Ankieta

Dobry pomysł

Tak
26 (59.1%)
Nie
6 (13.6%)
Mam za słabego kompa...
12 (27.3%)

Głosów w sumie: 44

Autor Wątek: Efekty graficzne  (Przeczytany 1453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 69
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
Odp: Efekty graficzne
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Listopad 2017, 20:43:01 »
Wrzucę swoje 3 grosze. Nie tylko dzieciaki mogą narzekać na wygórowane wymagania. Ja jakoś dzieciakiem się już od ładnych nastu lat nie czuję... EOT
W związku z absurdalnym pkt.3.4.regulaminu TS uniemożliwiającemu mi rozgrywkę na nastawni dalsze rozwijanie scenerii przeze mnie zostało wstrzymane do odwołania (absurdalnego punktu regulaminu).

Offline KacpErB

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 0
  • KacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZ
  • Hhhhhhhhhhhhh
  • Distance Travelled: 913km
  • Trains Routed: 294
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Listopad 2017, 20:56:58 »
Kto narzeka ten narzeka ;).

Wyobraź sobie że nie każdy ma GTXy 1070 i 32 gb ram..

A wymagania żeby pograć na fastest w TD2 są większe od wymagań do GTA V..
Prawda, ja mam takiego starocia 4g ramu i na szymankach mam duże ściny. Co dopiero Białobrzeg... Ja specjalnie proszę żeby mi przez niego rj nie robili.
Robie Izolacje i pulpity. Nie trawie tego co robie.
Wasilków - Bliżej niż dalej
Antonin - Prace idą jak skończe to skończe.

Offline skorakora

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 24
  • skorakora dróżnik przejazdowyskorakora dróżnik przejazdowyskorakora dróżnik przejazdowyskorakora dróżnik przejazdowy
  • Jak skończę robić pulpit to kontrolka się zapali.
    • nieudana strona...
  • Distance Travelled: 901km
  • Trains Routed: 282
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Listopad 2017, 21:52:36 »
Akurat lagi na szymankach to moja zasługa  8)
Wrzucam screena z efektów
Fizyka rigidbody - tworzenie skryptów/testy    Łódź Fabryczna - 0% (tworzenie modeli) Projekt ŁKA 2.5%
jeśli mamy gotową część systemu, która jest sprawdzona i w pełni funkcjonalna, nie ma sensu pisać wszystkiego od zera tracąc swój czas

Offline panmrherobrine

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 5
  • panmrherobrine pracownik torowy
    • Kanał Youtube
  • Distance Travelled: 502km
  • Trains Routed: 182
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Listopad 2017, 16:13:09 »
Narzekacie, ze słaba optymalizacja, mało fps'ów, a tu pomysły nowych efektów? Zastanówcie sie troche...
To znajdzie coś co ma lepszą optymalizację niż unity 3D. Unreal engine jest w sam raz oczywiście moja propozycja NT. Ustawień graficznych została odrzucona to placzcie i nie czepiacie się o lepszą jakość grafiki. A na słabszych konfiguracjach takie ustawienia typu długość malowania terenu jakość podkładów czy jakość cieniow to by pomogło każdy by sobie td2 ustawił tak jak mu pasuje a nie to że ustawienia są na sztywno. Zobaczcie sobie grę Block N Load - też zrobiona w unity a grafika nie laguje
LCS Warszawa - 0%  Przygotowywanie się do pracy

Wielokrotniki Główne - 100% - WYSŁANE DO SPRAWDZENIA

Offline KacpErB

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 0
  • KacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZ
  • Hhhhhhhhhhhhh
  • Distance Travelled: 913km
  • Trains Routed: 294
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Listopad 2017, 23:43:10 »
Te efekty... one doszły w 0.9.0 itd. Ja normalnie mogłem śmigać na simple bez lagów na 0.8.3p9 a w 0.9.1p2 ledwo ciągnie na fastest.
Robie Izolacje i pulpity. Nie trawie tego co robie.
Wasilków - Bliżej niż dalej
Antonin - Prace idą jak skończe to skończe.

Offline mentorious

• Artist
  • Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 216
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
  • Distance Travelled: 2353km
  • Trains Routed: 2006
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Listopad 2017, 17:22:38 »
Nie ma to jak dyskusja nt silników że strony dzieci i argumenty w stylu "mam grę XXX na tym silniku i jest płynniejsza". xD

Uwierzcie, że są odpowiedniejsze osoby do podejmowania decyzji i nie ma co wałkować tego tematu ani proponować czegokolwiek bez znajomości tematu

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 41
  • MaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchu
  • Bo mnie szlag (taka ryba) jasny trafi
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 4521km
  • Trains Routed: 139
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Listopad 2017, 18:01:18 »
Natomiast skorakora się zna na swoim, i jego propozycje są wskazane
Mój fanpage kolejowy: https://www.facebook.com/MaciejakS-1525083427549225/
...::: To jak pan Jezus powiedział? Tak jak Jezus powiedział :::...

