Autor Wątek: Issue/Problem: Serwer TS3  (Przeczytany 427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skyy2

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 52
  • skyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnik
  • "Dyżurny od siedmiu boleści" ~Matz32 o mnie
  • Distance Travelled: 3097km
  • Trains Routed: 658
Serwer TS3
« dnia: 26 Lipiec 2017, 13:51:06 »
Mam propozycje taką, żeby na serwerze TS3 i kanałach R1-R8 rozmawiać wyłącznie o sprawach TD2, tak jak prawdziwi dyżurni z maszynistami, a nie jak jest teraz: Gadanie o wszsytkim i o niczym.

Poznań Wola - 40%

Online Matz32

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 384
  • Matz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezes
  • Dziadek Mroz
    • Moj kanal kolejowy na YT
  • Distance Travelled: 4773km
  • Trains Routed: 4631
Odp: Serwer TS3
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lipiec 2017, 14:18:46 »
HAHAHAHAHHAHAHAAA ha .  I co bedzie mod z  batem stac  i sluchac na kazdym kanale co kto gada i bron boze co innego powie - facepalm.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2017, 14:23:03 wysłana przez Matz32 »
WORK IN PROGRESS: LCS Mrozy - 44%
Tory 97% Siec Trakcyjna 85% Otoczenie 16%
LCS Pyry 5% Koszecin 40% Kalety 5% Pszczyna 16%

Offline panmechanik2002

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 1
  • panmechanik2002 pracownik torowy
  • LOW SPEC GAMER
  • Distance Travelled: 265km
  • Trains Routed: 10
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lipiec 2017, 14:31:56 »
Największy bezsens jaki słyszałem/czytałem.
Mam propozycje taką, żeby na serwerze TS3 i kanałach R1-R8 rozmawiać wyłącznie o sprawach TD2, tak jak prawdziwi dyżurni z maszynistami, a nie jak jest teraz: Gadanie o wszsytkim i o niczym.

Mam lat 15, lubię TDka, Railworks i MaSzynę i jak inni tutaj interesuje się kolejnictwem.

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 190
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 7327km
  • Trains Routed: 2942
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lipiec 2017, 14:55:37 »
Przeca tak powinno być, bo to masz w regulaminie, który zapewne znasz.
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 32
  • MaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchu
  • STACHU!!!! NIE MACIEK!!!!!!!!!
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 3778km
  • Trains Routed: 126
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lipiec 2017, 16:58:58 »
Już raz o tym pisałem, to zostało zlekceważone. Ja używam kanałów zgodnie z przeznaczeniem
Prezes Partii NTŚiB (Narodowe Towarzystwo Śmieszków i Banów)
Poszukuję wykonawcy układu torowego -> Wysoka Kamieńska (mam podkłady)

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lipiec 2017, 17:06:18 »
Teoretycznie żaden dyżurny nie używa kanału ok, bo na R1-R8 pierwszeństwo ma rozmowa dyżurny-mechanik, ale to już przesada.
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 32
  • MaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchuMaciejakS dyżurny ruchu
  • STACHU!!!! NIE MACIEK!!!!!!!!!
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 3778km
  • Trains Routed: 126
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lipiec 2017, 22:08:41 »
Skoro moderacja kładzie lache na regulaminy to czemu zwykli userzy mają się pilnować? ;)
Bo wam się nudzi i naprawdę nie macie co robić w tym swoim kącie internetu
Prezes Partii NTŚiB (Narodowe Towarzystwo Śmieszków i Banów)
Poszukuję wykonawcy układu torowego -> Wysoka Kamieńska (mam podkłady)

Online mentorious

• Artist
  • Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 165
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
  • Distance Travelled: 2333km
  • Trains Routed: 1778
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Lipiec 2017, 00:09:11 »

+1 :)

Zdaje się, że podczas paru rozgrywek już tak było, tj każda stacja miała własny kanał i spisywało się to znakomicie. Mam nadzieję, że będzie tak czesciej

Offline Aderian94

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 67
  • Aderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezes
  • Heaven Of System
    • Heaven Of System
  • Distance Travelled: 3179km
  • Trains Routed: 1068
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lipiec 2017, 14:00:11 »

Zdaje się, że podczas paru rozgrywek już tak było, tj każda stacja miała własny kanał i spisywało się to znakomicie. Mam nadzieję, że będzie tak czesciej
Tylko trzeba się przełączać na inne kanały, aby zapytać o wolną drogę. Myślę, że warto byłoby stworzyć dedykowaną aplikację radiotelefon wzorowaną na rzeczywistych urządzeniach na kolei. Na początek komunikacja 1 dyżurny - 1 dyżurny. Ewentualnie później rozbudować o funkcję łączenia z innym dyżurnym na tej samej scenerii wraz z rozwojem TD2. W międzyczasie pomyśleć nad próbą komunikacji dyżurny - maszynista oraz integracja aplikacji w trybie maszynisty w TD2. To byłaby realność, a nie TS3, gdzie się wszystko miesza. Taki mój pomysł. Trzeba byłoby pomyśleć w jaki sposób zrealizować rozmowy dyżurny - dyżurny. Łączenie bezpośrednie, czy może przez centralny serwer.
Heaven Of System

Offline Bury

• User
  • Siła reputacji: 27
  • Bury nastawniczyBury nastawniczyBury nastawniczyBury nastawniczyBury nastawniczy
  • Distance Travelled: 623km
  • Trains Routed: 361
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Lipiec 2017, 14:37:04 »
Odpowiem z doświadczenia (nie tylko TD2).
W TSie istnieje opcja "szept", z której korzysta już prawie każdy dyżurny. Sprawdza się to idealnie!
Nie musisz przesiadywać na zapchanym kanale przez dzieciarnię lub innych dyżurnych, którzy niezbędne rozmowy
przeprowadzają na fonii dla wszystkich.

