Autor Wątek: Nowy symulator kolejowy  (Przeczytany 1328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ICC

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Zbanowany!
  • Siła reputacji: 17
  • ICC zwrotniczyICC zwrotniczyICC zwrotniczy
  • Distance Travelled: 2730km
Nowy symulator kolejowy
« dnia: 30 Październik 2017, 18:17:20 »
 Panowie którzy odeszli od TD2 tworzą coś konkretnego, nic tylko czekać ..wkoncu koniec grafiki z tetrisa :D https://pitek.rp1.pl/2017/10/29/cos-sie-konczy-a-cos-zaczyna/

Offline nitro

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 67
  • nitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezes
  • Distance Travelled: 4879km
  • Trains Routed: 465
Odp: Nowy symulator kolejowy
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Październik 2017, 18:33:02 »
5 obrazków na krzyż to nie jeszcze symulator...
« Ostatnia zmiana: 30 Październik 2017, 22:02:47 wysłana przez nitro »

Offline mentorious

• Artist
  • Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 216
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
  • Distance Travelled: 2353km
  • Trains Routed: 2006
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Październik 2017, 18:34:21 »
Zapowiada sie fajnie, zobaczymy co z tego wyjdzie. Podoba mi sie te pofałdowanie dachu na 111a i ogolnie reszta pojazdow i wagonow, wygladaja na niezle dopieszczone.
« Ostatnia zmiana: 30 Październik 2017, 21:35:18 wysłana przez mentorious »

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 235
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 9653km
  • Trains Routed: 3255
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Październik 2017, 18:34:54 »
Wygląda zbyt cukierkowo ;).
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 251
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 6896km
  • Trains Routed: 2596
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Październik 2017, 18:53:45 »
Ładna grafika to mnie akurat guzik obchodzi.
"Człowiek przywykł, że go zło opada jak robactwo."

Offline Ares28

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 191
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
  • Distance Travelled: 2624km
  • Trains Routed: 1237
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Październik 2017, 19:26:27 »
Fajnie wygląda. I na razie to jest tyle - że właśnie fajnie wygląda. Zanim ten projekt ich do tego poziomu co TD2 to miną lata. Programowanie mechaniki, a przede wszystkim fizyki gier to nie takie hop-siup.

Offline skorakora

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 24
  • skorakora dróżnik przejazdowyskorakora dróżnik przejazdowyskorakora dróżnik przejazdowyskorakora dróżnik przejazdowy
  • Jak skończę robić pulpit to kontrolka się zapali.
    • nieudana strona...
  • Distance Travelled: 901km
  • Trains Routed: 282
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Październik 2017, 20:56:30 »
a na początku było... "najpierw fizyka później grafika"
Tiaaaa dzieci pewnie nawet nie mogą jeździć tymi wagonami...

EDIT:
takie efekty SSAO, HBAO+,ROzmycie ruchu, efekt bloom... to można u nas w godzine zrobić kilkoma gotowymi skryptami (nie wiem czemu jeszcze nikt tego nie zrobił)
Ale jeżeli ich praca będzie postępować szybciej a sam symulator będzie działał lepiej (jeszcze kodu nie otrzymałem) to nie ukrywam że przejdę tam...
« Ostatnia zmiana: 30 Październik 2017, 21:00:50 wysłana przez skorakora »
Fizyka rigidbody - tworzenie skryptów/testy    Łódź Fabryczna - 0% (tworzenie modeli) Projekt ŁKA 2.5%
jeśli mamy gotową część systemu, która jest sprawdzona i w pełni funkcjonalna, nie ma sensu pisać wszystkiego od zera tracąc swój czas

Offline Polak

• User
  • Siła reputacji: 59
  • Polak dyrektorPolak dyrektorPolak dyrektorPolak dyrektorPolak dyrektorPolak dyrektorPolak dyrektorPolak dyrektorPolak dyrektorPolak dyrektorPolak dyrektor
  • Distance Travelled: 7257km
  • Trains Routed: 443
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Październik 2017, 21:01:09 »
Pomysł dość ciekawy, nic tylko czekać na efekt końcowy.

Offline skorakora

• Supporter
  • *
  • skorakora dróżnik przejazdowyskorakora dróżnik przejazdowyskorakora dróżnik przejazdowyskorakora dróżnik przejazdowy
    • nieudana strona...
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Październik 2017, 21:03:23 »
Jeżeli chcą zrobić kolejny symulator SP to maszyna ich bije na łopatki
Jeśli chodzi o MP to najlepszy na rynku jest TD2...

Dodano: 30 Październik 2017, 21:04:49

Ładna grafika to mnie akurat guzik obchodzi.
AKurat ta grafika do najładniejszych nie należy... widać że modele są z td2 (te zabrane) ale ten wagon to znajomo wygląda
« Ostatnia zmiana: 30 Październik 2017, 21:21:38 wysłana przez skorakora »
Fizyka rigidbody - tworzenie skryptów/testy    Łódź Fabryczna - 0% (tworzenie modeli) Projekt ŁKA 2.5%
jeśli mamy gotową część systemu, która jest sprawdzona i w pełni funkcjonalna, nie ma sensu pisać wszystkiego od zera tracąc swój czas

Offline Coyotek

• Global Moderator
  • Developer
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 51
  • Coyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnik
  • Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił
  • Distance Travelled: 1624km
  • Trains Routed: 538
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Październik 2017, 21:55:48 »
AKurat ta grafika do najładniejszych nie należy... widać że modele są z td2 (te zabrane) ale ten wagon to znajomo wygląda

Wózki wiadomo - by Jeż. Wagon podejrzewam z trainza, ale przez te szyby trudno mi odróżnić. Co do projektu - fajno i tyle, parę screenów ot w lepszej grafice. Więksi i poważniejsi od nich potrafili przez cały okres produkcji gry pokazywać podrasowane screeny. A jak to wyjdzie w praktyce? To się okaże. To tylko kilka zrzutów, a nic konkretnego nie wiadomo.
The cake is a LIE!

Did somebody say MODERATOR?!

Naczelny Modulator. Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.

Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Banturday i Spamday

Forumowy Wąchacz

Offline Coyotek

• Global Moderator
  • Developer
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 51
  • Coyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnik
  • Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił
  • Distance Travelled: 1624km
  • Trains Routed: 538
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Październik 2017, 21:59:49 »
Podepnę drugi post, ale robię to celowo. Ja rozumiem - konkurencja jest poważna i część osób może czuć się zgorszona/obrażona/urażona/whatever.
Ale - proszę o darowanie sobie odzywek pod adresem osób stojących za tym projektem. Nie chodzi o to, że ja, czy ktoś inny ich broni - jednak zachowajcie się poważnie i powstrzymajcie od takich kąśliwych uwag. Oceniajcie projekt, nie autorów.
The cake is a LIE!

Did somebody say MODERATOR?!

Naczelny Modulator. Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.

Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Banturday i Spamday

Forumowy Wąchacz

Offline skorakora

• Supporter
  • *
    • nieudana strona...
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Październik 2017, 22:03:55 »
"konkurencja" heh  weź mnie nie rozśmieszaj  ;D
Jesteśmy prznynajmniej rok do przodu
Maszyna była pisana przez 15lat
A td2 to już pełnoprawny symulator
A oni co mają ? pare modeli...

Offline LisiczekPL

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 21
  • LisiczekPL dróżnik przejazdowyLisiczekPL dróżnik przejazdowyLisiczekPL dróżnik przejazdowyLisiczekPL dróżnik przejazdowy
  • ET22
  • Distance Travelled: 1692km
  • Trains Routed: 177
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Październik 2017, 22:34:58 »
Ale mają całą mase rzeczy do zrobienia, mają się na czym wzorować, mają doświadczenie. A wiadomo że miejąc jakieś już doświadczenie to lepiej to wyjdzie niż poprzednie. W Maszynie i Tedeku jest to dodawane po trochu, oni tam to tworzą (chyba) doganiając aktualne standardy symulatorów. Mają swoje modele i inne jakieś tam rzeczy. Zobaczymy jak to im wyjdzie, chętnie bym się tym przejechał. Dodatkowo jeżeli spełnią się ich zamysły o optymalizacji to już będzie plus w porównaniu z TD2 gdzie optymalizacja jest ******a (Kiedy GTA V chodzi na Ultra a Td2 laguje na fastest :) )

Jestem za tym aby próbowali, każdy ma prawo coś stworzyć. Uda się lub nie to już nie moja sprawa.
Radiowo Towarowe - 50%, Warszawa Kowelska - 0%

Offline Zuger_Polska

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 41
  • Zuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 1944km
  • Trains Routed: 89
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Październik 2017, 22:43:30 »
Podoba mi sie te pofałdowanie dachu na 111a i ogolnie reszta pojazdow i wagonow, wygladaja na niezle dopieszczone.
Gdzie Ty tam masz 111A?
LCS Koziegłowy (Linia kolejowa 395): 2%
Umultowo: 80%

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 41
  • MaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchu
  • Bo mnie szlag (taka ryba) jasny trafi
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 4521km
  • Trains Routed: 139
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Październik 2017, 22:55:48 »
Na razie to nic nie ma z naszej wersji nowego, nawet testówki, tj. Np wersje z tego i tego dnia. Wtedy się coś działo.
W tej chwili jedyny plus, który dostrzegam u nas, to tworenie nowego pakietu scenerii tj. Robi to Ulfrig, trichlor i spólka.
A gdzie rozjazdy na 100 km/h? Gdzie ta wersja, na której jest urywek z shafterowskiego kanału YT? Ja do tej pory nie wiem, kto w ogóle pracuje nad kodem gry, który potrzebuje pomocy bo dodatkach tj. właśnie rozjazdy. Jeżeli serio Uetam nie weźmie tego na poważnie, to projekt się znudzi.
Dlatego proszę o zaprzestanie pieprzenia jaki oni mają pseudozapał, tylko pokazać, że konkurencja to rzecz niemożliwa, że damy radę w tym zespole. No, ale nie każdy jest informatykiem, a sam mentorious czy ktoś inny nie będzie zapieprzał. Więc nie wiem jak to będzie, bo na taką grę czekałem od dzieciństwa, a ma mi się tu zaraz przed nosem zepsuć...
Mój fanpage kolejowy: https://www.facebook.com/MaciejakS-1525083427549225/
...::: To jak pan Jezus powiedział? Tak jak Jezus powiedział :::...