Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Kudowa-Zdrój  (Przeczytany 1482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline k_wojak

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 67
  • k_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezes
  • Po prostu Wojak ;)
    • Kanał Youtube (kolejowy)
  • Distance Travelled: 1178km
  • Trains Routed: 166
Kudowa-Zdrój
« dnia: 18 Sierpień 2017, 20:31:14 »
Witam lud roboczy miast i wsi :D
Robimy wraz z @MaciejakS scenerię Kudowa Zdrój.
Szlaki:
DZ z prędkością szlakową 60 km/h.
Stachu zrobił już układ torowy, ja robię otoczenie (z drobną pomocą w niektórych rzeczach). Wszelkie semafory, tarcze manewrowe i wskaźniki ustawione są zgodnie z ich realnym miejscem "pobytu". Jeśli chodzi o torowisko, to do zrobienia zostały tylko słupki hektometrowe. Kiedy sceneria zostanie ukończona, zostanie poddana sprawdzeniu. W załącznikach screeny.
Teraz trochę o stacji: Kudowa-Zdrój jest ostatnią stację na linii kolejowej nr 309 (Kłodzko Nowe - Kudowa-Zdrój). Stacja jest po gruntownej przebudowie (również szlak) co pozwoliło w większości na zwiększenie szlakowej z 20 km/h na 60 km/h. W latach 1945- 1948 roku istniała linia do czeskiego Nachodu, na której to linii istniał przystanek Kudowa-Słone.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2017, 16:16:58 wysłana przez k_wojak »
Kudowa-Zdrój (współtworzona przez @MaciejakS) - WiP

Online Ryszard

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 169
  • Ryszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezes
  • Distance Travelled: 5165km
  • Trains Routed: 1239
Odp: Kudowa Zdrój
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sierpień 2017, 11:20:51 »
Uwagi:
- Na wjeździe powinien stać W27 jeśli już bo taka jest prędkość szlakowa.
- Lepiej będzie go odsunąć, bo znając życie ktoś go przeoczy i wjedzie z dużo większą prędkością.
- Jak widać na pierwszym załączniku na końcu stacji tory lekko zakręcają, czego na waszych screenach nie widać.
No i na koniec:
Jakie zastosujecie podkłady? Bo takich specyficznych typu V na razie w TeDeku nie ma.

« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2017, 12:43:44 wysłana przez Ryszard »

Offline mentorious

• Artist
  • Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 217
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
  • Distance Travelled: 2422km
  • Trains Routed: 2006
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpień 2017, 12:04:07 »
Screenshoty w zaden sposob na razie nie przypominaja zdjec zalaczonych przez @Ryszard.   ::)

Offline hulek

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 26
  • hulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczy
  • Ekspert ds. Edytora
  • Distance Travelled: 1682km
  • Trains Routed: 242
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpień 2017, 13:01:24 »
Ja wczoraj byłem w Kudowie i sie pytam czemu jak robicie stacje realistyczną to czemu nie jest podobna z układzie torowym min. w 80 %. Możliwość podkładów do TD jest, czemu jej nie wykorzystujecie  ??? ::). Jeszcze to poprawcie jeśli nie ma otoczenia.

Pozdrawiam, hulek
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2017, 13:03:01 wysłana przez hulek »
PROJEKTY: Ocieszyn Głowny - Coś się tam buduje ;)
Najlepszym lekarstwem na kłamstwo, jest PRAWDA !

Offline k_wojak

• Supporter
  • *
  • k_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezes
  • Po prostu Wojak ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sierpień 2017, 13:05:19 »
Uwagi:
- Na wjeździe powinien stać W27 jeśli już bo taka jest prędkość szlakowa.
- Lepiej będzie go odsunąć, bo znając życie ktoś go przeoczy i wjedzie z dużo większą prędkością.
- Jak widać na pierwszym załączniku na końcu stacji tory lekko zakręcają, czego na waszych screenach nie widać.
No i na koniec:
Jakie zastosujecie podkłady? Bo takich specyficznych typu V na razie w TeDeku nie ma.
- Jeśli chodzi o szlak to brakuje już w zasadzie tylko słupków hektometrowych.
- Pomyślimy
- Zwróciliśmy uwagę na skręt, coś tam Stachu kombinował
Odpowiadając na pytanie to zastosowaliśmy zwykłe podkłady betonowe. Takie podkłady są tylko w obrębie peronów. Tory stacyjne posiadają już inne podkłady (u nas drewniane). W załącznikach trochę rzeczy, które przybyły od czasu założenia wątku.
Dodałem również tablice na wjeździe.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2017, 13:32:58 wysłana przez k. wojak »

Offline ZnaQu

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 116
  • ZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezes
  • Distance Travelled: 2593km
  • Trains Routed: 911
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sierpień 2017, 13:14:55 »
Dobra to spam, usunąć/kosz

w sensie mój post to spam XDD
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2017, 13:26:40 wysłana przez ZnaQu »

Online Ryszard

• Supporter
  • *
  • Ryszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezes
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sierpień 2017, 13:20:48 »
Tylko po co usuwać myślniki skoro widać, że na zdjęciach są?

