Autor Wątek: Info: SWDR3 - nowy program do obsługi stacji  (Przeczytany 19439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 272
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 7402km
  • Trains Routed: 2728
Odp: SWDR3 - nowy program do obsługi stacji
« Odpowiedź #300 dnia: 05 Grudzień 2017, 18:58:41 »
Działa bardzo dobrze.
Jakoś nikt się nie skarży.

Najlepiej się mądrzyć i nic nie robić.
Działa bardzo słabo i ludzie się skarżą. Czasami udaje mi się zalogować dopiero za 3 razem.
Trochę więcej pokory panie programisto.
"Człowiek przywykł, że go zło opada jak robactwo."

Offline nitro

• Moderator
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 68
  • nitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezes
  • Distance Travelled: 4943km
  • Trains Routed: 465
« Odpowiedź #301 dnia: 05 Grudzień 2017, 19:18:07 »
Działa bardzo dobrze.

Działa bardzo słabo i ludzie się skarżą. Czasami udaje mi się zalogować dopiero za 3 razem.

Nie widzę żadnego problemu abyście sobie zatrudnili programistę z prawdziwego zdarzenia, min. pensja to 6000 zł na rękę
albo wziąć się samemu za programowanie
ja nie mam żadnego obowiązku programować tak ja wy chcecie.

Pokorę to wam polecam, krzykaczom którzy myślą że wszystko wam się w życiu należy.
Jak się ma słaby komputer albo internet to rzeczywiście słabo działa.

Trzeba było się mądrzyć  w maju/czerwcu jak ludzie szukali człowieka, który stworzy na nowo SWDR... nie widziałem ciebie w tej grupie, szanowny panie

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
« Odpowiedź #302 dnia: 05 Grudzień 2017, 19:21:14 »
"Nie robię tego za pieniądze, więc to nie musi dobrze działać". Bardzo logiczne. W sumie idzie z duchem obecnej administracji. W takim razie nie zgłaszam dalszych uwag, bo się jeszcze obrazisz.
BTW ja akurat nie mam słabego :P . Ale to zawsze jakiś argument...

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 216
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 4339km
  • Trains Routed: 1739
« Odpowiedź #303 dnia: 05 Grudzień 2017, 19:27:37 »
Działa jak chce po ostatnich walkach z jakimś certyfikatem, a Vectra ma dobry internet o przepustowości 50 mb/s plus specyfikacja mojego kompa na dole w podpisie :)
Bździno ---->68% (Układ torowy-100%, Otoczenie-11%, Elektryfikacja-70%, Pulpit-100%)

Offline nitro

• Moderator
  • Supporter
  • *
  • nitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezes
« Odpowiedź #304 dnia: 05 Grudzień 2017, 19:31:58 »
"Nie robię tego za pieniądze, więc to nie musi dobrze działać". Bardzo logiczne. W sumie idzie z duchem obecnej administracji. W takim razie nie zgłaszam dalszych uwag, bo się jeszcze obrazisz.
BTW ja akurat nie mam słabego :P . Ale to zawsze jakiś argument...

dokładnie, nie robię tego za pieniądze i nie mam obowiązku siedzieć 12h i  sprawdzać wszystkiego, bo ty tego sobie życzysz

czasu niewolnictwa się skończyły, nie pasuje, masz rączki, masz główkę, są kursy w Internecie, możesz sam popracować po 12h albo więcej przy programie, nikt ci tego nie broni, wtedy docenisz wysiłek osoby / osób, które robią to dobrowolnie, bo chcą pomóc, itd.

jesteście tacy mocni w gębie, ale jakoś w maju tylko z jedna osoba zgłosiła się do pracy przy swdr... typowe..