Gdy zaczynam dyżurkę, to chwilkę posiedzę na kanale, gdzie jest najwięcej osób chętnych do symulacji do czasu ustalenia blokady
oraz dotarcia się stacji i otworzenia spawnów.
Następnie uciekam na pusty kanał, bądź tam, gdzie są dyżurni, którzy korzystają z szeptów i nie pitolą bezsensownie. Jakość przesyłanej
fonii też ma znaczenie.

Osoby, które chcą symulacji i są zdolne do współpracy (mechanicy lub dyżurni stacji niepołączonych z moją w blokadzie) dołączają do kanału i
zadają RAZ(!) pytanie i czekają na odpowiedź. Nie trudno się domyśleć, że szybciutko odpowiem w razie możliwości oraz zajmę się sprawą.

Jeśli natomiast widzicie problem w przeskakiwaniu po kanałach, to dobrym rozwiązaniem jest mały skrypt w TD2 połączony z TSem, który automatycznie przełączałby maszynistę do kanału, gdzie przesiaduje odpowiedni dyżurny. Jest to możliwe technicznie i w razie zainteresowania jestem do dyspozycji w pomocy wdrożenia pomysłu.

Oczywiście regulamin TSa oraz TDka powinien być bardziej restrykcyjnie przestrzegany ZWŁASZCZA przez dyżurnych i "starszych".
Nie chodzi o jakieś skargi, poziomy doświadczenia, czy reputacji. Tutaj chodzi głównie o dojrzałość. Osoba dojrzała nie wdaje się w niepotrzebne dyskusje.
Przychodzimy tutaj się "bawić" (czytaj symulować) a nie strzępić sobie nerwów.

Offline ZnaQu

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 108
  • ZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezes
  • Distance Travelled: 2331km
  • Trains Routed: 863
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Lipiec 2017, 14:37:42 »

Tylko trzeba się przełączać na inne kanały, aby zapytać o wolną drogę. Myślę, że warto byłoby stworzyć dedykowaną aplikację radiotelefon wzorowaną na rzeczywistych urządzeniach na kolei. Na początek komunikacja 1 dyżurny - 1 dyżurny. Ewentualnie później rozbudować o funkcję łączenia z innym dyżurnym na tej samej scenerii wraz z rozwojem TD2. W międzyczasie pomyśleć nad próbą komunikacji dyżurny - maszynista oraz integracja aplikacji w trybie maszynisty w TD2. To byłaby realność, a nie TS3, gdzie się wszystko miesza. Taki mój pomysł. Trzeba byłoby pomyśleć w jaki sposób zrealizować rozmowy dyżurny - dyżurny. Łączenie bezpośrednie, czy może przez centralny serwer.

Kolejny program i kolejny i kolejny ... Narazie niech się skupią nad tym SWDR, a co do skakania na ts3 po kanałach, że dyżurni są na innych kanałach niż ty, to zawsze możesz zrobić skrót klawiszowy np "ctrl+1/F1", który przechodzi na kanał R1, nitro gdzieś taki "poradnik" zrobił i wrzucił na forum.

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Lipiec 2017, 16:00:28 »
Bury masz na myśli coś jak na IVAO jest? Bo jeśli tak to jestem za! Pasowało by jeszcze coś jak TFAR w Armie, co by mechanik co się drze 4 km od nastawnii nie był słyszany poza radiotelefonem.
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2017, 16:02:16 wysłana przez Kacper9 »

Online mentorious

• Artist
  • Developer
  • Supporter
  • *
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Lipiec 2017, 16:53:02 »
Tylko trzeba się przełączać na inne kanały, aby zapytać o wolną drogę.
Nie trzeba, wlasnie w tym celu wlaczono mozliwosc szeptania. Ustawiasz sobie dodatkowy hotkey dla danej osoby, w tym przypadku sasiedniej stacji i mozecie sie komunikowac miedzy soba niezaleznie od tego na jakim kanale przebywacie.

Myślę, że warto byłoby stworzyć dedykowaną aplikację radiotelefon wzorowaną na rzeczywistych urządzeniach na kolei.

Istnieja pluginy integrujace Unity z Teamspeakiem i byl juz taki pomysl, ale ma niski priorytet.

Offline Aderian94

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 67
  • Aderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezes
  • Heaven Of System
    • Heaven Of System
  • Distance Travelled: 3179km
  • Trains Routed: 1068
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Lipiec 2017, 17:20:16 »
Nie trzeba, wlasnie w tym celu wlaczono mozliwosc szeptania. Ustawiasz sobie dodatkowy hotkey dla danej osoby, w tym przypadku sasiedniej stacji i mozecie sie komunikowac miedzy soba niezaleznie od tego na jakim kanale przebywacie.
O to nie wiedziałem, że coś takiego jest. Co jeśli dwóch użytkowników jednocześnie będzie szeptało do jednej osoby?
Heaven Of System

Online mentorious

• Artist
  • Developer
  • Supporter
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Lipiec 2017, 17:26:20 »
O to nie wiedziałem, że coś takiego jest. Co jeśli dwóch użytkowników jednocześnie będzie szeptało do jednej osoby?

To beda na siebie nachodzic, ale widac, kto kiedy szeptal. Mozna sie dogadac przeciez :P