Autor Wątek: Głębce  (Przeczytany 1983 razy)

1 Użytkownik i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 251
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 6896km
  • Trains Routed: 2596
Odp: Głębce
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Październik 2017, 21:47:07 »
Jest jakiś limit terrain pointów na metr kwadratowy, czy to po prostu taka uwaga "z czapy"?
"Człowiek przywykł, że go zło opada jak robactwo."

Offline panmechanik2002

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 6
  • panmechanik2002 pracownik torowy
  • Na zdjęciu profilowym widać mnie w warsie EIP
  • Distance Travelled: 379km
  • Trains Routed: 10
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Październik 2017, 21:54:14 »
Jest jakiś limit terrain pointów na metr kwadratowy, czy to po prostu taka uwaga "z czapy"?
No poprawie to. :p Poprostu nie wychodzi mi robienie górek.
Mam lat 15 co tu więcej gadać.
_    ^   ^    _
  \_  \_/  _/

Online Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 194
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 4086km
  • Trains Routed: 1612
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Październik 2017, 22:08:27 »
Usun terrain pointy i utwierdz tor w terenie, ewentualnie wspomoz sie kilkoma, zeby wyrównac teren...

A oto rzeczony pulpit:

Bździno ---->68% (Układ torowy-100%, Otoczenie-11%, Elektryfikacja-70%, Pulpit-100%)

Offline panmechanik2002

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Październik 2017, 22:45:40 »
Usun terrain pointy i utwierdz tor w terenie, ewentualnie wspomoz sie kilkoma, zeby wyrównac teren...

A oto rzeczony pulpit:

1
Dziękuje ;)
_    ^   ^    _
  \_  \_/  _/

Offline slimson

• Developer
  • Tester
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 10
  • slimson dróżnik obchodowyslimson dróżnik obchodowy
  • Distance Travelled: 603km
  • Trains Routed: 100
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Październik 2017, 08:13:50 »

Jest takie coś, że istnieje minimalna odległość między terrain pointami, przy której obydwa są "aktywne". Czyli biorą czynny udział w generowaniu terenu. Jak są za blisko siebie to jeden z nich jest po prostu pomijany.

Online Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Październik 2017, 08:50:39 »

Jest takie coś, że istnieje minimalna odległość między terrain pointami, przy której obydwa są "aktywne". Czyli biorą czynny udział w generowaniu terenu. Jak są za blisko siebie to jeden z nich jest po prostu pomijany.

Ponadto pragnę przypomnieć, że postać dyżurnego zatrzymuje się na terrain pointach, drzwach i jeszcze kilku innych obiektach.
Bździno ---->68% (Układ torowy-100%, Otoczenie-11%, Elektryfikacja-70%, Pulpit-100%)

Offline Ryszard

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 147
  • Ryszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezes
  • Distance Travelled: 4023km
  • Trains Routed: 1084
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Październik 2017, 08:52:45 »
Na drzewkach z maSyny niestety też.
Projekt Wejherowo -> WiP

Online Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 235
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 9653km
  • Trains Routed: 3255
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Październik 2017, 09:11:53 »
Plus każdy terrain point to punkt który jest przeliczany przy wczytywaniu scenerii ;). I dlatego właśnie nie mamy map wysokościowych (lagi, lagi i jeszcze raz procesor).
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 251
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 6896km
  • Trains Routed: 2596
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Październik 2017, 09:30:36 »
I to już jest konkret. Można wiedzieć, ile wynosi ta odległość?
"Człowiek przywykł, że go zło opada jak robactwo."

Online Neodokuran

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Październik 2017, 10:47:23 »

do 25 metrów

Offline panmechanik2002

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Październik 2017, 10:51:37 »

do 25 metrów
Nie wiedziałem. A i mam pytanie. Mogę mieć prośbę by ktoś to wyregulował i zrobił ładne góry? Jak to będzie zrobione to z resztę sam. Będę wdzięczny. Nie umiem robić ładnych gór i ukształtowania terenu.
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2017, 11:00:19 wysłana przez panmechanik2002 »
_    ^   ^    _
  \_  \_/  _/

Online Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Październik 2017, 11:11:23 »
JAk postawisz dwa TP tak z 2 m od siebie na wysokości szczytu to TD2 sam zrobi ładne góry ;).
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Ares28

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 191
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
  • Distance Travelled: 2624km
  • Trains Routed: 1237
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Październik 2017, 12:42:29 »
I dlatego właśnie nie mamy map wysokościowych (lagi, lagi i jeszcze raz procesor).

Wypraszam sobie! Arkadia Zdrój to górska sceneria a nikt jak na razie nie skarży się na ściny. Ino trzeba umieć te terrainpointy stawiać :)

Offline mentorious

• Artist
  • Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 216
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
  • Distance Travelled: 2353km
  • Trains Routed: 2006
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Październik 2017, 12:59:37 »
I dlatego właśnie nie mamy map wysokościowych (lagi, lagi i jeszcze raz procesor).

Wypraszam sobie! Arkadia Zdrój to górska sceneria a nikt jak na razie nie skarży się na ściny. Ino trzeba umieć te terrainpointy stawiać :)

Mapa wysokosciowa =/= ksztaltowanie terenu TP na scenerii ::)

Online Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Październik 2017, 13:52:31 »
Mapa wysokościowa = zbiór punktów o określonych wysokościach ;) na określonym terenie
Terrain Point to punkt o określonej wysokości w określonym punkcie scenerii ;).