Autor Wątek: przedszkole kolejowe  (Przeczytany 1224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Trepan

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 59
  • Trepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektor
  • Distance Travelled: 2562km
  • Trains Routed: 809
przedszkole kolejowe
« dnia: 24 Styczeń 2018, 07:16:47 »
Wiem, wiem, temat wałkowany do znudzenia, a Lki nadal nie ogarniają nawet ms1/ms2, a na semaforach odróżniają s1 od s2 tylko tak, że zielone-jechać, czerwone-ups (bo na hamowanie zwykle już za późno). Może znajdzie się chętny instruktor, który nauczyłby takiego delikwenta podstaw, miałby dość cierpliwości. mi się płakać chce jak gość godzinę manewruje w peron...

Offline Ares28

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 295
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
  • Distance Travelled: 4029km
  • Trains Routed: 1903
Odp: przedszkole kolejowe
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Styczeń 2018, 09:22:28 »
Przecież już jest taki poradnik. https://wiki.td2.info.pl/index.php/Poradnik:_Maszynista

Głównym problemem L jest fakt iż w większości to są dzieciaki, które myślą że muszą stać przez widzimisię DR. A stąd idą dalsze złośliwości :myślą że mogą sobie wyjechać bez zezwolenia bez większych konsekwencji, no bo stoją jedynie przez "widzimisię".

Są oczywiście wyjątki, nie jeden raz okazywało się że pod symbolem L kryje się dojrzały użytkownik, który wcześniej miał styczność z innymi symulatorami np. z bliźniaczą pod względem sterowania MaSzyną. Takiemu wystarczyło tylko przybliżyć kwestię sterowania i idei zagięcia przestrzeni poprzez dowolne łączenie scenerii.

Ps

Sytuacja z wczoraj: gość wyjechał na Sz i zajął szlak na 20 minut wlekac się 25 km/h. Na wszelkie pouczenia że prowadzi jazdę pociągową i może zwiększyć prędkość odpowiadał "ale na semaforze było białe" :-D

Także niektórym i instruktor nie da rady, sami wiedzą lepiej.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2018, 09:26:25 wysłana przez Ares28 »

Offline Marszałek

• User
  • Siła reputacji: 4
  • Marszałek pracownik torowy
  • Odpowiedzialny maszynista
  • Distance Travelled: 12168km
  • Trains Routed: 18
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Styczeń 2018, 09:29:16 »
Jeżeli człowiek będzie się chciał nauczyć to to zrobi, lub będzie pytał.

Dużo eLek jest jednodniowych, wejdzie taki na kilka godzin, poprzeżyna, poradiostopuje sobie i odejdzie, nawet na nic mu skargi. Prowadzenie takiego przedszkola dla niemowlaków w tym przypadku by było bezsensownym utrapieniem dla szkolącego.

Co innego, gdyby człowiek chciał się nauczyć jakichś podstaw, ale wtedy czasami jak otworzy Ie-1 powie soczyste "ja pier..." i to rzuci bo sie nie będzie chciało czytać.

Pozostaje tylko zgodnie ze sztuką kickować i tyle, a ten, komu będzie zależało, będzie próbował i nauczy sie sam ;)
W symulatorze od Czerwca 2017.
Rekord prędkości - 200km/h. Rekord składu - ET41 +50 węglarek, 732 metry, ~4000 ton. Ulubiona lokomotywa - EU07.
Od dyżurnych wymagam zachowania odrobiny realizmu. Podstawą jest rozmawiać i nie złościć się wzajemnie :) Zgoda buduje, komisja nagradza.

Offline Trepan

• Supporter
  • *
  • Trepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektorTrepan dyrektor
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Styczeń 2018, 09:33:01 »
No właśnie są poradniki, a kto to czyta? Bez wątpienia nie L-ki.

Offline Marcin_S

• Global Moderator
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 113
  • Marcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezes
  • Albo ja ją.. albo ona mnie..
    • Domowy symulator EU07
  • Distance Travelled: 1962km
  • Trains Routed: 357
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Styczeń 2018, 09:38:07 »
Powiem tak, to nie jest jakaś wiedza tajemna, przekazywana z dziada pradziada i dostęp do mniej mają tylko nieliczni. Jest wiele dostępnych poradników, wiki, wiele stron o tej tematyce, na pliku .pdf za darmo do pobrania ze strony PLK'i skończywszy. To, że komuś nie chce się dupy ruszyć, aby przeczytać, zapoznać się chociaż z podstawowymi informacjami, no to nic już na to nie poradzimy.
Jak to sobie wyobrażasz, że przykładowo miałbym siedzieć na TS'ie 8h i prowadzić wykład z E1 i R1 dla kilku osób (bo wątpię, iż frekwencja byłaby zadowalająca), gdzie nie chciało im się nic przeczytać, a więc i zapewne poziom zainteresowania słuchających byłby taki, ze równie dobrze mógłbym gadać do betonu.

Owszem, jeśli ktoś ma jakąś wątpliwość, chce się czegoś szczegółowego dowiedzieć, to nie ma problemu. Jest forum, jest TS. Natomiast, prowadzić za rączkę po dosłownych podstawach bo nie chce mu się czytać, tylko na zasadzie "pokasz bo ja nie umie..","a co to niebieskie?", no to na takich delikwentów proponuję: /k, skargę lub ban.

Tak jak pisałem wiki odnośnie sygnalizacji, czy techniki ruchu. Większość w tym czasie mówiła, po cholerę to piszesz i tak nikt nie będzie tego czytał. Teraz patrząc z perspektywy czasu.. Ehh..
Brudne kible, spóźnienia, dziwni ludzie. Śmierć, odchody i rdza. Wszystko to znajdziecie na torach.
- PKP Cargo S.A. Centralny Zakład Spółki -

Offline Trepan

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Styczeń 2018, 09:53:50 »
Cytat: Marcin_S
Ehh..

No i trafiłeś w sedno. Myślę, że poradniki wypadałoby w końcu uporządkować, a nie masa informacji robiona przez różne osoby, w różny sposób. Teraz do edytora coś się dowiedzieć to ojejku. Jakieś podstawy mam, ale tym razem RyszardSan miał ból głowy z tym co usiłuję wyprodukować. Chyba ani sprawdzającym scenerie ani twórcom nie jest dobrze z tym, że tyle poprawek trzeba robić. To samo z nauką mechaników, dyżurnych i wszystkich innych. Tak jak nie widziałem informacji o maksymalnej długości toru 100m i innych takich, a potem wychodzi kij wie co.

Niebieskie jak niebieskie, był as, który stwierdził, że nie może jechać bo ma czerwone na semaforze kształtowym. Już lecę przemalować :D

Online MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 48
  • MaciejakS dyspozytorMaciejakS dyspozytorMaciejakS dyspozytorMaciejakS dyspozytorMaciejakS dyspozytorMaciejakS dyspozytorMaciejakS dyspozytorMaciejakS dyspozytorMaciejakS dyspozytor
  • Bo mnie szlag (taka ryba) jasny trafi
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 4978km
  • Trains Routed: 162
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Styczeń 2018, 10:15:23 »
Powiem tak, to nie jest jakaś wiedza tajemna, przekazywana z dziada pradziada i dostęp do mniej mają tylko nieliczni. Jest wiele dostępnych poradników, wiki, wiele stron o tej tematyce, na pliku .pdf za darmo do pobrania ze strony PLK'i skończywszy. To, że komuś nie chce się dupy ruszyć, aby przeczytać, zapoznać się chociaż z podstawowymi informacjami, no to nic już na to nie poradzimy.
Jak to sobie wyobrażasz, że przykładowo miałbym siedzieć na TS'ie 8h i prowadzić wykład z E1 i R1 dla kilku osób (bo wątpię, iż frekwencja byłaby zadowalająca), gdzie nie chciało im się nic przeczytać, a więc i zapewne poziom zainteresowania słuchających byłby taki, ze równie dobrze mógłbym gadać do betonu.

Owszem, jeśli ktoś ma jakąś wątpliwość, chce się czegoś szczegółowego dowiedzieć, to nie ma problemu. Jest forum, jest TS. Natomiast, prowadzić za rączkę po dosłownych podstawach bo nie chce mu się czytać, tylko na zasadzie "pokasz bo ja nie umie..","a co to niebieskie?", no to na takich delikwentów proponuję: /k, skargę lub ban.

Tak jak pisałem wiki odnośnie sygnalizacji, czy techniki ruchu. Większość w tym czasie mówiła, po cholerę to piszesz i tak nikt nie będzie tego czytał. Teraz patrząc z perspektywy czasu.. Ehh..
Co do samej teorii przepisów to może rzeczywiście to mała liczba czyta (sam jeszcze wszystkiego nie wyczytałem, ale jakieś zasady znam i się z tego cieszę), natomiast zawsze sobie tam zaglądam w celu sprawdzenia Wskaźników, sygnałów, specjalnych działań dotyczących tego i tamtego, bo jest to zrobione nawet lepiej niż na WIKI. Obrazki świetnie takie sytuacje ilustrują, więc zastanawiam się czy nie dawać tam więcej przykładowych obrazków (choć i tak sądzę że nie zawsze można obrazek wcisnąć w danej kwestii, obrazków nawet teraz jest dużo). Po prostu musi być tekst napisany tak, że aż chce się czytać. Więcej obrazków, skrócone, ale dokładne kwestie, przykłady itp. I tak wiem że część z nich taka jest.
Czy podczas opisu regulaminu jak się nowi użytkownicy rejestrują nie ma możliwości dania linka z Instrukcją z dopiskiem "TU MASZ PODSTAWOWĄ INSTRUKCJĘ MASZYNISTY - ZNAJOMOŚĆ OBOWIĄZKOWA"??? Jest taka możliwość, dlaczego więc nikomu się nie chce tego zrobić? Przecież to tylko zmiana głupiej formuły w tekście poprzedzającym rejestrację. Jeżeli naprawdę administracja nie ma czasu na tak prostą rzecz umilającą rozgrywkę graczy, to proszę mi dać tekst to sam to napiszę... >:( >:( >:(
Mój fanpage kolejowy: https://www.facebook.com/MaciejakS-1525083427549225/
...::: To jak pan Jezus powiedział? Tak jak Jezus powiedział :::...

Offline kojonek2

• Developer
  • Siła reputacji: 8
  • kojonek2 pracownik torowy
  • Distance Travelled: 1084km
  • Trains Routed: 44
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Styczeń 2018, 10:43:51 »
@up Co do tekstu to średnio rozgarnięta małpa pierwsze co robi jeśli chce się nauczyć to szuka instrukcji jakiegos rodzaju. Tak się składa że do góry forum sa linki. Ja osobiście dowiedziałem się o TD2 z youtube, ale poświęciłem 1h na przeczytanie instrukcji i to już wystarczy aby móc bezproblemowo grać.

Online Drozda32

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 362
  • Drozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezes
  • Distance Travelled: 14226km
  • Trains Routed: 3887
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Styczeń 2018, 11:31:08 »
Pewnym rozwiązaniem do szkolenia ELEK jest streamowanie lub nagranie NOWYCH filmików może nie poradników które pokazują aktualną grę i żeby to robiła osoba która będzie pokazywać i mówić co robi i jakie sygnały mija ale zrozumiale. Po prostu dzieci oglądają filmiki może coś z nich wyniosą lecz naprawdę muszą być dobrze robione nie na odpierdziel i nie przez inne elki które jęczą oraz się gubią. Ale to też nie wykluczy większości którzy po prostu wchodzą żeby wejść może i specjalnie po trolować i robić zamęt lecz może ktoś taki jak ja który szukał filmików i ich nie znalazł lub były bardzo złe i ze starych wersji się w końcu czegoś dowie.
Ja nie jednej osobie pomogłem coś wytłumaczyć pokazać to nie problem ale jeżeli taka osoba z własnej inicjatywy się o to nie spyta lub gdy nie będzie widać że mu zależy na prawdę się czegoś nauczyć to nie kiwam palcem bo po prostu nie warto marnować czasu. No i proponuje innym też pomagać a nie wyśmiewać i szukać na siłę dowodów do systemu skarg z prowokacji oraz dla rozrywki.

