Autor Wątek: Talk/Rozmowa: Narzekanie na wydajność tdka  (Przeczytany 9602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlackBourn

  • User
  • Wiadomości: 13
  • Siła reputacji: 3
  • BlackBourn pracownik torowy
Narzekanie na wydajność tdka
« dnia: 27 Sierpnia 2017, 04:03:57 »
Bry, No rekomendowane to jest po prostu TRAGEDIA!, wymagania podobne do gry Battlefield 1 a td2 oferuje graficznie grafikę i fizykę(Tutaj można się uczepić...) na poziomie Call of duty modern warfare 1 gdzie ta gra ma wymagania Rekomendowane: Pentium 4 2.4 GHz, 768 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista... No porażka...Pozdrawiam, mi ulżyło.. a wy co myślicie o tym?
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpnia 2017, 04:05:32 wysłana przez BlackBourn »
Kiedy jest 03:00 a ty grasz w td 2, WIEDZ ŻE COŚ SIĘ DZIEJE!
//Zaraz dwa lata stukną które minęły jak 3 dni...

Offline dalbiev

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Siła reputacji: 3
  • dalbiev pracownik torowy
Odp: Narzekanie na wydajność tdka
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpnia 2017, 07:31:51 »
Czego tu nie rozumieć. Porównaj sobie możliwości przerobowe i budżetowe.
Wykonuję modele 3d, za drobną opłatą!

Offline greg86

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 994
  • Siła reputacji: 71
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
Odp: Narzekanie na wydajność tdka
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Sierpnia 2017, 09:01:22 »
Moim zdaniem za te pieniądze, jakie trzeba wydać na TD2, nie ma się czego czepić. Cierpliwość jest cnotą, której większości brakuje.

Offline Hammer

  • Developer
  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Siła reputacji: 27
  • Hammer nastawniczyHammer nastawniczyHammer nastawniczyHammer nastawniczyHammer nastawniczy
Odp: Narzekanie na wydajność tdka
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Sierpnia 2017, 09:56:54 »
Gra jest tworzona przez pasjonatów, dla pasjonatów. Więc jedynie dobrowolnie każdy z devów coś robi w wolnym czasie i nikt na tym nie zarabia. Pieniądze przeznaczane są tylko i wyłącznie na utrzymanie infrastruktury, potrzebne oprogramowanie itp.

Offline Ryszard-san

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Wiadomości: 513
  • Siła reputacji: 348
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
Odp: Narzekanie na wydajność tdka
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Sierpnia 2017, 12:11:27 »
Dodam tylko, że TD-ek rozrósł się co najmniej 200-500% niż było w początkowych założeniach. Zwiększenie rozpiętości map musiało się odbić na wydajności.
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline Aseru

  • Weteran
  • Wiadomości: 73
  • Siła reputacji: 95
  • Aseru prezesAseru prezesAseru prezesAseru prezesAseru prezesAseru prezesAseru prezesAseru prezesAseru prezesAseru prezesAseru prezesAseru prezes
  • Byle do Piątku
Odp: Narzekanie na wydajność tdka
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Sierpnia 2017, 12:17:54 »
Dodam tylko, że TD-ek rozrósł się co najmniej 200-500% niż było w początkowych założeniach. Zwiększenie rozpiętości map musiało się odbić na wydajności.

Oraz poprawa otoczenia. Nie ma co porównywać taki Buku, a Buku2.  ???

Offline picia13

  • User
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 5
  • Siła reputacji: 0
  • picia13 Kaźnik
Odp: Narzekanie na wydajność tdka
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Sierpnia 2017, 14:52:25 »
Z tego co pamiętam, to MrDyrektor znalazł przyczynę złej optymalizacji i akurat nie wymaga to nakładów finansowych, tylko dokładnie prześledzenie kodu po Marcinie. Druga sprawa, to są patenty w Unity poprawiające wydajność. Po trzecie polecam przesiąść się na SSD i karta graficzna 1GB daje radę na Fantastic.

