Autor Wątek: Przykra przygoda - kac moralny - jak postąpić?  (Przeczytany 3281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malawista

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 3
  • malawista pracownik torowy
  • Distance Travelled: 355km
Odp: Przykra przygoda - kac moralny - jak postąpić?
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Listopad 2017, 22:01:38 »
Troszkę mnie podniosłeś na duchu, gdyż nadal mam przekonanie w 90% o swojej słuszności. Owszem, natężenie ruchu było potężne. Ale... nie chcę nikogo obwiniać, chcę sytuację zrozumieć, a winy w pierwszej kolejności szukam po swojej stronie. Jednakże radiostop nastąpił praktycznie natychmiast jak przejechałem przez czerwone, a więc nie czuję, że miała miejsce sytuacja taka, o której piszesz. Aczkolwiek... mogę nie czuć, bo jestem początkującą "dwójką" :-)

Proszę zatem o rozgrzeszenie i o zgodę na powrót na tory :-)
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad 2017, 22:12:36 wysłana przez malawista »

Offline LisiczekPL

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 25
  • LisiczekPL nastawniczyLisiczekPL nastawniczyLisiczekPL nastawniczyLisiczekPL nastawniczyLisiczekPL nastawniczy
  • ET22
  • Distance Travelled: 1694km
  • Trains Routed: 177
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Listopad 2017, 22:12:58 »

Czyli co? Miałem dwa dni kary. Mogę powrócić do wspólnej zabawy? :-)

Nie ma co się stresować... I najlepsi potrafią te S1 przerżnąć czasem. Sam pamiętam pierwsze kursy w TD2. Nie wiedząc co oznacza jakiś sygnał zwalniałem i jechałem dalej uważnie. Po kilkunastu kursach nabrałem pewności i śmigałem pełną dozwoloną  i nie bałem się jechać. Przejedź się jeszcze kilka razy i będziesz się czuł o wiele pewniej jadąc. Swoją drogą polecam poćwiczyć na MaSzynie - symulatorze singleplayer, gdzie nie raz również są zdarzenia losowe - tam nauczysz się odpowiednich reakcji i zachowań, będziesz wiedział czego się ewentualnie spodziewać na szlaku. Tak jak pisałem wcześniej warto też zgadać się z kimś na TSie, spytać go o jakieś porady
Radiowo Towarowe - 50%, Warszawa Kowelska - 0%

Offline malawista

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Listopad 2017, 22:16:31 »
Właśnie dzisiaj sprowadziłem i zainstalowałem Maszynę :-) W akcie desperacji, na wypadek, gdyby się okazało, że po przedwczorajszym moim wyczynie mnie przegoniliście z towarzystwa :-)
Stres był. Może zbyt poważnie podchodzę do tematu?

Offline LisiczekPL

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 25
  • LisiczekPL nastawniczyLisiczekPL nastawniczyLisiczekPL nastawniczyLisiczekPL nastawniczyLisiczekPL nastawniczy
  • ET22
  • Distance Travelled: 1694km
  • Trains Routed: 177
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Listopad 2017, 22:21:45 »
Zdecydowanie za bardzo. Nie ma czegoś takiego "przegoniliście mnie z towarzystwa". Symulator jest darmowy, nikt nie ma prawa Ci zabronić grać, no chyba że dostaniesz bana, a raczej za nieumyślne minięcie S1 to nie grozi, tu jest serio trudno dostać bana :). Możesz grać bez obaw.
Radiowo Towarowe - 50%, Warszawa Kowelska - 0%

Offline malawista

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Listopad 2017, 22:24:24 »
Wszystkim Wam bardzo dziękuję.

Offline panmechanik2002

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 9
  • panmechanik2002 pracownik torowy
  • Look it is a Seven 303e!
  • Distance Travelled: 379km
  • Trains Routed: 14
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Listopad 2017, 22:36:27 »
Dam ci taką radę. Nie poddawaj się i spełniaj marzenia (przepraszan za orty, jak mod chce to moż mnie poprawić). Zaczynałem tak samo jak ty, ale w ciągu 2 lat dzięki tdkowi nauczyłem się sporo o kolejnictwie. Pozdrowienia i szerokiej dżerogi pan mechaanik2002. Człowiek uczy się nn błędach.

