Ankieta

Co lepiej zrobić?

Zrobić od nowa na podkładach
1 (33.3%)
Kontynuować tak jak jest
2 (66.7%)

Głosów w sumie: 3

Głosowanie skończone: 28 Grudnia 2017, 23:01:59

Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Kudowa-Zdrój  (Przeczytany 6595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline k_wojak

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Siła reputacji: 133
  • k_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezes
  • Wojak
    • Kanał Youtube
Kudowa-Zdrój
« dnia: 18 Sierpnia 2017, 20:31:14 »
"Kudowa Zdrój jest obecnie stacją końcową na linii 309. Posiada dwa tory główne, które znajdują się przy peronach. Układ torowy uzupełnia kilka torów bocznych, które służą głównie do obsługi przyjeżdżających składów pasażerskich. Ruchem na stacji steruje się obecnie z nastawni KZ (urządzenia mechaniczne scentralizowane), która znajduje się przy głowicy rozjazdowej od strony Kłodzka. Stacja została uruchomiona w 1905 roku, a już 3 lata później stała się pośrednią i tak działała do 1948 roku, gdyż tory ciągnęły się do Kudowy Słone. Po wojnie linię do Kudowy Słone zlikwidowano, podobnie jak (znacznie później) zachodnią głowicę rozjazdową - tory zakończono przed przejazdem kolejowym.
W roku 2013 przeprowadzono kompleksową modernizację odcinka Duszniki Zdrój - Kudowa Zdrój, połączoną z rewitalizacją układu torów stacji końcowej."

Szlaki: DZ (Duszniki-Zdrój) jednotorowy niezaelektryfikowany z prędkością szlakową 60 km/h.

Autorzy:
Układ torowy: MaciejakS
Otoczenie: k_wojak (z drobną pomocą kolegi wyżej ;))

Spawny: Szczegóły wkrótce ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Grudnia 2017, 14:59:37 wysłana przez k_wojak »
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

Offline ISEDR_GCA

  • Sponsor
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Siła reputacji: 664
  • ISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezes
  • WARS S.A. Oddział Północ
Odp: Kudowa Zdrój
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sierpnia 2017, 11:20:51 »
Uwagi:
- Na wjeździe powinien stać W27 jeśli już bo taka jest prędkość szlakowa.
- Lepiej będzie go odsunąć, bo znając życie ktoś go przeoczy i wjedzie z dużo większą prędkością.
- Jak widać na pierwszym załączniku na końcu stacji tory lekko zakręcają, czego na waszych screenach nie widać.
No i na koniec:
Jakie zastosujecie podkłady? Bo takich specyficznych typu V na razie w TeDeku nie ma.

« Ostatnia zmiana: 19 Sierpnia 2017, 12:43:44 wysłana przez Ryszard »

Offline mentorious

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Wiadomości: 286
  • Siła reputacji: 267
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
Odp: Kudowa Zdrój
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpnia 2017, 12:04:07 »
Screenshoty w zaden sposob na razie nie przypominaja zdjec zalaczonych przez @Ryszard.   ::)

Offline hulek

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Siła reputacji: 92
  • hulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezes
  • jak bydzie to bydzie, nie bydzie to bydzie później
Odp: Kudowa Zdrój
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpnia 2017, 13:01:24 »
Ja wczoraj byłem w Kudowie i sie pytam czemu jak robicie stacje realistyczną to czemu nie jest podobna z układzie torowym min. w 80 %. Możliwość podkładów do TD jest, czemu jej nie wykorzystujecie  ??? ::). Jeszcze to poprawcie jeśli nie ma otoczenia.

Pozdrawiam, hulek
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpnia 2017, 13:03:01 wysłana przez hulek »
W gębie Ferrero w kieszeni ZERO

Panie to się robi samo: Nic juz nie buduję. Bo po co :*

🚑 Rafałek pił ? ... No trochę pił... To za karę PAWULONIK 💉

Offline k_wojak

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Siła reputacji: 133
  • k_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezes
  • Wojak
    • Kanał Youtube
Odp: Kudowa Zdrój
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sierpnia 2017, 13:05:19 »
Uwagi:
- Na wjeździe powinien stać W27 jeśli już bo taka jest prędkość szlakowa.
- Lepiej będzie go odsunąć, bo znając życie ktoś go przeoczy i wjedzie z dużo większą prędkością.
- Jak widać na pierwszym załączniku na końcu stacji tory lekko zakręcają, czego na waszych screenach nie widać.
No i na koniec:
Jakie zastosujecie podkłady? Bo takich specyficznych typu V na razie w TeDeku nie ma.
- Jeśli chodzi o szlak to brakuje już w zasadzie tylko słupków hektometrowych.
- Pomyślimy
- Zwróciliśmy uwagę na skręt, coś tam Stachu kombinował
Odpowiadając na pytanie to zastosowaliśmy zwykłe podkłady betonowe. Takie podkłady są tylko w obrębie peronów. Tory stacyjne posiadają już inne podkłady (u nas drewniane). W załącznikach trochę rzeczy, które przybyły od czasu założenia wątku.
Dodałem również tablice na wjeździe.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpnia 2017, 13:32:58 wysłana przez k. wojak »
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

