Autor Wątek: Talk/Rozmowa: Audycja "Niedziela na Głównym" w Radiu Poznań  (Przeczytany 473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 176
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 5552km
  • Trains Routed: 2037
Audycja "Niedziela na Głównym" w Radiu Poznań
« dnia: 03 Wrzesień 2017, 10:37:32 »
Cześć!

Chciałbym Was zaprosić do słuchania dzisiejszej audycji "Niedziela na Głównym", która rozpocznie się o 11:05 na antenie Radia Poznań. Zostałem do niej zaproszony jako miłośnik kolei i członek Towarzystwa Kolejowego Transportu Regionalnego, postaram się też opowiedzieć o TD2 (spokojnie, bez hejtu :P ). Mam nadzieję, że nie palnę jakiejś głupoty... Zapraszam do komentowania/poprawiania ewentualnych błędów. Trzymajcie kciuki! Radia można słuchać na stronie radiopoznan.fm lub częstotliwościach:
    100,9 MHz z mocą 120 kW ERP z RTCN Góra k/Śremu pokrywający swoim zasięgiem centralny rejon Wielkopolski,
    91,9 MHz z mocą 30 kW ERP z Żółwieńca k/Konina umożliwiający odbiór programu we wschodniej części regionu,
    103,6 MHz z mocą 60 kW ERP z RTCN Rusinowo k/Piły obsługujący część północną regionu,
    91,1 MHz z mocą 10 kW ERP z RTCN Mikstat obsługujący część południową regionu,
    102,4 MHz z mocą 3kW z SLR Bolewice obsługujący zachodnią część województwa wielkopolskiego.
Mam nadzieję że pójdzie do kosza ze względu na nazwę, też nie miałeś co wymyślić tylko tego toruńskiego pedofila, nieroba i złodzieja. Na sam widok tego nazwiska otwiera mi się nóż w kieszeni.
@ICC jak zawsze w formie

Offline shafter

• Tester
  • Developer
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 189
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5327km
  • Trains Routed: 1498
Odp: Audycja "Niedziela na Głównym" w Radiu Poznań
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Wrzesień 2017, 10:56:04 »
Ja cykam online na stronie Radia Poznań, zobaczymy jak wypadniesz :D

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Wrzesień 2017, 11:42:18 »
Zaraz będzie jeszcze drugie wejście. Postaram się to zgrać i wrzucić na forum.
Mam nadzieję że pójdzie do kosza ze względu na nazwę, też nie miałeś co wymyślić tylko tego toruńskiego pedofila, nieroba i złodzieja. Na sam widok tego nazwiska otwiera mi się nóż w kieszeni.
@ICC jak zawsze w formie

Offline sz045

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 31
  • sz045 dyżurny ruchusz045 dyżurny ruchusz045 dyżurny ruchusz045 dyżurny ruchusz045 dyżurny ruchusz045 dyżurny ruchu
  • EP09-013
  • Distance Travelled: 1919km
  • Trains Routed: 296
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Wrzesień 2017, 11:43:29 »
Pomylił się i powiedział ,,w rozdzielni Poznań Główny".
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień 2017, 11:57:41 wysłana przez sz045 »
Pozdrawiam

Offline shafter

• Tester
  • Developer
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 189
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5327km
  • Trains Routed: 1498
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Wrzesień 2017, 12:01:15 »
Bardzo udane wejście, gratulacje @ensifer.

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Wrzesień 2017, 10:10:06 »
Audycję znajdziecie pod tym adresem:
http://radiopoznan.fm/audycja/niedziela-na-glownym/niedziele-na-glownym-3-wrzesnia-2017
Jednocześnie chciałbym Was prosić o uwagi i sugestie. Dodatkowo, jeśli audycja Wam się podobała, możecie się nią podzielić z innymi. Nie ukrywam, że chciałbym zrobić więcej materiałów o kolei, dlatego też możecie do mnie pisać, jeśli chcielibyście podzielić się swoją wiedzą i dalibyście radę dotrzeć do Poznania na nagranie. Niczego nie obiecuje, ale jest szansa na kolejne audycje. Z pewnością pozytywne opinie słuchaczy w tym pomogą, dlatego możecie pisać do Radia Poznań w tej sprawie. Bardzo dziękuję za wsparcie i ciepłe komentarze, to bardzo mi pomogło w czasie nagrania.
@ICC jak zawsze w formie

Offline mentorious

• Artist
  • Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 207
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
  • Distance Travelled: 2333km
  • Trains Routed: 1975
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Wrzesień 2017, 11:51:38 »
Fajna inicjatywa  ;)

