Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Samostrzel - (LK18 Kutno - Piła Główna)  (Przeczytany 2333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _Marcin

  • Weteran
  • Wiadomości: 119
  • Siła reputacji: 49
  • _Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor
  • Elektryk/Ustawiacz Koleje Dolnośląskie S.A.
Samostrzel - (LK18 Kutno - Piła Główna)
« dnia: 04 Kwietnia 2017, 21:00:34 »
Witam! Prezentuje wam dziś posterunek odgałęźny Samostrzel. Jest to moja pierwsza stacja do TD2. Na pewno część osób ją kojarzy jeszcze z wersji 0.84 Od nowej wersji postanowiłem zbudować ją od nowa, ponieważ tamta niebyła jakoś zbytnio dopracowana. Myślę że stacja przypadnie wam do gustu i będzie wam się przyjemnie po niej jeździć. Dobra to teraz trochę informacji o samej scenerii. W jej skład będą wchodzić podg. - Samostrzel, oraz przystanki osobowe Anieliny i Jadwiżyn. Kilometrażowo wygląda to tak, że sama sceneria jest pociągnięta pod Wyrzysk Osiek. Tam z jakimś zapasem, żeby było mniej więcej dobre połączenie bo wiem, że Wyrzysk już w TDku mamy.

Tutaj macie info z Semaforka:
Spoiler: pokaż
Samostrzel to dawna stacja pośrednia, mająca obecnie status posterunku odgałęźnego, ładowni oraz przystanku osobowego. Degradacja odbyła się poprzez zamknięcie okręgu nastawczego od strony stacji Wyrzysk Osiek - po zamknięciu zlikwidowano także przejście rozjazdowe pomiędzy torami głównymi zasadniczymi, a pozostałe rozjazdy zamknięto na klucz. Zlikwidowano także sygnalizatory, pozostawiając dwa zaporowe na torach nr 4 i 6. Obecnie ładownia (po drugiej stronie - tor nr 3) jest nieczynna, choć jest możliwy wjazd na nią poprzez rozjazd nr 20. W okręgu od strony Nakła nie zaszły większe zmiany - uzależniono jedynie sygnalizatory wjazdowe od stanu blokady liniowej. Ruch pociągów prowadzony jest dziś przez jedną nastawnię "Sa", która posiada urządzenia mechaniczne scentralizowane z sygnalizacją świetlną. Nastawnia obsługuje także rogatki na przejeździe. Obsługa podróżnych odbywa się natomiast z dwóch niskich, jednokrawędziowych peronów, połączonych przejściem w poziomie szyn z budynkiem dworca.


Szlaki: NN - 100 km/h
           WO - 100 km/h

Wykaz Ostrzeżeń Stałych: w pliku pdf w załącznikach (Tak wiem, że jest to cały WOS z IDDE5 - Gdynia, jak ktoś będzie ciekawy to sobie zerknie)

        __________________________________________________________________
Postęp prac oceniam na jakieś: 65% (Zostało mi zrobienie otoczenia w okolicach przystanków osobowych, sieć trakcyjna i hektometraż.)
      ___________________________________________________________

A tu na samym końcu zamieszczam wam taki screen jak to mniej więcej wygląda, schemat stacji, oraz obiecany WOS.
Prądy błądzące, wirowe, zwarciowe....

Offline _Marcin

  • Weteran
  • Wiadomości: 119
  • Siła reputacji: 49
  • _Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor
  • Elektryk/Ustawiacz Koleje Dolnośląskie S.A.
Odp: Samostrzel - (LK18 Kutno - Piła Główna)
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Kwietnia 2017, 13:30:13 »
To ukazujemy dalszą część Samostrzela.

Pierwszy screen przedstawia przejazd stacyjny w stacji Samostrzel, oraz nastawnie dysponującą "Sa" (Tak wiem, że nie podobna, ale nic innego podobniejszego nie było :D). Natomiast na drugim screenie widać semafory wjazdowe od strony Nakła nad Notecią. Za semaforami znajduje się przepust pod którym płynie rzeka "Rokitka".
Prądy błądzące, wirowe, zwarciowe....

Offline matommy

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Siła reputacji: 32
  • matommy dyżurny ruchumatommy dyżurny ruchumatommy dyżurny ruchumatommy dyżurny ruchumatommy dyżurny ruchumatommy dyżurny ruchu
Odp: Samostrzel - (LK18 Kutno - Piła Główna)
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Kwietnia 2017, 20:01:35 »
Całkiem fajnie :P, nie mogę się doczekać aż skończysz :)

Offline trainfun09

  • Sponsor
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 858
  • Siła reputacji: 105
  • trainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezes
  • Zobacz mój podpis
Odp: Samostrzel - (LK18 Kutno - Piła Główna)
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Stycznia 2018, 19:29:44 »
Do autora: Ok, dokończę Ci otoczenie.
Kliknij to!
Just be yourself.
Klei się zakopianka od Krakowa po sam Giewont, Majonez Kielecki, Piekło i Dom. Krab Bałtycki/Kalwaryjski/Oscypkowy/Aglomeracyjny/Sandomierski/Sędziszowski/Jeleniogórski oraz niebieski.