Ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem proponowanej zmiany w regulaminie?

TAK
46 (59%)
NIE
32 (41%)

Głosów w sumie: 78

Głosowanie skończone: 15 Wrzesień 2017, 16:16:23

Autor Wątek: Idea/Pomysł Zabronione dyżurowanie bez sprawnego mikrofonu  (Przeczytany 1479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PopukaRail

• User
  • Siła reputacji: 1
  • PopukaRail pracownik torowy
  • Buduję scenerię Rakowisko.Zapraszam od 24.09.2017
  • Distance Travelled: 36km
  • Trains Routed: 2
Odp: Idea/Pomysł Zabronione dyżurowanie bez sprawnego mikrofonu
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Wrzesień 2017, 16:25:58 »
Nie,ja wolałbym program który ma podane dane o składach i dużurny widzi zapalającący się wskaźnik który podaje mu informację czy ma kliknąć na dany pociąg,czy nie.
Jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość.
Buduję scenerię Rakowisko.Zapraszam od 24.09.2017!

Offline Ryszard

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 81
  • Ryszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezes
  • Distance Travelled: 2561km
  • Trains Routed: 680
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Wrzesień 2017, 16:37:18 »
Generalnie ja powiem tak. Zaczepka jest doskonałym rozwiązaniem kiedy wywołujesz dyżurnego 10 razy, a ten nie odpowiada. O dziwo to nie zawsze są jakieś L. A ja nie mam zamiaru drzeć się do mikrofonu bo to nie o to chodzi...

Offline Husarz

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 304
  • Husarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezes
  • Distance Travelled: 1517km
  • Trains Routed: 3822
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Wrzesień 2017, 16:41:16 »
Nie,ja wolałbym program który ma podane dane o składach i dużurny widzi zapalającący się wskaźnik który podaje mu informację czy ma kliknąć na dany pociąg,czy nie.

Od tego jest analiza składu, kolego.
3822

Offline zaopatrzony

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 79
  • zaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezes
  • Szanuj mnie a też będziesz szanowany :>
    • Forum wielotematyczne
  • Distance Travelled: 1755km
  • Trains Routed: 897
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Wrzesień 2017, 16:47:05 »
Dobra teraz pytanie dodatkowe: No to po co jest czat w swdr skoro się go nie używa??? 
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2017, 16:49:52 wysłana przez zaopatrzony »

Tajemnica mym bogiem, Anime nałogiem, a Kolej  podstawą. PKP Intercity. Zakład Centralny. O. Olszynka Grochowska. Mechanik IC/7, Obszar Eksploatacji i Realizacji przewozów.

Offline Kacu

• Artist
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 22
  • Kacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowy
  • "Kaj hajer paczy dziynnie śmierci w łoczy..."
  • Distance Travelled: 292km
  • Trains Routed: 82
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Wrzesień 2017, 17:35:43 »
Podpisuję się pod pomysłem ręcyma i nogami. I tak jest miażdżąca większość na TAK.
"Jestem śląskie dziecko i Ślązakiem zginę. Kocham śląską ziemię i śląską krainę..."

Offline Tomasz86

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 23
  • Tomasz86 dróżnik przejazdowyTomasz86 dróżnik przejazdowyTomasz86 dróżnik przejazdowyTomasz86 dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 1575km
  • Trains Routed: 213
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Wrzesień 2017, 18:11:09 »
Mniemam, że każdy z Was wie, że na kolei, w eterze radiowym prócz rozmów służbowych panuje zupełna cisza.

Pomysł popieram. Mając otwarte na monitorze okna programów jestem najczęściej skupiony na obserwacji SWDRa i planowaniu drogi przebiegu w scs.

Gdy w jednej chwili dochodzi do rozmoway maszynisty tekstem w TD2 (chociażby zwykłe witam lub prośby o rozkład, przelot itp), rozmowa z innym dyżurnym na TS3, manualny zapis przyjmowanego pociągu na papierze, do tego dziwne teksty emulatorami głosu typu "Kowalski jest głupi a Nowak to pijak" i inne pogawędki to proszę mi wierzyć... Odechciewa się.

P.S. zaopatrzony - nie wiem jak Ty, ale ja chatu w SWDR3 używam do kontroli jaki pociąg wypadł z serwera itp.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2017, 18:12:44 wysłana przez Tomasz86 »
Mój pociąg zawsze prowadzi Świnka Morska.

