Ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem proponowanej zmiany w regulaminie?

TAK
46 (59%)
NIE
32 (41%)

Głosów w sumie: 78

Głosowanie skończone: 15 Wrzesień 2017, 16:16:23

Autor Wątek: Idea/Pomysł Zabronione dyżurowanie bez sprawnego mikrofonu  (Przeczytany 1474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aderian94

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 68
  • Aderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezes
  • Heaven Of System
    • Heaven Of System
  • Distance Travelled: 3243km
  • Trains Routed: 1068
Odp: Idea/Pomysł Zabronione dyżurowanie bez sprawnego mikrofonu
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Wrzesień 2017, 22:51:08 »
Jeśli TS ma być obowiązkowy, to niech odzywają się tylko DR i na temat blokady.
Heaven Of System

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 173
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 3563km
  • Trains Routed: 1477
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Wrzesień 2017, 08:05:35 »
Ps. Co do argumentu ze sie jest z kims w pokoju (w pewnym sensie go rozumiem), ale oznacza to dla mnie ze rowniez TD-ka masz wyciszonego aby komus nie przeszkadzac ;). Nie wiem jak inni ale ja jak gram w symulator to lubie slyszec dzwieki z niego.

Niezupełnie, dźwięk z laptopa stosownie przyciszony nie przeszkadza, ale szeptanie do mikrofonu... no chyba nie bardzo.

Nie masz warunków do grania? Nie graj. Ja mam od huuu czasu w kiosku, ale czy przynosze laptopa do pracy i nawet tam gram? Nie. TD jest najlepszym symulatorem ruchu kolejowego, bo jest multiplayerem i jestem nałogowym graczem, ale gdy nie mam jak grać, czas przysłowiowo zacisnąć zęby i poczekać na okazję...
Bździno ----> 47% (Układ torowy-100%, Otoczenie-10%, Elektryfikacja-78%, Pulpit-0%)

Offline KomandosKamil

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 19
  • KomandosKamil zwrotniczyKomandosKamil zwrotniczyKomandosKamil zwrotniczy
  • Hej Kappa Hej
  • Distance Travelled: 1969km
  • Trains Routed: 241
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Wrzesień 2017, 09:29:11 »
Ja tam nie mam nic przeciwko , ts jest po to aby rozmawiać a nie pisać

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 67
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Wrzesień 2017, 12:00:36 »
Ps. Co do argumentu ze sie jest z kims w pokoju (w pewnym sensie go rozumiem), ale oznacza to dla mnie ze rowniez TD-ka masz wyciszonego aby komus nie przeszkadzac ;). Nie wiem jak inni ale ja jak gram w symulator to lubie slyszec dzwieki z niego.

Niezupełnie, dźwięk z laptopa stosownie przyciszony nie przeszkadza, ale szeptanie do mikrofonu... no chyba nie bardzo.

Nie masz warunków do grania? Nie graj. Ja mam od huuu czasu w kiosku, ale czy przynosze laptopa do pracy i nawet tam gram? Nie. TD jest najlepszym symulatorem ruchu kolejowego, bo jest multiplayerem i jestem nałogowym graczem, ale gdy nie mam jak grać, czas przysłowiowo zacisnąć zęby i poczekać na okazję...

W ten sposób faktycznie wkrótce zostaną tylko nieliczni weterani i dzieciarnia... Oj MarcinieW dobrze że tego nie widzisz... Tęsknię za starymi czasami, gdy symulator był dla wszystkich otwarty. Dajcie znać jak się polepszy, na razie zamykam ten rozdział swojej współpracy z symulatorem. Przestał być produktem dla mnie.
Projekt LCS Jastrzębie - 20%
Poprawki w toku...