Offline ZnaQu

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Siła reputacji: 139
  • ZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezes
  • To ja prowadzący manewry na WGA1
Odp: Kudowa Zdrój
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sierpnia 2017, 13:14:55 »
Dobra to spam, usunąć/kosz

w sensie mój post to spam XDD
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpnia 2017, 13:26:40 wysłana przez ZnaQu »

Offline ISEDR_GCA

  • Sponsor
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Siła reputacji: 664
  • ISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezes
  • WARS S.A. Oddział Północ
Odp: Kudowa Zdrój
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sierpnia 2017, 13:20:48 »
Tylko po co usuwać myślniki skoro widać, że na zdjęciach są?

Offline k_wojak

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Siła reputacji: 133
  • k_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezes
  • Wojak
    • Kanał Youtube
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sierpnia 2017, 13:44:13 »
Myślniki zostają. Dzisiaj zajmę się powoli dekorowaniem ulicy przy przejeździe kolejowym oraz poprawieniu przejść z jednego peronu na drugi. Proszę oczywiście o wyrozumiałość to moja 1-wsza sceneria.
@Neodokuran dziękujemy bardzo :)
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpnia 2017, 13:46:44 wysłana przez k. wojak »
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

Offline MaciejakS

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 353
  • Siła reputacji: 405
  • MaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezes
  • Tekst osobisty
    • MaciejakS
Odp: Kudowa Zdrój
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Sierpnia 2017, 15:36:36 »
Ja wczoraj byłem w Kudowie i sie pytam czemu jak robicie stacje realistyczną to czemu nie jest podobna z układzie torowym min. w 80 %. Możliwość podkładów do TD jest, czemu jej nie wykorzystujecie  ??? ::). Jeszcze to poprawcie jeśli nie ma otoczenia.

Pozdrawiam, hulek
Większej bzdury nie słyszałem
Przemyśleliśmy to dokładnie i specjalne robiliśmy bez podkładów T3D, A plan specjalnie odwzorowuje stację
Skoro nawet w 80%nie przypomina kudowy, to co z twoimi planami o wrocławiach, chciałeś z linijką chodzić?
Jedyna rzecz która wymaga podkładów to zakręt, a to też sprawdziłem metrowo na mapach...
Z powodu małego błedu ustawiłem inne drzewa, bo pomylono blb  z tymi 3D
Priorytet kolejności instalacji wskaźników pod latarnią sygnałową jest następujący:
W21, W24, W20, W19, W26a lub W26b. ~ Ie117

Offline hulek

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Siła reputacji: 92
  • hulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezes
  • jak bydzie to bydzie, nie bydzie to bydzie później
Odp: Kudowa Zdrój
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Sierpnia 2017, 18:39:12 »
Ja wczoraj byłem w Kudowie i sie pytam czemu jak robicie stacje realistyczną to czemu nie jest podobna z układzie torowym min. w 80 %. Możliwość podkładów do TD jest, czemu jej nie wykorzystujecie  ??? ::). Jeszcze to poprawcie jeśli nie ma otoczenia.

Pozdrawiam, hulek
Większej bzdury nie słyszałem
Przemyśleliśmy to dokładnie i specjalne robiliśmy bez podkładów T3D, A plan specjalnie odwzorowuje stację
Skoro nawet w 80%nie przypomina kudowy, to co z twoimi planami o wrocławiach, chciałeś z linijką chodzić?
Jedyna rzecz która wymaga podkładów to zakręt, a to też sprawdziłem metrowo na mapach...
Z powodu małego błedu ustawiłem inne drzewa, bo pomylono blb  z tymi 3D
Ja tylko wyraziłem opinie, nie musisz tak spinac 4 liter. Jesli poczules sie urazony ta opinia to przepraszam nie wiedzialem, ze tak wrazliwy jestes. Jesli chodzi o Wrocław, to był blad, troche wynikało z moje niskiego wtedy doswiadczenia a pamietaj, ze kazdy sie uczy przez cale zycie.
P.S Nie odkopuj brudów, bo ja Ci życia nieuprzykszam  :)
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpnia 2017, 18:44:43 wysłana przez hulek »
W gębie Ferrero w kieszeni ZERO

