Autor Wątek: Określanie dozwolonej prędkości w rozjeździe  (Przeczytany 482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Trepan

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 50
  • Trepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnik
  • Distance Travelled: 804km
  • Trains Routed: 352
Określanie dozwolonej prędkości w rozjeździe
« dnia: 02 Listopad 2017, 08:44:18 »
Mam  dwa tory, jeden szlakowy ma 160, a drugi boczny będzie mieć sporo mniej. Pytanie jaką liczbę w edytorze muszę wpisać po wybraniu zwrotki w polu dozwolona prędkość? Czy jeśli wpiszę "60" to skład lecący prosto się wychrzani? Ograniczenie dotyczy w końcu całego rozjazdu, bez rozróżnienia czy kierunek jest na prosto czy na krzywo. Jak to wygląda w praktyce?

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 42
  • MaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchu
  • Bo mnie szlag (taka ryba) jasny trafi
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 4523km
  • Trains Routed: 139
Odp: Określanie dozwolonej prędkości w rozjeździe
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopad 2017, 09:04:52 »
Tak, wychrzani się, bo prędkości w rozjezdzie na bok są stale wpisane w rozjazd, więc nie trzeba się bawić ograniczeniami w przypadku rozjazdów r500
Mój fanpage kolejowy: https://www.facebook.com/MaciejakS-1525083427549225/
...::: To jak pan Jezus powiedział? Tak jak Jezus powiedział :::...

Offline Trepan

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 50
  • Trepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnikTrepan naczelnik
  • Distance Travelled: 804km
  • Trains Routed: 352
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Listopad 2017, 09:45:01 »
czyli dla szlaku v160 klepię 160?

Offline deletet

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 19
  • deletet zwrotniczydeletet zwrotniczydeletet zwrotniczy
  • Dyrektor Zakładu IC [IC/2]
    • Wirtualna spółka Intercity. Dołącz do nas!
  • Distance Travelled: 2793km
  • Trains Routed: 122
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Listopad 2017, 11:22:49 »
Tak, prędkość podana przez Ciebie odnosi się tylko do jazdy na wprost. Prędkości przy jeździe "na krzywo" masz zadane odgórnie, czyli dla r190 i r300 masz 40km/h, a dla r500 60km/h ;)
Wirtualna Grupa PKP
Spółka Intercity
Dyrektor Zakładu Deletet IC/2

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 235
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 9671km
  • Trains Routed: 3255
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Listopad 2017, 11:27:55 »
Jak wejdą to R760 80, a R1200  100 km/h ;)
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 69
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Listopad 2017, 07:16:08 »
Ludzie złoci!!! Nie "na krzywo" tylko "na bok" jak już. A najlepiej "w kierunku zwrotnym". Od tego "na krzywo" wykrzywia mi mózg.
W związku z absurdalnym pkt.3.4.regulaminu TS uniemożliwiającemu mi rozgrywkę na nastawni dalsze rozwijanie scenerii przeze mnie zostało wstrzymane do odwołania (absurdalnego punktu regulaminu).

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 196
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 4090km
  • Trains Routed: 1626
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Listopad 2017, 11:10:09 »
Gregu, jak sie czepiać, to ja wtrace swoje trzy grosze - kierunek zwrotny.
Bździno ---->68% (Układ torowy-100%, Otoczenie-11%, Elektryfikacja-70%, Pulpit-100%)

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 235
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 9671km
  • Trains Routed: 3255
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Listopad 2017, 11:56:45 »
Przy jeździe na kierunek zwrotny ;). Macie zwrotnice, czy krzywnicę?
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline LisiczekPL

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 22
  • LisiczekPL dróżnik przejazdowyLisiczekPL dróżnik przejazdowyLisiczekPL dróżnik przejazdowyLisiczekPL dróżnik przejazdowy
  • ET22
  • Distance Travelled: 1692km
  • Trains Routed: 177
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Listopad 2017, 16:02:39 »
W Td2 na R300 wpisane jest 40kmh, co nie? Bo w realu o ile mi się wydaje są to zwrotnice do 50kmh :)
Radiowo Towarowe - 50%, Warszawa Kowelska - 0%

Offline UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 148
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 2237km
  • Trains Routed: 1003
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Listopad 2017, 20:52:50 »
W Td2 na R300 wpisane jest 40kmh, co nie? Bo w realu o ile mi się wydaje są to zwrotnice do 50kmh :)

Nie zwrotnice, tylko rozjazdy - zwrotnica to element rozjazdu, i to nie on decyduje o dozwolonej prędkości na bok, jeżeli już jesteśmy dokładni w nazewnictwie ;) Masz rację, lecz w praktyce po rozjeździe 1:9 R300 jeździ się i tak 40km/h. Niewiele jest stacji, na których wykorzystuje się możliwość jazdy z wyższą prędkością.

Ba - są posterunki, na których mimo rozjazdów 1:12 R500 jeździ się tylko 40km/h w kierunku zwrotnym.
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk, z zawodu, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.