Ankieta

Co lepiej zrobić?

Zrobić od nowa na podkładach
1 (33.3%)
Kontynuować tak jak jest
2 (66.7%)

Głosów w sumie: 3

Głosowanie skończone: 28 Grudnia 2017, 23:01:59

Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Kudowa-Zdrój  (Przeczytany 6596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline panmechanik2002

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Siła reputacji: 0
  • panmechanik2002 Kaźnik
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Sierpnia 2017, 10:09:51 »
Dobudowałem co nieco do ulicy. Przejścia między peronami i szlak wyjazdowy zostanie przebudowany.
Jedna z moich ulubionych stacji :) Do Kudowy jeździłem zawsze co rok. Mi się podoba stacyjka. I wydaje mi się że wyjdzie genialnie. Pozdrawiam panmechanik2002

Offline k_wojak

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Siła reputacji: 133
  • k_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezes
  • Wojak
    • Kanał Youtube
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Sierpnia 2017, 13:34:57 »
Bardzo dziękuję. Teraz oddałem scenerię w ręce Stacha. Musi dodać słupki hektometowe oraz trochę zmodyfikować szlak wjazdowy/wyjazdowy. Obiecał też, że zrobi my podwyższenia tam gdzie powinny być bo ja jeszcze nie umiem ;)
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

Offline panmechanik2002

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Siła reputacji: 0
  • panmechanik2002 Kaźnik
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Października 2017, 22:05:14 »
Jak tam prace?  ;)

Offline MaciejakS

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 353
  • Siła reputacji: 405
  • MaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezes
  • Tekst osobisty
    • MaciejakS
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Października 2017, 10:17:47 »
https://img.ttsk.ngo/image/8Mbah
Tak tak, dalej się robi ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Października 2017, 10:22:01 wysłana przez MaciejakS »
Priorytet kolejności instalacji wskaźników pod latarnią sygnałową jest następujący:
W21, W24, W20, W19, W26a lub W26b. ~ Ie117

Offline k_wojak

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Siła reputacji: 133
  • k_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezes
  • Wojak
    • Kanał Youtube
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Października 2017, 11:02:33 »
Jak Stachu zrobi to co ma zrobić odda mi. Ja dokończę przejścia pomiędzy peronami. Stachu świetnie to wygląda. Mieliśmy przerwę w pracach, ale już wracamy. Jak Stachu skończy, pojawią się screeny. Pozdrawiam. 
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

Offline k_wojak

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Siła reputacji: 133
  • k_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezes
  • Wojak
    • Kanał Youtube
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Listopada 2017, 11:52:17 »
Wreszcie możemy zaprezentować wam stan prac. Niebawem nowe screeny :)
Na bocznicy za nastawnią będzie się znajdował spawn dla luzaków, ale szczegóły w swoim czasie ;)
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

Offline ISEDR_GCA

  • Sponsor
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Siła reputacji: 664
  • ISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezes
  • WARS S.A. Oddział Północ
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Listopada 2017, 12:41:38 »
Niestety, ale nadal część stacyjna nie jest podobna. Byłem w Kudowie trochę razy i na własne oczy widziałem, że obydwa perony po tej modernizacji są zakręcone i czego nie zauważyiście nie są takie wysokie, co widać na zdjęciach zamieszczonych przeze mnie w jednym z pierwszych postów w tym wątku.

Offline MaciejakS

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 353
  • Siła reputacji: 405
  • MaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezes
  • Tekst osobisty
    • MaciejakS
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Listopada 2017, 14:02:30 »
Co do tego, to przy okazji nowej wersji może uda nam się zakręcić ten tor, nawet o niewiele. Perony też się obniży w swoim czasie, bo jeszcze stacja ma dużo do otoczenia
Priorytet kolejności instalacji wskaźników pod latarnią sygnałową jest następujący:
W21, W24, W20, W19, W26a lub W26b. ~ Ie117

Offline Mistrzu

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Siła reputacji: 287
  • Mistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezes
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Listopada 2017, 15:23:08 »
Z całym szacunkiem ale bez podkładów to szkoda marnować czas i siły. Znacznie łatwiej i dokładniej jest z podkładami nawet przy samym otoczeniu. Założę się że po nałożeniu podkładów wszystko będzie znacznie odbiegać.

Offline Sabyryn

  • Konstruktor
  • Weteran
  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Siła reputacji: 115
  • Sabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezes
  • Lok. W-wa Praga Centralna DOKP
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Listopada 2017, 18:00:57 »
Na żadnej swojej scenerii nie stosowałem podkładów i na Kudowie też bym nie radził. Przy tak drastycznym profilu pionowym podkłady można sobie wsadzić, mimo że nie widzę iż miało to większy związek z Kudową poza nazwą to stoję po waszej stronie, tylko że:
-brak podkładów oznacza bardzo dokładne pomiary co do metra
-wyliczanie różnych rzeczy i stosowanie zaawansowanego systemu punktu odniesień przy budowie otoczenia
-przymus zrobienia wszystkiego po swojemu, ale 1:1.

Powodzenia.
Naterki, Kcynia, Hel, Winiary, Biała Sudecka
Przekaż 1% dla Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei --> http://www.psmk.org.pl/1-dla-psmk/

Offline Kacper9

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Siła reputacji: 528
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Listopada 2017, 19:02:16 »
Trzeba umieć z nich korzystać i nie trzeba ich sobie wsadzać ot choćby odcinek od wjazdu do Ząbkowic jest spadek, a i tak stosuje podkłady.
Wypowiedź jest moją opinią, nie jest zatem to opinia mojego pracodawcy/firmy/innych podmiotów z którymi współpracuję lub w których imieniu występuję, występowałem bądź będę występował w przyszłości.

Offline kacperek754

  • Konstruktor
  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Siła reputacji: 343
  • kacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezes
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Listopada 2017, 19:56:14 »
Ja na swojej scenerii również stosowałem podkłady a pochylenie miejscami dochodzi nawet do 21 promili. Jak się dobrze ustawi podkłady to wszystko da się zrobić.

Offline k_wojak

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Siła reputacji: 133
  • k_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezes
  • Wojak
    • Kanał Youtube
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Grudnia 2017, 19:38:29 »
Prace nad przejściami powoli dobiegają końca. Zrobiłem to na tyle, na ile to pozwalało.
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

Offline KacpErB

  • Weteran
  • Wiadomości: 145
  • Siła reputacji: 80
  • KacpErB prezesKacpErB prezesKacpErB prezesKacpErB prezesKacpErB prezesKacpErB prezesKacpErB prezesKacpErB prezesKacpErB prezesKacpErB prezesKacpErB prezesKacpErB prezes
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Grudnia 2017, 23:52:37 »
Te przejścia za torami widać jak latają. Albo je opuść albo do nich dostosuj teren.
Robie Izolacje i pulpity. Nie trawie tego co robie.

Offline k_wojak

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Siła reputacji: 133
  • k_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezes
  • Wojak
    • Kanał Youtube
Odp: Kudowa-Zdrój
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Grudnia 2017, 00:31:16 »
Te przejścia za torami widać jak latają. Albo je opuść albo do nich dostosuj teren.
No właśnie to jest ich słaba strona. Postaram się to poprawić.
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski