Autor Wątek: Wypadek kolejowy z 30-08-2017!  (Przeczytany 15766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KomandosKamil

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Siła reputacji: 119
  • KomandosKamil prezesKomandosKamil prezesKomandosKamil prezesKomandosKamil prezesKomandosKamil prezesKomandosKamil prezesKomandosKamil prezesKomandosKamil prezesKomandosKamil prezesKomandosKamil prezesKomandosKamil prezesKomandosKamil prezes
  • Przyszły Maszynista
Wypadek kolejowy z 30-08-2017!
« dnia: 30 Sierpnia 2017, 22:53:41 »
W miejscowości Smetowo doszło do niebezpiecznego wypadku , pociąg osoby najechał z prędkością 80km/h na pociąg towarowy , wypadek zdarzył się dziś o 22:10! Na miejscu pracują służby jak i policja , ma ktoś więcej relacji?
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpnia 2017, 17:34:34 wysłana przez Ryszard-san »

Offline sofalse

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Siła reputacji: 103
  • sofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezes
Odp: Wypadek kolejowy z dziś!
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sierpnia 2017, 23:03:58 »
Nie minęła nawet godzina, nie ma jeszcze info. Ale jutro będą o tym wszędzie trąbić coś czuję.

Znalazłem numer pociągu: IC 54170
Pociąg relacji GDYNIA GŁÓWNA  -> BIELSKO-BIAŁA GŁÓWNA
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpnia 2017, 23:08:48 wysłana przez sofalse »

Offline sofalse

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Siła reputacji: 103
  • sofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezessofalse prezes
Odp: Wypadek kolejowy z dziś!
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sierpnia 2017, 23:09:51 »
Z mapy na portalu pasażera wynika, że w peronach zjechał na tor lewy. Czy to było przyczyną, tego nie wiadomo.

Cytuj
Jak poinformowała na antenie TVN24 Karina Stankowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim, 10 osób zostało rannych. Ich obrażenia są lekkie. Na miejscu pracują ratownicy i staż pożarna. Wezwano także śmigłowiec ratownictwa medycznego. (http://www.tvn24.pl)
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpnia 2017, 23:12:31 wysłana przez sofalse »

Offline spap23

  • Weteran
  • Wiadomości: 0
  • Siła reputacji: 45
  • spap23 dyspozytorspap23 dyspozytorspap23 dyspozytorspap23 dyspozytorspap23 dyspozytorspap23 dyspozytorspap23 dyspozytorspap23 dyspozytorspap23 dyspozytor
Odp: Wypadek kolejowy z dziś!
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Sierpnia 2017, 23:27:01 »
Jechalem kiedys tym pociagiem ze Szczecina Głównego do Gdańska Oliwa. Odczuwam smutek :(

Offline Mistrzu

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Siła reputacji: 287
  • Mistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezes
Odp: Wypadek kolejowy z dziś!
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Sierpnia 2017, 23:35:10 »
Tylko że ten pociąg obecnie nie jeździ przez Szczecin. Co do wypadku, wygląda na to jakby doszło do otarcia się składów.

Offline spap23

  • Weteran
  • Wiadomości: 0
  • Siła reputacji: 45
  • spap23 dyspozytorspap23 dyspozytorspap23 dyspozytorspap23 dyspozytorspap23 dyspozytorspap23 dyspozytorspap23 dyspozytorspap23 dyspozytorspap23 dyspozytor
Odp: Wypadek kolejowy z dziś!
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Sierpnia 2017, 23:41:30 »
Tylko że ten pociąg obecnie nie jeździ przez Szczecin. Co do wypadku, wygląda na to jakby doszło do otarcia się składów.

Kiedyś jechał ze Szczecina Głównego do Bielska Białej wydłużoną trasą właśnie przez Trójmiasto.

Offline Zdebu

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Siła reputacji: 155
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
Odp: Wypadek kolejowy z dziś!
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Sierpnia 2017, 03:29:34 »
Ja słyszałem zaś że towarowy stał za skrajnią (podobno brak ukresu), a Icek się o niego otarł, można spekulować ale warto poczekać na badania komisji.

Offline Kacper9

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Siła reputacji: 528
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
Odp: Wypadek kolejowy z dziś!
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Sierpnia 2017, 07:16:23 »
Z szybkich pomiarów: chłopaki maja koło 335m międzytorza do naprawy ;).
Wypowiedź jest moją opinią, nie jest zatem to opinia mojego pracodawcy/firmy/innych podmiotów z którymi współpracuję lub w których imieniu występuję, występowałem bądź będę występował w przyszłości.

