Ankieta

Jesteś za?

Tak ale w trybie online
Tak ale w trybie offline
Nie
Tak ale z Blokadą z SWDR (Tego w HTML) jeśli chodzi o łączenie i bezpieczeństwo

Autor Wątek: Idea/Pomysł: Magistralia pomiędzy stacjami  (Przeczytany 857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline panmrherobrine

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 5
  • panmrherobrine pracownik torowy
  • Może kiedyś się naucze robić stacje
    • Kanał Youtube
  • Distance Travelled: 419km
  • Trains Routed: 86
Odp: Magistralia pomiędzy stacjami
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Lipiec 2017, 12:59:27 »
Ja się wypowiem tak:
Każdy by wiedział ile pociągów jest na magistrali.  Tylko tu z rozwiązaniem przychodzi blokada z swdr 1 (ten w HTML) było by zapinanie blokady i problem rozwiązany. Jak uda mi się ruszyć starego kompa i na nim td2 to ja się zglaszam na hosta ale dopiero jak RUSZE STAREGO KOMPA

P.s. Wpłynie to na bezpieczeństwo i każdy pociąg ma swoje dane co do blokady (tylko o łączenie z magistralią)
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec 2017, 13:05:58 wysłana przez panmrherobrine »
Stacja (Fikcyjna)LCS Zwolenniki Główne - 0% - prace wstrzymane

Offline EN57-002

• User
  • Siła reputacji: 236
  • EN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezes
  • Distance Travelled: 6634km
  • Trains Routed: 3355
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Lipiec 2017, 13:08:27 »
(...) stacje połączone "na sztywno" miały wspólną kontrolę zajętości szlaku.
Zakładam, że obecne rozwiązanie stacji łączonych "na sztywno' jest tymczasowe, to po co do tego jeszcze dopracowywać inne rozwiązania, skoro kiedyś to wszystko powinno wrócić do stanu z przed maja b.r.

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 190
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 7327km
  • Trains Routed: 2942
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Lipiec 2017, 13:14:43 »
Za późno ludzie do stałych blokad przywykli przykro nam ;).
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline panmrherobrine

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 5
  • panmrherobrine pracownik torowy
  • Może kiedyś się naucze robić stacje
    • Kanał Youtube
  • Distance Travelled: 419km
  • Trains Routed: 86
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Lipiec 2017, 13:16:31 »
Myślę, że można uwzględnić dodawanie do RJ w SWDR3 przelotowych stacji offline.

Nie może być to offline bo wtedy sbl nie ma sensu budżet td2 wynosi ponad 4 tys zł więc serwer można postawić.
Stacja (Fikcyjna)LCS Zwolenniki Główne - 0% - prace wstrzymane

Offline EN57-002

• User
  • Siła reputacji: 236
  • EN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezes
  • Distance Travelled: 6634km
  • Trains Routed: 3355
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Lipiec 2017, 13:26:06 »
Czyli co, stacje węzłowe (trzykierunkowe i więcej) jak szymanko coś tam, można se wsadzić, bo na sztywno łączą się tylko dwa szlaki ? wejście - wyjście

Offline chudya

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 24
  • chudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowy
    • Stronka o mnie
  • Distance Travelled: 1036km
  • Trains Routed: 169
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Lipiec 2017, 14:16:58 »
Jeżeli sytuacja docelowo nie miałaby wrócić do stanu sprzed maja, to coraz mniej mi się to podoba. Od tych historii ani razu nie usiadłem na nastawnię. Czasem zdarzało mi się przysiąść na 2-3 godziny, czasem na 6, ale bywało, że trzeba odejść szybciej, "bo żona każe", dziecko chce jeść itp. A w sytuacji ze stałymi blokadami rozumiem, że mam siedzieć do ostatniego pociągu i kropka, bo bana dostanę, że psuję wszystkim zabawę? Do luftu coś takiego...
Artur

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 32
  • MaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchu
  • STACHU!!!! NIE MACIEK!!!!!!!!!
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 3778km
  • Trains Routed: 126
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Lipiec 2017, 15:09:17 »
Ja proponuję wymyślić jakiś sposób, aby stacje połączone "na sztywno" miały wspólną kontrolę zajętości szlaku. To rozwiąże część problemów z łączeniem scenerii.
Dla mnie powinno być tak, choć nie tylko dla lepszych komputerów, żeby podczas postoju na dowolnej stacji, żeby załadowała się nastepna, tylko co w przypadku przelotu? Wtedy podczas minięcia wyjazdowego od razu ładowała by się tamta, aby było wiadomo, że przy crashu ktoś nie jest offline
Prezes Partii NTŚiB (Narodowe Towarzystwo Śmieszków i Banów)
Poszukuję wykonawcy układu torowego -> Wysoka Kamieńska (mam podkłady)

