Autor Wątek: Sygnał Rp 12 nadany przez kierownika przy odjeździe.  (Przeczytany 1530 razy)

Offline Witek

• User
  • Siła reputacji: 222
  • Witek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezes
  • Distance Travelled: 3442km
  • Trains Routed: 1487
Sygnał Rp 12 nadany przez kierownika przy odjeździe.
« dnia: 18 Październik 2017, 22:08:27 »
 Czego dotyczy pomysł?
- Pomysł dotyczy symulatora (dokładniej trybu maszynisty).
       OPIS POMYSŁU:
   Mój dzisiejszy pomysł jest związany z symulatorem, a dokładniej z trybem maszynisty.
   W realnym świecie zawsze przy odjeździe pociągu nadawany jest przez kierownika pociągu z gwizdka sygnał Rp 12 - ,,Gotów do odjazdu!" w celu poinformowania o wyjeździe danego składu z określonej stacji, dlatego pomyślałem, że czemu by nie spróbować wprowadzić czegoś takiego i w naszym symulatorze? Nie zapominajmy, że  jednak jest to SYMULATOR, nie gra. Z tego względu uważam, że nawet takie drobnostki się liczą, bo po pierwsze - wydaje mi się, że wcale nie jest to trudne, by dodać taką funkcję (gwizdek można by aktywować dowolnym przyciskiem na klawiaturze). Jest to taki szczegół, ale jednocześnie rzecz ważna, a także realna, taki dodatek już by przybliżył nas do większej realności Train Driver'a.
   Mi wydaje się, że ten pomysł jest całkiem niezły, mógłby być fajnym dodatkiem, natomiast wiem, że nie jestem tutaj pępkiem świata, dlatego chętnie zapoznam się z opiniami innych użytkowników na temat tego pomysłu.
   Z góry dziękuję za wszystkie komentarze i przepraszam jeśli opis mojego pomysłu jest zbyt szczegółowy, lub jeżeli taka sugestia pojawiła się już wcześniej na forum (ja bynajmniej nie znalazłem nic w tym temacie).
   Pozdrawiam i liczę na komentarze, jestem otwarty na każdą opinię. :)

Offline hulek

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 25
  • hulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczy
  • Ekspert ds. Edytora
  • Distance Travelled: 1500km
  • Trains Routed: 242
Odp: Sygnał Rp 12 nadany przez kierownika przy odjeździe.
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Październik 2017, 22:52:18 »
Ja jestem ZA. Oczywiscie takie cos pewnie pojawi sie w kolejnej wersji gry ;) A przynajmniej jestem takiej mysli  :)
PROJEKTY: Ocieszyn Głowny - Coś się tam buduje ;)
Najlepszym lekarstwem na kłamstwo, jest PRAWDA !

Offline frugo4321

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 38
  • frugo4321 toromistrzfrugo4321 toromistrzfrugo4321 toromistrzfrugo4321 toromistrzfrugo4321 toromistrzfrugo4321 toromistrzfrugo4321 toromistrz
  • Distance Travelled: 1814km
  • Trains Routed: 353
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Październik 2017, 22:56:40 »
Popieram ten pomysł  :)

Offline Drozda32

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 311
  • Drozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezes
  • Distance Travelled: 9349km
  • Trains Routed: 3369
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Październik 2017, 23:01:26 »
Fajna rzecz ale po 1 będzie nadużywana jak przycisk Gotów do odjazdu RP Zew I RADIO STOP przez troli i nowych który ledwo się co zrespią i będą się bawić przyciskami.
Patententy:
Indywidualny sygnał tylko dla gracza który to wciska że inni tego nie słyszą (Głupie)
Ograniczona odległość dźwięku od składu wagonów itp. tak żeby nie przeszkadzało innym na całej scenerii (np. od postaci mechanika który by udawał kierownika pociągu)
« Ostatnia zmiana: 21 Październik 2017, 23:03:03 wysłana przez Drozda32 »

Offline Witek

• User
  • Witek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezes
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Październik 2017, 23:13:39 »
Niby tak, ale:
1. Można dać rozkaz pisemny K, jeśli przyjaciel będzie bardzo wariował xD (/k (nr) :p),
2. Można dopisać do punktu w regulaminie, że można dawać 1 raz ten przycisk będąc na stacji, oraz, że każdy DR ma obowiązek w opisie ostrzec o tym przycisku, że nadużywanie gwizdka grozi zgłoszeniem, oraz kickiem.
Może nie jest to 100% zabezpieczenia, ale zawsze to coś ;).

