Dział ogólny > Dyskusje

Wydzi: Osłona pierwszego semafora SBL | Stała blokada

(1/7) > >>

hulek:

--- Cytat: Marcin_S w 27 Października 2017, 16:59:53 ---Tym niemniej, ponownie chciałbym zaapelować do dyżurnych ruchu, którzy zasiadają na sceneriach ze szlakami wyposażonymi w blokady samoczynne, aby monitorowali zajętość odstępów i nie przyjmowali na pałę wszystkich pociągów jak leci, bo wtedy, żadne osłony, żadne tarcze nie pomogą przed pojawieniem się kilku pociągów w jednej chwili.

--- Koniec cytatu ---
A propo, monitorowania. Czasami inni dyzurni, ktorzy wysylaja na szlak mowia ze wysylaja na SBL, a kiedy nastapi odmowa to wielkie halo, czemu nie moga wyslac na SBL. Fakt sa odstepy na SBL ale nagle 3 pociagi respia sie na szlaku nie moga sie polaczyc i nastepuje zajetosc semafora i robi sie syf. Wiec mysle ze kiedy ktos chce wysylac na ta SBL pociag i sie spotka z odmowa to niech nie bedzie oburzony, bo nieraz dyzurujac na Wroclawiu i odmawaialem wysylania pociagu na SBL bo duzy ruch byl, to wielkie oburzenie bylo ze strony innego DR.

Wydzielam temat dotyczący stałej blokady na oddzielny wątek. //Marcin S

Drozda32:
I tu wracamy do stałej blokady XD.

Dla mnie prosta sprawa stacja z SBL może być łączona tylko szlakiem SBL z inną stacją która posiada również SBL pomijając prędkości szlakowe itp.
I albo te stacje będą miały ze sobą stałą blokadę aby zapobiec WYPADKĄ nie ogarniających dyżurnych którzy czasami się dziwią czemu ich opierdzielałem że nie wolno wysłać na SBL jak i to że robiłem kolejki jak na normalny szlak i krzyczałem na tych co wypuszczali tak po prostu BO PRZECIEŻ TO SBL!!!!!

hulek:

--- Cytat: Drozda32 w 27 Października 2017, 21:19:48 ---nie ogarniających dyżurnych którzy czasami się dziwią czemu ich opierdzielałem że nie wolno wysłać na SBL jak i to że robiłem kolejki jak na normalny szlak i krzyczałem na tych co wypuszczali tak po prostu BO PRZECIEŻ TO SBL!!!!!

--- Koniec cytatu ---
Chodzi o to ze na SBL wolno wypuszczac i nie ma tu wiekszej dyskusji, ale kiedy nagle w tym samym momencie lacza sie z twoja stacja np. 3 pociagi bo inni wypuszczaja jak chca to jest w tym problem ;). Robi sie syf i potem robia sie kolejki i nagle 3 kolejne nie moga sie polaczyc i tak do usranej smierci :). Jesli jest duzy natlok na SBL'ce to w pewnym momencie szlak sie zapycha, a zeby temu zapobiec czemu kiedys odmowic wyslania pociagu i rozluznic atmosfere.

Marcin_S:

--- Cytat: Drozda32 w 27 Października 2017, 21:19:48 ---Dla mnie prosta sprawa stacja z SBL może być łączona tylko szlakiem SBL z inną stacją która posiada również SBL pomijając prędkości szlakowe itp.
--- Koniec cytatu ---

Prosty temat. Co w przypadku kiedy tylko jedna stacja jest dostępna ze szlakiem z blokadą samoczynną, natomiast pozostałe mają wszystkie PBL?

Aderian94:

--- Cytat: Marcin_S w 27 Października 2017, 22:53:34 ---
--- Cytat: Drozda32 w 27 Października 2017, 21:19:48 ---Dla mnie prosta sprawa stacja z SBL może być łączona tylko szlakiem SBL z inną stacją która posiada również SBL pomijając prędkości szlakowe itp.
--- Koniec cytatu ---

Prosty temat. Co w przypadku kiedy tylko jedna stacja jest dostępna ze szlakiem z blokadą samoczynną, natomiast pozostałe mają wszystkie PBL?

--- Koniec cytatu ---
Prosta odpowiedź. Nic nie wysyłać na ten szlak z SBL lub zmienić włączyć sobie stację bez SBL. Przecież o realizm chodzi. Gdzie w rzeczywistości przez pół szlaku masz PBL, a później SBL? W SWDR powinna być opcja, które szlaki są z SBL i łączyć się powinny tylko PBL z PBL, a SBL z SBL. A ostatni semafor SBL na naszej scenerii powinien być uzależniony od pierwszego semafora SBL na następnej scenerii. Ale to nie jest jeszcze zaimplementowane. Ewentualnie SBL traktować jak PBL i wysyłać składy z SBL na PBL i odwrotnie, ale rozkaz, który unieważnia SBL.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Likes Pro Mod