Autor Wątek: Leśniewo  (Przeczytany 7941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sz045

  • Weteran
  • Wiadomości: 77
  • Siła reputacji: 98
  • sz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezes
Leśniewo
« dnia: 31 Października 2017, 19:05:06 »
Cześć, prezentuję Wam Leśniewo. :)

      Sceneria powstała w ciągu wakacji i początkowo była prywatna. Jako że ostatnio otrzymuję zapytania o autoryzację, postanowiłem wraz z Lisiczkiem udostępnić ją.

      Jest to mała, fikcyjna stacja, położona na 15-stym kilometrze linii znaczenia miejscowego. Ruch prowadzony jest z nastawni Lś, która posiada urządzenia mechaniczne scentralizowane oraz Lś1 z kluczowymi i sygnalizacją kształtową. Tory 6 i 8 zakończone są świetlnymi tarczami zaporowymi. Ponadto wszystkie semafory posiadają sygnalizatory sygnału zastępczego. Znajduje się tutaj także bocznica do wczasów wagonowych. Sceneria sprawdzona i dopuszczona w sierpniu przez UAZownika.

Uwaga! Tory na stacji są dość krótkie. Najdłuższy możliwy spawn to około 300m.

      Na stacji możliwe jest jedynie prowizoryczne dyżurowanie we dwójkę. Polega na uruchomieniu stacji w trybie dyżurnego przez jedną osobę. Druga wchodzi na ,,dedykowany" (pod funkcję nastawniczego wykonawczej) spawn Tm3. Osoba taka obowiązkowo ubiera kamizelkę, ustawia sobie identyfikator Lś1 i odpowiada za obsługę tylko zwrotnic ręcznych w jej rejonie, na polecenie dyżurnego dysponującego.
      Oczywiście można odpalić stację pojedyńczo - żaden problem. ;) Wówczas zwrotkami ręcznymi sterujemy z SCS'a (no może dziwnie brzmieć) i normalnie podajemy semafor dźwignią (przedtem drążek, blok). Ważne jest, aby osoby decydujące się usiąść we dwójkę były zgrane, dogadane i najlepiej na TS'ie - szybciej wszystko idzie.

Polecam obejrzeć stację wcześniej w edytorze (bez zapisu) by być zapoznanym ogólnie ze stacją, mieć otwarty schemat (zwłaszcza osoba z Lś1). Już sam SCS jest swego typu schematem.

Szlaki na scenerii:
- A: jednotorowy, vmax 60 km/h, zelektryfikowany
- B: dwutorowy, vmax 70 km/h, zelektryfikowany

Zaleca się podawać przelot pośpiesznym i towarowym, oczywiście jeśli pozwala na to sytuacja ruchowa w TD ;)

Jeśli dowiemy się, że ktoś nienależycie pełnił dyżur na stacji - zagrożenia w ruchu, wychodzenie z rozkładami itp., trafi na czarną listę.
Spoiler: pokaż
frugo4321


Zakaz edycji bez zgody autorów.

Cóż tu więcej pisać... czas na screeny  ;)






Aby na wczasach wagonowych faktycznie stały wagony należy plik autoexec.cm umieścić w folderze ze scenerią.
« Ostatnia zmiana: 06 Lutego 2018, 09:42:49 wysłana przez sz045 »
http://sz09013.flog.pl
,,Przestańcie pisać skargi na siebie wzajemnie. Więcej uśmiechu, empatii. Zyskujmy wirtualnych przyjaciół a wyjdzie to nam i Train Driver 2 na dobre." ~ Andy

Offline Polak

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Siła reputacji: 477
  • Polak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezes
  • Średnio zaawansowany dyżurny ruchu.
Odp: Leśniewo
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Października 2017, 19:38:44 »
bardzo fajna sceneria  :) 8)

Offline Halik

  • User
  • Wiadomości: 2
  • Siła reputacji: 142
  • Halik prezesHalik prezesHalik prezesHalik prezesHalik prezesHalik prezesHalik prezesHalik prezesHalik prezesHalik prezesHalik prezesHalik prezes
Odp: Leśniewo
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Października 2017, 19:54:01 »
Podoba mi się :D  ;)

Offline Rivio

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 110
  • Siła reputacji: 425
  • Rivio prezesRivio prezesRivio prezesRivio prezesRivio prezesRivio prezesRivio prezesRivio prezesRivio prezesRivio prezesRivio prezesRivio prezes
  • Taki Pan z doświadczeniem dyżurnego..
    • Facebook mój <3
Odp: Leśniewo
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Listopada 2017, 16:58:03 »
Super sceneria :)

"Szanuj dyżurnego swego i cierpliwość jego, bo możesz mieć gorszego."
PROJEKTY: DARK MODE SWDR4 & FORUM

Offline Matz32

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 413
  • Siła reputacji: 932
  • Matz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezes
  • Dziadek Mroz i Geograf Tedekowy
    • Moj kanal kolejowy na YT
Odp: Leśniewo
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Listopada 2017, 21:13:05 »
Niestety na czarna liste mamy kandytata. Jest nim uzytkownik frugo4321- wstepne ustalenia UTK  wskazuja ze uzytkownik jest winny dwoch zderzen pociagow podczas dzisiejszego ( 21.11.17 ) dyzuru. Wiecej pewnie moga powiedziec dyzurni i maszynisci ja niestety tylko slyszalem wszystko n a TSie  8)
« Ostatnia zmiana: 21 Listopada 2017, 21:16:01 wysłana przez Matz32 »
Projekt Linia 32 http://img.td2.info.pl/image/XeI3h
Pomagam przy podkladach satelitarnych, wskaznikach , kilometrazu.,chetni pisac PW

Offline Ugulele

  • Konstruktor
  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 147
  • Siła reputacji: 503
  • Ugulele prezesUgulele prezesUgulele prezesUgulele prezesUgulele prezesUgulele prezesUgulele prezesUgulele prezesUgulele prezesUgulele prezesUgulele prezesUgulele prezes
Odp: Leśniewo
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Listopada 2017, 21:15:46 »
Potwierdzam, dzisiaj jadąc EU07-324 ze składem 6304 po podłączeniu się do scenerii zauważyłem na przeciwko siebie Impulsa, więc natychmiast uruchomiłem radiostop i zacząłem uciekać gdzie pieprz rośnie...

