Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Poznań Wola  (Przeczytany 1268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skyy2

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 50
  • skyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnik
  • "Dyżurny od siedmiu boleści" ~Matz32 o mnie
  • Distance Travelled: 3097km
  • Trains Routed: 658
Odp: Poznań Wola
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Sierpień 2017, 02:43:19 »
Stacja została zelektryfikowana - podziękowania dla @szym111 za wykonanie sieci trakcyjnej.
Poznań Wola - 40%

Offline UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 142
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 2183km
  • Trains Routed: 1003
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Sierpień 2017, 09:11:37 »
Sieci takiej, jaka jest w rzeczywistości to nijak nie przypomina ;) W peronach, aż do głowicy stoją bramki.
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk, z zawodu, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline gravition

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 40
  • gravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 3366km
  • Trains Routed: 363
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Sierpień 2017, 09:36:49 »
Tak w ogóle, jaki jest sens robienia stacji Poznań Wola, skoro Uaz zrobił już stację Wola, która jest jej wiernym odwzorowaniem? Trochę do kitu bo to jest podwójna robota

http://td2.info.pl/index.php/topic,2447.msg30390.html#msg30390
KW Poznań

Offline !Marcin

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 37
  • !Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz
  • ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็
  • Distance Travelled: 2013km
  • Trains Routed: 490
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Sierpień 2017, 10:41:32 »
Zawsze można ocenić, która bardziej przypomina tą prawdziwą Poznańską Wolę :D
Autor Scenerii: Samostrzel - "Bliżej jak dalej"% LCS Bolesławiec - "Coś z tego będzie?"% Wisła Głębce - Prace wstrzymane (Po płaskim nie pojedziesz, chyba?)

Online mentorious

• Artist
  • Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 215
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
  • Distance Travelled: 2333km
  • Trains Routed: 2002
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Sierpień 2017, 12:47:33 »
Tak w ogóle, jaki jest sens robienia stacji Poznań Wola, skoro Uaz zrobił już stację Wola, która jest jej wiernym odwzorowaniem? Trochę do kitu bo to jest podwójna robota

http://td2.info.pl/index.php/topic,2447.msg30390.html#msg30390

Jak na moje, jeżeli tworząc scenerię użyłem tyle wyobraźni, że nie zakwalfikuję jej jako realnej stacji, tylko inspirowaną rzeczywistością, to inny autor, który wpadnie na pomysł faktycznego odwzorowania tej samej stacji ma do tego prawo. Tyle, że ma to sens wyłącznie jeśli sceneria faktycznie jest odwzorowana najlepiej jak to możliwe i lepiej niż ta poprzedniego autora, z jakiśtam przyczyn zakwalfikowana przez niego jako fikcyjna.

Offline UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 142
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 2183km
  • Trains Routed: 1003
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Sierpień 2017, 18:57:46 »
Skoro pośrednio zostałem wywołany do tablicy - gdyby moja Wola była realna, to bym nazwał ją Poznań Wola i sklasyfikował jako sceneria realna. Z uwagi na to, że układ torowy delikatnie się różni od pierwowzoru, otoczenie jest fikcyjne, a tory na szlakach układane są dowolnie nie widzę jakichś zaleceń, żeby moja sceneria była brana pod uwagę jako jedyna słuszna Wola. Przypominam, że każdy ma prawo do budowy własnych scenerii, o ile nie łamią one regulaminu oraz rażąco nie naginają przepisów i wytycznych budowy dróg żelaznych.

Im więcej dobrych scenerii w TD2 tym lepiej, nawet, jeśli niektóre są do siebie podobne. Mogę wskazać co najmniej kilka przykładów rzeczywistych stacji, które poza drobnymi szczegółami praktycznie nie różnią się jedna od drugiej - taki już urok niektórych linii, że wszelkie posterunki powstawały według znormalizowanego projektu i ulokowane w takim samym krajobrazie.

Jeszcze raz powtórzę - sceneria Wola nie jest wiernym odzwierciedleniem stacji Poznań Wola, a jedynie ją naśladuje pod kilkoma względami. Jeżeli będzie taka potrzeba, mogę zmienić i nazwę i zmodyfikowac otoczenie na mniej podobne.
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk, z zawodu, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline adams436

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 1
  • adams436 pracownik torowy
  • Distance Travelled: 1266km
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Wrzesień 2017, 12:13:05 »
Mieszkam w Krzyżu Wlkp., po środku magistrali Poznań Gł - Szczecin Gł.
Chętnie będę śledził postępy pracy nad tą scenerią ;)

Offline BlackBourn

• User
  • Siła reputacji: 3
  • BlackBourn pracownik torowy
  • Distance Travelled: 1359km
  • Trains Routed: 18
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Wrzesień 2017, 14:37:03 »
Poznań wola to dobry pomysł :), może by zgrać się w parę osób i pociągnąć stacje Poznań wola, Kiekrz, Rokietnica? :D
Kiedy jest 03:00 a ty grasz w td 2, WIEDZ ŻE COŚ SIĘ DZIEJE!

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 40
  • MaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchu
  • Bo mnie szlag (taka ryba) jasny trafi
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 4234km
  • Trains Routed: 139
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Wrzesień 2017, 20:05:56 »
Poznań wola to dobry pomysł :), może by zgrać się w parę osób i pociągnąć stacje Poznań wola, Kiekrz, Rokietnica? :D
Cały Krzyż od razu :P
Mój fanpage kolejowy: https://www.facebook.com/MaciejakS-1525083427549225/
...::: To jak pan Jezus powiedział? Tak jak Jezus powiedział :::...

Offline skyy2

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 50
  • skyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnikskyy2 naczelnik
  • "Dyżurny od siedmiu boleści" ~Matz32 o mnie
  • Distance Travelled: 3097km
  • Trains Routed: 658
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Wrzesień 2017, 22:02:54 »
Do kosza z tym wątkiem...
Poznań Wola - 40%