Autor Wątek: Info: Imielin po remoncie  (Przeczytany 5430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline trichlor

• Community Manager
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 114
  • trichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezes
  • tryb obserwatora
  • Distance Travelled: 293km
  • Trains Routed: 1169
Imielin po remoncie
« dnia: 10 Sierpień 2017, 15:42:00 »
Witam wszystkich,

ostatnio administracja, a przynajmniej niewielka jej część strasznie się nudzi zatem wynajduje sobie zajęcia.
Ja zdecydowałem zrewitalizować stację Imielin. W rzeczywistości stacja ta przeszła gruntowny remont w roku 2016.
Wzorując się na rzeczywistym remoncie i filmach dostępnych na YT oddaje stację Imielin jeszcze w trakcie remontu abyście mogli wyłapać moje niedopatrzenia. Proszę o tym pisać na PW.
W związku z trwającym jeszcze remontem w torze nr 1 szlaku Chełm Śląski - Imielin wprowadzono prędkość 60 km/h. Tor nr 2 tego szlaku jest nadal w budowie (toru brak) zatem na tym szlaku jest ruch dwukierunkowy jednotorowy.
Przewidywane zakończenie remontu w ciągu tygodnia.
W imieniu redakcji,

Judyta

P.S. Pliki sc i scs  do pobrania a tym poście. Wszystkie dalsze aktualizacje będą pojawiały się w tym wątku.

Edit(11.08.17):

Witam ponownie,
prace torowe poszły nad wyraz szybko (kasa z Unii czyni cuda).
Opis wszystkich prac rewitalizacyjnych Imielina:

- wprowadzenie kilometrażu na całej scenerii
- poprawienie geometrii torów oraz łuków
- wprowadzenie przechyłek na łukach
- korekta położenia semaforów oraz tarcz manewrowych
- wprowadzenie wskaźników: W6, W13, W17
- poprawki w sieci trakcyjnej oraz powieszenie wskaźników We
- korekta dróg hamowania
- budowa nowego peronu

Nie prowadzono istotnych prac w zakresie sieci trakcyjnej poza poprawkami położeń bramek czy też zmiany wysięgników na słupach.
Nie wprowadzono zasadniczych zmian w otoczeniu poza poprawkami wynikającymi z położenia od nowa torów szlakowych.
Ponieważ szlaki są w miarę krótkie (tarcze ostrzegawcze w odległości około 400 m od magicznego lasku) wprowadzono ułatwienie dla Dyżurnych Ruchu. Polega ono na zainstalowaniu Tm zaraz na torach wjazdowych do scenerii. Tarcze mają oznaczenia: MKs2, MKs1N, CSl1 i CSl2N. Takie rozwiązanie pozwala na podanie sygnału zezwalającego na jazdę na semaforach wjazdowych przed pojawieniem się pociągu na scenerii.
Prędkość drogowa na całej scenerii wynosi 100 km/h. W torach nieposiadających sieci trakcyjnej (tory odstawcze, boczne, wyciąg itp.) ograniczenie prędkości wynosi 25 km/h.
Wszystkie semafory wyjazdowe wyposażone są we wskaźniki W 24 co pozwala na wyprawienie pociągu na tor niewłaściwy szlaku bez rozkazu pisemnego R 305.
Spawny wszelkich pojazdów elektrycznych na tor nr 5  na semafor E5 lub F5 (długość maksymalna 500 m). Spawn stonki z wagonami lub bez pod Tm 10 o długości 250 m.
O wszelkich usterkach w czasie pełnienia dyżurów na stacji Imielin proszę informować na PW.

Jako główny autor poprawek nie wyrażam zgody na wprowadzanie zmian do pliku sc.

Dziękuję @UAZownik za dane dotyczące położeń sygnalizacji względem słupków hektometrycznych oraz korektę łuku w stacji.
Dziękuję @Ulfrig za poprawki do pulpitu SCS, wprowadzenie izolacji w scenerii oraz prace torowe.
Aktualne pliki sc i scs w tym poście.
Życzę miłego dyżurowania.

CM @trichlor

Edit(12.08.17):

Aktualizacja w zakresie poprawy działania tarcz manewrowych (dzięki @sofalse za wychwycenie błędu). Pulpit oraz plik .sc do pobrania w załączniku. Aktualny numer scenerii: eb36cb5f

Edit 2 (12.08.17)

Dla Wszystkich kochanych TDkowych GAMONI szlaki w Imielinie to: CSl (ce es el) i MKs (em ka es)

Edit 3 (15.08.17)

Wprowadzono poprawkę do pulpitu SCS w odpowiedzi na uwagę @sofalse o braku elektryfikacji toru nr 11.

