Autor Wątek: Uruchamianie spawnowanych składów  (Przeczytany 4298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Trepan

  • Weteran
  • Wiadomości: 297
  • Siła reputacji: 88
  • Trepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezes
Uruchamianie spawnowanych składów
« dnia: 01 Stycznia 2018, 15:35:01 »
Pomysł w sumie do przetestowania, może znajdą się chętni. Odpalić scenerię ze spawnami tylko dla luzaków/ezt. Każdy skład byłby zestawiany przez manewrówkę i lok prowadzący by się do niego zapinał. Wybór byłby taki, że ET-41 zawsze dostanie jakieś wagony towarowe, EP zawsze jakieś pasażerskie,a EU to zawsze los. Całość obsługiwałby niezwykle skuteczny program losujący "widzimisię dyżurnego", który określałby ile, jakich wagonów, z jakim ładunkiem i jaki typ składu, dobierając pod powyższe vmax. Sam pomysł wymaga obecności manewrówki cały czas na scenerii. Jacyś chętni na sprawdzenie czy w TD to by się spisywało?

Offline chalucynek

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Siła reputacji: 249
  • chalucynek prezeschalucynek prezeschalucynek prezeschalucynek prezeschalucynek prezeschalucynek prezeschalucynek prezeschalucynek prezeschalucynek prezeschalucynek prezeschalucynek prezeschalucynek prezes
Odp: Uruchamianie spawnowanych składów
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Stycznia 2018, 15:42:13 »
Jakby ktoś zrobił górkę rozrzadowa w TD2 to można było by pomyśleć nad tym pomysłem

Offline Husarz

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 131
  • Siła reputacji: 1128
  • Husarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezes
  • Alea iacta est...
Odp: Uruchamianie spawnowanych składów
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Stycznia 2018, 16:03:16 »
Górka rozrządowa to nie problem, system hamulcowy dla rozrządzanych wagonów jest już większym problemem. Pomysł fajny, ale tylko na jakiejś sesji. Za duże zamieszanie.

Offline shafter

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Wiadomości: 546
  • Siła reputacji: 221
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
Odp: Uruchamianie spawnowanych składów
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Stycznia 2018, 16:04:32 »
Jakby ktoś zrobił górkę rozrzadowa w TD2 to można było by pomyśleć nad tym pomysłem

Górka rozrządowa jak najbardziej w TD2 jest i nawet byly testy zrzucania ;)

Offline trainfun09

  • Sponsor
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 858
  • Siła reputacji: 105
  • trainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezes
  • Zobacz mój podpis
Odp: Uruchamianie spawnowanych składów
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Stycznia 2018, 16:30:35 »
Robi się też 2 górka  ::).
Kliknij to!
Just be yourself.
Klei się zakopianka od Krakowa po sam Giewont, Majonez Kielecki, Piekło i Dom. Krab Bałtycki/Kalwaryjski/Oscypkowy/Aglomeracyjny/Sandomierski/Sędziszowski/Jeleniogórski oraz niebieski.

Offline LisiczekPL

  • Weteran
  • Wiadomości: 221
  • Siła reputacji: 44
  • LisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchu
  • ET22
Odp: Uruchamianie spawnowanych składów
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Stycznia 2018, 16:36:50 »
Robi się też 2 górka  ::).

Jak zamierzasz zatrzymać wagony?

Offline Trepan

  • Weteran
  • Wiadomości: 297
  • Siła reputacji: 88
  • Trepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezesTrepan prezes
Odp: Uruchamianie spawnowanych składów
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Stycznia 2018, 16:39:01 »
Z wyżej wymienionych powodów chcę to sprawdzić na jednej scenerii i zestawiać składy lokomotywą, zobaczmy co się stanie. Czy to zadziała i będzie fajnie czy wszystkich krew zaleje. Pełne rozrządzanie, czy z górką, czy płaskie w TD nie ma szans chyba, że koniec zabezpieczymy wagonem. Przypominam, że kozioł nie ma modelu, wagon go mija jak powietrze, nie oprze się i dla loka, który ja odrzucał oznacza to crash.