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 216
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 4339km
  • Trains Routed: 1739
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sierpień 2017, 13:43:45 »
Ładnie się zapowiada, będę czekać :D
Bździno ---->68% (Układ torowy-100%, Otoczenie-11%, Elektryfikacja-70%, Pulpit-100%)

Offline k_wojak

• Supporter
  • *
  • Po prostu Wojak ;)
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Sierpień 2017, 13:44:13 »
Myślniki zostają. Dzisiaj zajmę się powoli dekorowaniem ulicy przy przejeździe kolejowym oraz poprawieniu przejść z jednego peronu na drugi. Proszę oczywiście o wyrozumiałość to moja 1-wsza sceneria.
@Neodokuran dziękujemy bardzo :)
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2017, 13:46:44 wysłana przez k. wojak »

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 44
  • MaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchu
  • Bo mnie szlag (taka ryba) jasny trafi
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 4607km
  • Trains Routed: 150
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Sierpień 2017, 15:36:36 »
Ja wczoraj byłem w Kudowie i sie pytam czemu jak robicie stacje realistyczną to czemu nie jest podobna z układzie torowym min. w 80 %. Możliwość podkładów do TD jest, czemu jej nie wykorzystujecie  ??? ::). Jeszcze to poprawcie jeśli nie ma otoczenia.

Pozdrawiam, hulek
Większej bzdury nie słyszałem
Przemyśleliśmy to dokładnie i specjalne robiliśmy bez podkładów T3D, A plan specjalnie odwzorowuje stację
Skoro nawet w 80%nie przypomina kudowy, to co z twoimi planami o wrocławiach, chciałeś z linijką chodzić?
Jedyna rzecz która wymaga podkładów to zakręt, a to też sprawdziłem metrowo na mapach...
Z powodu małego błedu ustawiłem inne drzewa, bo pomylono blb  z tymi 3D
Mój fanpage kolejowy: https://www.facebook.com/MaciejakS-1525083427549225/
...::: To jak pan Jezus powiedział? Tak jak Jezus powiedział :::...

Offline hulek

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 26
  • hulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczy
  • Ekspert ds. Edytora
  • Distance Travelled: 1682km
  • Trains Routed: 242
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Sierpień 2017, 18:39:12 »

Pozdrawiam, hulek
Przemyśleliśmy to dokładnie i specjalne robiliśmy bez podkładów T3D, A plan specjalnie odwzorowuje stację
Skoro nawet w 80%nie przypomina kudowy, to co z twoimi planami o wrocławiach, chciałeś z linijką chodzić?
Jedyna rzecz która wymaga podkładów to zakręt, a to też sprawdziłem metrowo na mapach...
Ja tylko wyraziłem opinie, nie musisz tak spinac 4 liter. Jesli poczules sie urazony ta opinia to przepraszam nie wiedzialem, ze tak wrazliwy jestes. Jesli chodzi o Wrocław, to był blad, troche wynikało z moje niskiego wtedy doswiadczenia a pamietaj, ze kazdy sie uczy przez cale zycie.
P.S Nie odkopuj brudów, bo ja Ci życia nieuprzykszam  :)
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2017, 18:44:43 wysłana przez hulek »
PROJEKTY: Ocieszyn Głowny - Coś się tam buduje ;)
Najlepszym lekarstwem na kłamstwo, jest PRAWDA !

Offline k_wojak

• Supporter
  • *
  • Po prostu Wojak ;)
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Sierpień 2017, 19:44:08 »
Peron 1-wszy doczekał się płotu i lamp ;D. Spokojnie postaramy się nieco "podnieść gruntu", żeby wyrównać teren z peronem tak jak jest to w rzeczywistości. Zacząłem już powoli robić otoczenie wokół przejazdu/nastawni. Teraz czeka mnie wymiana drzew na 3D i zrobienia przejścia przez tory. Dodałem z każdej strony tyle samochodów, żeby z każdej strony przejazdu było po 3.

Dodano: 19 Sierpień 2017, 20:46:48

Zabrałem się powoli za przejścia pomiędzy peronami. Przejścia są poprawiane na szersze.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2017, 22:29:12 wysłana przez k. wojak »

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • MaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchu
    • DinnerObrus
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Sierpień 2017, 21:48:21 »

Pozdrawiam, hulek
Ja tylko wyraziłem opinie, nie musisz tak spinac 4 liter. Jesli poczules sie urazony ta opinia to przepraszam nie wiedzialem, ze tak wrazliwy jestes. Jesli chodzi o Wrocław, to był blad, troche wynikało z moje niskiego wtedy doswiadczenia a pamietaj, ze kazdy sie uczy przez cale zycie.
P.S Nie odkopuj brudów, bo ja Ci życia nieuprzykszam  :)
Ale to ty podszedłeś do tego wrażliwie, bo ja tu bez żadnych większych emocji nic nie pisałem...
Ale to po prostu Hipokryzja, i to takie małe brudy nie są jak ty uważasz. I na ten temat się już nie wypowiadam.
Tylko rozwiń proszę normalnie dlaczego napisałes o 80cio
procentowej niezgodności z rzeczywistością, biorąc pod uwagę układ torowy? K. wojak też tam był i sam się zdziwił dlaczego tak napisałeś...

Online Ryszard

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Sierpień 2017, 21:53:55 »
To ja znów się wtrącę:
- brak zakrętów na końcach peronów,
- przejścia na perony zróbcie z chodnika, który ma taką samą teksturę jak perony, bo te są za wąskie.

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
    • DinnerObrus
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Sierpień 2017, 21:55:16 »
To ja znów się wtrącę:
- brak zakrętów na końcach peronów,
- przejścia na perony zróbcie z chodnika, który ma taką samą teksturę jak perony, bo te są za wąskie.
To i to będzie zrobione, żeby miał to na uwadze K.wojak!
P.S. 2 peron jest zakręcony, niekoniecznie 1