Edit 4 (15.08.17)

Uaktualniono plik sc w związku z uwagą @niemiec o niepotrzebnych wskaźnikach ograniczenia prędkości na wjeździe do scenerii.

Aktualny numer scenerii: 1e30cbcb

Edit 5 (16.08.17)

Uaktualniono plik cs po poprawkach zgłoszonych przez @sofalse dotyczących Tm11. Plik scs bez poprawek.

Aktualny numer scenerii: 69f1f1bc

Edit (17.08.17)

Poprawiono wpis prędkości w jednym z torów w okręgu nastawczym Im1 w związku z informacją o nieprawidłowości od @sz045. Plik sc z poprawką już podlinkowany. Plik scs bez zmian.

Aktualny numer scenerii: cb483174

W SWDR3 wpisano stację Imielin ze scenerią cb483174.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2017, 15:44:08 wysłana przez trichlor »
tryb obserwatora

Offline mistersix

• Artist
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 25
  • mistersix nastawniczymistersix nastawniczymistersix nastawniczymistersix nastawniczymistersix nastawniczy
  • Czary-mary chleb i tost nie rób wstydu usuń post
  • Distance Travelled: 1961km
Odp: Imielin po remoncie
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sierpień 2017, 20:46:44 »
Sytuacja sprzed chwili, coś nie tak ze szlakami. Za każdym razem "dispatcher sent you wrong route"
Stacja Białobrzeg-100%

Offline trichlor

• Community Manager
  • Supporter
  • *
  • trichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezes
  • tryb obserwatora
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sierpień 2017, 21:31:54 »
A sprawdziliście nr scenerii? Bo krążą w sieci 2 Imieliny po remoncie. Jeden to ten z remontowanym torem szlakowym a drugi to ten już całkowicie wyremontowany.

I popatrzcie jakie oznaczenia szlaków wpisujecie w RJ bo szlaki mają oznaczenia: CSl (ce es el) i MKs (em ka es).

Jeśli wpisywaliście w RJ takie szlaki jak widoczne na załączonym screenie z arkusza SWDR to jesteście GAMONIE.

W imieniu ekipy remontującej Imielin,

inż. Zenek
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień 2017, 21:44:04 wysłana przez trichlor »
tryb obserwatora

Offline trichlor

• Community Manager
  • Supporter
  • *
  • tryb obserwatora
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Sierpień 2017, 21:50:37 »
Gratulacje za niedodaną informację o szlakach w poście.

Można wejść w plik sc w build mode i sprawdzić przed rozgrywką oznaczenia szlaków.
tryb obserwatora

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 250
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 10229km
  • Trains Routed: 3389
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Sierpień 2017, 21:51:57 »
Dla niektórych to: "
Jako główny autor poprawek nie wyrażam zgody na wprowadzanie zmian do pliku sc." Jest równe z zakazem odpalania tej scenerii w edytorze.
Wypadkowa TD2.

Offline UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 152
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 2348km
  • Trains Routed: 1003
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Sierpień 2017, 21:53:50 »
No bez przesady, otwarcie pliku w notatniku, ba, nawet przesunięcie pliku .sc na ikonkę przeglądarki i podejrzenie nazw szlaków to nie edycja... ;)
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk z zawodu, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline trichlor

• Community Manager
  • Supporter
  • *
  • tryb obserwatora
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Sierpień 2017, 21:55:46 »
Jako główny autor poprawek nie wyrażam zgody na wprowadzanie zmian do pliku sc." Jest równe z zakazem odpalania tej scenerii w edytorze.

Nie rób scen Kacperku bo ja wielokrotnie odpalałem rożne scenerie w tym trybie aby podejrzeć w nich interesujące mnie rzeczy i zamykałem bez opcji zapisz, więc nie wprowadzałem poprawek, czyli nie łamałem zakazu modyfikacji.