Online Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 194
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 4086km
  • Trains Routed: 1610
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Październik 2017, 06:37:12 »
    2. Można dopisać do punktu w regulaminie, że można dawać 1 raz ten przycisk będąc na stacji, oraz, że każdy DR ma obowiązek w opisie ostrzec o tym przycisku, że nadużywanie gwizdka grozi zgłoszeniem, oraz kickiem.
    Może nie jest to 100% zabezpieczenia, ale zawsze to coś ;).

Pamietaj, że odprawa pociagu ze stacji przewiduje:
    • Wsiadać! (Rp 11) – jeden długi ton gwizdawką ustną.
    • Gotów do odjazdu (Rp 12) – podniesienie ręki, chorągiewki sygnałowej, nocą: latarki z białym światłem. Dodatkowo możliwe jest podanie słownego komunikatu, także przez radiowęzeł.
    • Odjazd pociągów pasażerskich (Rp 14) – ręka podniesiona do góry przez kierownika pociągu (lub konduktora znajdującego się najbliżej lokomotywy), zwróconego w kierunku maszynisty, nocą: podniesienie do góry białej latarki z białym światłem w kierunku maszynisty przez kierownika pociągu (lub konduktora znajdującego się najbliżej lokomotywy). Dodatkowo głośno wypowiedziane słowo „Odjazd” lub komunikat przez radiotelefon

Wiec jak już rp11 ma podawać gwizdawką... a z tego, co wiem drużyna konduktorska podaje gwizdawke rowniez przy rp12[/list]
    « Ostatnia zmiana: 22 Październik 2017, 06:43:45 wysłana przez Neodokuran »
    Bździno ---->68% (Układ torowy-100%, Otoczenie-11%, Elektryfikacja-70%, Pulpit-100%)

Offline Ensifer

• Supporter
    • *
    • Siła reputacji: 251
    • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
    • Distance Travelled: 6896km
    • Trains Routed: 2596
    « Odpowiedź #6 dnia: 22 Październik 2017, 09:45:33 »
    W zupełności odpowiada mi wykorzystanie w tym celu bindów. Taki sygnał, jak słusznie zauważyli przedmówcy, mógłby być nadużywany, jak to się dzieje obecnie z Rp1.
    "Człowiek przywykł, że go zło opada jak robactwo."

Offline Ryszard

• Supporter
    • *
    • Siła reputacji: 147
    • Ryszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezes
    • Distance Travelled: 4023km
    • Trains Routed: 1084
    « Odpowiedź #7 dnia: 22 Październik 2017, 10:21:08 »
    A gdyby tak wprowadzić możliwość używania Rp12 dla poziomów wyższych od 1/2? Tak samo jak wspomniał @Ensifer, również dobrym pomysłem będzie podłączenie tego dźwięku do któregoś z klawiszy F1-F12. A odnośnie tego, że nikt by tego nie usłyszał, dźwięk buczka przed zamknięciem drzwi i same ich otwieranie/zamykanie słychać, więc to nie powinno być problemem.
    Projekt Wejherowo -> WiP

Offline Ensifer

• Supporter
    • *
    • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
    « Odpowiedź #8 dnia: 22 Październik 2017, 10:26:07 »
    Jest to niepotrzebne komplikowanie rzeczy prostych, zwłaszcza że poziom gracza o niczym nie świadczy. Sam bind "Gotów do odjazdu" jest zadowalający. Gdyby dodać do tego jeszcze jakieś gwizdy, to bym chyba zwariował.

Offline Witek

• User
    « Odpowiedź #9 dnia: 22 Październik 2017, 10:32:19 »
    Dlatego jakby dodali ten Rp tylko dla ludzi od np 6 poziomu, tonikt by nie wariował, bo taki Dejw, Gargulec, czy BartekŁódź, i jeszcze wielu innych wiedzą kiedy i po co stosuje się ten gwizdek.
    Myślę, że to by było dobre wyjście.