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Lipiec 2017, 15:10:40 »
Chudya w SWDR tym z dynamicznym szlakami też nie można było wyjść do wyprawienia ostatniego składu, wiec słaby argument ;).
Edit EN57 w sumie to nie, bo zamiast stałych połączeń można by ustalić stałe linie i np przejazd z jednej na druga itp ;).Ale faktycznie tu jest minus ;).
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec 2017, 15:13:10 wysłana przez Kacper9 »
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 32
  • MaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchu
  • STACHU!!!! NIE MACIEK!!!!!!!!!
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 3778km
  • Trains Routed: 126
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Lipiec 2017, 15:15:22 »

Czyli co, stacje węzłowe (trzykierunkowe i więcej) jak szymanko coś tam, można se wsadzić, bo na sztywno łączą się tylko dwa szlaki ? wejście - wyjście
Przecież twój szlak może być początkiem do 2 stałej blokady, np. Dla spalinówek, więc tutaj nie ma problemu, tak samo w szymankach te 2 następne mogą należeć do innej stałej blokady. Wyobraźmy ro sobie jak linie metra w warszawie :/
Prezes Partii NTŚiB (Narodowe Towarzystwo Śmieszków i Banów)
Poszukuję wykonawcy układu torowego -> Wysoka Kamieńska (mam podkłady)

Offline chudya

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 24
  • chudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowy
    • Stronka o mnie
  • Distance Travelled: 1036km
  • Trains Routed: 169
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Lipiec 2017, 15:17:09 »
w SWDR tym z dynamicznym szlakami też nie można było wyjść do wyprawienia ostatniego składu, wiec słaby argument
Ale jeśli musiałem, świat się nie walił. Nikt afery nie robił. Pozostałe pociągi przejechały na offie i cool. Nowe rozkłady tworzyły się bez udziału stacji, które skończyły. A ze sztywnymi blokadami będzie raban, bo w linii dziura się robi, prawda?
Artur

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Lipiec 2017, 15:20:31 »
Nie ma stacji i tyle skrócona jest blokada po prostu ;).

Offline Kacu

• Artist
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 21
  • Kacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowy
  • "Kaj hajer paczy dziynnie śmierci w łoczy..."
  • Distance Travelled: 292km
  • Trains Routed: 82
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Lipiec 2017, 19:41:37 »
Czyli najlepiej jak nie masz pewnych kilku godzin bez przerwy (czyli w moim przypadku i na przykład kolegi Chudya, powody te same po prostu nie wszyscy maja kilkanaście lat i stan cywilny "wolny") nie brać się za stacje węzłowe z ilością szlaków 3 i więcej? Tak w dużym skrócie mówiąc.

A i co do tematu, serio lepiej by było zrobić po parę kilometrów szlaku na własnej scenerii po każdej stronie stacji niż bawić się w coś, co może mieć awarię i nagle kilka pociągów znika. Na upartego jak się ma problem z otoczeniem, ściągamy podkłady z internetu na szlaki jakieś w lesie i walczymy tak jak jest na podkładzie. Ja na przykład mam stację fikcyjną do której dorobię (nie wiem jak długi odcinek) szlak Pszczyna - Żory, bo mam jeden tor i pasuje otoczenie bo 90% las.
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec 2017, 19:46:19 wysłana przez Kacu »
"Jestem śląskie dziecko i Ślązakiem zginę. Kocham śląską ziemię i śląską krainę..."

Offline Werbal

• User
  • Siła reputacji: 1
  • Werbal pracownik torowy
  • Distance Travelled: 15km
« Odpowiedź #42 dnia: 16 Sierpień 2017, 22:07:27 »
Ja mogę coś takiego zrobić ale pulpitu SCS nie za bardzo

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: 16 Sierpień 2017, 22:12:31 »
Zamknijcie ten temat zanim złoży jaja!

Offline hulek

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 20
  • hulek dróżnik przejazdowyhulek dróżnik przejazdowyhulek dróżnik przejazdowyhulek dróżnik przejazdowy
  • Ekspert ds. edytora
  • Distance Travelled: 1055km
  • Trains Routed: 162
« Odpowiedź #44 dnia: 16 Sierpień 2017, 22:27:36 »
Zamknijcie ten temat zanim złoży jaja!
Jestem ZA. Komu by się chciało budować osobna magistrale miedzy stacjami i komu by się to obsługiwać chciało. Nie ma najmniejszego sensu ten temat jak @Kacper9 powiedział niech moderatorzy zamkną zanim to jaja złoży i się wykluje bóg wie co.
Projekty: Wrocław Popowice, Mińsk Mazowiecki, Pabianice, LCS Łowicz <----- WSTRZYMANE WSZYSTKIE DO ODWOŁANIA !!Odważni są zawsze uparci.  ~ Paulo Coelho