Ankieta

Dobry pomysł

Tak
26 (59.1%)
Nie
6 (13.6%)
Mam za słabego kompa...
12 (27.3%)

Głosów w sumie: 44

Autor Wątek: Efekty graficzne  (Przeczytany 1468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 204
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 16929km
  • Trains Routed: 1399
Odp: Efekty graficzne
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Listopad 2017, 12:09:17 »
Wszyscy chcecie suwakow, a ktos pomyslal nad widocznoscia sygnalow jak zjedziecie suwakami w dol? Potem bedzie przejechalem s1 bo go widzialem 100m przed soba bo dalej to mi grafika nie wyswietla.
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad 2017, 12:23:22 wysłana przez uetam »
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline stasiu29011

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 64
  • stasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezesstasiu29011 prezes
  • Distance Travelled: 3526km
  • Trains Routed: 678
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Listopad 2017, 12:51:35 »
Prędzej przydałoby się dynamiczne ładowanie scenerii, np. w promieniu 2 km. Ładowanie całości, a LCSy...
Szczęśliwy posiadacz Ie-2, Ie-8, Ir-1, Ir-9, Ir-14, Ir-15, Ir-17, R-7, R-13, R-20 i Mte-61
Projekty - linia kolejowa 117 (Wadowice, Kalwarya...)

Offline eM8Ka

• User
  • Siła reputacji: 11
  • eM8Ka dróżnik obchodowyeM8Ka dróżnik obchodowy
  • Do zobaczenia na szlaku!
  • Distance Travelled: 2575km
  • Trains Routed: 118
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Listopad 2017, 22:38:12 »
Trawa na fastest nie musi wyświetlać się cała...

Taka trawa to czasem setki albo tysiące obiektów. Można ukrywać część drzew, budynków (poza stricte kolejowymi). Podobnie jest z torami, które na fastest nie mają mocowań szyn.

Wszyscy narzekają na optymalizację "gry". Prawda, jest słaba, ale może zacząć z innej strony?

Może więc optymalizacja na poziomie scenerii? Wprowadzić możliwość żeby twórca scenerii oznaczył obiekty, które widać dopiero od, np. simple. Dodatkowa praca? Przy obecnych wymaganiach co do jakości scenerii - drobiazg. Idąc dalej - niech niektóre modele w nowej wersji mają na sztywno przypisane poziomy jakości grafiki.
Oczywiście, część pracy twórców pójdzie na marne, bo wielu graczy nie obejrzy ich dzieła w pełni. Czy jednak teraz przy fps 13-18 widza oni wszystko co warto zobaczyć?

Druga rzecz - umiar. Szanuję pracę autora Wrocławia Głównego. Jednak dopóki nie ma tam modelu wrocławskiej hali peronowej efekt wizualny  jest bardzo daleki od oczekiwań. Sama sceneria jest natomiast już teraz zbyt ociężała - za dużo torów, sieci trakcyjnej. Sceneria ta pokazuje, że optymalizacja TD i moc obliczeniowa przeciętnego komputera domowego wciąż są zbyt słabe. Ale to się z czasem zmieni, jak kupię nowego kompa to Wrocław będzie moją ulubiona scenerią (i wielu innych osób pewnie też). Pytanie tylko, czy budowa tak złożonych scenerii już teraz ma sens?
LCS-y. Podoba mi się monotonna roślinność na Szymankowszczyznicach. Po prosu mniej modeli do wczytywania. Gdyby dodać tam zróżnicowane drzewa widoczne tylko w wyższych trybach.
LCS-y. Po co takie wielkie LCS? Z 5 dyżurnych jest co to ogarną. Dla mnie wzorzec LCS to Wielichowo. Absolutne maksimum tego co na dzień dzisiejszy z TD da radę wycisnąć. Nie za duży LCS, nie za mały. Ciewakwe stacje, szlaki i otoczenie. Tylko gdyby trawa i krzaczory dały się ukryć w fastest. Dołóżmy jeszcze ze dwie stacje i jeden szlak i zatnie się na 3/4 komputerów.

Na koniec: Obejrzyjcie sobie Buk. Tam wcale nie ma miliona obiektów, ale sceneria ma swój klimat. Tworzenie scenerii to nie budowa gigantycznej mapy, nawalenia trawy i ludzików na peronach ile się da. Tworzenie scenerii to sztuka. Raz - prawidłowo wykonać układ torowy, sygnalizację, sieć trakcyjną. Dwa - ozdobić tak, by sceneria miała swój klimat jednocześnie nie używając nadmiaru środków (obiektów).

