym o dopracowanie oprogramowania i powrót do dyżurowania z pomocą arkusza by wiedenka na czas wprowadzenia udoskonaleń.

Po ostatniej aktualizacji dodającej rozkazy pisemne znowu pojawił się problem z niewyświetlaniem dostępnych stacji. Nie widzę ani swojej, ani innych scenerii. Gwałcenie przycisku "Odśwież" nie daje oczekiwanego efektu.

Mam to samo, wczoraj przed aktualizacja próbowałem, dzisiaj po aktualizacji nadal nie ma żadnych stacji, wczesniej wszystko dzialalo bez problemu
Węzeł Łazowski - Prace wstrzymane, sceneria będzie budowana od nowa.

Offline nitro

• Moderator
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 68
  • nitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezes
  • Distance Travelled: 4978km
  • Trains Routed: 465
« Odpowiedź #223 dnia: 07 Październik 2017, 05:48:18 »
Wyszła dzisiaj miniaktualizacja, może teraz pojawią się u was stacje na liście przy logowaniu @zdebu @ares28

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 89
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
  • Distance Travelled: 3078km
  • Trains Routed: 478
« Odpowiedź #224 dnia: 07 Październik 2017, 09:50:17 »
Wyszła dzisiaj miniaktualizacja, może teraz pojawią się u was stacje na liście przy logowaniu @zdebu @ares28

Jesteś mistrzem, wszystko działa :D
Węzeł Łazowski - Prace wstrzymane, sceneria będzie budowana od nowa.