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 176
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 5552km
  • Trains Routed: 2037
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Wrzesień 2017, 18:20:05 »
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem przymusu, zwłaszcza w tak trywialnych sprawach. Poza tym, obecny SWDR to tylko system przejściowy, tak samo jak tzp. Też nie jestem fanem pisania na czacie, ale nie poprę takich zmian w regulaminie. Tutaj i tak zadziała naturalna selekcja - osoby, które nie korzystają z mikrofonu, będą miały problem z wyprawieniem składu (ja takie wiadomości raczej ignoruje), co zachęci je do zakupy wymaganego przyrządu.
Mam nadzieję że pójdzie do kosza ze względu na nazwę, też nie miałeś co wymyślić tylko tego toruńskiego pedofila, nieroba i złodzieja. Na sam widok tego nazwiska otwiera mi się nóż w kieszeni.
@ICC jak zawsze w formie

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 191
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 13687km
  • Trains Routed: 1350
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Wrzesień 2017, 18:24:44 »
Lub napisania skargi ze nie mozna sie z toba skomunikowac ;).
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Online Ares28

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 90
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
  • Distance Travelled: 1809km
  • Trains Routed: 701
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Wrzesień 2017, 18:32:18 »
Tutaj i tak zadziała naturalna selekcja - osoby, które nie korzystają z mikrofonu, będą miały problem z wyprawieniem składu

A co na to mechanicy stojący na takiej scenerii?

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Wrzesień 2017, 18:39:38 »
Lub napisania skargi ze nie mozna sie z toba skomunikowac ;).
"Życzliwych" nigdy w symku nie brakowało ;) .

Miałem na myśli czat w SWDR i na TS, a nie w grze.
Mam nadzieję że pójdzie do kosza ze względu na nazwę, też nie miałeś co wymyślić tylko tego toruńskiego pedofila, nieroba i złodzieja. Na sam widok tego nazwiska otwiera mi się nóż w kieszeni.
@ICC jak zawsze w formie

Online Ares28

• Supporter
  • *
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Wrzesień 2017, 18:48:35 »
Miałem na myśli czat w SWDR i na TS, a nie w grze.

Pytam co o tym sądzą mechanicy jak ich trzymasz pół godziny na stacji, bo nie potrafisz się porozumieć z innymi dyżurnymi bez mikrofonu...

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Wrzesień 2017, 18:59:35 »
Tym bardziej będą chcieli trafić na dyżurnego, który z takich instrumentów korzysta ergo zmienią scenerię.
@ICC jak zawsze w formie

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 191
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 13687km
  • Trains Routed: 1350
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Wrzesień 2017, 20:17:35 »
Jak ktos nie ma mikro, to potem jest placz czemu nie ma pociagow do niego. Proste nikt nie chce ukladac RJ do DR z ktorym jest problem sie porozumiec.

Ps. Co do argumentu ze sie jest z kims w pokoju (w pewnym sensie go rozumiem), ale oznacza to dla mnie ze rowniez TD-ka masz wyciszonego aby komus nie przeszkadzac ;). Nie wiem jak inni ale ja jak gram w symulator to lubie slyszec dzwieki z niego.
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Online Ares28

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Wrzesień 2017, 20:25:18 »
Odpowiem w tym wątku na post chudya

Więcej dziubać nie będę ze względu na to, co napisałem w poście http://td2.info.pl/index.php/topic,2570.msg31703.html#msg31703 oraz na cały wątek o TS.

Ojej, przepraszam, nie chciałem Cię urazić.  :-\  Jestem tylko ciekaw czy ten projekt w ogóle by wyszedł poza fazę marzeń sennych gdyby każdy się tak wypinał tyłkiem, jeśli tylko się z czymś nie zgadza. Niestety największy problem ma osoba która najmniej dyżuruje i nie ma pojęcia jaki rozgardiasz się zrobił w ostatnim czasie.

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 67
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Wrzesień 2017, 21:22:23 »
Ps. Co do argumentu ze sie jest z kims w pokoju (w pewnym sensie go rozumiem), ale oznacza to dla mnie ze rowniez TD-ka masz wyciszonego aby komus nie przeszkadzac ;). Nie wiem jak inni ale ja jak gram w symulator to lubie slyszec dzwieki z niego.

Niezupełnie, dźwięk z laptopa stosownie przyciszony nie przeszkadza, ale szeptanie do mikrofonu... no chyba nie bardzo.
Projekt LCS Jastrzębie - 20%
Poprawki w toku...