Online kacperek754

• Supporter
    • *
    • Siła reputacji: 34
    • kacperek754 dyżurny ruchukacperek754 dyżurny ruchukacperek754 dyżurny ruchukacperek754 dyżurny ruchukacperek754 dyżurny ruchukacperek754 dyżurny ruchu
    • Distance Travelled: 3282km
    • Trains Routed: 358
    « Odpowiedź #10 dnia: 22 Październik 2017, 10:37:12 »
    Ja też popieram ten pomysł.

Offline Ensifer

• Supporter
    • *
    « Odpowiedź #11 dnia: 22 Październik 2017, 10:40:35 »
    Ostatnio osoba z 10. poziomem pominęła W5 i wyjechała na szlak, dzisiaj to samo zrobiła osoba z 8. poziomem. Jeśli już komuś tak na tym zależy, to już niech będzie ten gwizdek, ale prosiłbym o dodawanie możliwości wyciszenia tego dźwięku.

Offline matfre96

• Supporter
    • *
    • Pioneer
    • *
    • Siła reputacji: 11
    • matfre96 dróżnik obchodowymatfre96 dróżnik obchodowy
    • PKP Intercity S.A.
    • Distance Travelled: 3268km
    • Trains Routed: 105
    « Odpowiedź #12 dnia: 23 Październik 2017, 17:53:43 »
    Po pierwsze proponuję najpierw przeczytać jaki jest sygnał Rp12 oraz kiedy się go używa, a po drugie sygnał ten podaje drużyna konduktorska a nie trakcyjna.
    A tu gorzelnie właśnie widzieliśmy już zamkniętą niestety szkoda...

LCS Wołomin (Warszawa Wileńska - Tłuszcz) - 100% (w fazie testów)

Offline Witek

• User
    « Odpowiedź #13 dnia: 23 Październik 2017, 20:56:19 »
    Po pierwsze wyczytałem i tak to zrozumiałem, widocznie źle, natomiast po drugie na szczęście wiadomo o co chodzi, gdyż dobrze wszystko opisałem, i można bez problemu stwierdzić, że ,,Ahaaa... Temu Witkowi chodzi o ten gwizdek, który nadaje konduktor przy odjeździe pociągu..." :))
    Opis robi swoje ^^ ;)

Offline LisiczekPL

• Supporter
    • *
    • Siła reputacji: 21
    • LisiczekPL dróżnik przejazdowyLisiczekPL dróżnik przejazdowyLisiczekPL dróżnik przejazdowyLisiczekPL dróżnik przejazdowy
    • ET22
    • Distance Travelled: 1692km
    • Trains Routed: 177
    « Odpowiedź #14 dnia: 23 Październik 2017, 22:40:25 »
    To teraz moja kolej na moje zdanie.

Według mnie, w ten sposób w jaki opisał to Witek i inne osoby coś dorzuciły, będzie działać słabo. Jeżeli by było na przycisk, to zaczął by się spam i zabawa. Tym bardziej że połowa osób to oleje i będzie dupa z zabawy. Bardziej by to było wydajne, jakby losowo gra wybierała czas od 1 do np. 60 sekund, i po upływie wylosowanego czasu był nadawany z automatu sygnał gotowości do odjazdu. Warunkiem wtedy musi być sprawdzanie czy następny semafor zezwala na jazde, jednak to już jest zrobione (klikając bodajże F12 wyświetla się co wskazuje następny semafor, co oznacza że jest to sprawdzane). Dodatkowo trzeba by dodać do edytora "checkpointy". Analogicznie do tych np. "Brake Pantographs Point". Musi być do tego też odpowiedni checkpoint. Ustawiałoby się go przy przystankach, peronach itp. Checkpoint musiałby mieć też do wyboru opcje: "Bez oczekiwania na sygnał zezwalający" i "Oczekuj na sygnał zezwalający". W przypadku przystanku byłoby bez oczekiwania. Oczywiście poprawność ustawienia i konfiguracji tych checkpointów weryfikowała by moderacja przed dopuszczeniem scenerii do eksploatacji. Myślę że ta koncepcja byłaby bardzo dobra.

Pozdrawiam
    Radiowo Towarowe - 50%, Warszawa Kowelska - 0%