Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Bździno  (Przeczytany 1494 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 187
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 3807km
  • Trains Routed: 1556
Bździno
« dnia: 09 Sierpień 2017, 20:41:29 »
Przedstawiam Państwu stację Bździno, posterunek odgałęźny Zwój (dzielnica Bździna) , oraz malusieńki przystanek osobowy Szwajcarno.
Bździno jest wyposażone w starą sygnalizację z roku 1958, na tyle, ile pozwala SCS.
Posiada w sumie 5 szlaków - dwa dwutorowe na 100km/h, oraz trzy jednotorowe, z czego na razie tylko jeden jest otwarty (vmax 80km/h), drugi jest zamknięty i rozbierany, a trzeci będzie rekultywowany i stanie się szlakiem spalinowym, osobowo-towarowym z vmax 40km/h. Tym szlakiem dojedziemy do zakładów samochodowych, fabryki electroluxa oraz uroczego miasteczka, dla którego nie mam jeszcze nazwy. Ale to są plany na daleką przyszłość ;) Prędkość w stacji wynosi 40 km/h.
Stacja Bździno Główne położona jest na przedmieściach miasta Bździno, w terenie zurbanizowanym, typowo zakładowym. Dziesięć torów, z czego jeden jest bocznicą i należy do zakładów Maersk Inc., dwa tory odstawcze dla EZT, wraz z poprzedzającym je peronem długości 200 metrów, cztery tory przy dwóch wysokich peronach wyspowych, o długości około 400 metrów, dla obsługi pociągów pasażerskich. Calą stację dopełniają trzy tory odstawcze, o przybliżonej długości 550 metrów. Z nich dostaniemy sie na niezelektryfikowane, mocno zarośnięte bocznice należące do elektrowni węglowej oraz tartaku.

Sceneria ta będzie przeznaczona dla średnio zaawansowanych mechaników lubiących manewry na SM42 [Lucas76]
Zapraszam do komentowania/krytyki/rad/czegokolwiek, co pomoże mi w budowie.
A za wczasu informuję:
Sceneria jest mapą prywatną. Znudziło mi się szukanie rozsądnej stacji do dyżuru.
Zakaz modyfikacji, dyżurowania, czy odpalania gdziekolwiek.
Niedopuszczalne jest kopiowanie układu torowego, czy jakiegokolwiek pomysłu/rozwiązań zastosowanych na tej scenerii.

Doooobra, a teraz zdjęcia :
« Ostatnia zmiana: 09 Październik 2017, 21:40:28 wysłana przez Neodokuran »
Bździno ---->68% (Układ torowy-100%, Otoczenie-11%, Elektryfikacja-70%, Pulpit-100%)

Offline gravition

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 40
  • gravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 3366km
  • Trains Routed: 363
Odp: Bździno
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sierpień 2017, 21:05:18 »
Jako początkujący w edytorze masz prawo popełniać błędy, zatem kilka porad na poczatek, przede wszystkim wydłuż szlaki bo będą problemy z połączeniem się do scenerii, a za zwrotnicami 3 i 4 na 1 screenie możesz wstawić krzyżówkę w tory wtedy będzie ładnie wyglądało, więcej pytań kieruj do bardziej doświadczonych, na pewno będą służyli radą, pozdro :)
KW Poznań

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sierpień 2017, 21:10:56 »
Jako początkujący w edytorze masz prawo popełniać błędy, zatem kilka porad na poczatek, przede wszystkim wydłuż szlaki bo będą problemy z połączeniem się do scenerii
Legionowo mnie nauczyło :)

a za zwrotnicami 3 i 4 na 1 screenie możesz wstawić krzyżówkę w tory wtedy będzie ładnie wyglądało

Przecież jest, dam aż zbliżenie... No chyba, że o anglika chodzi :)
Bździno ---->68% (Układ torowy-100%, Otoczenie-11%, Elektryfikacja-70%, Pulpit-100%)

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 199
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 15447km
  • Trains Routed: 1394
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Sierpień 2017, 21:11:18 »
i znowu semafor po lewej, jak po prawej spokojnie się zmieści. My Polacy, nie Anglicy i obowiązuje u nas prawa strona ;)
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Sierpień 2017, 21:13:19 »
i znowu semafor po lewej, jak po prawej spokojnie się zmieści. My Polacy, nie Anglicy i obowiązuje u nas prawa strona ;)

Wskaźnik W15 dlatego wstawiony ;)
Poza tym, schematy Rysiu, schematy!