Wszyscy chcecie suwakow, a ktos pomyslal nad widocznoscia sygnalow jak zjedziecie suwakami w dol? Potem bedzie przejechalem s1 bo go widzialem 100m przed soba bo dalej to mi grafika nie wyswietla.
Racja. Toteż suwaki nie mogą być do wszystkiego. Pozwolić wyłączać jakieś efekty związane z oświetleniem, mgłą - Tak. Reszta - Nie. Juź teraz na fastest łatwo nie dojrzeć semafora, zwłaszcza kształtowego.
Inna rzecz: Jak jadę w niskiej rozdzielczości to tak jakbym jechał we mgle. Wytężyć wzroki, zwolnić. W szczególnym przypadku, np. długi szlak zgłosić dyżurnemu "jazdę w złych warunkach atmosferycznych". No i prosić o mniejsza vmax w RJ (choć wielu dyżurnych ciągle daje mi 110km/h na EN57, choć proszę o 100 co by kibelka nie katować).

Prędzej przydałoby się dynamiczne ładowanie scenerii, np. w promieniu 2 km. Ładowanie całości, a LCSy...
I będą lagi nie tylko na wjeździe, ale i pośrodku.
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad 2017, 22:40:53 wysłana przez eM8Ka »

Offline hulek

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 26
  • hulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczy
  • Ekspert ds. Edytora
  • Distance Travelled: 1529km
  • Trains Routed: 242
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Listopad 2017, 23:00:58 »
Druga rzecz - umiar. Szanuję pracę autora Wrocławia Głównego. Jednak dopóki nie ma tam modelu wrocławskiej hali peronowej efekt wizualny  jest bardzo daleki od oczekiwań. Sama sceneria jest natomiast już teraz zbyt ociężała - za dużo torów, sieci trakcyjnej. Sceneria ta pokazuje, że optymalizacja TD i moc obliczeniowa przeciętnego komputera domowego wciąż są zbyt słabe. Ale to się z czasem zmieni, jak kupię nowego kompa to Wrocław będzie moją ulubiona scenerią (i wielu innych osób pewnie też). Pytanie tylko, czy budowa tak złożonych scenerii już teraz ma sens?
LCS-y. Podoba mi się monotonna roślinność na Szymankowszczyznicach. Po prosu mniej modeli do wczytywania. Gdyby dodać tam zróżnicowane drzewa widoczne tylko w wyższych trybach.
LCS-y. Po co takie wielkie LCS? Z 5 dyżurnych jest co to ogarną. Dla mnie wzorzec LCS to Wielichowo. Absolutne maksimum tego co na dzień dzisiejszy z TD da radę wycisnąć. Nie za duży LCS, nie za mały. Ciewakwe stacje, szlaki i otoczenie. Tylko gdyby trawa i krzaczory dały się ukryć w fastest. Dołóżmy jeszcze ze dwie stacje i jeden szlak i zatnie się na 3/4 komputerów.

Na koniec: Obejrzyjcie sobie Buk. Tam wcale nie ma miliona obiektów, ale sceneria ma swój klimat. Tworzenie scenerii to nie budowa gigantycznej mapy, nawalenia trawy i ludzików na peronach ile się da. Tworzenie scenerii to sztuka. Raz - prawidłowo wykonać układ torowy, sygnalizację, sieć trakcyjną. Dwa - ozdobić tak, by sceneria miała swój klimat jednocześnie nie używając nadmiaru środków (obiektów).
Dobra to swoje 3 grosze jeszcze. Buk to inna mapa, wogole o wiele mniejsza niz taki Wroclaw czy inne wieksze stacje. Buk to pikus w porówaniu do LCS'ow. Mowisz ze Wroclaw Glowny ma za duzo torow, za duzo trakcji, hello - to co polowy ma nie byc. Symulator ma isc do przodu a nie czekac na opoznionych technologicznie urzytkownikow, ktorzy nawet 3000 zl nie chca uzbierac. Serio symulatory takie bardziej pozadne, zawsze zra duzo mocy obliczeniowej. Obiekty, fizyka wszystko ma wplyw i od tak tego sie nie da zoptymalizowac. Wyczuwam lekka hipokryzje Wszyscy krzycza, ze nic sie w symulatorze nie dzieje, ze do przodu nie idzie, a rozwoj symka stoi w miejscu bo polowa ludu ma komputery z poprzedniego wieku.

EDIT: Jakbyscie chcieli zeby czesc obiektow znikala na nizszych ustawieniach to byscie jezdzili przez puste mapy gdzie macie tory, sygnalizacje, trakcje i wskazniki. I nic poza tym. Jesli chcecie takie cos to gratuluje waszej pomyslowosci  ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad 2017, 23:10:28 wysłana przez hulek »
PROJEKTY: Ocieszyn Głowny - Coś się tam buduje ;)
Najlepszym lekarstwem na kłamstwo, jest PRAWDA !

Offline ICC

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Zbanowany!
  • Siła reputacji: 17
  • ICC zwrotniczyICC zwrotniczyICC zwrotniczy
  • Distance Travelled: 2730km
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Listopad 2017, 23:14:04 »
Jak dla mnie jedynym rozwiązaniem na tych biedaków, posiadających muzealne graty? Karmić banem i problem średniowiecznego płaczu się sam rozwiąże. :D

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 251
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 6896km
  • Trains Routed: 2596
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Listopad 2017, 23:22:48 »
BF 1 na full detalach - 60 FPS. Wyjazd z Białobrzegu na Wj - ~20 FPS. Ja wiem, że skala inna, ale trzeba stanąć w prawdzie i powiedzieć, że w TD2 pojęcie optymalizacji nie jest znane.
"Człowiek przywykł, że go zło opada jak robactwo."

