Autor Wątek: eLki i serwer EU  (Przeczytany 1132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KacpErB

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 0
  • KacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZ
  • Hhhhhhhhhhhhh
  • Distance Travelled: 913km
  • Trains Routed: 294
Odp: eLki i serwer EU
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Listopad 2017, 23:36:32 »
Może nowy serwer dla ELek? Niestety, tutaj nie nauczysz ELki poprawnego dyżurowania, wypuści bez zapowiedzi itp. Ale po co te ograniczenia? Załóżmy że, jestem ELką nabije te 500 a dalej nie umiem dyżurować i nie wiem że muszę używać TS i SWDR 3. W tej sprawie Administracja powinna dodać właśnie coś Jak dyżurować co odpalić itp. Myślę, że wtedy ruch byłby lepszy i sprawniejszy.
Robie Izolacje i pulpity. Nie trawie tego co robie.
Wasilków - Bliżej niż dalej
Antonin - Prace idą jak skończe to skończe.

Offline Husarz

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 306
  • Husarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezes
  • Distance Travelled: 1517km
  • Trains Routed: 3822
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Listopad 2017, 23:43:57 »
Niedługo będzie tutaj z takim tokiem myślenia jak w słynnym sanatorium w Sztumie. Jak ktoś chce się nauczyć, to się nauczy, bo zapyta, podpatrzy itd. A jak nie, to zostanie sowicie wynagrodzony w procenty. Osobiście pomagałem wyuczyć się dyżurowania kilku osobom, tak samo jak @ISDR_Patryk i jakoś sobie dawaliśmy radę bez oddzielnego serwera. Zresztą biorąc pod uwagę Twoją liczbę wyprawionych pociągów drogi Kacperku, a zaraz potem patrząc na reputację, to powinieneś być ostatnią osobą rzucającą takie pomysły :D
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2017, 23:55:39 wysłana przez Husarz »
3822

Offline KacpErB

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 0
  • KacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZ
  • Hhhhhhhhhhhhh
  • Distance Travelled: 913km
  • Trains Routed: 294
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Listopad 2017, 23:55:36 »
Mhm, bo odrazu statystyki znaczą wszystko. Bardzo chamskie są twoje odzywki "skoro słaba reputacja to zły" to tak samo jak "nie będę szanować użytkownika który nie ma supportera."
Robie Izolacje i pulpity. Nie trawie tego co robie.
Wasilków - Bliżej niż dalej
Antonin - Prace idą jak skończe to skończe.

Offline Husarz

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 306
  • Husarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezes
  • Distance Travelled: 1517km
  • Trains Routed: 3822
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Listopad 2017, 23:58:40 »
Mhm, bo odrazu statystyki znaczą wszystko. Bardzo chamskie są twoje odzywki "skoro słaba reputacja to zły" to tak samo jak "nie będę szanować użytkownika który nie ma supportera."
A kto napisał, że nie będzie szanować usera, który nie ma supportera? Taka wypowiedź pada tylko i wyłącznie z Twoich ust. Skoro mechanicy dają minusy, to znaczy, że najwyraźniej byli niezadowoleni z obsługi. Myślisz, że po co jest ten system? Bo raczej wątpię, że prawie 4000 minusowej reputacji, przy takiej liczbie wyprawionych pociągów zarobiłeś na trollach. Zresztą nie zbaczajmy z głównego tematu tego wątku. Ja jestem na nie, gdyż nie ma absolutnie potrzeby tworzenia osobnego serwera dla początkujących.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2017, 00:00:54 wysłana przez Husarz »
3822

Offline ICC

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Zbanowany!
  • Siła reputacji: 17
  • ICC zwrotniczyICC zwrotniczyICC zwrotniczy
  • Distance Travelled: 2730km
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Listopad 2017, 03:54:51 »
Z jednej strony widząc jaką (nie)wiedzę mają nowi, siedząc na budzie czy to za nastawnikiem, aż chce się ich wysłać do piekła.  Potrafią nieziemsko uprzykrzyć grę, też miałem na myśli osobny serwer dla nich. Lecz po namyśle czego oni się tam nauczą? Będąc w sumie sami sobie zdani w większości nie mając pojęcia o niczym. Samowolka i jeden wielki burdel, tyle by było z osobnego serwera. Zostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość, co do osób które wykazują chęć uczenia się, a co do reszty nagminnie karać i tyle.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2017, 04:03:22 wysłana przez ICC »

Offline Trepan

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 46
  • Trepan dyspozytorTrepan dyspozytorTrepan dyspozytorTrepan dyspozytorTrepan dyspozytorTrepan dyspozytorTrepan dyspozytorTrepan dyspozytorTrepan dyspozytor
  • Distance Travelled: 773km
  • Trains Routed: 339
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Listopad 2017, 07:17:36 »
@ICC @Husarz jest us na testy i naukę, tylko może uwypuklić info o tym. Wspominałem to już, potrzebne są zabezpieczenia systemowe, które automatycznie wykoleją takiego trolla i tyle. Tu mi brak przestawiania się w położenie zasadnicze zwrotnic po zwolnieniu przebiegu. Nie upilnuję to będzie na szlak po manewrze w perony i niech się taki troll zrespi impulsem to radiostop mogę sobie wsadzić. Tylko szkoda wtedy bo ludzie, którzy poważnie się za to biorą i mają normalne składy będą mieć problem z odhamowaniem. Sama nauka spoko, ale zwyczajnie nie dać im dostępu do wszystkiego na start. Temat obok poruszyłem kwestię EZT i dostępu do stacji dla dyżurnych w kwestii L-ek.