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 199
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 15447km
  • Trains Routed: 1394
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Sierpień 2017, 21:19:44 »
To poproszę linka do schematu ;)
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Sierpień 2017, 21:21:52 »
Nawet Ci wkleję schemat już pobrany z semaforka, na którym się wzorowałem :D

To jest Semafor B, który Ci nie pasuje :P

Online Marcin_S

• Global Moderator
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Ekspert ds. kolejowych
  • Siła reputacji: 72
  • Marcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezes
  • Kontroler scenerii
    • Domowy symulator EU07
  • Distance Travelled: 1768km
  • Trains Routed: 216
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Sierpień 2017, 21:37:47 »
To jest semafor wjazdowy, dla toru lewego patrząc w kierunku jazdy, szlaku dwutorowego. Więc po co mu ten W15? Jeśli ma być ten semafor z W31 to wygaś głowice.
- PKP Cargo S.A. Centralny Zakład Spółki -

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Sierpień 2017, 19:05:53 »
To jest semafor wjazdowy, dla toru lewego patrząc w kierunku jazdy, szlaku dwutorowego. Więc po co mu ten W15? Jeśli ma być ten semafor z W31 to wygaś głowice.

Marcinie, spokojnie,
a) co do w15 nie wiedziałem, poza tym szlak dwutorowy ciągnie się tylko przez 300 metrów, poźniej się rozgałęzia na szlaki jednotorowe...
b) to jest tylko szkic stacji, zrobiony układ torowy. Pracuję nad semaforam,i i oznakowaniem, później się wezmę za otoczenie :)

Offline UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 142
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 2183km
  • Trains Routed: 1003
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Sierpień 2017, 19:27:35 »
Semafor po lewej - odcinek 532382 ;)

Cóż - sprawa jest naprawdę prosta, semafor po lewej wstawiamy TYLKO:
- na szlakach, gdy po prawej stronie mamy tor w odległości mniejszej niż 10m i na mniej więcej równym poziomie (+/-2.5m różnicy),
- w stacjach i na szlakach, jeżeli nie ma miejsca na międzytorzu (odległość między osiami torów mniejsza niż 4.5m), a nie można tam zastosować sygnalizatora karzełkowego.

Co jednak w przypadku, gdy nie można wstawić semafora tam, gdzie mówią dwa powyższe przypadki? Semafor stawiamy obok, a w miejscu, w który powinien stać dajemy W15. Przypominam też, że semafory wjazdowe traktujemy jako sygnalizatory znajdujące się na szlaku, a nie w obrębie stacji.

W Twoim przypadku semafor powinien stać po lewej, więc jest po lewej. Nie potrzeba żadnego W15, bo po co? Inna sprawa, że odległość między tymi dwoma torami jest zbyt duża - w rzeczywistości na bank jest między nimi 4, maksymalnie 4.5m.
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk, z zawodu, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Sierpień 2017, 20:35:21 »
Hm, no ciut duża jest między nimi odległość, zostaje mi poprawienie wedle przepisów.

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 68
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Sierpień 2017, 06:51:39 »
Polecam wstawić w miejsce tego wygaszonego semafora obiekt dynamic_ss z wpisem takim, jak normalny pięciokomorowiec wraz z żarówką czerwoną. Świecić nie będzie, a lepiej wygląda.

dynamic_ss,slup-ps-p,5k-ps-p,drab-5k-p,,,,,,,light07,light04,light05,light03,light01,,,wsk_w31;
Projekt LCS Jastrzębie - 20%
Poprawki w toku...

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Wrzesień 2017, 15:37:48 »
Pytanie, czy ze względu na trudne warunki terenowe, taka hybryda przejdzie? Nie znalazłem nigdzie takich ciekawostek, więc stąd to pytanie...

Online Marcin_S

• Global Moderator
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Ekspert ds. kolejowych
  • Siła reputacji: 72
  • Marcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezes
  • Kontroler scenerii
    • Domowy symulator EU07
  • Distance Travelled: 1768km
  • Trains Routed: 216
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Wrzesień 2017, 15:40:27 »
No nie bardzo.. Nawet realnie ciężko byłoby tak zamontować W9 :P
- PKP Cargo S.A. Centralny Zakład Spółki -

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Wrzesień 2017, 15:44:34 »
Bo jest problem z tym odcinkiem, rozważyłem zwolnienie stałe do 40stki, ale jest mały problem z umieszczeniem wskaźnika w9, a chyba powinien być po prawej stronie, patrząc z kabiny maszynisty....