Autor Wątek: Podhale  (Przeczytany 2949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mati67

  • Weteran
  • Wiadomości: 13
  • Siła reputacji: 106
  • Mati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezes
Podhale
« dnia: 01 Października 2017, 00:09:01 »
Witam przedstawiam wam moją pierwszą scenerie Podhale Posterunek Odgałęźny. (przelotówka)

Posterunek odgałęźny, stacja czy przelotówka bo ja się zgubiłem. Trzeba się na coś zdecydować, a nie tworzyć mutanty.

CM trichlor

Szlaki:
BGO Vmax-120 ZELEKTRYFIKOWANY
GPM Vmax-120 ZELEKTRYFIKOWANY

Stan prac:
-układ torowy 100%
-Trakcja 95%
-Wskaźniki i Semafory 95%
-Otoczenie 95%
-Rezonatory SHP 100%
--SCS 100% Podziękowania dla Kowalsona za wykonanie scs. :)

Wielkie podziękowania dla Sabyryn za zrobienie trakcji.
« Ostatnia zmiana: 23 Października 2017, 20:15:09 wysłana przez Mati67 »
W mojej okolicy jest linia 117 łącząca Bielsko Biała-Kalwarie Zebrzydowską.Stąd pochodzę :)

Offline StaryWyjadacz

  • Weteran
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 19
  • Siła reputacji: 20
  • StaryWyjadacz dróżnik przejazdowyStaryWyjadacz dróżnik przejazdowyStaryWyjadacz dróżnik przejazdowyStaryWyjadacz dróżnik przejazdowy
Odp: Podhale
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Października 2017, 11:20:26 »
Jest pięknie :D

Offline Kacu

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Wiadomości: 211
  • Siła reputacji: 25
  • Kacu nastawniczyKacu nastawniczyKacu nastawniczyKacu nastawniczyKacu nastawniczy
  • "Kaj hajer paczy dziynnie śmierci w łoczy..."
Odp: Podhale
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Października 2017, 13:18:21 »
Tak jakby strasznie gęsto słupów na tym trapezie. Wystarczyłyby tam cztery bramki i dwa słupy do kotwienia. Jaka jest w ogóle odległość między słupami, bo z tej perspektywy nie wygląda to na 72 metry.

CM trichlor
« Ostatnia zmiana: 01 Października 2017, 15:15:11 wysłana przez trichlor »
"Jestem śląskie dziecko i Ślązakiem zginę. Kocham śląską ziemię i śląską krainę..."

Offline Mati67

  • Weteran
  • Wiadomości: 13
  • Siła reputacji: 106
  • Mati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezes
Odp: Podhale
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Października 2017, 13:49:20 »
Ja trakcji nie robiłem.Ale jest raczej dobrze bo wykonywał Sabyryn ;D
W mojej okolicy jest linia 117 łącząca Bielsko Biała-Kalwarie Zebrzydowską.Stąd pochodzę :)

Offline Ugulele

  • Konstruktor
  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 147
  • Siła reputacji: 503
  • Ugulele prezesUgulele prezesUgulele prezesUgulele prezesUgulele prezesUgulele prezesUgulele prezesUgulele prezesUgulele prezesUgulele prezesUgulele prezesUgulele prezes
Odp: Podhale
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Października 2017, 14:35:54 »
Miejmy nadzieję, że nie jest to kolejne rakowisko, tylko prosty posterunek odgałęźny warty wart uwagi :). Otoczenie w prawdzie wprawdzie/co prawda nie powala, ale w końcu każdy od czegoś zaczyna :). Powodzenia w dalszych pracach

CM trichlor

Dziękuję za poprawki, czas wrócić do przedszkola.
« Ostatnia zmiana: 01 Października 2017, 16:58:06 wysłana przez MrUgulele »
Gałganotwórca nieudanych scenerii

Offline Ares28

  • Developer
  • Weteran
  • Konstruktor
  • Wiadomości: 933
  • Siła reputacji: 728
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
  • Programista systemów SRK
Odp: Podhale
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Października 2017, 14:57:37 »
Semafor przed peronami? Jestem pewien że będzie to pierwsza rzecz jaką Ci wytkną. Z drugiej jednak strony rozjazdy są bardzo blisko peronów, przesunięcie semafora nie wchodzi w grę ze względu na drogę ochronną... Więc najlepszym rozwiązaniem byłoby przesunięcie krawędzi peronowej przed semafor koło nastawni.

Offline Sabyryn

  • Konstruktor
  • Weteran
  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Siła reputacji: 115
  • Sabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezesSabyryn prezes
  • Lok. W-wa Praga Centralna DOKP
Odp: Podhale
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Października 2017, 15:36:12 »
Sieć trakcyjna to kwestia perspektywy, nie ma tragedii, jest 60m między slupami. Wpasowując się w scenerię, sieć trakcyjna taka już jest, mnie tylko boli że nie warto jest dawać rurowych, ze względu na braki, a tu by idealnie pasowały, pozbyłbym się też betonów. Ale jest poprawnie.
Naterki, Kcynia, Hel, Winiary, Biała Sudecka
Przekaż 1% dla Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei --> http://www.psmk.org.pl/1-dla-psmk/

Offline LisiczekPL

  • Weteran
  • Wiadomości: 221
  • Siła reputacji: 44
  • LisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchu
  • ET22
Odp: Podhale
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Października 2017, 16:46:46 »
Semafor przed peronami? Jestem pewien że będzie to pierwsza rzecz jaką Ci wytkną. Z drugiej jednak strony rozjazdy są bardzo blisko peronów, przesunięcie semafora nie wchodzi w grę ze względu na drogę ochronną... Więc najlepszym rozwiązaniem byłoby przesunięcie krawędzi peronowej przed semafor koło nastawni.