Dodano: 05 Grudzień 2017, 19:34:44

Działa jak chce po ostatnich walkach z jakimś certyfikatem, a Vectra ma dobry internet o przepustowości 50 mb/s plus specyfikacja mojego kompa na dole w podpisie :)

certyfikat nie ma tutaj nic do rzeczy, może być nawet wystawiony na inną domenę, czy subdomenę, swdr ignoruje na kogo/co jest podpisany, oby tylko połączenie było szyfrowane
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2017, 19:35:22 wysłana przez nitro »

Offline Atmosferyczny

• Developer
  • Siła reputacji: 6
  • Atmosferyczny pracownik torowy
  • Distance Travelled: 771km
  • Trains Routed: 53
« Odpowiedź #305 dnia: 05 Grudzień 2017, 19:34:52 »
Działa bardzo dobrze.

Nie widzę żadnego problemu abyście sobie zatrudnili programistę z prawdziwego zdarzenia, min. pensja to 6000 zł na rękę
albo wziąć się samemu za programowanie
ja nie mam żadnego obowiązku programować tak ja wy chcecie.

Pokorę to wam polecam, krzykaczom którzy myślą że wszystko wam się w życiu należy.
Jak się ma słaby komputer albo internet to rzeczywiście słabo działa.

Trzeba było się mądrzyć  w maju/czerwcu jak ludzie szukali człowieka, który stworzy na nowo SWDR... nie widziałem ciebie w tej grupie, szanowny panie

Ja się nie skarżę.
Doceniam robotę - wiem ile pracy kosztuje zrobienie czegokolwiek sensownego.
Jak doceniam, to wdaję się w dyskusję, aby było jeszcze lepiej - taki jestem.

Ale przetrenowałem inny scenariusz:
1. wpisuję login i hasło
2. cisnę odśwież
3. rozwijam listę i wielkie oczy robię - pięknie lista się pojawia - nawet moja stacyjka jest
4. więc idzie - zaloguj się
5. działa - jestem w SWDR
Więc zdaje się początkowo nie zrozumiałem chyba idei tego formularza.

Teraz całkiem dobrze zadziałało :)

Offline nitro

• Moderator
  • Supporter
  • *
« Odpowiedź #306 dnia: 05 Grudzień 2017, 19:38:39 »
"Ja się nie skarżę.Doceniam robotę - wiem ile pracy kosztuje zrobienie czegokolwiek sensownego.Jak doceniam, to wdaję się w dyskusję, aby było jeszcze lepiej - taki jestem.Ale przetrenowałem inny scenariusz:1. wpisuję login i hasło2. cisnę odśwież3. rozwijam listę i wielkie oczy robię - pięknie lista się pojawia - nawet moja stacyjka jest4. więc idzie - zaloguj się5. działa - jestem w SWDRWięc zdaje się początkowo nie zrozumiałem chyba idei tego formularza.Teraz całkiem dobrze zadziałało "

okno logowania i tak będzie zmienione, między innymi w kierunku w którym napisałeś, m.in. wywalenie z tego menu wyboru stacji i przesunięcie jego do innego okna, ale nie teraz, teraz na tapecie są blokady

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #307 dnia: 05 Grudzień 2017, 19:41:36 »
Możesz sobie przekręcać sens mojej wypowiedzi do woli, śmiało. Jeśli w taki sposób reagujesz na konstruktywne uwagi i po proste informowanie, że coś nie działa, to wolę nie myśleć, kiedy zniknie tzp.
Szalom i baw się dobrze.

Offline nitro

• Moderator
  • Supporter
  • *
« Odpowiedź #308 dnia: 05 Grudzień 2017, 19:54:22 »
akurat u was to nie jest konstruktywna uwaga tylko ostra krytyka

i powiedz co mam zrobić z tym "cosiem"?

SWDR jest na tym serwerze co symulator, repozytorium git, czat, baza i parę innych rzeczy, o których zapewne nie mam pojęcia, po prostu być może gdzieś się przez to zatnie, ale ja nic z tym nie zrobię...
a społeczność to nie korpo aby pozwoliła sobie na zakup paru serwerów...

nie widzę problemu, abyście sobie wrócili do arkusza i wklejanie poleceń do okna czatu (szalom i życzę dobrej zabawy wówczas).
Ja w tym czasie za dobre pieniądze sprzedam swdr...