Offline zaopatrzony

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 76
  • zaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezes
  • Szanuj mnie a też będziesz szanowany :>
    • Forum wielotematyczne
  • Distance Travelled: 1999km
  • Trains Routed: 970
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Listopad 2017, 23:30:40 »
Jak dla mnie jedynym rozwiązaniem na tych biedaków, posiadających muzealne graty? Karmić banem i problem średniowiecznego płaczu się sam rozwiąże. :D

Takiś mądry to porozdawaj "tym biedakom" pieniążki na komputer to przestaną marudzić a nie samemu mieć kompa z kosmosu i się śmiać że 3/4 społeczeństwa ma złom...

BF 1 na full detalach - 60 FPS. Wyjazd z Białobrzegu na Wj - ~20 FPS. Ja wiem, że skala inna, ale trzeba stanąć w prawdzie i powiedzieć, że w TD2 pojęcie optymalizacji nie jest znane.

zgadzam się w pełni.

Tajemnica mym bogiem, Anime nałogiem, a Kolej  podstawą.

Offline ICC

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Zbanowany!
  • Siła reputacji: 17
  • ICC zwrotniczyICC zwrotniczyICC zwrotniczy
  • Distance Travelled: 2730km
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Listopad 2017, 00:06:46 »
A co to karitas? do roboty! a nie na kebaba, pokemony i chlanie przewalać. :D :D :D

Offline skorakora

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 24
  • skorakora dróżnik przejazdowyskorakora dróżnik przejazdowyskorakora dróżnik przejazdowyskorakora dróżnik przejazdowy
  • Jak skończę robić pulpit to kontrolka się zapali.
    • nieudana strona...
  • Distance Travelled: 901km
  • Trains Routed: 282
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Listopad 2017, 00:38:50 »
Nie ma to jak dyskusja nt silników że strony dzieci i argumenty w stylu "mam grę XXX na tym silniku i jest płynniejsza". xD

Uwierzcie, że są odpowiedniejsze osoby do podejmowania decyzji i nie ma co wałkować tego tematu ani proponować czegokolwiek bez znajomości tematu
Np. pan milord "młotek" ...

Dodano: 11 Listopad 2017, 00:42:25

To to akurat dużo od grafy nie wymaga więc może być bez zmian
ale mówimy tu o modelach z dużą ilością trójkątów teksturami i różnymi efektami  (omawianymi w tym wątku)
PS:Właśnie sobie piszę grę dla adminów gdzie się bawię różnymi wymienionymi pomysłami tj. Fizyka rigidbody efekt nocy,Post processing,Ogólna fizyka obiektów  ew jak skończe to mogę podesłać...
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad 2017, 00:52:44 wysłana przez skorakora »
Fizyka rigidbody - tworzenie skryptów/testy    Łódź Fabryczna - 0% (tworzenie modeli) Projekt ŁKA 2.5%
jeśli mamy gotową część systemu, która jest sprawdzona i w pełni funkcjonalna, nie ma sensu pisać wszystkiego od zera tracąc swój czas

Offline BlackBourn

• User
  • Siła reputacji: 3
  • BlackBourn pracownik torowy
  • Distance Travelled: 1359km
  • Trains Routed: 18
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Listopad 2017, 17:38:14 »
Przepraszam, ale ja myślę że symulator powinien się rozwijać a nie stać przez to że ktoś ma słaby komputer. W Pracy specjalnie nie zmniejszają wymagań bo nie dajesz rady tylko wylatujesz.
Kiedy jest 03:00 a ty grasz w td 2, WIEDZ ŻE COŚ SIĘ DZIEJE!

Offline Kalwin

• User
  • Siła reputacji: 1
  • Kalwin pracownik torowy
  • Distance Travelled: 228km
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Listopad 2017, 18:56:50 »
Ciężko się czyta wypowiedzi niektórych osób, które nakazują innym kupno lepszych komputerów, w momencie gdy sami developerzy w projekcie nie są wstanie określić minimalnych i optymalnych wymagań dla symulatora. Prezentowanie również efektów graficznych na 4 boxach, postawionych na scenie Unity, bezmyślnie i bez sprawdzenia jak to się przekłada wydajnościowo przy dużej scenerii, również nie ma najmniejszego sensu.
Tak jak wspomniał @Ensifer, pojęcie optymalizacji nie jest chyba tutaj znane, bo tutaj jej w zasadzie nie ma. Każdy, kto miał do czynienia z innymi projektami na Unity wie, że śmiga to wybornie nawet na słabszych maszynach.
Przecież istnieją fazy LOD + można wykluczyć pogarszanie jakości sygnałów, nie widzę tutaj żadnych czarów ;)