Autor Wątek: TS a mikrofon  (Przeczytany 7451 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koliber2

  • Weteran
  • Wiadomości: 88
  • Siła reputacji: 256
  • koliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezes
TS a mikrofon
« dnia: 28 Lutego 2018, 21:43:29 »
Witajcie,
Czy regulamin nakazuje/zabrania uzywania do komunikacji mikrofonu? Chodzi o sytuacje np ze DR siedzi i obsluguje stacje i jest ok ale ma wyciszony mikrofon np ze wzgledu na dzieci ktore spia. OK czy nie ok? A jesli nie ok to dlaczego?

Offline k_wojak

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 213
  • Siła reputacji: 133
  • k_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezesk_wojak prezes
  • Wojak
    • Kanał Youtube
Odp: TS a mikrofon
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lutego 2018, 21:56:27 »
Do dyżurowania musisz mieć sprawny mikrofon i TSa. Możesz mieć wyciszony pod warunkiem, że będziesz go w odpowiednich chwilach odciszał.
POLREGIO S.A. Zakład Zachodniopomorski

Offline koliber2

  • Weteran
  • Wiadomości: 88
  • Siła reputacji: 256
  • koliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezes
Odp: TS a mikrofon
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lutego 2018, 21:58:51 »
problem w tym ze jak widać regulamin swoje zycie swoje. Tu nie ma systemu 0 1. Ale jak zwykle ktoś sobie ubzdurał że zawsze mikrofon i go trzeba używać. Był normalny swdr to nie było aż takiego ciśnienia na TS...

Offline nitro

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Wiadomości: 176
  • Siła reputacji: 74
  • nitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezes
Odp: TS a mikrofon
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Marca 2018, 07:26:46 »
problem w tym ze jak widać regulamin swoje zycie swoje. Tu nie ma systemu 0 1. Ale jak zwykle ktoś sobie ubzdurał że zawsze mikrofon i go trzeba używać. Był normalny swdr to nie było aż takiego ciśnienia na TS...


a teraz pewnie jest nienormalny, jakoś na kolei też komunikują się głosowo i jakoś się nie żalą...

Offline koliber2

  • Weteran
  • Wiadomości: 88
  • Siła reputacji: 256
  • koliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezeskoliber2 prezes
Odp: TS a mikrofon
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Marca 2018, 07:48:09 »
Rany jak nitro porownujesz symulator do prawdziwego zycia to ja ci gratuluje. Czyli w prawdziwym zyciu maszynista ma np dziecko obok siebie ktore spi? No proszę Cie...

Offline nitro

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Wiadomości: 176
  • Siła reputacji: 74
  • nitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezes
Odp: TS a mikrofon
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Marca 2018, 08:05:21 »

może nie wiesz, ale każdy symulator próbuje odwzorować rzeczywistość...
no ja nie wiem co ma obok maszynista... pewnie papiery, jedzenie (bo jest człowiekiem i też coś musi zjeść, itd.)
nieoficjalnie wiem, że administracja może poluzować trochę punkt z mikrofonem o ile czat będzie wyposażony w zakładki... co powinno być wdrożone w tym miesiącu...

Offline Ares28

  • Developer
  • Weteran
  • Konstruktor
  • Wiadomości: 933
  • Siła reputacji: 728
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
  • Programista systemów SRK
Odp: TS a mikrofon
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Marca 2018, 08:47:14 »
Były czasy przed wprowadzeniem tego nakazu, ale się robił straszny bajzel. Padła propozycja aby regulamin zmienić, padły argumenty i w ankiecie w demokratyczny sposób, większością w proporcji 6 do 4 przeglosowano nakaz używania mikrofonu podczas komunikacji z innymi DR.

Offline Mistrzu

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Siła reputacji: 287
  • Mistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezes
Odp: TS a mikrofon
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Marca 2018, 09:00:30 »
O ile dobrze pamiętam to głosowanie dotyczyło tymczasowego obowiązku do czasu wprowadzenia blokad w SWDR.

Offline Ares28

  • Developer
  • Weteran
  • Konstruktor
  • Wiadomości: 933
  • Siła reputacji: 728
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
  • Programista systemów SRK
Odp: TS a mikrofon
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Marca 2018, 10:56:28 »
O ile dobrze pamiętam to głosowanie dotyczyło tymczasowego obowiązku do czasu wprowadzenia blokad w SWDR.

A gdzie tak jest napisane?

