Ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem proponowanej zmiany w regulaminie?

TAK
46 (59%)
NIE
32 (41%)

Głosów w sumie: 78

Głosowanie skończone: 15 Wrzesień 2017, 16:16:23

Autor Wątek: Idea/Pomysł Zabronione dyżurowanie bez sprawnego mikrofonu  (Przeczytany 4745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PopukaRail

• User
  • Siła reputacji: 1
  • PopukaRail pracownik torowy
  • Już z tąd odeszłem
  • Distance Travelled: 36km
  • Trains Routed: 2
Odp: Idea/Pomysł Zabronione dyżurowanie bez sprawnego mikrofonu
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Wrzesień 2017, 16:25:58 »
Nie,ja wolałbym program który ma podane dane o składach i dużurny widzi zapalającący się wskaźnik który podaje mu informację czy ma kliknąć na dany pociąg,czy nie.
Nie ma mnie tu!

Offline Ryszard

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 148
  • Ryszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezes
  • Distance Travelled: 4580km
  • Trains Routed: 1132
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Wrzesień 2017, 16:37:18 »
Generalnie ja powiem tak. Zaczepka jest doskonałym rozwiązaniem kiedy wywołujesz dyżurnego 10 razy, a ten nie odpowiada. O dziwo to nie zawsze są jakieś L. A ja nie mam zamiaru drzeć się do mikrofonu bo to nie o to chodzi...
Projekt Wejherowo -> WiP

Offline Husarz

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 306
  • Husarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezes
  • Distance Travelled: 1517km
  • Trains Routed: 3822
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Wrzesień 2017, 16:41:16 »
Nie,ja wolałbym program który ma podane dane o składach i dużurny widzi zapalającący się wskaźnik który podaje mu informację czy ma kliknąć na dany pociąg,czy nie.

Od tego jest analiza składu, kolego.
3822

Offline zaopatrzony

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 76
  • zaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezes
  • Szanuj mnie a też będziesz szanowany :>
    • Forum wielotematyczne
  • Distance Travelled: 1999km
  • Trains Routed: 970
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Wrzesień 2017, 16:47:05 »
Dobra teraz pytanie dodatkowe: No to po co jest czat w swdr skoro się go nie używa??? 
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2017, 16:49:52 wysłana przez zaopatrzony »

Tajemnica mym bogiem, Anime nałogiem, a Kolej  podstawą.

Offline Kacu

• Artist
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 23
  • Kacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowy
  • "Kaj hajer paczy dziynnie śmierci w łoczy..."
  • Distance Travelled: 292km
  • Trains Routed: 82
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Wrzesień 2017, 17:35:43 »
Podpisuję się pod pomysłem ręcyma i nogami. I tak jest miażdżąca większość na TAK.
"Jestem śląskie dziecko i Ślązakiem zginę. Kocham śląską ziemię i śląską krainę..."

Offline Tomasz86

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 23
  • Tomasz86 dróżnik przejazdowyTomasz86 dróżnik przejazdowyTomasz86 dróżnik przejazdowyTomasz86 dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 1588km
  • Trains Routed: 213
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Wrzesień 2017, 18:11:09 »
Mniemam, że każdy z Was wie, że na kolei, w eterze radiowym prócz rozmów służbowych panuje zupełna cisza.

Pomysł popieram. Mając otwarte na monitorze okna programów jestem najczęściej skupiony na obserwacji SWDRa i planowaniu drogi przebiegu w scs.

Gdy w jednej chwili dochodzi do rozmoway maszynisty tekstem w TD2 (chociażby zwykłe witam lub prośby o rozkład, przelot itp), rozmowa z innym dyżurnym na TS3, manualny zapis przyjmowanego pociągu na papierze, do tego dziwne teksty emulatorami głosu typu "Kowalski jest głupi a Nowak to pijak" i inne pogawędki to proszę mi wierzyć... Odechciewa się.

P.S. zaopatrzony - nie wiem jak Ty, ale ja chatu w SWDR3 używam do kontroli jaki pociąg wypadł z serwera itp.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2017, 18:12:44 wysłana przez Tomasz86 »
Mój pociąg zawsze prowadzi Świnka Morska.