Wydaje mi się że może tak być. Praktycznie to jest to samo co by było jak te semafory by stały za peronami. Zrobione w ten sposób jak tutaj wydaje mi się że zwiększa przepustowość, bo tak to kibel jeszcze ładujący ludzi stał by jeszcze na szlaku, a tak już kolejny może jechać.

Offline Ares28

  • Developer
  • Weteran
  • Konstruktor
  • Wiadomości: 933
  • Siła reputacji: 728
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
  • Programista systemów SRK
Odp: Podhale
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Października 2017, 18:09:57 »
Wydaje mi się że może tak być.

Ie-4, rozdział 2. §5. ustęp 7.:
Cytuj
Należy unikać ustawiania semaforów półsamoczynnych (obsługiwanych):

1 ) w tunelach i na mostach,
2 ) za tunelami w odległości mniejszej od najdłuższego pociągu pasażerskiego kursującego na danej linii,
3 ) bezpośrednio za długimi mostami,
4 ) gdy średnie wzniesienie toru przed semaforem wynosi powyżej 6 %o,
5 ) w miejscach, gdzie przednia część najdłuższego kursującego na tej linii pociągu (1/3 składu) zatrzymanego przed semaforem znajdowałaby się na spadku lub w poziomie, a pozostała jego częsc-tylna na wzniesieniu średnim powyżej 6 %o (co może grozić zerwaniem pociągu przy ruszaniu),
6 ) za przejazdami kolejowymi w odległości mniejszej od najdłuższego pociągu kursującego na danej linii oraz przed przejazdami w odległości mniejszej od określonej w §7 ust.4 i 5,
7 ) bezpośrednio przed peronami.
8 ) w sąsiedztwie przęseł izolowanych sekcjonowania sieci trakcyjnej.

Więc tak nie może być  ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Października 2017, 18:12:17 wysłana przez Ares28 »

Offline kacperek754

  • Konstruktor
  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Siła reputacji: 343
  • kacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezeskacperek754 prezes
Odp: Podhale
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Października 2017, 18:27:33 »
Należy unikać ale nie pisze, że nie wolno.

Offline Mati67

  • Weteran
  • Wiadomości: 13
  • Siła reputacji: 106
  • Mati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezesMati67 prezes
Odp: Podhale
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Października 2017, 18:39:23 »
Wydaje mi się że może tak być.

Ie-4, rozdział 2. §5. ustęp 7.:
Cytuj
Należy unikać ustawiania semaforów półsamoczynnych (obsługiwanych):

1 ) w tunelach i na mostach,
2 ) za tunelami w odległości mniejszej od najdłuższego pociągu pasażerskiego kursującego na danej linii,
3 ) bezpośrednio za długimi mostami,
4 ) gdy średnie wzniesienie toru przed semaforem wynosi powyżej 6 %o,
5 ) w miejscach, gdzie przednia część najdłuższego kursującego na tej linii pociągu (1/3 składu) zatrzymanego przed semaforem znajdowałaby się na spadku lub w poziomie, a pozostała jego częsc-tylna na wzniesieniu średnim powyżej 6 %o (co może grozić zerwaniem pociągu przy ruszaniu),
6 ) za przejazdami kolejowymi w odległości mniejszej od najdłuższego pociągu kursującego na danej linii oraz przed przejazdami w odległości mniejszej od określonej w §7 ust.4 i 5,
7 ) bezpośrednio przed peronami.
8 ) w sąsiedztwie przęseł izolowanych sekcjonowania sieci trakcyjnej.

Więc tak nie może być  ;)
 
Ustawiono przed peronami ze względu na zwrotnice i w dodatku zalicza się do miesjca niebezpiecznego ;)
W mojej okolicy jest linia 117 łącząca Bielsko Biała-Kalwarie Zebrzydowską.Stąd pochodzę :)

Offline trichlor

  • Moderator
  • Weteran
  • Konstruktor
  • Sponsor
  • Grupa XI
  • *
  • Wiadomości: 374
  • Siła reputacji: 653
  • trichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezes
  • w sanatorium
Odp: Podhale
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Października 2017, 20:04:21 »
Ty sobie Ares możesz pisać i argumentować a On sobie ustawił i już. Nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi. Jednym słowem Autor wie lepiej do czasu, aż mu tego nie odwali sprawdzający scenerię.
"znafaca" od SPK wg Matz32

Offline Kacper9

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Siła reputacji: 528
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
Odp: Podhale
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Października 2017, 21:38:08 »
To ten semafor 100m przed końcem krawędzi ;).
Wypowiedź jest moją opinią, nie jest zatem to opinia mojego pracodawcy/firmy/innych podmiotów z którymi współpracuję lub w których imieniu występuję, występowałem bądź będę występował w przyszłości.