Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Góra Zatorska  (Przeczytany 6898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kacper9

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Siła reputacji: 528
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
Góra Zatorska
« dnia: 20 Lipca 2017, 18:09:15 »
Nazwa Posterunku:
Góra Zatorska
Typ posterunku:
Prowizoryczny posterunek odgałęźny
Szlaki:
Spoiler: pokaż

1. Rd - Dwutorowy szlak zelektryfikowany z prędkością maksymalną 120 km/h. Blokada nie przystosowana do prowadzenia ruchu zmiennokierunkowego - wjazd z toru lewego na sygnał zastępczy.
2. Pl (Uwagi: L nie I) - Dwutorowy szlak zelektryfikowany z prędkością maksymalną 120 km/h. Blokada nie przystosowana do prowadzenia ruchu zmiennokierunkowego - wjazd z toru lewego na sygnał zastępczy
3. Zw - niezelektryfikowany szlak z prędkością maksymalną 30 km/h. Blokady brak - ruch prowadzony na podstawie Telefonicznego Zapowiadania pociągu.

Uwagi ogólne:
Spoiler: pokaż
 
1. Wyjazd na tor lewy na podstawie rozkazu pisemnego,
2. Zwrotnice nastawiane na miejscu (ręczne) ryglowane (w TD2 zasymulowane [przy utwierdzeniu przebiegu),
3. Przejazd w km 171.112 przełączony na działanie samoczynne przed budową posterunku; zabudowa posterunku nie zmieniła tego stanu,
4. Przy jeździe spod semafora D zawiadamiać drużyny trakcyjne rozkazem pisemnym "O" o nie zamknięciu się przejazdu w km 171.112.
[/spoiler
Screeny:

https://img.ttsk.ngo/image/8lfsh
https://img.ttsk.ngo/image/8lObu
https://img.ttsk.ngo/image/8ljNA
https://img.ttsk.ngo/image/8lI8l
https://img.ttsk.ngo/image/8lQHk
https://img.ttsk.ngo/image/8lUnC
https://img.ttsk.ngo/image/8lVGs
https://img.ttsk.ngo/image/8lMy0
https://img.ttsk.ngo/image/8lS7N
https://img.ttsk.ngo/image/8lajm

Changelog:

- Przesunięto ToF na odległość 1000m od semafora
- Dodano brakujące wskaźniki
- Usunięto nadmiarowe rezonatory
- Przesunięto ToD
« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2018, 10:24:00 wysłana przez Kacper9 »
Wypowiedź jest moją opinią, nie jest zatem to opinia mojego pracodawcy/firmy/innych podmiotów z którymi współpracuję lub w których imieniu występuję, występowałem bądź będę występował w przyszłości.

Offline hulek

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Siła reputacji: 92
  • hulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezes
  • jak bydzie to bydzie, nie bydzie to bydzie później
Odp: Góra Zatorska
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipca 2017, 20:34:33 »
Jakby jeszcze dokonczyc otoczenie to wychodzi cudo, nie wiem jak tam z bledami, ale to juz komisja TeDekowska sprawdzi ;D ;)
W gębie Ferrero w kieszeni ZERO

Panie to się robi samo: Nic juz nie buduję. Bo po co :*

🚑 Rafałek pił ? ... No trochę pił... To za karę PAWULONIK 💉

Offline gravition

  • Weteran
  • Wiadomości: 324
  • Siła reputacji: 65
  • gravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezes
Odp: Góra Zatorska
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipca 2017, 21:06:49 »
Peron tak krótki że nie wiem czy sama lokomotywa się zmieści  :)
Trochę krótkie szlaki, imo można by je wydłużyć o ten kilometr

Offline Kacper9

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Siła reputacji: 528
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
Odp: Góra Zatorska
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipca 2017, 22:13:04 »
Perony to zarośnięte od lat nie używane służbówki, więc i tak jedna osoba wysiada jedna wsiada ;) szkoda materiału na coś lepszego.
Wypowiedź jest moją opinią, nie jest zatem to opinia mojego pracodawcy/firmy/innych podmiotów z którymi współpracuję lub w których imieniu występuję, występowałem bądź będę występował w przyszłości.

Offline UAZownik

  • Konstruktor
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa VI
  • *
  • Wiadomości: 460
  • Siła reputacji: 276
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
    • www.nastawnicownia.pl
Odp: Góra Zatorska
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lipca 2017, 23:38:17 »
- ToF 1266m od F,
- W11 przed ToB: 58, 121, 70m,
- nie ustawiamy rezonatorów przed semaforami, które nie pełnią funkcji tarczy ostrzegawczej,
- ToD 616m od D,
- nie dojrzałem nigdzie W6a,
- brak W13,
- brak ukresów.