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Wrzesień 2017, 13:40:11 »
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że w przyszłym tygodniu uda nam się nakręcić materiał, przedstawiający pracę maszynisty elektrowozu. Obowiązkowo nagranie w kabinie lokomotywy, może też przygotowanie składu do jazdy. Oczywiście, czekam na propozycje odnośnie tego, co chcielibyście zobaczyć w takim materiale.
@ICC jak zawsze w formie

Offline mistersix

• Artist
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 24
  • mistersix dróżnik przejazdowymistersix dróżnik przejazdowymistersix dróżnik przejazdowymistersix dróżnik przejazdowy
  • Czary-mary chleb i tost nie rób wstydu usuń post
  • Distance Travelled: 1713km
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Wrzesień 2017, 17:11:11 »
Ponagrywaj dzwięki nastawników, boczników no i w miare możliwości zrób zdjęcia pulpitu na tekstury przy okazji. W materiale to odpalananie na zimno + jakieś manewry.
Stacja Białobrzeg-100%

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 173
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 3563km
  • Trains Routed: 1477
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Wrzesień 2017, 17:23:41 »
Ensifrer, nagraj działanie sprężarki pomocniczej pantografów, wypadało by kiedyś w TD odwzorować działanie i udźwiękowienie całego loka "na zimno", przesuwanie dźwigni kranu do sprężarki, na pewno jakieś dźwięki wydaje.
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień 2017, 17:28:49 wysłana przez Neodokuran »
Bździno ----> 47% (Układ torowy-100%, Otoczenie-10%, Elektryfikacja-78%, Pulpit-0%)

Offline MrKarakan

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 44
  • MrKarakan starszy dyżurny ruchuMrKarakan starszy dyżurny ruchuMrKarakan starszy dyżurny ruchuMrKarakan starszy dyżurny ruchuMrKarakan starszy dyżurny ruchuMrKarakan starszy dyżurny ruchuMrKarakan starszy dyżurny ruchuMrKarakan starszy dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 876km
  • Trains Routed: 328
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Wrzesień 2017, 17:37:03 »
Ponagrywaj dzwięki nastawników, boczników no i w miare możliwości zrób zdjęcia pulpitu na tekstury przy okazji. W materiale to odpalananie na zimno + jakieś manewry.

Jako osoba, która pracuje dodatkowo w radiu muszę powiedzieć, że się nie zgadzam  :p trzeba pamietac, że sluchacz statystyczny sie koleją nie interesuje i nic o lokach nie wie. Dlatego tematu "jak wygląda uruchamianie na zimno" raczej bym unikał. Czemu? Bo w radiu sluchacz usłyszy tylko coś w stylu "najpierw odpalamy To, a potem naciskamy tam". Sorry, ale zupełnie nieradiowe zagadnienie. Można to dać, ale tylko na chwilę  ;) do tego bym się skupił na tym, jak wygląda dzień pracy (że godziny zróżnicowane itp), jakieś ciekawostki i śmieszne historie zawsze są spoko. No i na pewno warto podkreślić, jak odpowiedzialna to praca jest  :p pozdrowionka!

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Wrzesień 2017, 18:17:06 »
To będzie większy materiał również z wideo.
@ICC jak zawsze w formie

Offline MrKarakan

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 44
  • MrKarakan starszy dyżurny ruchuMrKarakan starszy dyżurny ruchuMrKarakan starszy dyżurny ruchuMrKarakan starszy dyżurny ruchuMrKarakan starszy dyżurny ruchuMrKarakan starszy dyżurny ruchuMrKarakan starszy dyżurny ruchuMrKarakan starszy dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 876km
  • Trains Routed: 328
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Wrzesień 2017, 18:23:36 »
No to zupełnie inna historia  :p już nie mieszam!

Offline !Marcin

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 37
  • !Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz
  • ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็
  • Distance Travelled: 2013km
  • Trains Routed: 490
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Wrzesień 2017, 20:01:50 »
Jakie ET44? :D Ale spokojnie to kropla w morzu. Wyszło elegancko, oby tak dalej.
Autor Scenerii: Samostrzel - "Bliżej jak dalej"% LCS Bolesławiec - "Coś z tego będzie?"% Wisła Głębce - Prace wstrzymane (Po płaskim nie pojedziesz, chyba?)

Offline Tomaszek_Lodz

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 18
  • Tomaszek_Lodz zwrotniczyTomaszek_Lodz zwrotniczyTomaszek_Lodz zwrotniczy
  • Distance Travelled: 14757km
  • Trains Routed: 37
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Wrzesień 2017, 22:19:34 »
Radiowy głos😁