Offline hulek

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 26
  • hulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczy
  • Ekspert ds. Edytora
  • Distance Travelled: 1682km
  • Trains Routed: 242
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Listopad 2017, 22:41:08 »
Nikt tu swiety nie jest i napewno raz w swoim TD zyciu, przerznal S1 i glowy to nie urywa. Graj, graj. Podobaja mi sie nowe osoby, ktore chca sie uczyc, a podczas popelnienia bledu przepraszaja, naprawde odzyskalem wiare w ludzkosc. Jak widac jak sie chce to sie mozna nauczyc i tu jest tego zywy przyklad. Mordeczko, spokojnie glowy nikt nie urwie jesli to sie stalo pierwszy raz, chociaz niektorzy wybuchaja, ale graj, dyzuruj, przemierzaj kilometry w TD.

Szerokosci i dozobaczenia na szlaku  ;)
PROJEKTY: Ocieszyn Głowny - Coś się tam buduje ;)
Najlepszym lekarstwem na kłamstwo, jest PRAWDA !

Offline malawista

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Listopad 2017, 22:49:22 »
Panmechanik, hulek, teraz, to ja się czuję mega rozczulony :-) Dziękuję Wam również.

Offline Ares28

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 228
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
  • Distance Travelled: 2837km
  • Trains Routed: 1432
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Listopad 2017, 22:58:32 »
Jest jeszcze jedna opcja niespodziewanego wygaszenia semafora, sygnał mógł wygasnąć ze względu na specyfikę działania systemu sterowania. SCS potrafi takie jaja zrobić, czasem zdarza się, że semafor świruje, albo zwrotnice zgłoszą awarię w położeniu gdzieś pomiędzy i trzeba je ręcznie odblokować.

Zaraz, zaraz, ale awarie USRK to będą dopiero w nastepnym patchu...  ::)

Na chwile obecną scs robi takie jaja tylko jak jest źle wykonany, albo nieprawidłowo użytkowany. Raz nastawionego przebiegu nigdy nie wolno odwołać przed czołem pociągu bez powiadomienia o tym maszynisty. Pomyłki się zdażają - owszem, ale należy wtedy ostrzec mechanika, aby tarczy z Os2 nie potraktował zbyt pewnie.

Offline Trepan

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 64
  • Trepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezes
  • Distance Travelled: 1330km
  • Trains Routed: 482
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Listopad 2017, 23:11:07 »
@Ares28 ostatnia awaria zwrotnic chyba wczoraj mnie trafiła. Pojawia się alarm i w czasie nastawiania przebiegu są zablokowane w położeniu pośrednim. Oczywiście sygnalizacja dostaje wtedy jobla i trzeba każdą zwrotnicę zwolnić (ZDS) i wydać jej manualnie polecenie ustalenia się na plus lub minus. Potem dopiero mam nad nią kontrolę. Inna sytuacja z przed kilku dni na SZY, leci z SBL kurier, przelot podany i nagle jeden semafor wygasł mu przed nosem. Absolutnie nie jego wina, przebieg był utwierdzony, żadnych zwolnień doraźnych. SCS tak uznał, więc to co nazywacie "awarie" już jest pod nazwą"bugi", w każdym razie dyżurując dziennie zmagam się z przynajmniej kilkoma komplikacjami ze strony sprzętu.