I już nie mielcie sprawy tylko bądźcie zaradnymi młodymi ludźmi.
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień 2017, 22:50:39 wysłana przez trichlor »
tryb obserwatora

Offline LisiczekPL

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 26
  • LisiczekPL nastawniczyLisiczekPL nastawniczyLisiczekPL nastawniczyLisiczekPL nastawniczyLisiczekPL nastawniczy
  • ET22
  • Distance Travelled: 1694km
  • Trains Routed: 177
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Sierpień 2017, 22:00:42 »

Nie jest równe bo można wejść i nie zapisywać, wtedy jest to samo co było
Radiowo Towarowe - 50%, Warszawa Kowelska - 0%

Offline mistersix

• Artist
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 25
  • mistersix nastawniczymistersix nastawniczymistersix nastawniczymistersix nastawniczymistersix nastawniczy
  • Czary-mary chleb i tost nie rób wstydu usuń post
  • Distance Travelled: 1961km
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Sierpień 2017, 23:01:44 »
Tak w ogóle to kto przypiął ten wątek i dlaczego?

Odklejony, komuś się musiał palec omsknąć.
//UAZownik

« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień 2017, 23:09:51 wysłana przez UAZownik »
Stacja Białobrzeg-100%

Offline mentorious

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Artist
  • Siła reputacji: 217
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
  • Distance Travelled: 2455km
  • Trains Routed: 2006
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sierpień 2017, 00:52:57 »
Gratulacje za niedodaną informację o szlakach w poście.

Nie trzeba nawet odpalać edytora, w samym pliku scs który jest niezbędny do dyżurowania, masz podane szlaki. Wiec prędzej gratulacje za czytanie ze zrozumieniem dla Ciebie.

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 90
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
  • Distance Travelled: 3086km
  • Trains Routed: 484
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Sierpień 2017, 14:04:22 »
Cały klimat tej wspaniałej stacji znikł wraz z jej ograniczeniami :(
Węzeł Łazowski - Prace wstrzymane, sceneria będzie budowana od nowa.

Offline shafter

• Supporter
  • *
  • Developer
  • Siła reputacji: 190
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5361km
  • Trains Routed: 1498
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Sierpień 2017, 14:09:19 »

Taki to był klimat, że nikt nie chciał się po tym wlec 30 km/h i sceneria szła w coraz większe zapomnienie.
Bawi mnie troche ta symulatorowa nostalgia, z jednej strony siódemki z zielonym czołem i burczące gagariny a z drugiej ograniczenia za które w latach świetności PKP masowo wyrzucano by ludzi z roboty :D
Tymbardziej zabawne, że realny Imielin jest niedawno doprowadzony do porządku.

https://www.youtube.com/watch?v=3CLvILvvfzc - to jest ten świetny klimat i duma naszych kolei ? :(

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 90
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
  • Distance Travelled: 3086km
  • Trains Routed: 484
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Sierpień 2017, 14:22:13 »

Taki to był klimat, że nikt nie chciał się po tym wlec 30 km/h i sceneria szła w coraz większe zapomnienie.
Bawi mnie troche ta symulatorowa nostalgia, z jednej strony siódemki z zielonym czołem i burczące gagariny a z drugiej ograniczenia za które w latach świetności PKP masowo wyrzucano by ludzi z roboty :D
Tymbardziej zabawne, że realny Imielin jest niedawno doprowadzony do porządku.

https://www.youtube.com/watch?v=3CLvILvvfzc - to jest ten świetny klimat i duma naszych kolei ? :(
Kazdy ma inne zdanie i klucic sie nie bede, ale jednak jak dla mnie ciagle 120-160/h jest nudne i milo bylo wjechac na taki Imielin, gdzie na chwile czas zwalniał...
Węzeł Łazowski - Prace wstrzymane, sceneria będzie budowana od nowa.

Offline pt4765

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 42
  • pt4765 starszy dyżurny ruchupt4765 starszy dyżurny ruchupt4765 starszy dyżurny ruchupt4765 starszy dyżurny ruchupt4765 starszy dyżurny ruchupt4765 starszy dyżurny ruchupt4765 starszy dyżurny ruchupt4765 starszy dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 4800km
  • Trains Routed: 401
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Sierpień 2017, 17:49:35 »
Osobiście bardzo lubiłem tu dyżurować w przeciwieństwie do mechaników którzy do mnie mieli urazy czemu odpaliłem tą stację  :D

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 69
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Sierpień 2017, 18:47:49 »
Nie samymi KDP kolejarz żyje.
W związku z absurdalnym pkt.3.4.regulaminu TS uniemożliwiającemu mi rozgrywkę na nastawni dalsze rozwijanie scenerii przeze mnie zostało wstrzymane do odwołania (absurdalnego punktu regulaminu).