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 69
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Listopad 2017, 08:38:23 »
Trochę ode mnie w temacie. Osobny serwer nie ma sensu. Oni tam będą wbijać żeby POGRAĆ. A wiadomo po co są gry, bo napewno nie po to żeby się trzymać sztywno przepisów, ponadto nie będzie komu im tam tych przepisów tłuc, jak już poprzednicy zauważyli. @Trepan, na nastawni o ile wiem też zwrotnice po zwolnieniu przebiegu samoczynnie do położenia zasadniczego nie wracają (niech ktoś z branży mnie poprawi jeśli się mylę), więc jedyną osobą odpowiedzialną za przebiegi jest dyżurny. Ja w sobie wyrobiłem nawyk przestawiania zwrotnic do położeń zasadniczych w wolnych chwilach po przejeździe pociągów/manewrów.

I na koniec coś poza tematem, ale w tym wątku znów mnie to uderza (już po raz któryś w przypadku wpominanej osoby w ostatnim czasie).
Kacper, bez urazy, ale patrząc na właśnie Twoją reputację, zarobiłeś sobie na takie "odzywki", poza tym sam nie jesteś lepszy wobec innych, co nieraz ostatnio pokazałeś, nawet wobec obcokrajowców szukających pomocy, gdzie w odpowiedzi na pytanie piszesz, że wątek Pomocy, nie jest miejscem dla tego osobnika, bo nie pisze po polsku. Może niech moderacja o takich rzeczach decyduje? Bawisz się w Pana na włościach, czego nie umiesz, a potem dogryzasz.
W związku z absurdalnym pkt.3.4.regulaminu TS uniemożliwiającemu mi rozgrywkę na nastawni dalsze rozwijanie scenerii przeze mnie zostało wstrzymane do odwołania (absurdalnego punktu regulaminu).

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 235
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 9653km
  • Trains Routed: 3255
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Listopad 2017, 08:53:39 »
Greg nie wracają, chyba że są samopowrotne (głownie tramwajowe, a rzadko zdarzają się na kolei).
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 69
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Listopad 2017, 09:37:53 »
Do samopowrotnych i dyżurnego nie trzeba...
W związku z absurdalnym pkt.3.4.regulaminu TS uniemożliwiającemu mi rozgrywkę na nastawni dalsze rozwijanie scenerii przeze mnie zostało wstrzymane do odwołania (absurdalnego punktu regulaminu).

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 41
  • MaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchu
  • Bo mnie szlag (taka ryba) jasny trafi
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 4521km
  • Trains Routed: 139
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Listopad 2017, 12:06:57 »
Może najlepiej utrzymać wytrwałość i od 2 poziomu wpuscić do MP? Naprawdę, komu to zaszkodzi, jeżeli ktoś naprawdę chce jeździć online, i np. Grał w maszynę, to pojeździ w te 2 tygodnie i będzie dobrze
Mój fanpage kolejowy: https://www.facebook.com/MaciejakS-1525083427549225/
...::: To jak pan Jezus powiedział? Tak jak Jezus powiedział :::...

Offline mistersix

• Artist
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 25
  • mistersix nastawniczymistersix nastawniczymistersix nastawniczymistersix nastawniczymistersix nastawniczy
  • Czary-mary chleb i tost nie rób wstydu usuń post
  • Distance Travelled: 1744km
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Listopad 2017, 13:37:23 »
Tylko potrzeba wciągającego sp. Grind na nudnej trasie tylko by uzyskać drugi lvl, jest nużący i wielu w tym ogarniętych użytkowników się zniechęci.
Stacja Białobrzeg-100%

Offline Glinek

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 278
  • Glinek prezesGlinek prezesGlinek prezesGlinek prezesGlinek prezesGlinek prezesGlinek prezesGlinek prezesGlinek prezesGlinek prezesGlinek prezesGlinek prezes
  • Distance Travelled: 2924km
  • Trains Routed: 2699
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Listopad 2017, 14:55:30 »
Witam,

z tego co zaobserwowałem to niestety spora część "L" nie zna podstaw (sygnały, wskaźniki itp.), ale to akurat nie jest wielki wyczyn i większość z nas to widzi  8). Do czego dążę, a do tego jakby z poziomu launchera, gdy już logujemy się na swoje konto, wyskakiwały pytania w formie quizu dla użytkowników <(zdefiniowany poziom doświadczenia). Np pytania (obrazki) w formie testu na które trzeba odpowiedzieć poprawnie w np. 75% - jeżeli nie to kolejna prób, a jak nie uda się kolejny raz to tryb offline na jakiś czas. Takie rozwiązanie wg mnie zmusi użytkownika do zajrzenia w zasoby internetu, aby dobrze odpowiedzieć na zadane pytania. Wiadomo większość jest wzrokowcami, może takie rozwiązanie utrwaliłoby w pamięci podstawowe sygnały bądź wskaźniki. W przypadku doświadczonej "L" (z Maszyny lub z realnego świata) odpowiedź na te pytania będzie błahostką i nie powinno stanowić problemu. Oczywiście te rozwiązanie nie wyeliminuje trolli. Jednakże wydaje mi się, że taki mini egzamin wyeliminuje pytania w stylu "mam niebieskie mogę jechać?"

To moje sugestie dla trybu Maszynisty oczywiście  8)

Czekam na opinie  :)

Offline chalucynek

• User
  • Siła reputacji: 56
  • chalucynek dyrektorchalucynek dyrektorchalucynek dyrektorchalucynek dyrektorchalucynek dyrektorchalucynek dyrektorchalucynek dyrektorchalucynek dyrektorchalucynek dyrektorchalucynek dyrektorchalucynek dyrektor
  • Distance Travelled: 980km
  • Trains Routed: 517
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Listopad 2017, 15:03:15 »
Witam,

z tego co zaobserwowałem to niestety spora część "L" nie zna podstaw (sygnały, wskaźniki itp.), ale to akurat nie jest wielki wyczyn i większość z nas to widzi  8). Do czego dążę, a do tego jakby z poziomu launchera, gdy już logujemy się na swoje konto, wyskakiwały pytania w formie quizu dla użytkowników <(zdefiniowany poziom doświadczenia). Np pytania (obrazki) w formie testu na które trzeba odpowiedzieć poprawnie w np. 75% - jeżeli nie to kolejna prób, a jak nie uda się kolejny raz to tryb offline na jakiś czas. Takie rozwiązanie wg mnie zmusi użytkownika do zajrzenia w zasoby internetu, aby dobrze odpowiedzieć na zadane pytania. Wiadomo większość jest wzrokowcami, może takie rozwiązanie utrwaliłoby w pamięci podstawowe sygnały bądź wskaźniki. W przypadku doświadczonej "L" (z Maszyny lub z realnego świata) odpowiedź na te pytania będzie błahostką i nie powinno stanowić problemu. Oczywiście te rozwiązanie nie wyeliminuje trolli. Jednakże wydaje mi się, że taki mini egzamin wyeliminuje pytania w stylu "mam niebieskie mogę jechać?"

To moje sugestie dla trybu Maszynisty oczywiście  8)

Czekam na opinie  :)
uważam że to dobry pomysł         
                                          pozdrawiam chalucynek

Offline Coyotek

• Global Moderator
  • Developer
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 51
  • Coyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnikCoyotek naczelnik
  • Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił
  • Distance Travelled: 1624km
  • Trains Routed: 538
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Listopad 2017, 15:20:26 »
Np pytania (obrazki) w formie testu na które trzeba odpowiedzieć poprawnie w np. 75% - jeżeli nie to kolejna prób, a jak nie uda się kolejny raz to tryb offline na jakiś czas. Takie rozwiązanie wg mnie zmusi użytkownika do zajrzenia w zasoby internetu, aby dobrze odpowiedzieć na zadane pytania.

Albo zniechęci i pogoni usera w diabli.... i tyle wyjdzie z tego "egzaminowania". Jeżeli ktoś chce faktycznie się nauczyć jeździć/dyżurować, to to zrobi. Inne, niełopatologiczne jednostki same się eliminują. Ergo, pomagamy im w tym.
The cake is a LIE!

Did somebody say MODERATOR?!

Naczelny Modulator. Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.

Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Banturday i Spamday

Forumowy Wąchacz

Offline Trepan

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 46
  • Trepan dyspozytorTrepan dyspozytorTrepan dyspozytorTrepan dyspozytorTrepan dyspozytorTrepan dyspozytorTrepan dyspozytorTrepan dyspozytorTrepan dyspozytor
  • Distance Travelled: 773km
  • Trains Routed: 339
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Listopad 2017, 07:34:55 »
Ddlatego najłagodniejszym wyjściem jest ustawienie samopowrotnej zwrotki na wyjeździe ze spawnu, tak, żeby ciągle kierowała na kozła , o ile dyżur nie zezwoli na jazdę. Przy okazji radiostop na takich nie będzie potrzebny (co znacznie ułatwi życie, zwłaszcza ciężkim towarom, weź odhamuj przez takiego). Dla dyżuru też jest to o tyle istotne, że wyobraźcie sobie na LSC jazdę na krzywo (manewr) ciężkim towarem przez 3 czy 4 tory, na przykład z Szymanek na WTF wyjazd. Skład długości 700m dostaje radiostop bo troll na osobówie coś odwalił i stoi na izolacji rozciągnięty w poprzek 4ech torów. Zanim wyluzuje i ruszy dobre 10 minut zablokowane dwa szlaki i perony na stacji głównej. A wystarczy jedna samopowrotna zwrotnica, żeby mieć pewność, że każda próba wtargnięcia skończy się na koźle.