Offline Aword

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 1
  • Aword pracownik torowy
  • Distance Travelled: 299km
  • Trains Routed: 3
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Listopad 2017, 23:24:43 »
Przeczytałem cały wątek. Jestem L o której pisze Malawista. On mnie wprowadza w ten symulator. Przerobiłem już symulator ofline kilkanaście razy, uczę się sygnałów. Staram się jak mogę. Jednak w grze jednoosobowej brakuje mi potwierdzenia co robię dobrze a co robię źle. Mieszkam w mieście w którym było technikum kolejowe i uczyło maszynistów i dyżurnych ruchu. Jednego nawet zaprosiłem do domu (maszynistę aktywnego do dziś w swoim zawodzie) na wspólną grę. On patrzyłem ja grałem i wniosek był jeden symulator super ale gdzie mają się nauczyć ludzie prowadzić pociągi. To tak nie idzie na podstawie gry jednoosobowej nawet 2 lata. A jak się wchodzi na onlline to wymagania są jak od maszynisty z 5 letni stażem. Wszyscy zaczynają jako pomocnik Maszynisty swoją pracę. I myślę że warto to wziąć pod uwagę.

Offline panmechanik2002

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 9
  • panmechanik2002 pracownik torowy
  • Look it is a Seven 303e!
  • Distance Travelled: 379km
  • Trains Routed: 14
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Listopad 2017, 23:36:11 »
Panmechanik, hulek, teraz, to ja się czuję mega rozczulony :-) Dziękuję Wam również.
wies co jak wejdę w jakiś dzień na tsa i pogadamy. Postaram się jakąś moją wi.edze ci przekazać

Offline Aword

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 1
  • Aword pracownik torowy
  • Distance Travelled: 299km
  • Trains Routed: 3
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Listopad 2017, 23:39:11 »
Ok bardzo chętnie skorzystam.

Offline KacpErB

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 0
  • KacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZ
  • Hhhhhhhhhhhhh
  • Distance Travelled: 952km
  • Trains Routed: 310
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Listopad 2017, 23:41:03 »
Najlepiej, (nvm jak dla kogo) są instrukcje - > Ogólne kolejowe i tam wybieramy semafory świetlne i kształtowe. Tam są sygnały od S1 do S13a Sr1 do Sr3. Oczywiście tarcze też tam są trzeba zjechać niżej.
Robie Izolacje i pulpity. Nie trawie tego co robie.
Wasilków - Bliżej niż dalej
Antonin - Prace idą jak skończe to skończe.

Offline Matz32

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 608
  • Matz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezes
  • Dziadek Mroz i Geograf Tedekowy
    • Moj kanal kolejowy na YT
  • Distance Travelled: 5000km
  • Trains Routed: 6112
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Listopad 2017, 10:37:57 »
Pierwsze widze ktos sie tym tak przejal :p 8)  Z mojej strony jako ze niestety srednio co najmniej 1 podczas dyzuru musze uzywac RS bo ktos swiadomoie/nieswadomie przekroczy sygnal zabraniajcy jazdy to najwazniejsze po zatrzymaniu zgodnie po Ir1 zglosic do DR i wyjasanic sprawe  - ZADNEGO COFANIA lub innej samowolki . Osobiscie jesli ktos mi nie da chwili ogarnac dalszego postepowania - mozliwe ze  dyzurny poszedl napic sie meliski  ;D bo znow ktos przewalil semafor - i sobie samowolnie rusza albo zwieje  jest niestety  negatywnie  postrzegany i taka osoba moze sie liczyc predzej ze skarga niz osoba ktora jest w sposob normalny wyjsnic sytuacje z DR mimo ze niekiedy komplikuje sytuacja ruchowa - blokujac czyis przyjazd,przejazd  lub odjazd bo wjechala  w przebiegu  jakiegos pociagu. Kazdy moze  sie zagapic lui niewychamowac, tylko zeby to sie ne zdarzalo co chwila bo wtedy ktos nie zna przepisow i wtedy az prosi sie kogos odeslac na offa albo zwyczajnie trolluje. Husarz poruszyl tez wazna sprawe, robcie te hamowanie kontrolne, bo malo kto robi  a potem zonk jak trzeba sie 1 raz po ruszeniu zatrzymac :p
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad 2017, 13:26:18 wysłana przez Matz32 »
Buduje sie :  Mrozy/Matzowo/Sosnowo i inne takie
Jak liczy Administracja  20+15+10 rowna sie 60
Moje foty kolejowe https://www.facebook.com/Matz32