//Posprzątałem te posty związane z skargą, na wyjście z scenerii - od tego jest specjalny dział. Ryszard-san
« Ostatnia zmiana: 21 Listopada 2017, 21:30:08 wysłana przez Ryszard-san »
Gałganotwórca nieudanych scenerii

Offline Stasiu

  • Global Moderator
  • Developer
  • Weteran
  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 495
  • Siła reputacji: 654
  • Stasiu prezesStasiu prezesStasiu prezesStasiu prezesStasiu prezesStasiu prezesStasiu prezesStasiu prezesStasiu prezesStasiu prezesStasiu prezesStasiu prezes
  • BTTW
Odp: Leśniewo
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Listopada 2017, 07:41:19 »
Niestety na czarna liste mamy kandytata. Jest nim uzytkownik frugo4321- wstepne ustalenia UTK  wskazuja ze uzytkownik jest winny dwoch zderzen pociagow podczas dzisiejszego ( 21.11.17 ) dyzuru. Wiecej pewnie moga powiedziec dyzurni i maszynisci ja niestety tylko slyszalem wszystko n a TSie  8)
Potwierdzam jedno z czołowych zderzeń jako poszkodowany...
Na czarną listę!

Offline Drozda32

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 750
  • Siła reputacji: 777
  • Drozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezes
  • Ja nie szukam błędów tylko ONE MNIE ZNAJDUJĄ
Odp: Leśniewo
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Grudnia 2017, 15:23:41 »
Przechyłki do poprawy szlak B? 2 tor
Pozdrawiam

Offline Halus

  • Weteran
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 21
  • Siła reputacji: 0
  • Halus KaźnikHalus KaźnikHalus KaźnikHalus KaźnikHalus Kaźnik
  • Pasażer PKP
    • Kanał na yt!
Odp: Leśniewo
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Grudnia 2017, 10:19:39 »
Witam iż frugo4321 jest na czarną liste, ale dyżuruje w Leśniewie....

Dowód: https://img.ttsk.ngo/image/tJksN
Love skład: TLK Wcisło 59507
Mamo! Dziś widziałem.. zaraz, chyba EU czy EP07

Offline frugo4321

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Siła reputacji: 449
  • frugo4321 prezesfrugo4321 prezesfrugo4321 prezesfrugo4321 prezesfrugo4321 prezesfrugo4321 prezesfrugo4321 prezesfrugo4321 prezesfrugo4321 prezesfrugo4321 prezesfrugo4321 prezesfrugo4321 prezes
Odp: Leśniewo
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Grudnia 2017, 12:21:25 »
Zostałem usunięty z czarnej listy dnia 6 grudnia przez autora scenerii. Rozmowa ustna.
Zapraszam do udziału w www.kolejegalicyjskie.pl

Offline mikro-handel

  • Sponsor
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Siła reputacji: 385
  • mikro-handel prezesmikro-handel prezesmikro-handel prezesmikro-handel prezesmikro-handel prezesmikro-handel prezesmikro-handel prezesmikro-handel prezesmikro-handel prezesmikro-handel prezesmikro-handel prezesmikro-handel prezes
Odp: Leśniewo
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Lutego 2018, 17:37:37 »
Witam co sie stało ze nie ma chlastawki w swdr? :-\

Offline UAZownik

  • Konstruktor
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa VI
  • *
  • Wiadomości: 460
  • Siła reputacji: 276
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
    • www.nastawnicownia.pl
Odp: Leśniewo
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Lutego 2018, 19:56:08 »
Witam co sie stało ze nie ma chlastawki w swdr? :-\


Nie ten wątek, tu Leśniewo się jawi.


Z dniem 7.02.2018 sceneria Leśniewo została usunięta z SWDR na prośbę autora.
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk z zawodu, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline Mystineczek

  • Weteran
  • Wiadomości: 21
  • Siła reputacji: 219
  • Mystineczek prezesMystineczek prezesMystineczek prezesMystineczek prezesMystineczek prezesMystineczek prezesMystineczek prezesMystineczek prezesMystineczek prezesMystineczek prezesMystineczek prezesMystineczek prezes
Odp: Leśniewo
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Lutego 2018, 22:29:11 »


A szkoda, taka fajna stacyjka była  :-[

« Ostatnia zmiana: 08 Lutego 2018, 22:31:15 wysłana przez Mystineczek »

Offline Drozda32

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 750
  • Siła reputacji: 777
  • Drozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezes
  • Ja nie szukam błędów tylko ONE MNIE ZNAJDUJĄ
Odp: Leśniewo
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Lutego 2018, 23:00:12 »
Źle się dzieje scenerie znikają i już mniej przejściówki 2 tor 1 tor
Pozdrawiam

Offline JukinPL

  • Weteran
  • Wiadomości: 24
  • Siła reputacji: 148
  • JukinPL prezesJukinPL prezesJukinPL prezesJukinPL prezesJukinPL prezesJukinPL prezesJukinPL prezesJukinPL prezesJukinPL prezesJukinPL prezesJukinPL prezesJukinPL prezes
    • Train Driver 2
Odp: Leśniewo
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Marca 2018, 13:20:50 »
 o sceneria na krztałtach