Autor Wątek: eLki i serwer EU  (Przeczytany 1131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 194
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 4086km
  • Trains Routed: 1610
Odp: eLki i serwer EU
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Listopad 2017, 11:01:39 »
wystarczy umieścić wykolejnice, zakopaną w ziemie i wpisać ją w scs :)

Dodano: 09 Listopad 2017, 11:03:37

poza tym to jest symulator, a nie gra, a na kolei nie istnieją zwrotrnice samopowrotne.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2017, 11:03:37 wysłana przez Neodokuran »
Bździno ---->68% (Układ torowy-100%, Otoczenie-11%, Elektryfikacja-70%, Pulpit-100%)

Offline wysek44

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 62
  • wysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezes
  • Distance Travelled: 1937km
  • Trains Routed: 737
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Listopad 2017, 13:25:16 »
Dla "eLki" przydał by się swoisty "Track Monitor", taki jaki był w MSTS-ie. Widzieliby prędkość, jaka podana jest na semaforze. Jednak, tak obserwując wątek i forum, screeny z gier innych użytkowników, dochodzę do wniosku, że są niewielkie szanse, aby niektórym przemówić do rozsądku. Ja osobiście kickowałbym za pytania "niebieskie, moge jechac?". Rozumiem, że ktoś się uczy, poznaje TD2. Może jednak inaczej sformułować pytanie, bo takie jak dałem powyżej sugeruje mi, że osobnik wlazł jak do Battlefielda czy innego Counter-Strike'a. Byle wcisnąć Play i grać...

Przerażające są też screeny, które kiedyś wrzucił @Drozda32. O burdelu jaki powstał na stacji na której był, rozpinanie wagonów i błaganie, by nie zgłaszać... Pozdro.

Idąc za myślą @Tomaszek_Łódź kary powinny być ostrzejsze. Część się ogarnie, część ucieknie, bo zobaczy, że w ich mniemaniu - jeszcze mocno niedojrzałym - wprowadzono tutaj spartańską dyscyplinę. Trudno. Lepszy rydz, niż nic.

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 251
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 6896km
  • Trains Routed: 2596
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Listopad 2017, 15:26:14 »
Niech wróci normalny system skarg, to wtedy będzie można coś zgłaszać. Zresztą, czy nowi użytkownicy to największy problem TD2? Moim zdaniem nie.
"Człowiek przywykł, że go zło opada jak robactwo."

Offline wysek44

• Supporter
  • *
  • wysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezes
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Listopad 2017, 16:13:52 »
A to swoją drogą. Od dawna nie grałem, więc tylko dlatego nie przeszkadza mi nowy system, który został wprowadzony.

@Ensifer, ja też nie uznaje w 100% nowych graczy za problem, powodów jest więcej. Wystarczy ostatnie wątki na forum przejrzeć. Przy czym podałem przykład "eLek" choćby ze względu na nazwę tematu i fakt, że wiele napisano ostatnimi czasy w tej sprawie.

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Listopad 2017, 16:18:41 »
W sumie to nawet nie potrzebuję sprawnego systemu skarg - wystarczy działająca komenda /k i większość przykrych zdarzeń z udziałem niesfornych użytkowników szybko zniknie. Wiele się pisze o nowych graczach, to prawda, chociaż dla mnie to trochę zawracanie Wisły kijem, zwłaszcza że propozycje wprowadzenia różnych, mniej lub bardziej absurdalnych, obostrzeń padały wielokrotnie. Nic z tego nie wychodziło.

Offline wysek44

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Listopad 2017, 16:24:20 »
Kick owszem, ale system skarg pomagał dyżurnym zorientować się, czy osobnik wymaga szczególnej obserwacji, z racji popełnionych wykroczeń. Np. ja wiedziałem, że taki iksiński zrobił to i to, więc powinienem się spodziewać, że u mnie może zrobić to samo.

Aczkolwiek z racji, że na TD2 nie mam czasu tyle co kiedyś, to też ze swoimi uwagami i propozycjami się hamuję, bo nie biorę aktywnego udziału, choć dla poprawy humoru poczytam wątki, w których np. na szybko próbuje się zbudować "Super" LCS na kształtach.

« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2017, 16:27:13 wysłana przez wysek44 »

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Listopad 2017, 16:27:17 »
Już nie utrudniajmy - po co te 48 godzin? Wystarczy jedna sceneria na czas trwania sesji. Zawsze ktoś może się poprawić i na innej stacji już będzie grzeczny. Nowy system nie jest potrzebny, wystarczy wrócić do starego, skoro się sprawdzał.

Offline wysek44

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Listopad 2017, 16:28:31 »
Już nie utrudniajmy - po co te 48 godzin? Wystarczy jedna sceneria na czas trwania sesji. Zawsze ktoś może się poprawić i na innej stacji już będzie grzeczny. Nowy system nie jest potrzebny, wystarczy wrócić do starego, skoro się sprawdzał.

Pisałem na szybko i jak to przeczytałem, to zastanowiłem się nad słusznością tego wpisu. I wykreśliłem fragment o tym wspominający, bo faktycznie, nie miał sensu.

A co do systemu skarg, to miałem na myśli ten starszy, który większość z nas pamięta.
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2017, 16:31:13 wysłana przez wysek44 »

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 235
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 9653km
  • Trains Routed: 3255
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Listopad 2017, 16:33:53 »
Najlepszy system skarg? Watki na forum!

Dodano: 10 Listopad 2017, 18:11:33

poza tym to jest symulator, a nie gra, a na kolei nie istnieją zwrotrnice samopowrotne.
Istniały na odcinku Ulikowo - Kalisz Pomorski: https://www.bsk.isdr.pl/srk_mijanki.php (sam dół strony).
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad 2017, 18:11:33 wysłana przez Kacper9 »
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.