Są sytuacje awaryjne, zamknięcia torów... Padnie SBL na Parzeczewie, będzie trzeba wprowadzę TZP i co?

W regulaminie natomiast nie ma wzmianki o żadnych blokadach. Gdyby tak było, to już od dawna irytowalibysmy się z powodu braku komunikacji głosowej, bowiem już kilka miesięcy temu jeden użytkownik z Niemiec - Till przygotował działające blokady do TD2 na swojej stronie internetowej.

Dyzurowanie jednak wymaga komunikacji głosowej i nie da się tego zastąpić żadnym czatem czy mrugajacymi strzaleczkami blokady. Do tego w rzeczywistosci nawet przy działających blokadach zgłasza się przecież odjazdy pociągów.

Offline Kacper9

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Siła reputacji: 528
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
Odp: TS a mikrofon
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Marca 2018, 10:58:34 »
Ares jak wyegzekwować głoszenie odejść? Bo teraz się po prostu nie da.
Wypowiedź jest moją opinią, nie jest zatem to opinia mojego pracodawcy/firmy/innych podmiotów z którymi współpracuję lub w których imieniu występuję, występowałem bądź będę występował w przyszłości.

Offline Mistrzu

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Siła reputacji: 287
  • Mistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezesMistrzu prezes
Odp: TS a mikrofon
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Marca 2018, 11:17:33 »
Jakoś za starego SWDR dało się żyć to dlaczego teraz ma się nie dać?

Offline pt4765

  • Weteran
  • Wiadomości: 30
  • Siła reputacji: 74
  • pt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezespt4765 prezes
Odp: TS a mikrofon
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Marca 2018, 11:43:01 »
Jakoś za starego SWDR dało się żyć to dlaczego teraz ma się nie dać?


Bo my chcemy po staremu bez tsa a chlopaki po nowemu i inaczej sie nie da. Mur beton.

Offline Drozda32

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 750
  • Siła reputacji: 777
  • Drozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezesDrozda32 prezes
  • Ja nie szukam błędów tylko ONE MNIE ZNAJDUJĄ
Odp: TS a mikrofon
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Marca 2018, 12:15:37 »
Eh aż muszę się wtrącić NIEKTÓRZY LUDZIE DOSZUKUJĄ SIĘ TU REALIZMU CZY TEŻ PEŁNEJ SYMULACJI i wymuszają dużo a czasami aż za dużo tak jak zapowiadanie pociągu TEAMSPEAKOWE (TELEFONICZNE) które tak drażni osoby poniżej 18 roku życia itd. oraz wielu innych spraw związanych z koleją.

Ale też jest grono osób które szukają po prostu zabawy jak ja zwykły szary człowiek który lubi ten wygląd dźwięki i klimat. Wszystko mi jedno czy ktoś piszę czy mówi lub wystawi rozkaz czy powie po prostu jedź ino coś tam ale no cóż te dwie strony zawszę się spierają i walczą ze sobą regulamin jest trzeba go przestrzegać.
Pozdrawiam

Offline Marcin_S

  • Zarząd
  • Global Moderator
  • Developer
  • Weteran
  • Konstruktor
  • Sponsor
  • Grupa VIII
  • *
  • Wiadomości: 474
  • Siła reputacji: 372
  • Marcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezes
  • Albo ja ją. Albo ona mnie..
    • Domowy symulator EU07
Odp: TS a mikrofon
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Marca 2018, 12:50:10 »
Nigdy wszystkim nie dogodzisz...

Na obecną chwilę w tym temacie regulamin przedstawia sprawę jasno.
3.4 Użytkownik zasiadający na scenerii jako dyżurny ruchu zobowiązany jest do porozumiewania się z innymi dyżurnymi ruchu w sposób głosowy tj. przez czynny mikrofon. Wszelkie wysyłanie wiadomości/"zaczepki" z zapytaniami o zajętość/rezerwację szlaku, utrudniające rozgrywkę innym są niedozwolone.
Jeśli nastąpi jakaś zmiana z pewnością zostaniecie o tym poinformowani.

Z uwagi na charakter wątku zamykam to w zarodku, zanim zrobi się z tego kolejny 5-stronicowy syf.
Autoryzacje: EU06, EU07(4E,303E,303Eb), ET41, ET42, ET22(201E,201El), SM42(6D, 6Dg), SP42, SM48/TEM2, ST44, ST44/M62Ko, ST48.

- PKP Cargo S.A. ZT Warszawa Odolany -