Offline Marcin_S

• Global Moderator
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Ekspert ds. kolejowych
  • Siła reputacji: 57
  • Marcin_S dyrektorMarcin_S dyrektorMarcin_S dyrektorMarcin_S dyrektorMarcin_S dyrektorMarcin_S dyrektorMarcin_S dyrektorMarcin_S dyrektorMarcin_S dyrektorMarcin_S dyrektorMarcin_S dyrektor
  • Kontroler scenerii
    • Domowy symulator EU07
  • Distance Travelled: 1703km
  • Trains Routed: 146
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Wrzesień 2017, 12:12:13 »

Nie ma problemu. Będzie wzmożony nacisk, aby na kanałach przystosowanych do prowadzenia ruchu tj. R1-R7 były jedynie rozmowy między dyżurnymi lub między dyżurnym, a maszynistą będącym na danym posterunku ruchu w celu sprawniejszego przeprowadzenia manewrów, podyktowania rozkazu pisemnego, itp.
Wszelkie odstępstwa będą natychmiast karane.
- PKP Cargo S.A. Centralny Zakład Spółki -

Offline zaopatrzony

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 79
  • zaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezes
  • Szanuj mnie a też będziesz szanowany :>
    • Forum wielotematyczne
  • Distance Travelled: 1755km
  • Trains Routed: 897
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Wrzesień 2017, 12:55:46 »

Nie ma problemu. Będzie wzmożony nacisk, aby na kanałach przystosowanych do prowadzenia ruchu tj. R1-R7 były jedynie rozmowy między dyżurnymi lub między dyżurnym, a maszynistą będącym na danym posterunku ruchu w celu sprawniejszego przeprowadzenia manewrów, podyktowania rozkazu pisemnego, itp.
Wszelkie odstępstwa będą natychmiast karane.

o i tak to mogę współpracować :) ale co tam że cała administracja sobie siedzi na kanale od administracji i nawet tego nie kontroluje?  ???

Tajemnica mym bogiem, Anime nałogiem, a Kolej  podstawą. PKP Intercity. Zakład Centralny. O. Olszynka Grochowska. Mechanik IC/7, Obszar Eksploatacji i Realizacji przewozów.

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Wrzesień 2017, 13:13:14 »
Na każdym kanale powinien siedzieć jeden admin non stop i po każdym zdaniu niezwiązanym z prowadzeniem ruchu wywalać z serwera... ale jakoś tego nie widzę, a inaczej to bez sensu.
Poprawki w toku...

Offline Ares28

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 90
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
  • Distance Travelled: 1809km
  • Trains Routed: 701
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Wrzesień 2017, 13:23:37 »
Na każdym kanale powinien siedzieć jeden admin non stop i po każdym zdaniu niezwiązanym z prowadzeniem ruchu wywalać z serwera... ale jakoś tego nie widzę, a inaczej to bez sensu.

To załóż taką propozycję i zrób ankietę. ciekawe ile osób się zgodzi na taki rygor. Ten wątek nie ma na celu zabronić luźnych rozmów na TSie, oczywiście ważniejsze są komunikaty związane z prowadzeniem ruchu, ale jak nic się nie dzieje każdy ma prawo sobie pogadać. W tym wątku chcemy jedynie zabronić prowadzenia ruchu na czacie.

Offline Marcin_S

• Global Moderator
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Ekspert ds. kolejowych
  • Siła reputacji: 57
  • Marcin_S dyrektorMarcin_S dyrektorMarcin_S dyrektorMarcin_S dyrektorMarcin_S dyrektorMarcin_S dyrektorMarcin_S dyrektorMarcin_S dyrektorMarcin_S dyrektorMarcin_S dyrektorMarcin_S dyrektor
  • Kontroler scenerii
    • Domowy symulator EU07
  • Distance Travelled: 1703km
  • Trains Routed: 146
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Wrzesień 2017, 13:29:13 »
Słuchaj, nie ma możliwości, aby wszystkie kanały pociągowe były stale monitorowane 24/7 bo jest to po prostu nierealne. Każdy ma swoje życie prywatne i służbowe.
Jak myślisz, po co jest kanał administracji? I czemu często władza tam przesiaduje?
Gdzieś muszą być omawiane tematy organizacyjne, prawda? A o wiele wygodniej jest omawiać tematy głosowo, niż pisemnie.
Jeśli jest problem na jakimś kanale pociągowym, a nie ma na nim władzy tylko jest na innym kanale to wystarczy zgłosić.

No juz widzę jak Ty byś siedział 24h.
- PKP Cargo S.A. Centralny Zakład Spółki -

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • SJZ
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Wrzesień 2017, 13:38:30 »
No juz widzę jak Ty byś siedział 24h.

No właśnie napisałem, że tego nie widzę. Marcinie, czytaj ze zrozumieniem :P
Poprawki w toku...

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 198
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 7981km
  • Trains Routed: 3006
« Odpowiedź #40 dnia: 09 Wrzesień 2017, 14:00:52 »
Stworzyć osobny kanał: Łącze Zapowiadawcze.
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 173
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 3563km
  • Trains Routed: 1477
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Wrzesień 2017, 15:34:19 »

Mamy R1-R8.
Bździno ----> 47% (Układ torowy-100%, Otoczenie-10%, Elektryfikacja-78%, Pulpit-0%)

Offline hulek

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 17
  • hulek zwrotniczyhulek zwrotniczyhulek zwrotniczy
  • Ekspert ds. Edytora
  • Distance Travelled: 1265km
  • Trains Routed: 200
« Odpowiedź #42 dnia: 09 Wrzesień 2017, 16:48:33 »

Mamy R1-R8.
A przecież wszystkie rozmowy pomiędzy maszynista-dyżurny a dyżurny-dyżurny odbywają się na kanałach od R1-R8, tak jest na polskich kolejach i nie istnieje takie cos jak łącze zapowiadawcze. To jest SYMULATOR, ktory ma odzwierciedlać rzeczywistość na PKP PLK, bo ty Kacper9 kiedy dyżurny sie komunikuje z innym dyżurnym to czesto pierdzielisz o dupie marynie, ale to nie tylko ty (wiec nie obrażaj się), bo to się tyczy tez innych szczególnie dzieciarni, której jest coraz więcej, bo to jakaś epidemia. Są kanały - Luzna rozmowa na TS, czemu nikogo tam nie ma. Chcecie rozmawiać o tym co jadłes na obiad, albo co sie u Ciebie dzieje to od tego jest kanał luźnych rozmów, a nie pierdzielenie o szopenie, gdy dyżurny komunikuje się z innym DR. Potem, są jakieś niedomówienia i dochodzi do czołówek czy innych przykrych rzeczach/błędach DR, bo ktos non-stop pierdu-pierdu gada. Szkoda gadać już.

Pozdrawiam, hulek
"Wszyscy umrzemy  ;)"
PROJEKTY: Coś się tam buduje ;)
Najlepszym lekarstwem na kłamstwo, jest PRAWDA !

Offline pt4765

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 36
  • pt4765 toromistrzpt4765 toromistrzpt4765 toromistrzpt4765 toromistrzpt4765 toromistrzpt4765 toromistrzpt4765 toromistrz
  • Distance Travelled: 3777km
  • Trains Routed: 356
« Odpowiedź #43 dnia: 09 Wrzesień 2017, 17:46:27 »
Osobiście jestem na nie i myślę że czat jak za dawnych czasów wystarczał do komunikacji i nie było problemów tak i tym razem myślę że nie potrzeba niczego więcej oprócz czatu.
Jak ktoś chce na tel. wisieć niech sobie wisi.

Offline sz045

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 31
  • sz045 dyżurny ruchusz045 dyżurny ruchusz045 dyżurny ruchusz045 dyżurny ruchusz045 dyżurny ruchusz045 dyżurny ruchu
  • EP09-013
  • Distance Travelled: 1919km
  • Trains Routed: 296
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Wrzesień 2017, 18:39:45 »
A przecież wszystkie rozmowy pomiędzy maszynista-dyżurny a dyżurny-dyżurny odbywają się na kanałach od R1-R8, tak jest na polskich kolejach i nie istnieje takie cos jak łącze zapowiadawcze.
Naprawdę? Dyżurni w realu pytają się o drogę/ogólnie rozmawiają ze sobą poprzez radiotelefon?
to się tyczy tez innych szczególnie dzieciarni, której jest coraz więcej, bo to jakaś epidemia. Są kanały - Luzna rozmowa na TS, czemu nikogo tam nie ma. Chcecie rozmawiać o tym co jadłes na obiad, albo co sie u Ciebie dzieje to od tego jest kanał luźnych rozmów, a nie pierdzielenie o szopenie, gdy dyżurny komunikuje się z innym DR. Potem, są jakieś niedomówienia i dochodzi do czołówek czy innych przykrych rzeczach/błędach DR, bo ktos non-stop pierdu-pierdu gada.
Z tym się zgadzam.
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień 2017, 18:42:47 wysłana przez sz045 »
Pozdrawiam