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 251
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 6896km
  • Trains Routed: 2596
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Wrzesień 2017, 18:20:05 »
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem przymusu, zwłaszcza w tak trywialnych sprawach. Poza tym, obecny SWDR to tylko system przejściowy, tak samo jak tzp. Też nie jestem fanem pisania na czacie, ale nie poprę takich zmian w regulaminie. Tutaj i tak zadziała naturalna selekcja - osoby, które nie korzystają z mikrofonu, będą miały problem z wyprawieniem składu (ja takie wiadomości raczej ignoruje), co zachęci je do zakupy wymaganego przyrządu.
"Człowiek przywykł, że go zło opada jak robactwo."

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 204
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 16929km
  • Trains Routed: 1399
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Wrzesień 2017, 18:24:44 »
Lub napisania skargi ze nie mozna sie z toba skomunikowac ;).
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline Ares28

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 196
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
  • Distance Travelled: 2624km
  • Trains Routed: 1264
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Wrzesień 2017, 18:32:18 »
Tutaj i tak zadziała naturalna selekcja - osoby, które nie korzystają z mikrofonu, będą miały problem z wyprawieniem składu

A co na to mechanicy stojący na takiej scenerii?

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Wrzesień 2017, 18:39:38 »
Lub napisania skargi ze nie mozna sie z toba skomunikowac ;).
"Życzliwych" nigdy w symku nie brakowało ;) .

Miałem na myśli czat w SWDR i na TS, a nie w grze.

Offline Ares28

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Wrzesień 2017, 18:48:35 »
Miałem na myśli czat w SWDR i na TS, a nie w grze.

Pytam co o tym sądzą mechanicy jak ich trzymasz pół godziny na stacji, bo nie potrafisz się porozumieć z innymi dyżurnymi bez mikrofonu...

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Wrzesień 2017, 18:59:35 »
Tym bardziej będą chcieli trafić na dyżurnego, który z takich instrumentów korzysta ergo zmienią scenerię.

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 204
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 16929km
  • Trains Routed: 1399
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Wrzesień 2017, 20:17:35 »
Jak ktos nie ma mikro, to potem jest placz czemu nie ma pociagow do niego. Proste nikt nie chce ukladac RJ do DR z ktorym jest problem sie porozumiec.

Ps. Co do argumentu ze sie jest z kims w pokoju (w pewnym sensie go rozumiem), ale oznacza to dla mnie ze rowniez TD-ka masz wyciszonego aby komus nie przeszkadzac ;). Nie wiem jak inni ale ja jak gram w symulator to lubie slyszec dzwieki z niego.
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline Ares28

• Developer
  • Supporter
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Wrzesień 2017, 20:25:18 »
Odpowiem w tym wątku na post chudya

Więcej dziubać nie będę ze względu na to, co napisałem w poście http://td2.info.pl/index.php/topic,2570.msg31703.html#msg31703 oraz na cały wątek o TS.

Ojej, przepraszam, nie chciałem Cię urazić.  :-\  Jestem tylko ciekaw czy ten projekt w ogóle by wyszedł poza fazę marzeń sennych gdyby każdy się tak wypinał tyłkiem, jeśli tylko się z czymś nie zgadza. Niestety największy problem ma osoba która najmniej dyżuruje i nie ma pojęcia jaki rozgardiasz się zrobił w ostatnim czasie.

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 69
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Wrzesień 2017, 21:22:23 »
Ps. Co do argumentu ze sie jest z kims w pokoju (w pewnym sensie go rozumiem), ale oznacza to dla mnie ze rowniez TD-ka masz wyciszonego aby komus nie przeszkadzac ;). Nie wiem jak inni ale ja jak gram w symulator to lubie slyszec dzwieki z niego.

Niezupełnie, dźwięk z laptopa stosownie przyciszony nie przeszkadza, ale szeptanie do mikrofonu... no chyba nie bardzo.
W związku z absurdalnym pkt.3.4.regulaminu TS uniemożliwiającemu mi rozgrywkę na nastawni dalsze rozwijanie scenerii przeze mnie zostało wstrzymane do odwołania (absurdalnego punktu regulaminu).