Offline hulek

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 25
  • hulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczy
  • Ekspert ds. Edytora
  • Distance Travelled: 1500km
  • Trains Routed: 242
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Listopad 2017, 18:44:56 »
Wiecie co wam powiem, nazekacie ze slabe macie komputery. To chyba nie wina tworcow tylko wasza (osoby ktore marudza ze komputery sa.... etc). Powiem wam cos, mialem komputer stary jak swiat, za 1500 tys zl ktory mial 4 gb ramu, grafika amd premium cos tam za mniej niz 500 zl, intel pentium 500gb dysku zasilacz 300 W i jakos da sie grac na fastet w 30 fps. A juz tak marudzicie na te swoje nedzne komputery, to uzbierajcie przynajmniej 3300 tys. albo jak macie maly budzet to 2300 zl i sobie kupcie komputery jakies bardziej pozadne lub poproscie rodzicow zeby wam dozucili. Macie 2 linki, jeden juz zloznony komputer(fabryczny), a drugi taki skladak z czesci: https://www.morele.net/komputer-morele-ender-boosted-g2450-1128551/
https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=206958
A i pamietajcie to nie sa te czasy gdzie w wymagajace gry pogracie na "10-20 letnim" zlomie we wszystkie tytuly gier na 60 fps.
To jest XXI wiek, gdzie juz sa bardziej wymagajace gry i programy gdzie komputer za 3300 zl uciagnie je, a w gry wymagajace popykacie w 60 fps na ustawieniach niskich lub przy dobrych wiatrach srednich. Naprawde, niech spolecznosc sie wezmie w garsc bo nowe gry nie beda czekac na wasze slabe komputery. Ani tym bardziej Train Driver 2 nie bedzie stal w miejscu a to dlatego ze polowa ludu nie chce uzbierac sobie pieniedzy i kupic komputer za nawet mniej niz 3000 zl tylko graja na zlomach, ktore nawet nie pociagna Tibi czy w Sapera nawet nie pograsz. A po "ktores tam" (nie chce mi sie liczyc) pamietajcie ze komputer tez moze slabo dzialac jesli macie jakies syfy na dyskach i komputera nie czyscicie i nie przegladacie starych plikow.
Naprawde wiem ze nie kazdy na stosie pieniedzy sie urodzil, tym bardziej ja, ale kiedy pierwszy raz wszedlem w swiat TD2 to w 2 lata uzbieralem 6000 zl i mam teraz wypasiony komputer ktory mi wszystko uciagnie, naprawde prace sezonowe, prace w domu(pomagajcie rodzicom zawsze 5zl czy 10zl wpadnie zawsze cos), oszczedzanie i juz dorobicie sie wlasnego super wymarzonego kompa.

To na tyle z mojej strony  :)

EDIT: A i pamietajcie, jak chcecie naprawde kupowac kumputer juz zlozony, to nie kupujcie na OLX czy Allegro bo jedynie co dostaniecie to gow...o. A potem sa efekty ze polowa spolecznosci nie moze grac na fastet w TD2. Ehhh DRAMAT  >:(
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2017, 19:17:48 wysłana przez hulek »
PROJEKTY: Ocieszyn Głowny - Coś się tam buduje ;)
Najlepszym lekarstwem na kłamstwo, jest PRAWDA !

Offline ZnaQu

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 116
  • ZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezes
  • Distance Travelled: 2593km
  • Trains Routed: 911
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Listopad 2017, 19:14:30 »
Przy okazji komputerów, paczcie na obudowy nie tylko pod względem wyglądu, ale też pod ilością wentylatorów, bo może się okazać, że komputer będzie wam się palił, ze względu na słabą przepływanie powietrze.

Offline Mechanik

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 99
  • Mechanik prezesMechanik prezesMechanik prezesMechanik prezesMechanik prezesMechanik prezesMechanik prezesMechanik prezesMechanik prezesMechanik prezesMechanik prezesMechanik prezes
  • Distance Travelled: 984km
  • Trains Routed: 1127
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Listopad 2017, 08:23:51 »
Za zgodą Administracji mogę przedstawić kilka ciekawych propozycji (w różnych przedziałach cenowych) odnośnie zakupu komputera pod Train Driver 2. Kupujący je w mojej firmie otrzymują fakturę oraz pełną gwarancję (wysyłka kurierem gratis). Jestem skłonny przeznaczyć 1% ceny netto każdego zakupionego, przez użytkownika tego forum, komputera na rozwój TD2.