Offline sz045

  • Weteran
  • Wiadomości: 77
  • Siła reputacji: 98
  • sz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezes
Odp: Wypadek kolejowy z dziś!
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Sierpnia 2017, 07:20:00 »
Fragment z wpisu PLKi na Fb:
Cytuj
Nie wiemy, z jakich powodów na stacji Smętowo pociąg towarowy STK pomimo sygnału stój, zabraniającego wyjazdu z toru bocznego, wjechał na tor główny. Spowodowało to starcie z pociągiem Pogoria (Gdynia Główna – Bielsko Biała/Zakopane) prawidłowo jadącym torem głównym.

https://img.ttsk.ngo/image/8qVMN


« Ostatnia zmiana: 31 Sierpnia 2017, 09:31:17 wysłana przez sz045 »
http://sz09013.flog.pl
,,Przestańcie pisać skargi na siebie wzajemnie. Więcej uśmiechu, empatii. Zyskujmy wirtualnych przyjaciół a wyjdzie to nam i Train Driver 2 na dobre." ~ Andy

Offline Coyotek

  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 551
  • Siła reputacji: 274
  • Coyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezesCoyotek prezes
  • Rodzinę oszukasz, ale starego Moda nigdy.
Odp: Wypadek kolejowy z dziś!
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Sierpnia 2017, 10:35:16 »
Ja słyszałem zaś że towarowy stał za skrajnią (podobno brak ukresu), a Icek się o niego otarł, można spekulować ale warto poczekać na badania komisji.

Innej opcji niestety nie ma, jedyne pytanie było czy obtarł się o lokomotywę czy ostatni wagon. Z ostatniego postu wychodzi jednak na to pierwsze. Towar musiał stać dosyć daleko na tej skrajni, skoro Pogorię wyrzuciło z torów na bok.
Od 2016 Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.
Mój tydzień to: Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Bantourday i Spamday.
Forumowy Wąchacz. Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił. Uć.

Offline Kacper9

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Siła reputacji: 528
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
Odp: Wypadek kolejowy z dziś!
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Sierpnia 2017, 11:21:39 »
Lok IC jest otarty jest tylko na dole, a skład STK prowadziła S200-303, czyli konstrukcja z nadwoziem i pomostem zamiast całego wysokiego boku co by wskazywało jednak na otarcie o loka ;). Powiem więcej IC hamował dopiero na tłuczniu - S200 wytoczyła się akurat w IC i na loku się zatrzymała wyrzucając skład na międzytorze (szczęście, że po tej stronie pieronu nie było).

W imieniu komisji TD2.
 Ins. (insztalator) ;) . Zenek
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpnia 2017, 17:36:16 wysłana przez Ryszard-san »
Wypowiedź jest moją opinią, nie jest zatem to opinia mojego pracodawcy/firmy/innych podmiotów z którymi współpracuję lub w których imieniu występuję, występowałem bądź będę występował w przyszłości.

Offline trichlor

  • Konstruktor
  • Weteran
  • Konstruktor
  • Sponsor
  • Grupa XI
  • *
  • Wiadomości: 374
  • Siła reputacji: 653
  • trichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezes
  • w sanatorium
Odp: Wypadek kolejowy z dziś!
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Sierpnia 2017, 16:35:21 »
proszę nie podszywać się pod inż. Zenka

inż. Zenek
"znafaca" od SPK wg Matz32

Online MaciejakS

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 353
  • Siła reputacji: 405
  • MaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezes
  • Tekst osobisty
    • MaciejakS
Odp: Wypadek kolejowy z dziś!
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Sierpnia 2017, 17:24:04 »
proszę nie podszywać się pod inż. Zenka

inż. Zenek
Państwo omyleni? Przecież państwo zwie się Judyta.

Niejudyta
Priorytet kolejności instalacji wskaźników pod latarnią sygnałową jest następujący:
W21, W24, W20, W19, W26a lub W26b. ~ Ie117

Offline Zdebu

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Siła reputacji: 155
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
Odp: Wypadek kolejowy z dziś!
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Sierpnia 2017, 23:43:36 »
Lok IC jest otarty jest tylko na dole, a skład STK prowadziła S200-303, czyli konstrukcja z nadwoziem i pomostem zamiast całego wysokiego boku co by wskazywało jednak na otarcie o loka ;). Powiem więcej IC hamował dopiero na tłuczniu - S200 wytoczyła się akurat w IC i na loku się zatrzymała wyrzucając skład na międzytorze (szczęście, że po tej stronie pieronu nie było).

W imieniu komisji TD2.
 Ins. (insztalator) ;) . Zenek
Ja słyszałem zaś że towarowy stał za skrajnią (podobno brak ukresu), a Icek się o niego otarł, można spekulować ale warto poczekać na badania komisji.
Innej opcji niestety nie ma, jedyne pytanie było czy obtarł się o lokomotywę czy ostatni wagon. Z ostatniego postu wychodzi jednak na to pierwsze. Towar musiał stać dosyć daleko na tej skrajni, skoro Pogorię wyrzuciło z torów na bok.
Skoro towar się poruszał, to musiało być widoczne że wjezdza na tor icka, więc dziwne że ten tak późno zaczął hamować, gdyby towar stał to jeszcze zrozumiałe bo maszynista mógł pomyśleć że stoi w skrajni.

Offline pt4765

  • Weteran
  • Wiadomości: 30
  • Siła reputacji: 74
  • pt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezes
Odp: Wypadek kolejowy z 30-08-2017!
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Września 2017, 09:41:07 »
To ja pytam czemu nie padł sygnał Radiostop ze strony DR stacji skoro poc. towar.  minął sygnał Stój.