Autor Wątek: Idea/Pomysł: Linijka torowa  (Przeczytany 997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gravition

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 40
  • gravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 3401km
  • Trains Routed: 363
Linijka torowa
« dnia: 22 Sierpień 2017, 11:52:02 »
Witam, czy planowana jest zmiana tekstury linijki torowej? Obecna w formie kulki trochę utrudnia precyzyjne odmierzanie odległości w torze, proponowałbym zamiast niej takiego samego plusa jak terrain pointy tylko w innym kolorze, moim zdaniem dzięki temu można by precyzyjniej stawiać punkt pomiarowy.

Offline trainfun09

• User
  • Siła reputacji: 15
  • trainfun09 zwrotniczytrainfun09 zwrotniczytrainfun09 zwrotniczy
  • Otoczeniowiec
  • Distance Travelled: 2120km
  • Trains Routed: 105
Odp: Linijka torowa
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Sierpień 2017, 12:31:44 »
Ja dodatkowo proponuję, aby ta linijka była stała, i nie znikała.
Przyjmuje scenerie do zrobienia otoczenia.
Obecnie: -zajęty-  (Wadowice)

Offline BlackBourn

• User
  • Siła reputacji: 3
  • BlackBourn pracownik torowy
  • Distance Travelled: 1359km
  • Trains Routed: 18
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Sierpień 2017, 01:02:52 »
Ja bym proponował możliwość włączenia jej przyciskiem i wyłączenia :)
Kiedy jest 03:00 a ty grasz w td 2, WIEDZ ŻE COŚ SIĘ DZIEJE!

Offline EN57-002

• User
  • Siła reputacji: 221
  • EN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezes
  • Distance Travelled: 8416km
  • Trains Routed: 3378
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Sierpień 2017, 11:28:36 »
Też już to kiedyś proponowałem, bo kulką trudno się mierzy, jest za duża. Może to też być strzałka, jak nap. kursor myszy. Krzyżyk przy powiększeniu też może przesłonić dokładny punkt, jeżeli od takiego chcemy zrobić pomiar. Po za tym, można by zrobić funkcję, by przy zmniejszaniu scenerii jego wielkość nie zmieniała się.

Offline Kacu

• Artist
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 23
  • Kacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowy
  • "Kaj hajer paczy dziynnie śmierci w łoczy..."
  • Distance Travelled: 292km
  • Trains Routed: 82
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Sierpień 2017, 14:16:37 »
Apropo linijki - jak już pewnie jakaś część forumowej społeczności wie, zajmuję się stworzeniem pędni drutowej do napędu mechanicznych USRK. Jak również wiadomo, w instrukcjach na w/w temat bardzo precyzyjnie podana jest spora ilość różnorakich długości, których jeśli pędnia wejdzie do użytku publicznego będę bardzo pilnował. Więc przyda by się oprócz linijki torowej (której i tak rzadko używam, bardziej precyzyjnie wychodzi mi dodawanie długości poszczególnych odcinków torów) można by stworzyć linijkę którą można by mierzyć dowolne odległości.
"Jestem śląskie dziecko i Ślązakiem zginę. Kocham śląską ziemię i śląską krainę..."

Offline UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 148
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 2237km
  • Trains Routed: 1003
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Sierpień 2017, 17:22:45 »
Jak również wiadomo, w instrukcjach na w/w temat bardzo precyzyjnie podana jest spora ilość różnorakich długości, których jeśli pędnia wejdzie do użytku publicznego będę bardzo pilnował.

Póki co spora część userów nie potrafi poprawnie odmierzyć tak podstawowej rzeczy jak droga hamowania, tak więc nie nastawiałbym się na poprawne wyliczenia pędni...
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk, z zawodu, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline Kacu

• Artist
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 23
  • Kacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowy
  • "Kaj hajer paczy dziynnie śmierci w łoczy..."
  • Distance Travelled: 292km
  • Trains Routed: 82
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Sierpień 2017, 00:10:47 »
No i właśnie tego się boję, bo wszyscy się napalają, że stacje na kształtach odżyją a tak na prawdę nie wiadomo, czy jakakolwiek przejdzie kontrolę apropo właśnie pędni. Sam cały czas się uczę, czegoś się dowiaduję w sprawach jej prowadzenia a siedzę nad nią intensywnie od jakiś... 2 miesięcy? Chyba będzie parę osób znających się nań którzy będą ją układać na stacjach, bo powiem Ci, że sam z przerażeniem myślę o pisaniu jakiegokolwiek poradnika.
Ale co do tej linijki to dało by się przy okazji?
"Jestem śląskie dziecko i Ślązakiem zginę. Kocham śląską ziemię i śląską krainę..."

Online Trepan

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 50
  • Trepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnik
  • Distance Travelled: 804km
  • Trains Routed: 352
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Październik 2017, 07:35:57 »
Może po prostu pozwolić stawiać stałe znaczniki punktowe (dla łatwiejszego ich szukania punkty mogą być nawet istniejącą już kulką otoczone, czy krzyżykiem). Z matematycznego punktu widzenia, punkt jest nieskończenie mały, wiec pomiar od punktu do punktu jest najdokładniejszy, a fakt, że byłyby stałe znacznie ułatwiałby wielokrotne pomiary, na przykład ustawiam A i na końcu toru B. Wybierając linijeczkę klikam na A i B i mam |AB|. Potem dodam sobie bocznicę i chciałbym zmierzyć jej długość od A na przykład, wtedy na końcu stawiam C i znowu linijka i mam |AC|. Myślę, że pomiary zyskałyby na dokładności dzięki temu, a to dobry wstęp do poprawnych wyliczeń i ustawień właściwych odległości.

Offline panmechanik2002

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 6
  • panmechanik2002 pracownik torowy
  • Na zdjęciu profilowym widać mnie w warsie EIP
  • Distance Travelled: 379km
  • Trains Routed: 11
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Październik 2017, 20:49:32 »
A może by zrobić linijkę dodatkowo jako obiekt? Ułatwi to życie
Mam lat 15 co tu więcej gadać.