Autor Wątek: Idea/Pomysł: Większy użytek z poziomu użytkownika  (Przeczytany 2112 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sofalse

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 53
  • sofalse naczelniksofalse naczelniksofalse naczelniksofalse naczelniksofalse naczelniksofalse naczelniksofalse naczelniksofalse naczelniksofalse naczelniksofalse naczelnik
  • Distance Travelled: 1430km
  • Trains Routed: 389
Większy użytek z poziomu użytkownika
« dnia: 24 Sierpień 2017, 20:44:32 »
Czego dotyczy pomysł:
- Tryb maszynisty

Opis pomysłu:
Witam!
Obecnie w grze mamy poziomy doświadczenia odpowiadające liczbie przejechanych kilometrów. Jednakże poza możliwością pochwalenia się znajomym oraz wstępnego odróżnienia doświadczonego gracza od 'elki' przez DR nie ma z tego większych korzyści.
Ponadto irytującym jest, gdy zrespi się na naszej stacji początkujący gracz i dławi nadmiar, bo wziął EU07 na pierwszą jazdę.
Dlatego też wychodzę z propozycją, aby wraz ze wzrostem naszego doświadczenia, a zarazem liczby przejechanych kilometrów, odblokowywać graczom dostęp do coraz to nowszych lokomotyw (na początkowych poziomach) oraz malowań (na wyższych poziomach).

Wstępna propozycja ode mnie wygląda tak:
Spoiler: pokaż

L - Impuls
→1 - EN57 w jednym malowaniu
→2 - Wszystkie malowania do EN57
→3 - EU06, EU07 oraz EP07
→4 - SM42, EP08 oraz ET41
→5,6, ... - malowania lokomotyw

Podobnie możnaby zrobić z wagonami. Dałoby to większą satysfakcję z osiągania kolejnych poziomów, jednocześnie wprowadzając gracza w coraz to bardziej wymagające pociągi.

DRUGA PROPOZYCJA

Poziom maszynisty obecnie bazuje tylko na liczbie przejechanych kilometrów. Możnaby to przeliczać na punkty doświadczenia, ułatwiłoby to przyznawanie poziomu za inne akcje - takie jak np. 'zaliczenie' stacji w RJ (znika z listy, przejechaliśmy wyjazd ze stacji), użycie sygnału Rp1 w miejscu, gdzie to wymagane (dodanie eventu sprawdzającego użycie Rp1 w odległości załóżmy 100m od tabliczki chyba nie jest skomplikowane; pomijam użycie Rp1 na manewrach, po postoju przy S1, itd - chodzi mi tylko o przejazdy).

Oczywiście jestem otwarty na wszelkie sugestie i modyfikacje mojej propozycji. Daję tylko luźny pomysł, który można dopasować tak, aby był on jak najlepiej przyjęty przez graczy.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2017, 20:51:52 wysłana przez sofalse »

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 204
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 16929km
  • Trains Routed: 1399
Odp: Większy użytek z poziomu użytkownika
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sierpień 2017, 18:11:51 »
A co z osobą która zna obsługę lokomotyw bezbłędnie (np zawodowy maszynista), rejestruje się i przez długi czas ma do wyboru impulsa / kibla. Na dzień dobry zrezygnuje z symulatora. Nawet "L" się nauczą, w planach był (i jest) tryb uproszczony do lokomotyw gdzie nie ma opcji uruchomienia na zimno i ograniczone są usterki i losowe przypadki.

Ps. W planach jest też tryb Hardcore ;) 
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline sofalse

• Supporter
  • *
  • sofalse naczelniksofalse naczelniksofalse naczelniksofalse naczelniksofalse naczelniksofalse naczelniksofalse naczelniksofalse naczelniksofalse naczelniksofalse naczelnik
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Sierpień 2017, 18:13:36 »
Czy zdobycie 2-3 poziomu zajmuje długi czas? Te 2-3h dla pasjonata zlecą podczas jednej sesji. Głównym aspektem umieszczenia EZT na początku jest fakt, iż po nich nie trzeba sprzątać scenerii, gdy się rozkraczą (nie ma czego rozprzęgać; nie mówimy teraz o łączeniu EZT).

Offline mentorious

• Artist
  • Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 216
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
  • Distance Travelled: 2353km
  • Trains Routed: 2006
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sierpień 2017, 18:24:14 »
Te poziomy powstały w sumie tylko po to, żeby mniej orientacyjnie pomóc w rozeznaniu, czy ktoś świeżo odpalił grę i może mieć problemy, czy ktoś już jeździ sobie wirtualnie jakiś czas. Blokowanie dostępu do lokomotyw, a już tym bardziej wagonów przypomina jakieś tanie gierki na telefony z mikropłatnościami. Na dodatek Impuls, który wg. Twojej propozycji byłby jedynym wyborem dla osób, które nie "osiągnęły" jeszcze 2-3 poziomu, jest delikatnie mówiąc słaby i niedopracowany, więc niepotrzebnie zniechęcałby nowe osoby. To, że ktoś jest nowy i nie ma czasu jak dzieciaki, żeby siedzieć 24h przed komputerem i wyjeżdzać kilometry, nie znaczy z automatu, że nie może mieć dostępu do jakiegoś "trudniejszego" pojazdu. Do kłopotliwych graczy wystarczy trochę cierpliwości, a w ostateczności komenda /kick i system skarg.

Offline sofalse

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sierpień 2017, 18:27:07 »
Przypominam, że w temacie zawarte są DWIE propozycje.

Jak dotąd nikt nie poruszył drugiej ;) .

Offline mentorious

• Artist
  • Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 216
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
  • Distance Travelled: 2353km
  • Trains Routed: 2006
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sierpień 2017, 18:29:42 »
Przypominam, że w temacie zawarte są DWIE propozycje.