Duży plus za rezonatory w miejscu domniemanego ustawienia tarczy ostrzegawczej - mało kto to robi ;)
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk z zawodu, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline Kacper9

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Siła reputacji: 528
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
Odp: Góra Zatorska
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lipca 2017, 06:25:03 »
Poprawki w pierwszym poście:
- ToF 1266m od F - ToF przesunięta na 1000m przed F wraz ze wskaźnikami W11 i rezonatorami SHP,
- W11 przed ToB 58, 121, 70 - W11 przed ToB przesunięte na odległości względem ToB 100, 200, 300 wraz z rezonatorami SHP,
- nie ustawiamy rezonatorów przed semaforami, które nie pełnią funkcji tarczy ostrzegawczej, - usunięto nadmiarowe rezonatory,
- ToD 616m od D, - ToD przesunieta na odległość 500m względem D z uwagi na prędkość konstrukcyjna szlaku 60 km/h (zmniejszona z uwagi na zły stan linii),
- nie dojrzałem nigdzie W6a, - stwierdzono kradzież wskaźników, wstawiono nowe z odzysku,
- Brak W13 - Niedopatrzenie projektanta, wstawiono wskaźniki
- Brak ukresów - wstawiono ;)
Trochę humorystyczny changelog, ale nie miej mi tego za złe ;).
Wypowiedź jest moją opinią, nie jest zatem to opinia mojego pracodawcy/firmy/innych podmiotów z którymi współpracuję lub w których imieniu występuję, występowałem bądź będę występował w przyszłości.

Offline trainfun09

  • Sponsor
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 858
  • Siła reputacji: 105
  • trainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezes
  • Zobacz mój podpis
Odp: Góra Zatorska
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lipca 2017, 11:53:39 »
Mogę zrobić otoczenie?
Kliknij to!
Just be yourself.
Klei się zakopianka od Krakowa po sam Giewont, Majonez Kielecki, Piekło i Dom. Krab Bałtycki/Kalwaryjski/Oscypkowy/Aglomeracyjny/Sandomierski/Sędziszowski/Jeleniogórski oraz niebieski.

Offline Kacper9

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Siła reputacji: 528
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
Odp: Góra Zatorska
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lipca 2017, 12:11:57 »
Możesz, ba możesz wydłużyć szlaki ;). Jedyne czego nie możesz to tykać samego posterunku ;) tj.: Kłaść sieci na Zw, zmieniać układu semaforów i rozjazdów i to tyle ;).
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2017, 12:21:50 wysłana przez Kacper9 »
Wypowiedź jest moją opinią, nie jest zatem to opinia mojego pracodawcy/firmy/innych podmiotów z którymi współpracuję lub w których imieniu występuję, występowałem bądź będę występował w przyszłości.

Offline trainfun09

  • Sponsor
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 858
  • Siła reputacji: 105
  • trainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezes
  • Zobacz mój podpis
Odp: Góra Zatorska
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lipca 2017, 12:21:07 »
Dzięki, mam co robić :D
Kliknij to!
Just be yourself.
Klei się zakopianka od Krakowa po sam Giewont, Majonez Kielecki, Piekło i Dom. Krab Bałtycki/Kalwaryjski/Oscypkowy/Aglomeracyjny/Sandomierski/Sędziszowski/Jeleniogórski oraz niebieski.

Offline UAZownik

  • Konstruktor
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa VI
  • *
  • Wiadomości: 460
  • Siła reputacji: 276
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
    • www.nastawnicownia.pl
Odp: Góra Zatorska
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Lipca 2017, 17:25:57 »
Trochę humorystyczny changelog, ale nie miej mi tego za złe ;).

Ależ wręcz przeciwnie, cieszę się, że podchodzisz z łatwością do takich poprawek ;) Tu nikt nie sprawdza tego po to, by dopiec mapiarzom, a po to, by jazda po sceneriach była przyjemna i bez niemiłych niespodzianek.

Jedyne, do czego się muszę jeszcze przyczepić, to W13 - trochę za dużo ich wstawiłeś, powinno to wyglądać mniej więcej tak:


Do tego ,,pojedynczy" W13 50m przed każdym rezonatorem SHP.
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk z zawodu, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline Kacper9

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Siła reputacji: 528
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
Odp: Góra Zatorska
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Lipca 2017, 17:35:12 »
Ok trainfun zajął się otoczeniem, wiec skoda tego marnować, a ja wyjeżdżam i kompa nie mam do 2 sierpnia. Jeśli trainfun wrzuci wersje to tak jest ona wtedy aktualna ;).
PS. Dla mnie każda poprawka to nowa zdobyta wiedza, która będzie wykorzystana przy następnych projektach. Np ostatnio Ulfrig "kazał" mi przebudować SCS do zaworka i to zrobiłem, i wiem co było nie tak co robić inaczej, co można zrobić lepiej i estetyczniej i przy nowym projekcie już tego błędu nie popełnię ;). A przynajmniej się postaram.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2017, 17:43:06 wysłana przez Kacper9 »
Wypowiedź jest moją opinią, nie jest zatem to opinia mojego pracodawcy/firmy/innych podmiotów z którymi współpracuję lub w których imieniu występuję, występowałem bądź będę występował w przyszłości.

Offline trainfun09

  • Sponsor
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 858
  • Siła reputacji: 105
  • trainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezes
  • Zobacz mój podpis
Odp: Góra Zatorska
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Lipca 2017, 20:42:24 »
Tak jak napisał Kacper, zająłem się otoczeniem. W niedzielę będzie (mam wielką nadzieję) publikacja i premiera. Jutro zobaczycie postępy. Jedyne co mogę zdradzić, to ładnie umiejscowiony przystanek osobowy :) . Jutro zrobię do końca otoczenie, testy, ewentualne poprawki scs'a (jeśli okaże się to konieczne). Z góry dziękuję Kacper za zaufanie. I pytanie: Czy mogę poprowadzić premierę?
Pozdrawiam, trainfun09.

Ps.: Ahh... bym był zapomniał: OczyWIŚNIE poprawię to, na co zwrócił uwagę UAZownik, oraz z ego co wynikałowynikało z moich rozmów na TS z Kacprem, powstanie wersja Góry Zatorskiej po powodzi ;).

Ps 2:. Poprawki błędów ortograficznych (m. in. "okarze") :P.
 ::)
Ps 3.: Poprawki kolejnych błędów ortograficznych. Ehh... trzeba było słuchać pani od polskiego...

Ps 4 (!).:  xgjfjhrgjdhtdfhjn kolejne błędy ortograficzne....

Ps 5.: Teraz to już nie komentuję, bo wiadomo co znowu...
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2017, 21:11:32 wysłana przez trainfun09 »
Kliknij to!
Just be yourself.
Klei się zakopianka od Krakowa po sam Giewont, Majonez Kielecki, Piekło i Dom. Krab Bałtycki/Kalwaryjski/Oscypkowy/Aglomeracyjny/Sandomierski/Sędziszowski/Jeleniogórski oraz niebieski.

Offline Kacper9

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Siła reputacji: 528
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
Odp: Góra Zatorska
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Lipca 2017, 22:10:53 »
Trainfun ja nie wiem kto by ją miał poprowadzić jak jesteśmy jedynymi autorami, a ja kompa nie mam ;).
Wypowiedź jest moją opinią, nie jest zatem to opinia mojego pracodawcy/firmy/innych podmiotów z którymi współpracuję lub w których imieniu występuję, występowałem bądź będę występował w przyszłości.

Offline trainfun09

  • Sponsor
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 858
  • Siła reputacji: 105
  • trainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezes
  • Zobacz mój podpis
Odp: Góra Zatorska
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Lipca 2017, 22:25:35 »
Panie i panowie: Otoczenie wykonane!
Czas pracy: 10h
Rok odwzorowany na mapie: lata 70-ąte
Szlaki (Od razu wpisy do arkusza ;):
2 Tor (Rd) zelektryfikowany [v=120km/h]
2 Tor (Pl) zelektryfikowany [v=120km/h]
1 Tor (Zw) niezelektryfikowany [v=30km/h]

Historia posterunku (Fikcyjna):
Posterunek zbudowano w roku 1899, z powodu konieczności połączenia pewnego miasta Zatorsko ze stolicą. Powstał szlak "Zw", nastawnia, sygnalizacja, oraz przystanek osobowy. Ponieważ całość znajdowała się przy górze, posterunek z przystankiem nazwano "Góra". Po wojnie nazwa podg (razem z górą) została zmieniona na "Góra Zatorska". Za podg, na szlaku "Zw" znajdował się przystanek "Pola Zatorskie", jednak został on zlikwidowany.

Poniżej download (JESZCZE NIE OFICJALNY, GDYŻ MOŻE ZAWIERAĆ BŁĘDY!) jeszcze do sprawdzenia odnośnie przepisów.

Jutra mam wielką nadzieje PREMIRA.

Pozdrawiam, trainfun09.

Ps.: Załączam poprawiony SCS (usunięto przejazd kolejowy).
« Ostatnia zmiana: 22 Lipca 2017, 19:45:01 wysłana przez trainfun09 »
Kliknij to!
Just be yourself.
Klei się zakopianka od Krakowa po sam Giewont, Majonez Kielecki, Piekło i Dom. Krab Bałtycki/Kalwaryjski/Oscypkowy/Aglomeracyjny/Sandomierski/Sędziszowski/Jeleniogórski oraz niebieski.

Offline Kacper9

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Siła reputacji: 528
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
Odp: Góra Zatorska
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Sierpnia 2017, 19:18:50 »
Poprawki na Górze! W pierwszym poscie
Wypowiedź jest moją opinią, nie jest zatem to opinia mojego pracodawcy/firmy/innych podmiotów z którymi współpracuję lub w których imieniu występuję, występowałem bądź będę występował w przyszłości.