Autor Wątek: Sygnał Rp 12 nadany przez kierownika przy odjeździe.  (Przeczytany 1529 razy)

Offline Witek

• User
  • Siła reputacji: 222
  • Witek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezes
  • Distance Travelled: 3442km
  • Trains Routed: 1487
Odp: Sygnał Rp 12 nadany przez kierownika przy odjeździe.
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Październik 2017, 23:46:42 »
Z jednej strony twój pomysł, czyli jeśli dobrze zrozumiałem, to chodzi o to, aby gwizdek gwizdał samoczynnie kilkadziesiąt sekund po wyjświetleniu sygnału  s2 itp, byłby spoko, ale co do tego też mam kilka zastrzeżeń:
1. Czasem są takie sytuacje, że mechanik potrzebuje z/w w pwronach, a jeśli np DR tez będzie miał z/w, lub będzie zajęty i nie przeczyta wiadomości i nie spojrzy na SCS, a przebieg takiemu mechanikowi podał, to ten gwizdek zadzwoni tak, czy inaczej, co wg mnie By się z celem mijało, bo takie ,,przypadkowe" sygnały nie powinny pojawiać się ani w Realu, ani w symulatorze.
2. To by trzeba było zrobić taki też tryb, żeby ten sygnał się wtedy pojawiał na odpowiednich semaforach, żeby nie było takiej akcji, że jedzie sobie pociąg i ma podany S2 na wjazd w perony, a tu nagle system wyczytuje sygnał i jest gwizdek, bo to by było totalnie bez sensu.
Myślę, że jeszcze jednym takim dobrym pomysłem, który mógłby być ok, jest aktywacja gwizdka po naciśnięciu F2, czyli byłby dalej ten Bind ,,Gotów do odjazdu", ale za raz po nim roozbrzmiewał by ten sygnał.
Wiemm, że są też trole co lubią nadużywać tego przycisku, ale to też by można połączyć np z wcześniejszym pomysłem, czyli żeby ten gwizdek mieli aktywny użytkownicy z poziomem minimum  7 czy 6, bądź np taką blokadę, żeby ten F2 działał dopiero wtedy, gdy zostanie na semaforze pokazany sygnał inny niż S1, a także. Ms1 i Ms2, gdyż na manewrach nie stosujemy.
Wydaje mi się, że coś właśnie w takim stylu, choć może by było do zrobienia skomplikowane i długie, to na pewno efektowne i tajne, a także zapobiegające spamom jednocześnie :)

Offline LisiczekPL

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 21
  • LisiczekPL dróżnik przejazdowyLisiczekPL dróżnik przejazdowyLisiczekPL dróżnik przejazdowyLisiczekPL dróżnik przejazdowy
  • ET22
  • Distance Travelled: 1692km
  • Trains Routed: 177
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Październik 2017, 07:24:32 »
W punkcie pierwszym nie zrozumiałeš mnie.. Przeczytaj moją wypowiedź jeszcze raz.. Wspomniałem tam o tych checkpointach :)
Radiowo Towarowe - 50%, Warszawa Kowelska - 0%

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 235
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 9653km
  • Trains Routed: 3255
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Październik 2017, 09:03:49 »
Zamiast checkpointów można to podpiąć pod W4 i semafor z passenger stop.
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Witek

• User
  • Siła reputacji: 222
  • Witek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezesWitek prezes
  • Distance Travelled: 3442km
  • Trains Routed: 1487
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Październik 2017, 14:48:58 »
Być może nie zrozumiałem, późno było ;p
tak, czy inaczej wydaje mi się, że coś takiego, co rozpisałem ja też mogło by być niezłym rozwiązaniem.

Offline WindowsKillerPL

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 19
  • WindowsKillerPL zwrotniczyWindowsKillerPL zwrotniczyWindowsKillerPL zwrotniczy
  • Neko-chan z Shinkansena 500
    • Nekosoft
  • Distance Travelled: 670km
  • Trains Routed: 185
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Październik 2017, 18:14:53 »
Według mnie pomysł ciekawy i warty realizacji, choć to taka drobnostka.
Pragotron - v. 0.1.2.59 - w nowej wersji będą gongi i nowe rodzaje pociągów. Generator komend do tablic TD2 też się tworzy.
Magnolia - część dodana, ale będzie jeszcze kolejna. Do tego rozkopać to, co z Grabu zostało i zrobić (prawie) od nowa, zapytać o ilość błędów... jest co robić, nie ma kiedy.

Offline impuls

• User
  • Siła reputacji: 0
  • impuls miłośnik KKZ
  • Distance Travelled: 46km
  • Trains Routed: 18
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Listopad 2017, 18:07:43 »
można by np. zrobić tryb kierownika i by dolączył do danego pociągu. by miał takie funkcje.

Offline Drozda32

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 311
  • Drozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezes
  • Distance Travelled: 9349km
  • Trains Routed: 3369
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Listopad 2017, 18:12:46 »
Jak dodadzą otwieranie i zamykanie drzwi oraz wsiadające postacie do wagonów to kierownik pewnie dojdzie i będzie zamykał drzwi a jak dodadzą bilety będzie można je sprawdzać.