Autor Wątek: Info: Hel  (Przeczytany 3195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sabyryn

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 47
  • Sabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytor
  • Awatar, lata 60, źródło: FB
  • Distance Travelled: 5298km
  • Trains Routed: 363
Hel
« dnia: 30 Sierpień 2017, 11:53:09 »
Przed państwem stacja Hel.
 Sceneria realna przedstawiająca stację czołową kończącą linię 213 (Reda - Hel).
Sceneria posiada odwzorowaną stację na tyle na ile mi sie podobało rzeczywiste otoczenie i na tyle na ile można to odwzorować, także jeżeli ktoś tam bywa codziennie to napewno zauważy brak obiektów dedykowanych :P .

Sceneria nie posiada bocznicy rybackiej i bocznicy do portu wojskowego. Obie są zakończone wcześniej kozłami, sceneria do portu rybackiego kończy się za przejazdem (służy tylko do oblotów, jak w rzeczywistości), natomiast bocznica wojskowa zakończona zaraz przed rozjazdem 3 którego na scenerii nie ma.

Szlak jest jeden, jednotorowy niezelektryfikowany (Hj 100km/h), skrócony do granic możliwości ku zwiększeniu przepustowości.

SCSa wykonał trichlor, ostateczne poprawki zastosował Ulfrig. Fajnie im to wyszło.

Spawny na torach: 6(Tm11) 25(Tm12) 26(Tm13) 29(Tm14) Bystre oko zauważy że spawny tylko czołem do stacji i wyjazd wymaga oblotu. Tak, zgadzam się.

Mamy dwa przejazdy sterowane z nastawni, jeden rozjazd na 60, dwa semafory z pasem, semafory A i B ze wskaźnikami W19 i W20. Stacja jak stacja, wszystko jak na schemacie:

Garść screenów:

I jako że stacja posiada nastawnię w budynku dworca, trzeba sobie jakoś radzić, widok z nastawni:

Tak, nie widać jej z zewnątrz, zgadza się.

>INSTRUKCJA PROWADZENIA RUCHU<
W automatycznym powitaniu należy poinformować maszynistów, że za semaforem B nie ma drogi hamowania. Nie ma wskaźników taki jest mus. Jak przyłapię kogoś że nie ma tego w opisie, to sobie już nie podyżuruje, to jest ważna sprawa. Spawny w kierunku stacji, bierzemy pociąg w perony, generalnie stacja jest bardzo wydajna, trzeba wpaść jak wykorzystać jej zalety.

Błędy o których wiem:
Dziwny krzak w skrajni o obrębie toru 1
Problemy z semaforem F
Problemy z semaforem E
Za długie spawny wpisane
Zła formuła Tm20, do wyciągnięcia.

Aktualny numer sc: c3fc354e
« Ostatnia zmiana: 30 Listopad 2017, 20:20:45 wysłana przez Marcin_S »
Naterki, Kcynia, Hel.

Offline Marcin_S

• Global Moderator
  • Supporter
  • *
  • Ekspert ds. kolejowych
  • Siła reputacji: 92
  • Marcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezes
  • Snape na torach
    • Domowy symulator EU07
  • Distance Travelled: 1868km
  • Trains Routed: 281
Odp: Hel
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Wrzesień 2017, 21:05:10 »
Sceneria dopuszczona do eksploatacji i wpisana do bazy SWDR z numerem: c3fc354e. 28.09.2017
Brudne kible, spóźnienia, dziwni ludzie. Śmierć, odchody i rdza. Wszystko to znajdziecie na torach.
- PKP Cargo S.A. Centralny Zakład Spółki -

Offline Atmosferyczny

• Developer
  • Siła reputacji: 6
  • Atmosferyczny pracownik torowy
  • Distance Travelled: 837km
  • Trains Routed: 61
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Listopad 2017, 12:00:35 »

Błędy o których wiem:
Dziwny krzak w skrajni o obrębie toru 1
Problemy z semaforem F
Problemy z semaforem E
Za długie spawny wpisane
Zła formuła Tm20, do wyciągnięcia.

Na semaforze nie da się podać S10 - nie przyjmuje tego sygnału. Udaje mi się podać S2

Zauważyłem jeszcze, że pomiędzy odcinkami izolowanymi It1a oraz Iz1 jest odcinek toru ponad 14m, który nie jest kontrolowany - nie wiem, czy specjalnie, czy przypadkiem tak wyszło

Offline Sabyryn

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Sabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytor
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Listopad 2017, 16:37:54 »

Na którym semaforze? To dosyć ważne...
Naterki, Kcynia, Hel.