Jak dotąd nikt nie poruszył drugiej ;) .

Odniosłem się, m.in. w tym zdaniu:
przypomina jakieś tanie gierki na telefony z mikropłatnościami

Obie propozycje kojarzą mi sie  z jednym,oczywiście to tylko moje zdanie.

Offline Sabyryn

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 45
  • Sabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytor
  • Tekst osobisty, jak widać.
  • Distance Travelled: 5083km
  • Trains Routed: 363
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Sierpień 2017, 18:47:34 »
Chciałbym zauważyć że nie ma różnicy czy ktoś pierwszy raz usiądzie na 07 mając pierwszy poziom czy dziewiąty, jeżeli to będzie jego pierwszy raz, to skutek na obydwu poziomach będzie taki sam. Tylko niepotrzebne odwlekanie, a tak jak ma L to przynajmniej jest to wybaczalne, wiadomo uczy się, po to to jest.

A co do drugiego pomysłu, to ma być symulator, a nie MMORPG, niepotrzebne nakręcanie gry pod dzieciarnie i robienie z tego coś na wzór trainza. Zdecydowanie zły kierunek.
Naterki, Kcynia, Hel.

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 251
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 6896km
  • Trains Routed: 2596
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Sierpień 2017, 18:49:18 »
Jestem na "nie" w obu przypadkach, argumenty przedstawili przedmówcy. Dla mnie pomocne byłoby dodanie jakiegoś niewielkiego symbolu lokomotywy, jaką prowadzi dany maszynista. To mogłoby pomóc w sytuacji, kiedy spawnuje się wiele osób bez RJ i musimy sprawdzić na czacie/zapamiętać, czy ktoś podstawił się EN57, a może ET41.
"Człowiek przywykł, że go zło opada jak robactwo."

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 196
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 4090km
  • Trains Routed: 1626
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Sierpień 2017, 19:11:16 »
Jestem na "nie" w obu przypadkach, argumenty przedstawili przedmówcy. Dla mnie pomocne byłoby dodanie jakiegoś niewielkiego symbolu lokomotywy, jaką prowadzi dany maszynista. To mogłoby pomóc w sytuacji, kiedy spawnuje się wiele osób bez RJ i musimy sprawdzić na czacie/zapamiętać, czy ktoś podstawił się EN57, a może ET41.

Po to właśnie mam nawet w bindach wyraźnie napisane, że  na stacji obowiązuje wywołanie selektywne. Wtedy, kiedy mam czas na obslugę świeżaków, wtedy wywołuję numer i tylko i wylacznie gadam z jednym pociagiem. Znika niebezpieczeństwo powtarzania piec razy analizy, bo znikła w spamie mechaników.
Bździno ---->68% (Układ torowy-100%, Otoczenie-11%, Elektryfikacja-70%, Pulpit-100%)

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 204
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 16929km
  • Trains Routed: 1399
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Sierpień 2017, 11:43:13 »
Obie na nie, prędzej wprowadzi się system punktów karnych i przymusowych odpoczynków. Działający z automatu.
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline Coyotek

• Global Moderator
  • Developer
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 51
  • Coyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnik
  • Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił
  • Distance Travelled: 1624km
  • Trains Routed: 538
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Sierpień 2017, 15:07:14 »
Również na nie, argumenty podane przez przedmówców. Symulator jest nastawiony na jazdę czym zechcesz ,przez każdego ( nieważne czy ma doświadczenie czy nie ) w gronie innych osób. Faktem jest, że jeżeli nie znasz podstaw a siadasz celowo na siódemkę z LD powoduje działanie na własną szkodę.
The cake is a LIE!

Did somebody say MODERATOR?!

Naczelny Modulator. Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.

Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Banturday i Spamday

Forumowy Wąchacz

Offline trainfun09

• User
  • Siła reputacji: 15
  • trainfun09 zwrotniczytrainfun09 zwrotniczytrainfun09 zwrotniczy
  • Otoczeniowiec
  • Distance Travelled: 2120km
  • Trains Routed: 105
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Sierpień 2017, 23:53:17 »
T.j.w. Już bardziej opłacałoby się jakieś osiągnięcia zrobić (nawet kiedyś coś pre-alpha grafiki eidziałem)...
Przyjmuje scenerie do zrobienia otoczenia.
Obecnie: -zajęty-  (Wadowice)

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 235
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 9671km
  • Trains Routed: 3255
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Sierpień 2017, 08:22:14 »
Przespałem się z tym i powiem tak: Eureka! Małe L, czy mały poziom powiedzmy do 5, który by pokazywał poziom na danym pojeździe ;).
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline stasiu29011

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 64
  • stasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezes
  • Distance Travelled: 3526km
  • Trains Routed: 678
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Wrzesień 2017, 21:10:41 »
Tak odnośnie poziomów:

Według mojej skromnej osoby poziomy dla dyżurnych powinny być naliczane także za poświęcony czas, a dla jednotorów powinny być podnoszone do kwadratu :D.
Dziś dyżurowałem 3 godziny i obsłużyłem 5 pociągów...
Szczęśliwy posiadacz Ie-2, Ie-8, Ir-1, Ir-9, Ir-14, Ir-15, Ir-17, R-7, R-13, R-20 i Mte-61
Projekty - linia kolejowa 117 (Wadowice, Kalwarya...)

Offline Pyth00n

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 17
  • Pyth00n zwrotniczyPyth00n zwrotniczyPyth00n zwrotniczy
  • Distance Travelled: 1580km
  • Trains Routed: 264
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Wrzesień 2017, 21:34:52 »
Statsiarze... To tylko cyferki...