Panie to się robi samo: Nic juz nie buduję. Bo po co :*

🚑 Rafałek pił ? ... No trochę pił... To za karę PAWULONIK 💉

Offline k_wojak

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Siła reputacji: 133
  • k_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezes
  • Wojak
    • Kanał Youtube
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Sierpnia 2017, 19:44:08 »
Peron 1-wszy doczekał się płotu i lamp ;D. Spokojnie postaramy się nieco "podnieść gruntu", żeby wyrównać teren z peronem tak jak jest to w rzeczywistości. Zacząłem już powoli robić otoczenie wokół przejazdu/nastawni. Teraz czeka mnie wymiana drzew na 3D i zrobienia przejścia przez tory. Dodałem z każdej strony tyle samochodów, żeby z każdej strony przejazdu było po 3.

Dodano: 19 Sierpnia 2017, 20:46:48


Zabrałem się powoli za przejścia pomiędzy peronami. Przejścia są poprawiane na szersze.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpnia 2017, 22:29:12 wysłana przez k. wojak »
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

Offline MaciejakS

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 353
  • Siła reputacji: 405
  • MaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezes
  • Tekst osobisty
    • MaciejakS
Odp: Kudowa Zdrój
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Sierpnia 2017, 21:48:21 »
Ja wczoraj byłem w Kudowie i sie pytam czemu jak robicie stacje realistyczną to czemu nie jest podobna z układzie torowym min. w 80 %. Możliwość podkładów do TD jest, czemu jej nie wykorzystujecie  ??? ::). Jeszcze to poprawcie jeśli nie ma otoczenia.

Pozdrawiam, hulek
Większej bzdury nie słyszałem
Przemyśleliśmy to dokładnie i specjalne robiliśmy bez podkładów T3D, A plan specjalnie odwzorowuje stację
Skoro nawet w 80%nie przypomina kudowy, to co z twoimi planami o wrocławiach, chciałeś z linijką chodzić?
Jedyna rzecz która wymaga podkładów to zakręt, a to też sprawdziłem metrowo na mapach...
Z powodu małego błedu ustawiłem inne drzewa, bo pomylono blb  z tymi 3D
Ja tylko wyraziłem opinie, nie musisz tak spinac 4 liter. Jesli poczules sie urazony ta opinia to przepraszam nie wiedzialem, ze tak wrazliwy jestes. Jesli chodzi o Wrocław, to był blad, troche wynikało z moje niskiego wtedy doswiadczenia a pamietaj, ze kazdy sie uczy przez cale zycie.
P.S Nie odkopuj brudów, bo ja Ci życia nieuprzykszam  :)
Ale to ty podszedłeś do tego wrażliwie, bo ja tu bez żadnych większych emocji nic nie pisałem...
Ale to po prostu Hipokryzja, i to takie małe brudy nie są jak ty uważasz. I na ten temat się już nie wypowiadam.
Tylko rozwiń proszę normalnie dlaczego napisałes o 80cio
procentowej niezgodności z rzeczywistością, biorąc pod uwagę układ torowy? K. wojak też tam był i sam się zdziwił dlaczego tak napisałeś...
Priorytet kolejności instalacji wskaźników pod latarnią sygnałową jest następujący:
W21, W24, W20, W19, W26a lub W26b. ~ Ie117

Offline ISEDR_GCA

  • Sponsor
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Siła reputacji: 664
  • ISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezes
  • WARS S.A. Oddział Północ
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Sierpnia 2017, 21:53:55 »
To ja znów się wtrącę:
- brak zakrętów na końcach peronów,
- przejścia na perony zróbcie z chodnika, który ma taką samą teksturę jak perony, bo te są za wąskie.

Offline MaciejakS

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 353
  • Siła reputacji: 405
  • MaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezes
  • Tekst osobisty
    • MaciejakS
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Sierpnia 2017, 21:55:16 »
To ja znów się wtrącę:
- brak zakrętów na końcach peronów,
- przejścia na perony zróbcie z chodnika, który ma taką samą teksturę jak perony, bo te są za wąskie.
To i to będzie zrobione, żeby miał to na uwadze K.wojak!
P.S. 2 peron jest zakręcony, niekoniecznie 1
Priorytet kolejności instalacji wskaźników pod latarnią sygnałową jest następujący:
W21, W24, W20, W19, W26a lub W26b. ~ Ie117

Offline k_wojak

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Siła reputacji: 133
  • k_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezes
  • Wojak
    • Kanał Youtube
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Sierpnia 2017, 22:20:57 »
Dobudowałem co nieco do ulicy. Przejścia między peronami i szlak wyjazdowy zostanie przebudowany.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpnia 2017, 22:40:07 wysłana przez k. wojak »
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski