Dział ogólny > Dyskusje

Ujednolicenie kar[dyskusja rozwojowa]

(1/1)

mistersix:
Chciałbym się podzielić z wami moją pewną opinią. W ostatnich skargach uczestniczy zostali ukarani %(nie zważając na wielki byk ortograficzny jaki się tam znajduje) podczas gdy za własciwie to samo przewienienie u coyotka zostali ukarani jedynie ostrzeżeniem. I tu kieruję swoje pytanie - jakim więc prawem niektórzy zostają ocenieni inaczej niż inni za ten sam czyn? Może to sprawiać wrażenie pewnej segregacji i trafienie na "złego lub dobrego admina". Tak więc mam propozycje by ustalić odgórne kary za takie przewinienia jak np. radiostop, by w przyszłości nikt się nie skarżył że został oceniony mniej inaczej niż ktoś inny za to samo.

hulek:
Z tego co wiem
--- Cytuj ---ZAŁĄCZNIK 1 do Regulaminu Symulatora i Regulaminu Forum zawierający wytyczne dot. karania wykroczeń i
przewinień względem Regulaminu tekst jednolity, wersja z dnia 20.05.2017
--- Koniec cytatu ---
Jak widac istnieje takie cos, ale jak wiadomo i widac ze kazdy moderator wprowadza swoje 3 grosze i ma przyslowiowo w du*pie jakies tam zalaczniki i regulaminy, a kwiatki potem takie wychodza, jeden zostal inaczej oceniony/potraktowany od drugiego. Najbardziej jednak smieszy mnie ten paragraf:

--- Cytuj ---§ 10
W przypadku, gdy użytkownik po odbyciu kary stale łamie ten sam punkt regulaminu, może zostać ona podwojona, lub w skrajnych przypadkach użytkownik może otrzymać bana permanentnego.
--- Koniec cytatu ---
To co jak u kogos powtorzy sie przeklinanie to kara zostanie podwoja a  co gorsze mozna dostac bana permanentnego.
Oj kazdy przeklina i cos mi sie widzi jakby tak czasami posluchac administracji to tez poniesie ich to mieso leci na lewo i prawo.
Kazdy ma swoje za uszami, ja tez mam bo swiety nie jestem. No ale regulaminy sa, ale kazdy je interpretuje na swoj sposob.

Coyotek:
Ensifer ma rację. Oczywiście, możemy być służbistami, ale potem będzie płacz, że jesteśmy jak gestapo. Taryfikator jest formą pomocną, określającą pewne ramy dla przewinień i w zależności od nas czyli moderatorów, wymiar nadanego ostrzeżenia/bana może ulec wydłużeniu bądź skróceniu. Wszystko jest uwarunkowane od danych sytuacji: okoliczności, ile razy, jakie szkody wyrządzono... Jeżeli ktoś zaspamuje czat RSem na stacji gdzie jest 10 graczy, a drugi zrobi to raz/dwa i to tam gdzie jest jeden poboczny user to sprawa jest jasna. Ten pierwszy dostanie większą karę, bo zaszkodził bardziej, a drugi dostanie z najniższego pułapu. No ale, czy wy rozumiecie czym jest interpretacja?


--- Cytuj ---§ 7
Jeśli występują inne okoliczności łagodzące (Przyznanie się do winy), bądź obciążające (Celowe zatajenie istotnych rzeczy w sprawie), dopuszcza się odstępstwa od § 4.

--- Koniec cytatu ---


--- Cytuj ---§ 8
Gdy zostanie złamanych kilka z punktów opisanych w § 4, lub użytkownik złamie dany punkt regulaminu więcej niż 1 raz, administrator bądź moderator globalny ma prawo przyznać bana zsumowanego za każdy złamany punkt, z pominięciem systemu ostrzeżeń.

--- Koniec cytatu ---

Te paragrafy chyba są wam znane, prawda? To przypomnę, że mają również zastosowanie przy rozwiązywaniu skarg, gdzie user dopuszcza się czegoś pierwszy raz, a innym razem staje się to recydywą. Także karanie graczy w formie większej lub mniejszej, nie jest naszym widzimisiem. Trzeba brać pod uwagę każdy aspekt. Nawet to co zrobiłeś rok temu ma wpływ na wysokość kary.

Drozda32:
Co by tu nie GUL GUL ować każdy kogoś może nie lubić i mu dać bana :)

Jallah:
Chcę przypomnieć, że moderator to też człowiek. Może się trafić spoko osoba, która da upomnienie lub mniejszą karę (oczywiście zależy od sytuacji) albo może się trafić żywcem wyciągniętą osoba z (to ominę bo niechce banana), która da tak dużego banana jak tylko się da. Z tym jest tak samo jak w urzędzie, trafia ci się spoko osoba, albo 60 letnia baba która je kotleta i krzyczy z pełną gębą "następny."

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Likes Pro Mod