Dział ogólny > Pozostała twórczość / Warsztaty

Mechaniczne USRK.

(1/5) > >>

Kacu:
Siema.
Od jakiegoś czasu, gdy udało mi się zainstalować w końcu 3DsMaxa (Blender to dobry w kuchni jest) zabrałem się w końcu za robienie elementów pędni drutowej. Wszystko robię na podstawie skanów z katalogów ze strony plany.zonk.pl. Po zrobieniu koło 70 modeli uświadomiłem sobie, że nie będzie ona pasować do obecnych modeli rozjazdów mechanicznych. Chodzi między innymi o krążek załomowy, który został dodany na stałe do mechanizmu. Przez to możliwe jest tylko jednostronne podejście z pędnią co uniemożliwia wybudowanie praktycznie każdej stacji. Dodatkowo w sumie dodał bym parę detali do tychże napędów. Tak samo wykolejnica - brakuje w niej bardzo wielu elementów. Jest praktycznie do zrobienia od nowa.
W związku z tym powiedzcie mi jak mam wymodelować napęd - zrobić sam model bez torowiska (w edytorze jest on automatycznie dopasowywany do torów) czy muszę mieć model torów? Dodatkowo będę modelować napędy ryglowane jak i trzy różne latarnie do zwrotnic. Świeczkę, elektryczną i blachę - czy mają być jako osobne modele, które będzie można sobie z jakiegoś menu wybrać? Czy wszystkie napędy x3? Dalej - wykolejnice zrobię też od nowa. Jeszcze dalej - Anglik. Chyba pięta achillesowa naszych głowic. Bo napędzana jest telepatycznie :P Czy jest możliwość udostępnienia mi modelu torowiska anglika bym mógł wymodelować no niego napęd?
Oczywiście w (pewnie sporo) późniejszym czasie wezmę się za nowe semafory kształtowe.

LisiczekPL:

--- Cytat: Kacu w 17 Sierpnia 2017, 23:38:05 ---
Oczywiście w (pewnie sporo) późniejszym czasie wezmę się za nowe semafory kształtowe.

--- Koniec cytatu ---

O, to to sie przyda, jakieś lekko zardzewiałe, bo te aktualne wyglądają jak po rewitalizacji xD

MaciejakS:
Całkowicie brakuje mi drutów na ty wichajstrach przy torach, wyglądają jak młoteczki, a nie ma ich nigdzie na kształtowych sceneriach, a szkoda

Kacper9:
Zewnętrzne naprężacze?

Stasiu:
Przydałby się też w pełni funkcjonalny aparat blokowy i ryglowane rozjazdy. Zresztą zamki, spony...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Likes Pro Mod