A i w grze jest coś takiego jak SCENARIUSZE może kiedyś będą tam jakieś poradnikowe zadania misje ze musisz je ukończyć by odblokować multiplayer.

Online KacpErB

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 0
  • KacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZ
  • Hhhhhhhhhhhhh
  • Distance Travelled: 1314km
  • Trains Routed: 341
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Styczeń 2018, 12:19:11 »
Czyli co jeśli osoba przyszła z maszyny odrazu na multi i będzie teraz musiała przechodzić scenariusze? Bo to za to najbardziej chwali się TDka
Robie Izolacje i pulpity. Nie trawie tego co robie.
Wasilków - Nie, Antonin - Nie, Coś tam - Spalinowa

Offline Trepan

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Styczeń 2018, 13:24:06 »
No i mamy pat. Dać swobodny dostęp-źle, niekumaci i niechętni do nauki psują reszcie przyjemność. Ograniczyć dostęp-ogarnięci bez doświadczenia dostają po tyłku za darmo. Wraca powrót do dyskusji o sceneriach. Jak będzie dość dużo takich, które pozwalają na stanie sobie jednego czy dwóch składów bez zakłócania pracy stacji to się sytuacja poprawi znacznie.

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 253
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Neodokuran Perrini
  • Distance Travelled: 5292km
  • Trains Routed: 1873
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Styczeń 2018, 13:58:02 »
Ja mysle, ze przy rejestracji powinno byc takie rozwiazanie jakie jest w MaSzynie - aby przejsc dalej musisz znależc hasło klucz ukryte w regulaminie - może to zmusi użyszkodników do myslenia.
Bździno ---->99% (Układ torowy-100%, Otoczenie-93%, Elektryfikacja-100%, Pulpit-100%, Poprawki - 100%)
Augustów---->7%(Układ torowy-7%, Otoczenie-0%, Elektryfikacja-0%, Poprawki - 0%)
Ukradli kryształowe kule z całego Wielkopolskiego.

Offline zaopatrzony

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 84
  • zaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezes
  • Szanuj mnie a też będziesz szanowany :>
    • Forum wielotematyczne
  • Distance Travelled: 2178km
  • Trains Routed: 1015
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Styczeń 2018, 15:18:37 »
Ja tam proponuje zrobić jakiś test z kilkoma pytaniami przy rejestracji z wyborem a, b, c, d i jak taka osoba nie zda to nie ma wejścia a jak zda to zapraszamy.
Tajemnica mym bogiem, Anime nałogiem, a Kolej  podstawą.

Informuję, że od dzisiaj czyli od dnia 23 stycznia roku 2018, godziny 16:00  nie obejmę dyżurki na jakiejkolwiek stacji aż do czasu usunięcia wszystkich autoryzacji na stacje itp. Przykro mi bardzo ale nic na to nie poradzę. Dziękuje za uwagę

Online MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 48
  • MaciejakS dyspozytorMaciejakS dyspozytorMaciejakS dyspozytorMaciejakS dyspozytorMaciejakS dyspozytorMaciejakS dyspozytorMaciejakS dyspozytorMaciejakS dyspozytorMaciejakS dyspozytor
  • Bo mnie szlag (taka ryba) jasny trafi
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 4978km
  • Trains Routed: 162
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Styczeń 2018, 15:25:23 »
Ja tam proponuje zrobić jakiś test z kilkoma pytaniami przy rejestracji z wyborem a, b, c, d i jak taka osoba nie zda to nie ma wejścia a jak zda to zapraszamy.
Było, Nie może być i nie.
Mój fanpage kolejowy: https://www.facebook.com/MaciejakS-1525083427549225/
...::: To jak pan Jezus powiedział? Tak jak Jezus powiedział :::...

Offline wysek44

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 65
  • wysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezeswysek44 prezes
  • A je to! I to wszystko!
  • Distance Travelled: 1937km
  • Trains Routed: 737
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Styczeń 2018, 15:34:31 »

Zawsze może oszukiwać, szukając w sieci na bieżąco odpowiedzi na te pytania. I jak udowodnisz, że zdała własną wiedzą?