Offline trainfun09

  • Sponsor
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 858
  • Siła reputacji: 105
  • trainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezes
  • Zobacz mój podpis
Odp: Narzekanie na wydajność tdka
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Sierpnia 2017, 16:49:07 »
Ale nie każdy może się przesiąść na SSD... Ja mam lapka, i nie wiem czy mam taką możliwość...
Kliknij to!
Just be yourself.
Klei się zakopianka od Krakowa po sam Giewont, Majonez Kielecki, Piekło i Dom. Krab Bałtycki/Kalwaryjski/Oscypkowy/Aglomeracyjny/Sandomierski/Sędziszowski/Jeleniogórski oraz niebieski.

Offline ZnaQu

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Siła reputacji: 139
  • ZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezes
  • To ja prowadzący manewry na WGA1
Odp: Narzekanie na wydajność tdka
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Sierpnia 2017, 17:07:13 »
na 80% masz możliwość. Jak po zainstalowaniu td na ssd nie odczuwam jakoś tej różnicy.

Offline k_wojak

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Siła reputacji: 133
  • k_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezes
  • Wojak
    • Kanał Youtube
Odp: Narzekanie na wydajność tdka
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Sierpnia 2017, 17:46:02 »
Ja może za dobrego kompa to nie mam, ale TD2 na good chodzi w większości przypadków dobrze. Zawsze można pokombinować ze zmianą grafiki na poziom niżej ;)
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

Offline Tomaszek_Lodz

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Siła reputacji: 342
  • Tomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezes
Odp: Narzekanie na wydajność tdka
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Sierpnia 2017, 21:16:47 »
Ale nie każdy może się przesiąść na SSD... Ja mam lapka, i nie wiem czy mam taką możliwość...
Są SSDki do laptopa także.

Offline BartekLodz

  • Weteran
  • Wiadomości: 3
  • Siła reputacji: 70
  • BartekLodz prezesBartekLodz prezesBartekLodz prezesBartekLodz prezesBartekLodz prezesBartekLodz prezesBartekLodz prezesBartekLodz prezesBartekLodz prezesBartekLodz prezesBartekLodz prezesBartekLodz prezes
Odp: Narzekanie na wydajność tdka
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Sierpnia 2017, 22:52:21 »
Ja nie mam dysków ssd ale wydajność mam bardzo dobrą, próbowałem grac na max detalach ale zdarza się, ze na przejściu miedzy sceneriami są błędy typu "coś poszło nie tak" albo "tory się skończyły". Dlatego gram na fantastic i jest fantastycznie :D

Mój sprzęt : Core i5 3,2 ghz, 16gb 1600 mhz hyperX, GTX 950 2gb

Offline BlackBourn

  • User
  • Wiadomości: 13
  • Siła reputacji: 3
  • BlackBourn pracownik torowy
Odp: Narzekanie na wydajność tdka
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Sierpnia 2017, 00:41:35 »
Ehh zobaczymy czy i5 6600k z oc do 4,1GHZ + GTX  1060 6GB + 8 GB RAM sobie poradzi :V
Bo na chwilę obecną konfiguracja taka jak powyżej tylko zamiast gtxa jest Intel HD Graphics 530 nie daje rady
Kiedy jest 03:00 a ty grasz w td 2, WIEDZ ŻE COŚ SIĘ DZIEJE!
//Zaraz dwa lata stukną które minęły jak 3 dni...

Offline sofalse

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Siła reputacji: 103
  • sofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezes
Odp: Narzekanie na wydajność tdka
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Sierpnia 2017, 00:55:37 »
Ale nie każdy może się przesiąść na SSD... Ja mam lapka, i nie wiem czy mam taką możliwość...


SSD są tylko w formacie 2,5" (pomijając M.2 i inne mSATA), który w gruncie rzeczy jest formatem "laptopowym", więc nie wiem o co chodzi.

Offline Tomaszek_Lodz

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Siła reputacji: 342
  • Tomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezesTomaszek_Lodz prezes
Odp: Narzekanie na wydajność tdka
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Sierpnia 2017, 01:29:57 »
Ponadto w ostateczności są jeszcze dyski zewnętrzne.