Autor Wątek: WiP/Prace w toku: LCS Ziębice  (Przeczytany 2492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mefi

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Siła reputacji: 19
  • Mefi zwrotniczyMefi zwrotniczyMefi zwrotniczy
LCS Ziębice
« dnia: 07 Sierpnia 2017, 10:43:00 »
LSC Ziębice to wycinek linii kolejowej nr 276 Wrocław Główny - Międzylesie. Obejmuje cztery stacje: Biały Kościół, Henryków, Ziębice i Starczów. W zamyśle ma to być sceneria spinająca duże stacje. W rzeczywistości odcinek ma około 23 km.

Szlaki:
St - 100 km/h - zelektryfikowany
Kz - 100 km/h - zelektryfikowany 
Cp - 40 km/h - niezelektryfikowany

Wewnątrz scenerii będzie obowiązywać prędkość max 100 km/h.

Krótka charakterystyka stacji zawartych w scenerię:

Biały Kościół
Stacja krańcowa scenerii. Tutaj odchodzi szlak St prowadzący do stacji Strzelin a dalej do Wrocławia Głównego. Na stacji znajdują się dwa tory zelektryfikowane z krawędzią peronową oraz bocznice niezelektryfikowane. W rzeczywistości są one rozebrane bądź nieczynne, aczkolwiek na scenerii zapewnią zabawę dla fanów prac manewrowych oraz dodatkowe spawny dla pojazdów trakcji spalinowej. Na stacji będzie sygnalizacja kształtowa.



Henryków
Stacja troszkę większa od Białego Kościoła. Oprócz tego co można zobaczyć na schemacie stacji zamierzam odrestaurować szlak spalinowy Cp w stronę Ciepłowód. Jest to odnoga do małego dworca. Stacja będzie posiadać jeden spawn elektryczny i dwa spalinowe.



Ziębice
Stacja na której będzie urzędować dyżurny ruchu tego LCS. Największa stacja na scenerii. Podsiadać będzie jeden spawn elektryczny, dwa spalinowe dla składów oraz dwa spalinowe dla luzaków. Dodatkowo dwie bocznice i trzy tory do placów ładunkowych.



Starczów
Mijanka, która zamyka scenerię od strony Kamieńca Ząbkowickiego (Kz). Zero spawnów.



Aktualizacja 12.08.2017
Spoiler: pokaż

Dzisiaj pokażę Wam kilka screenów i słów dotyczących prac. Początki tworzenia scenerii sięgają mniej więcej kwietnia tego roku, gdzie po pewnym czasie prace zostały zawieszone. Ostatnio jednak udało mi się dokończyć (przynajmniej z grubsza) układ torowy. Niestety nie udało mi się pozyskać podkładów w rozsądnej rozdzielczości(to co udało mi się osiągnąć było za bardzo rozmazane), dlatego wszystko było konstruowane dzięki Google Maps, miarce odległości, kartce i ołówkowi :) Pod wpływem komentarzy wprowadziłem kilka poprawek koncepcyjnych. Dyżurny zostanie przeniesiony do Białego Kościoła, gdzie cała stacja będzie opierać się na wajchach itd.


Reszta scenerii będzie obsługiwana przez SCS.


Udało mi się również w miarę dobrze zrekonstruować rozebraną już linię niezelektryfikowaną w Henrykowie.


Z ciekawszych rzeczy mogę jeszcze pokazać obiekty inżynieryjne. Otóż większość szlaku objętego scenerią przebiega po dosyć wysokim nasypie kolejowym pośród pól co sprawia, że dosyć często są rozmieszczone niewielkie wiadukty pozwalające rolnikom dosyć swobodnie przemieszczać się pomiędzy polami po obu stronach torowiska.

« Ostatnia zmiana: 12 Sierpnia 2017, 14:50:35 wysłana przez Mefi »

Offline trichlor

  • Moderator
  • Weteran
  • Konstruktor
  • Sponsor
  • Grupa XI
  • *
  • Wiadomości: 374
  • Siła reputacji: 653
  • trichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezes
  • w sanatorium
Odp: LCS Ziębice
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpnia 2017, 12:19:06 »
Hej

trochę będzie zabawy ze sterowaniem. Skoro w Białym Kościele są semafory kształtowe to tam musi być signal box aby sterować pędniami zwrotnic i semaforów. Tam zatem będzie siedział DR. NIe widzę innej możliwości. Na pozostałym posterunkach semafory świetlne więc wszystko można sterować jednym pulpitem SCS.

W imieniu redakcji,

Judyta
"znafaca" od SPK wg Matz32

Offline gravition

  • Weteran
  • Wiadomości: 324
  • Siła reputacji: 65
  • gravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezes
Odp: LCS Ziębice
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sierpnia 2017, 13:02:34 »
Wygląda spoko, będą bardzo fajnie wyglądały mijanki na kilku stacjach będących jedną mapą ;) trzymam kciuki

Offline ISEDR_GCA

  • Sponsor
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Siła reputacji: 664
  • ISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezes
  • WARS S.A. Oddział Północ
Odp: LCS Ziębice
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Sierpnia 2017, 14:18:17 »
Jak tak dalej pójdzie to do Bystrzycy Kłodzkiej dotrzemy i będzie prawie cała linia 276 :D Trzymam kciuki ;)

Offline KolejeKlodzkie

  • Weteran
  • Wiadomości: 3
  • Siła reputacji: 4
  • KolejeKlodzkie pracownik torowy
Odp: LCS Ziębice
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Sierpnia 2017, 14:40:39 »
Świetny pomysł ! Tam jest tyle takich małych 2-5 torowych stacyjek, że jeżdżenie po nich sprawi samą przyjemność :)

Offline k_wojak

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Siła reputacji: 133
  • k_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezes
  • Wojak
    • Kanał Youtube
Odp: LCS Ziębice
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Sierpnia 2017, 17:50:38 »
Ciekawy pomysł z pomieszaniem semków świetlnych i kształtowych. Chociaż faktycznie dyżurny musiałby siedzieć na stacji, na których są "kształty bo inaczej to nie ma sensu. Jechałem ostatnio przez te stacje do/z Kudowy, wiec cieszę, że coś takiego powstaje. Życzę powodzenia w dalszych pracach :)
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpnia 2017, 18:20:02 wysłana przez k. wojak »
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

Offline Kacper9

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Siła reputacji: 528
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
Odp: LCS Ziębice
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Sierpnia 2017, 19:05:23 »
Paweł miał robić kształty w SCS'ie tak ptaszki ćwierkały niedawno ;).
Wypowiedź jest moją opinią, nie jest zatem to opinia mojego pracodawcy/firmy/innych podmiotów z którymi współpracuję lub w których imieniu występuję, występowałem bądź będę występował w przyszłości.

Offline Mefi

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Siła reputacji: 19
  • Mefi zwrotniczyMefi zwrotniczyMefi zwrotniczy
Odp: LCS Ziębice
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Sierpnia 2017, 14:51:53 »
Mała aktualizacja w pierwszym poście. Układ torowy z grubsza skończony, teraz będę montował mechanizmy zarządzania scenerią, abym mógł coś już sobie pojeździć :)

Offline Matz32

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 413
  • Siła reputacji: 932
  • Matz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezes
  • Dziadek Mroz i Geograf Tedekowy
    • Moj kanal kolejowy na YT
Odp: LCS Ziębice
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Stycznia 2018, 21:40:06 »
Mozna zapytac czy projekt zyje ? Bo cos sluch po autorze zaginol :pA dosc ciekawa koncepcja scenerii  to jest .
« Ostatnia zmiana: 08 Stycznia 2018, 21:44:22 wysłana przez Matz32 »
Projekt Linia 32 http://img.td2.info.pl/image/XeI3h
Pomagam przy podkladach satelitarnych, wskaznikach , kilometrazu.,chetni pisac PW