Offline Atmosferyczny

• Developer
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Listopad 2017, 23:44:19 »

Przepraszam, myślałem, że to jasne.
Było pisane, że z F są problemy, więc podałem, na czym ten problem moim zdaniem polega - sprawdziłem nie tylko za pomocą PuTTY...

Offline Sabyryn

• Developer
  • Supporter
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Listopad 2017, 11:40:40 »

Przepraszam, myślałem, że to jasne.
Było pisane, że z F są problemy, więc podałem, na czym ten problem moim zdaniem polega - sprawdziłem nie tylko za pomocą PuTTY...

Ale było też napisane że są problemy z E, tak samo jak i z F, a jasnowidzem nie jestem. A to że się nie da podać akurat na nim S10 to jest ten problem i dlatego jest wypisany. I tyle, kiedyś się to poprawi...
Naterki, Kcynia, Hel.

Offline Kalwin

• User
  • Zbanowany!
  • Siła reputacji: 1
  • Kalwin pracownik torowy
  • Distance Travelled: 228km
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Listopad 2017, 14:50:24 »
Bardzo przyjemna stacyjka, prezentuje się godnie ;)

Offline Atmosferyczny

• Developer
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Listopad 2017, 15:09:29 »
Stacyjka śliczna. Bardzo mi się podoba.

Offline k_wojak

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 70
  • k_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezes
  • Po prostu Wojak ;)
    • Kanał Youtube (kolejowy)
  • Distance Travelled: 1178km
  • Trains Routed: 180
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Listopad 2017, 23:51:23 »
Szkoda, że wybrałeś takie ciemne perony. Wyglądają ładnie, jednak w rzeczywistości są jasne. Ja bym jednak wybrał te z jasnym środkiem.
Kudowa-Zdrój (współtworzona przez @MaciejakS) - WiP

Offline Ares28

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 232
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
  • Distance Travelled: 2837km
  • Trains Routed: 1458
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Listopad 2017, 00:13:51 »
Jak nie ma się do czego przyczepić, to nawet do koloru peronów się przywali  ::)

Offline PolandxD

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 73
  • PolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezes
  • Mechanik / Dyżurny / Początkujacy Budowniczy
  • Distance Travelled: 1288km
  • Trains Routed: 656
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Listopad 2017, 05:52:05 »
Standard  :D
ODST. Niziny- Budowa trwa
Uklad torowy 100%  Semafory/Tarcze 75%
Trakcja 0%  SHP 0%  Otoczenie 0%

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 44
  • MaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchu
  • Bo mnie szlag (taka ryba) jasny trafi
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 4607km
  • Trains Routed: 150
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Listopad 2017, 08:03:02 »
Szkoda, że wybrałeś takie ciemne perony. Wyglądają ładnie, jednak w rzeczywistości są jasne. Ja bym jednak wybrał te z jasnym środkiem.
W nowej wersji będą takie, jak są na Helu, to pewnie autor zmieni, choć nie znam jego zamiarów
Mój fanpage kolejowy: https://www.facebook.com/MaciejakS-1525083427549225/
...::: To jak pan Jezus powiedział? Tak jak Jezus powiedział :::...

Offline k_wojak

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 70
  • k_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezes
  • Po prostu Wojak ;)
    • Kanał Youtube (kolejowy)
  • Distance Travelled: 1178km
  • Trains Routed: 180
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Listopad 2017, 11:05:27 »
Jak nie ma się do czego przyczepić, to nawet do koloru peronów się przywali  ::)
Ja tylko sugeruję. Dla mnie to jest szczegół, który nie popsuje za bardzo rozgrywki ;)  Reszta scenerii miodzio 10/10.
Kudowa-Zdrój (współtworzona przez @MaciejakS) - WiP

Offline Atmosferyczny

• Developer
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Grudzień 2017, 12:47:32 »
Ja zauważyłem jeszcze, że za nisko umieszczone są szlabany na przejeździe tym na środku.

A sygnalizator "F" ma błędne światło w trzeciej komorze. Zamiast "light03" ma być "light04".
Więc w pliku sc linia nr 154 powinna wyglądać następująco:
TrackObject;273;dynamic_rs,slup-ps-p,4k-ps-p,drab-4k-p,,,,,,,light07,light04,light05,light01,,;327.8218;0;63.27973;0;354.25;0;172;11.36217;Hl_F;Untagged;0;;0,0,0
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2017, 21:57:54 wysłana przez Atmosferyczny »