Autor Wątek: Issue/Problem: Problem z nastawieniem przebiegu na semaforze kształtowym  (Przeczytany 883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Polak

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 151
  • Polak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezes
  • Średnio zaawansowany dyżurny ruchu.
  • Distance Travelled: 10764km
  • Trains Routed: 1098
Problem z nastawieniem przebiegu na semaforze kształtowym
« dnia: 15 Styczeń 2018, 19:45:09 »
Witam mam problem z nastawieniem przebiegu na bok. Na prosto droga łatwo się układa tylko na bok się nie chce podać.
https://www.youtube.com/watch?v=cQcdlZYmaVM (wiem że jakość słaba ale coś jest widać)
I próbuję, np na Ro w Lewkowie a dźwignia do podania odjazdu nie chce się podnieść do gory
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2018, 20:01:07 wysłana przez Polak »
Szanuj cierpliwość dyżurnego swego bo zawsze możesz mieć gorszego

Offline Trepan

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 59
  • Trepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektor
  • Distance Travelled: 2562km
  • Trains Routed: 809
Odp: Problem z nastawieniem przebiegu na semaforze kształtowym
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2018, 20:00:20 »
Podejrzewam, że próbowałeś podać przebieg przez sekcję z określonym kierunkiem jazdy w niewłaściwą stronę. Nie chce mi się zgadywać, która to sceneria. Podaj nazwę i numery torów, nazwę szlaku, semafora.

Offline Drozda32

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 362
  • Drozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezes
  • Distance Travelled: 14226km
  • Trains Routed: 3887
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2018, 20:00:53 »
Zanim zasiądziesz na jakąkolwiek stacje sprawdź położenie zwrotnic i zapoznaj się ze scenerią.
1. Muszą być przełożone odpowiednie rozjazdy w odpowiednie położenie zgodnie z planem i przebiegiem.
(Nie wszystkie zwrotnice na Naterkach są na wprost na początku ale dźwignie są normalnie jak by były)
2. Musisz zatwierdzić tymi małymi dźwigienkami przebieg.(Masz tan napisane numery rozjazdów)
3. Musisz przytrzymać zatwierdzenie blokady nad tymi małymi dźwigienkami(Też masz opis skąd dokąd)
4. Dopiero na samym końcu ciągniemy dźwignie czerwone semaforowe.
(Upewniając się że wykolejnice są zdjęte z trasy i np. semafor A jest do jazdy na wprost a A2 na bok)

A ten scs od Naterek to nie patrz bo jest źle zrobiony ale go się używa go sygnałów zastępczych.
Tu masz moje poprawki z painta zielone o właśnie te zworotnice co są w innym położeniu itd.

« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2018, 20:05:27 wysłana przez Drozda32 »

Offline Polak

• Supporter
  • *
  • Polak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezesPolak prezes
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2018, 20:03:40 »
1. Muszą być przełożone odpowiednie rozjazdy w odpowiednie położenie zgodnie z planem i przebiegiem.
(Nie wszystkie zwrotnice na Naterkach są na wprost na początku ale dźwignie są normalnie jak by były)
2. Musisz zatwierdzić tymi małymi dźwigienkami przebieg.(Masz tan napisane numery rozjazdów)
3. Musisz przytrzymać zatwierdzenie blokady nad tymi małymi dźwigienkami(Też masz opis skąd dokąd)
4. Dopiero na samym końcu ciągniemy dźwignie czerwone semaforowe.
(Upewniając się że wykolejnice są zdjęte z trasy i np. semafor A jest do jazdy na wprost a A2 na bok)

Przestawiam zwrotnice i drążek nie chce się podnieść do góry, a jak droga jest na wprost to podnosi się normalnie do góry

Offline Trepan

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 59
  • Trepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektor
  • Distance Travelled: 2562km
  • Trains Routed: 809
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń 2018, 20:04:11 »
Albo to o czym napisał Drozda, położenie zasadnicze rozjazdów. W torach dodatkowych spodziewałbym się nie na wprost, a na kozła lub żeberko. Przebiegi pociągowe zawsze powinny być realizowane z ochrona boczną jeśli to możliwe.

Offline Polak

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Styczeń 2018, 20:05:08 »
Podejrzewam, że próbowałeś podać przebieg przez sekcję z określonym kierunkiem jazdy w niewłaściwą stronę. Nie chce mi się zgadywać, która to sceneria. Podaj nazwę i numery torów, nazwę szlaku, semafora.
W tej chwili wyłączyłem komputer jutro jak znajdziesz czas napisz na PV na forum to Ci powiem

Offline Drozda32

• Supporter
  • *
  • Drozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezes
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Styczeń 2018, 20:06:14 »
Edytowałem mój pierwszy post sprawdź bo to ważne.

Offline Polak

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Styczeń 2018, 20:10:29 »
Edytowałem mój pierwszy post sprawdź bo to ważne.
Właśnie wiem, że to zwrotki przekładam je do peronów i próbuje nastawić przebieg i drążek do podania przebiegu nie chce się podnieść
Jeśli masz skejpa to jutro mogę ci pokazać co i jak robię.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2018, 20:13:40 wysłana przez Polak »

Offline Drozda32

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Styczeń 2018, 20:12:21 »
Ostatni powód że nie chce ci ta dźwigienka się załączyć to to że ona działa do góry i do dołu prawym i lewym przyciskiem myszy :) Polecam sprawdzić.
A jak nie działa dalej to przebiegnij się po torach i sprawdź co źle przekładasz bo tam naprawdę zwrotki nie są wszystkie w położeniu na wprost!

Offline Polak

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Styczeń 2018, 20:14:49 »
Jak masz skejpa to pokaże ci jutro co i jak robie.

Offline Drozda32

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Styczeń 2018, 20:27:10 »
Obejrzałem jak fachowiec i znawca twoje błędy podczas układania przebiegu.
1. Przestawiłeś zwrotnice 7 której nie musisz przekładać bo ona właśnie nie jest na wprost a jest skierowana tam gdzie chcesz ten pociąg wpuścić.

2. Nie przestawiłeś zwrotnicy 6 która jest również nie na wprost a na kozła czy co tam jest taki kawałek toru do wykolejania :)

I tym właśnie nie mogłeś sobie ustawić przebiegu jak ja naprawdę polecam ci się zapoznać ze scenerią i błędami w jej scs.

Moje poprawki z painta zaznaczone na zielone są położenia startowe zwrotnic idź się ucz w EDYTORZE co gdzie i jak.

Offline Polak

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Styczeń 2018, 20:32:27 »
Dzięki za rady jutro wypróbuję.
Dlatego zanim odpale na EU to ćwiczę na US
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2018, 20:34:06 wysłana przez Polak »

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 267
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 11177km
  • Trains Routed: 3465
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Styczeń 2018, 07:53:18 »
Nic nie trzeba, bo pod tym drążkiem (Np K) masz tak K - nazwa semafora Ol - szlak lub numer toru, na który realizowany jest przebieg 33,36 - numeru rozjazdów, które należy przełożyć do położenia minus.
Wypadkowa TD2.

Offline wiedenka

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 481
  • wiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezeswiedenka prezes
  • Ekspert ds. SCS
  • Distance Travelled: 9066km
  • Trains Routed: 4032
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Styczeń 2018, 09:52:22 »
Proponuję sprawdzić jak wygląda zasadnicze położenie zwrotnic na schemacie z semaforka. Najlepiej sobie wydrukować i działać.
Potrzebujesz pulpit scs? Napisz, dogadamy się.

Offline Polak

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Styczeń 2018, 10:37:11 »
ja tam mogę komuś na skejpie pokazać jak ja to robie

Dodano: 16 Styczeń 2018, 11:03:05

ok dzięki już wiem jak nastawić przebieg
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2018, 11:03:05 wysłana przez Polak »