Offline trainfun09

  • Sponsor
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 858
  • Siła reputacji: 105
  • trainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezestrainfun09 prezes
  • Zobacz mój podpis
Odp: Uruchamianie spawnowanych składów
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Stycznia 2018, 17:19:28 »
Ale jeśli za górką, zrobimy delikatną pochyłość, wagony wyraźnie zwolnią ;).
Kliknij to!
Just be yourself.
Klei się zakopianka od Krakowa po sam Giewont, Majonez Kielecki, Piekło i Dom. Krab Bałtycki/Kalwaryjski/Oscypkowy/Aglomeracyjny/Sandomierski/Sędziszowski/Jeleniogórski oraz niebieski.

Offline Kacper9

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Siła reputacji: 528
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
Odp: Uruchamianie spawnowanych składów
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Stycznia 2018, 17:31:21 »
Są 3 górki ;). Jedna (DZIAŁAJąCA!) znajduje się na mojej nieskończonej scenerii.
Wypowiedź jest moją opinią, nie jest zatem to opinia mojego pracodawcy/firmy/innych podmiotów z którymi współpracuję lub w których imieniu występuję, występowałem bądź będę występował w przyszłości.

Offline LisiczekPL

  • Weteran
  • Wiadomości: 221
  • Siła reputacji: 44
  • LisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchuLisiczekPL starszy dyżurny ruchu
  • ET22
Odp: Uruchamianie spawnowanych składów
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Stycznia 2018, 17:39:05 »
Teraz każdy będzie budował górki rozrządowe na siłe.

Offline MaciejakS

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 353
  • Siła reputacji: 405
  • MaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezes
  • Tekst osobisty
    • MaciejakS
Odp: Uruchamianie spawnowanych składów
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Stycznia 2018, 18:24:47 »
Górka rozrządowa to nie problem, system hamulcowy dla rozrządzanych wagonów jest już większym problemem. Pomysł fajny, ale tylko na jakiejś sesji. Za duże zamieszanie.
Tzn do prędkości 3/4/5 km/h to dobrze się spisują wagony Eaos z autoexec.cm wstawione przy schowanych tmkach na końcu toru np.
Nie zawsze przecież górka musi mieć zjazd z 2 stron/.
Priorytet kolejności instalacji wskaźników pod latarnią sygnałową jest następujący:
W21, W24, W20, W19, W26a lub W26b. ~ Ie117

Offline Drozda32

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 750
  • Siła reputacji: 777
  • Drozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezes
  • Ja nie szukam błędów tylko ONE MNIE ZNAJDUJĄ
Odp: Uruchamianie spawnowanych składów
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Stycznia 2018, 19:28:47 »
Branowice mają górkę i działa nie ma crashy lecz sceneria jest jeszcze nie przystosowana do nowych wymagać dodania sceneri do SWDR.
Pozdrawiam

Offline PolandxD

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Siła reputacji: 150
  • PolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezesPolandxD prezes
  • Mechanik / Dyżurny
Odp: Uruchamianie spawnowanych składów
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Stycznia 2018, 15:51:17 »
A tak w ogóle to czyje są Branowice ??

Offline Drozda32

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 750
  • Siła reputacji: 777
  • Drozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezes
  • Ja nie szukam błędów tylko ONE MNIE ZNAJDUJĄ
Odp: Uruchamianie spawnowanych składów
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Stycznia 2018, 20:33:37 »
Branowice posiadam ja i pewne grono osób prace nad sceneria trwają.
Pozdrawiam

Offline hulek

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Siła reputacji: 92
  • hulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezes
  • jak bydzie to bydzie, nie bydzie to bydzie później
Odp: Uruchamianie spawnowanych składów
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Stycznia 2018, 20:53:09 »
Są 3 górki ;). Jedna (DZIAŁAJąCA!) znajduje się na mojej nieskończonej scenerii.
Kacper powiedz mi jak zrobic dzialajaca gorke rozrzadowa. Ja z checia poslucham bo planuje wykonac cos takiego.
W gębie Ferrero w kieszeni ZERO

Panie to się robi samo: Nic juz nie buduję. Bo po co :*

🚑 Rafałek pił ? ... No trochę pił... To za karę PAWULONIK 💉