Autor Wątek: Praca na kolei  (Przeczytany 612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 216
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 4339km
  • Trains Routed: 1739
Praca na kolei
« dnia: 10 Październik 2017, 10:16:59 »
Specjaliści! Mam wade wzroku -7, rozmyślałem nad zmianą pracy, by pracować na kolei, prze wadę wzroku maszynista i konduktor odpada... Kasjer biletowy? Ktoś wie jak to wygląda?
« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2017, 10:39:32 wysłana przez Neodokuran »
Bździno ---->68% (Układ torowy-100%, Otoczenie-11%, Elektryfikacja-70%, Pulpit-100%)

Offline Ares28

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 232
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
  • Distance Travelled: 2837km
  • Trains Routed: 1458
Odp: Praca na kolei
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Październik 2017, 10:36:42 »
Rozmawiałem jakiś miesiąc temu ze znajomym, który pracuje jako kierownik pociągu. Po wspólnych rozważaniach na temat obecnych patologicznie wysokich wymagań i ogromie korupcji i komatorstwa jaki towarzyszy rekrutacji zgodnie doszliśmy do wniosku, że łatwiej jest zostać pilotem odrzutowca niż dyżurnym albo kierownikiem pociągu...  ???

Zatem z taką wadą wzroku polecam składać papiery na szkołę lotniczą w Dęblinie.  ;D
« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2017, 10:39:54 wysłana przez Ares28 »

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Październik 2017, 10:41:41 »
Zamierzam zrobić operacjęvwszczepienia nowych soczewek do oka, wiec wada bedzie zniwelowana, jednak zanim to nastapi, może są jakieś atanowiska kolejowe nie wymagajace 100%wzroku
Bździno ---->68% (Układ torowy-100%, Otoczenie-11%, Elektryfikacja-70%, Pulpit-100%)

Offline chudya

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 27
  • chudya nastawniczychudya nastawniczychudya nastawniczychudya nastawniczychudya nastawniczy
    • Stronka o mnie
  • Distance Travelled: 1246km
  • Trains Routed: 169
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Październik 2017, 10:44:43 »
Kasjer biletowy?
Chyba na coraz większej liczbie stacji (przynajmniej w moim regionie) sprzedaż biletów prowadzą firmy zewnętrzne i coraz częściej konduktorzy w pociągu.
Artur

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Październik 2017, 11:22:19 »
Kasjer biletowy?
Chyba na coraz większej liczbie stacji (przynajmniej w moim regionie) sprzedaż biletów prowadzą firmy zewnętrzne i coraz częściej konduktorzy w pociągu.

Rozważam powrót syna marnotrawnego do Warszawy i zatrunienie na Centralnym, albo na Zachodniej

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 274
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 7484km
  • Trains Routed: 2773
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Październik 2017, 11:27:01 »
To już polecam jakąś normalną pracę za normalne pieniądze, a nie ten kolejowy bajzelhaus ;) . Osobiście dałem sobie spokój, niech PLK dalej szuka naiwnych za "pińcet" złotych po kursach z PUP.
"Człowiek przywykł, że go zło opada jak robactwo."

Offline mentorious

• Artist
  • Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 217
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
  • Distance Travelled: 2422km
  • Trains Routed: 2006
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Październik 2017, 21:40:12 »
Chcem pracować na kolei, bo lubiem kolej ale nie zostałem maszynistom, to może konduktorem? odc. 939292

Aż zmarnuję kawałek wieczoru, żeby odpowiedzieć na to tak raz na zawsze. Masz w ogóle pojęcie kto pracuje "na kolei"? To nie moje życie, więc w sumie nie interesują mnie Twoje cele i to w jaki sposób nim zarządzasz, ale tok rozumowania "skoro nie maszynista, to może kasjer" sprawił, że się prawie udusiłem herbatą xD

Zacznijmy może od tego, jak z grubsza funkcjonuje ta wasza "kolej". Mamy parę, o ile nie paręnaście różnych segmentów, gdzie w zasadzie w każdym gówno kogo interesuje, że się "pasjonujesz" koleją. Marketing, PR, logistyka/spedycja, księgowość i finanse, transport (w pojęciu zakresu obowiązków inż. transportu ze specjalizacjami typu dystrybucja) i do tego paręset innych rzeczy, które chwała bogu i ustrojowi w którym żyjemy są wykonywane przez zewnętrzne firmy, jak sprzątanie, właśnie wspomniana dystrybucja biletów, oprogramowanie tego i cała reszta zewnętrznych. Do tego jeszcze dochodzą rzeczy techniczne - choć akurat w Polsce są główne same "montownie", to już im dalej na zachód tym ciekawiej - Alstom, Stadler, ABB, Bombardier, SAA, Siemens - elektronika, akustyka,  mikrotechnika, elektryka, pneumatyka, hydraulika, mechanika, energetyka, programowanie PLC, mikroprocesory i automatyka, materiałoznawstwo. Tysiące inżynieryjych posad z softem CAE, CAD. Albo chociaż taki mechatronik albo spawacz w warsztacie.

I Ty mówisz, że co chciałeś? Pracować na kolei? xD To weź się najpierw zorientuj kto w ogóle tam pracuje.
« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2017, 21:43:46 wysłana przez mentorious »

Offline panmechanik2002

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 9
  • panmechanik2002 pracownik torowy
  • Look it is a Seven 303e!
  • Distance Travelled: 379km
  • Trains Routed: 14
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Październik 2017, 08:13:00 »
A jak wygląda sprawa okularów dla daltonisty i zawód maszynisty, bądź DR?

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Październik 2017, 08:43:09 »
Nie określiłem, o co mi dokładnie chodzi. Chciałem juz pracować na jakimś stanowisku, które nie wymaga większych kwalifikacji. Stąd ten kasjer. Po zebraniu sumy, podjąłbym sie operacji

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Październik 2017, 08:55:40 »
Pieniądz mały, styczność z koleją niewielka. Szkoda życia. To już lepiej zająć się polityką i próbować dostać się do zarządu albo ministerstwa.

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Październik 2017, 10:30:40 »
Pieniądz mały, styczność z koleją niewielka. Szkoda życia. To już lepiej zająć się polityką i próbować dostać się do zarządu albo ministerstwa.

Najpierw trzeba mieć studia, a ja jestem raptem techniem gastronomii. Myslalem raczej zeby na takim stanowisku w celu"przezimowania" i zebrania funduszu na operacje

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Październik 2017, 10:33:13 »
Jeśli chcesz odłożyć, to chyba lepiej jechać do Reichu i tam coś zarobić.

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Październik 2017, 12:20:38 »
Za granice się nie pcham, patrzę tylko lokalnie.

Offline IC_MajorWcislo

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 90
  • IC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezesIC_MajorWcislo prezes
  • [IC/101] Członek Rady Nadzorczej
  • Distance Travelled: 1438km
  • Trains Routed: 658
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Październik 2017, 12:23:30 »
U mnie robota od ręki. A kasjer czy gryzipiurek styczności z koleją nie ma żadnej.
PKP Intercity. Zakład Centralny. O. Olszynka Grochowska.
Członek Rady Nadzorczej MajorWcisło, Biuro Dyspozytury i Realizacji Przewozów.
Właściciel - www.hastati.pl  Hastati Multigaming Community