Online zaopatrzony

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 76
  • zaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezes
  • Szanuj mnie a też będziesz szanowany :>
    • Forum wielotematyczne
  • Distance Travelled: 1999km
  • Trains Routed: 970
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Listopad 2017, 09:18:52 »
Tak tak stwórz grę z do niczego optymalizacją (i uważaj że cały świat ma najlepsze komputery z nasa  a potem się dziw kiedy 3/4 społeczeństwa ci powie że masz do niczego optymalizację...)  potem oczekuj aby wszyscy ludzie chcący zagrać w tą grę a miejący do dupy komputery nagle nie wiadomo skąd skołowali 6000 na komputer w Polsce i od razu go kupili...  ::)

Polecam wprowadzić suwaki, pola wyboru jakie efekty chcesz zostawić a jakie wyłączyć a nie wszystko na sztywno. Wtedy naprawdę będzie lepiej i każdy będzie mógł się dostosować mając do wyboru także te efekty.
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad 2017, 09:23:52 wysłana przez zaopatrzony »

Tajemnica mym bogiem, Anime nałogiem, a Kolej  podstawą.

Offline hulek

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 25
  • hulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczy
  • Ekspert ds. Edytora
  • Distance Travelled: 1500km
  • Trains Routed: 242
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Listopad 2017, 09:27:38 »
Tak tak stwórz grę z do niczego optymalizacją (i uważaj że cały świat ma najlepsze komputery z nasa  a potem się dziw kiedy 3/4 społeczeństwa ci powie że masz do niczego optymalizację...)  potem oczekuj aby wszyscy ludzie chcący zagrać w tą grę a miejący do dupy komputery nagle nie wiadomo skąd skołowali 6000 na komputer w Polsce i od razu go kupili...  ::)

Polecam wprowadzić suwaki, pola wyboru jakie efekty chcesz zostawić a jakie wyłączyć a nie wszystko na sztywno. Wtedy naprawdę będzie lepiej i każdy będzie mógł się dostosować mając do wyboru także te efekty.
Nie musisz miec 6000 kola by sobie kupic super kompa. Wystarczy oszczednosc, jakies prace sezonowe i masz juz 3300 lub nizszy budzet i masz 2300 zl i juz masz lepszy komputer niz jakis zlom.
PROJEKTY: Ocieszyn Głowny - Coś się tam buduje ;)
Najlepszym lekarstwem na kłamstwo, jest PRAWDA !

Online zaopatrzony

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 76
  • zaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezes
  • Szanuj mnie a też będziesz szanowany :>
    • Forum wielotematyczne
  • Distance Travelled: 1999km
  • Trains Routed: 970
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Listopad 2017, 09:32:42 »

Nie musisz miec 6000 kola by sobie kupic super kompa. Wystarczy oszczednosc, jakies prace sezonowe i masz juz 3300 lub nizszy budzet i masz 2300 zl i juz masz lepszy komputer niz jakis zlom.

Ja mam komputer za 2000 i jakoś ścina więc za 2000 to nie znajdziesz kompa spełniającego wymagania td-ka

« Ostatnia zmiana: 10 Listopad 2017, 10:46:16 wysłana przez zaopatrzony »

Tajemnica mym bogiem, Anime nałogiem, a Kolej  podstawą.

Offline kojonek2

• Developer
  • Siła reputacji: 2
  • kojonek2 pracownik torowy
  • Distance Travelled: 527km
  • Trains Routed: 6
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Listopad 2017, 10:36:06 »
Ja słyszę argumenty w stylu gta lepiej dziala to mi się słabo robi. Po pierwsze specyfika gier jest zupełnie różna. Symulatory zawsze wymagają dużej mocy CPU do obliczeń fizyki i innych rzeczy. Po drugie budżet się różni o jakieś 50 mln dolarów.

Offline genrufin

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 1
  • genrufin pracownik torowy
    • Wirtualna linia lotnicza Sioux Air
  • Distance Travelled: 1741km
  • Trains Routed: 16
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Listopad 2017, 10:38:05 »
Dla mnie jest oczywiste ze jezeli chcesz spokojnie pobawic sie w symulatorze to kompa musisz miec jak naklepszego ja skladalem sobie pod p3d dwa lata temu ale do tej pory czy to w p3d czy td2 bez problemu moge sobie smigac na fantastic w najwyzszej rozdzielczosci a na drugim monitorze jeszcze cos ohladac . Kazdy by chcial miec laptopa za 300zl i smigac do konca zycia we wszystkie tytuly . Jakis czas temu non stop walkowali ze 30zl za suppa to za duzo teraz ze trzeba miec movnego kompa na sim smiech na sali normalnie.