Offline Mechanik

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 114
  • Mechanik prezesMechanik prezesMechanik prezesMechanik prezesMechanik prezesMechanik prezesMechanik prezesMechanik prezesMechanik prezesMechanik prezesMechanik prezesMechanik prezes
  • Distance Travelled: 1171km
  • Trains Routed: 1251
« Odpowiedź #309 dnia: 05 Grudzień 2017, 20:00:55 »
Czy tylko u mnie w nowej wersji SWDR3 nie działa czat?

Offline nitro

• Moderator
  • Supporter
  • *
« Odpowiedź #310 dnia: 05 Grudzień 2017, 20:09:38 »
tak widzę to, zaraz dam poprawkę...

Offline Trepan

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 64
  • Trepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezes
  • Distance Travelled: 1325km
  • Trains Routed: 482
« Odpowiedź #311 dnia: 06 Grudzień 2017, 08:51:28 »
Aktualizacja w momencie wieczornego szczytu ruchu, SWDR przestał kuleć, całkiem się położył na wszystkich stacjach. Japierdziuuu...

Czy SWDR sam kasuje rozkłady dla pociągów po jakimś czasie? Powinno tak być, że po 6ciu czy 8miu godzinach rj sam idzie do kosza, nikt tyle nie jeździ (3 przekraczają, więc 4 to za ciasny limit). Program powinien czyścić się co jakiś czas z nieaktualnych danych samoczynnie, zwłaszcza, że wielu dyżurnych tego nie robi pomimo, że powinni.

Odłaczenie się od serwera: tu powinien być komunikat dla następnego posterunku z SWDR, że pociąg zniknął. Albo spodziewać się na offie, albo skasować. W każdym razie skończyłoby się czekanie na zapowiedziany skład i nie wiadomo co z nim. Wczoraj w najgorętszym momencie miałem 3 czy 4 tory szlakowe zajęte przez nieistniejące i nieodwołane pociągi (na LCS SZY). W ten sposób można tak pojemną stację przytkać 4ema składami. Padaka.

Offline Drozda32

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 322
  • Drozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezes
  • Distance Travelled: 10411km
  • Trains Routed: 3433
« Odpowiedź #312 dnia: 07 Grudzień 2017, 15:00:15 »
Z racji tego że znowu są płacze i dyskusje na temat SZLAKÓW w swdr mógł byś dodać jakiś opis szlaku przy wybieraniu szlaku coś w stylu definicji dymka lub jakiegoś opisu stacji z szlakami i z dopiskiem do czego są przystosowane szlaki tak jak z podaną prędkością szlakową oraz to czy szlak jest sbl czy nie przystosowany do ruchu po niewłaściwym jak i inne ważne informacje bo już się zaczynają manipulacje w regulaminie i wielkie wspaniałe pomysły usuwania RJ wprowadzając jeszcze większe zamieszanie niż już jest teraz i tym przeszkadzać w grze maszyniście i prowokowanie do kłótni przez osoby które są nietykalne jak i mają jakieś uprawnienia i już woda sodowa uderzyła.

Offline Atmosferyczny

• Developer
  • Siła reputacji: 6
  • Atmosferyczny pracownik torowy
  • Distance Travelled: 771km
  • Trains Routed: 53
« Odpowiedź #313 dnia: 08 Grudzień 2017, 09:27:29 »
Mam pytanie do Nitro - na forum, bo innym odpowiedź się też przyda.

Jakie jest działanie w SWDR opcji "Możliwy oblot" podczas układania RJ?
Czy dobrze rozumiem, że jeśli pozostaje niezaznaczone, to dodając kolejne stacje, SWDR pilnuje, aby nie dało się wybrać na danej stacji szlaków wjazd/wyjazd, gdzie będzie potrzebny oblot?
Przykładowo dla Buk nie pozwoli ułożyć RJ ze szlaku C na D. Dobrze rozumiem działanie tej opcji?

Online Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 249
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 10035km
  • Trains Routed: 3376
« Odpowiedź #314 dnia: 08 Grudzień 2017, 10:20:10 »
Nie to taki tylko checkbox co by sobie kliknąć ;).
Wypadkowa TD2.